Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #8615

2014-01-10 08:28

Oare, pentru americani, cele aproape opt milioane de voturi exprimate la referendum pentru îndepărtarea lui Băsescu de la președinție datorită nenumăratelor abuzuri, încălcări grave ale democrației, nesocotirea voinței poporului și crearea unui stat despotic în care el și gașca lui fură în neștire și săvârșesc toate infgracțiunile fără nici o ezitare și mai ales, fără ca să răspundă în fața legii ?! Datorită lui Băsescu în România nu mai există justiție, dreptatea și Legea este numai a LUI și a acolților lui, serviciile secrete îi sunt exclusiv aservite ca și aproape toate instituțiile publice și cu toate acestea, prin mercenarii lui politici pe care i-a înfipt și ca așa ziși ”europarlamentari ?”, au umplut Europa cu minciuni ordinare acuzând astfel actualul guvern de toate mârșăviile săvârșite numai de ei iar culmea este că au găsit urechi care să-i asculte însă bine înțeles că, acestea sunt cei de la partidul pe care el îl sprijină, ”popular” sau cum s-o numi el ca și madam Reding, Merkel și alții de teapa lor direct și personal interesați pentru susținerea lui Băsescu împotriva voinței clare și erme ale poporului român ?! Cât va mai exista această nenorocire în Țara noastră datorită căreia tineretul emigrează în disperare prin alte țări ca de altfel și medicii ori alți specialiști ?! Ca să nu mai amintesc de alte profesii, datorită inadmisibilei corupții din justiția română, creată și întreținută de regimul Băsescu, începând cu 1 ian. a.c. am fost obligat ca să renunț la a-mi mai exercita profesia ! Încă mai sper pentru copii și nepoții mei ca măcar ei să se poată bucura de viață după îndepărtarea cât mai grabnică a lui Băsescu !! Să ne ajute Bunul Dumnezeu ca să scăpăm cât mai curând de el !! Cu întregul meu respect, col. (r) Constantin-Ștefan Șelaru