Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Țiți Șelaru

#8701 JUSTIȚIE ?!

2014-01-10 08:46

Păi stimați domni, dicționarul etimologic al limbii române definește termenul de ”JUSTIȚIE” ca referindu-se numai la DREPTATE ȘI ECHITATE ! Atunci, revenind la realitatea românească, există vreo legătură între conținutul acestui termen nobil și cerea ce se petrece în realitate prin instanțele judecătorești din România ?! Hai, să fim serioși ! Imensa majoritate a soluțiilor sunt date numai pe mită ori ”la ordin” indiferent dacă este politic ori nu ! Iar pe de altă parte, gașca băsesciană face spumă la gură reclamând pretinsa interferență politică a USL-ului în justiție ?! Dar despre interferența fățisă în justiție a Băsescului realizată pe față prin intermediul parchetului ai cărui slujbași plătiți de stat și aflați în serviciul lui Băsescu s-au străduit și susținuți tot de el au devenit peste noapte pretinși ”MAGISTRAȚI” deși ei sunt subordonați ministrului justiției care - măcar teoretic - îi controlează și astfel sunt evident înregimentați politic, spre imensa lor deosebire de judecători care în realitate sunt singurii magistrați ! Ce să mai comentăm degeaba atâta timp cât prin Constituție s-a dispus clar faptul că deeputații beneficiază de imunitate și astfel, nu răspund în fața justiției pentru susținerile de ordin politic pe care le fac iar PREȘEDINTELE BENEFICIAZĂ DE ACEEAȘI IMUNITATE CA ȘI DEPUTAȚII !! Și cu toate astea, Morar a dispus că Băsescu beneficiază de imunitate și astfel, nu poate răspunde penal pentru furtul navelor românești iar din acel moment ”decretat de Morar ?!” și ACCEPTAT CA ATARE DE O ARMATĂ DE JURIȘTI DE TOATE FELURILE, nimeni nu a mai făcut absolut nimic iar Băsescu și ai lui au furat și continuă să fure în și din România ca pe Veresie iar noi constatăm că, în batjocură națională, pretinsa lui imunitate a transmis-o ca atare și neamurilor sale !! (frățior, fetițe, gineri, cuscri, cumetri ș.a.m.d. !!) Cu toată deznădejdea mea, col. (r) Constantin-Ștefan Șelaru

Musafir

#8702

2014-01-10 08:46

Pacat de oamenii din tara asta, ajunsi sclavii unei hoarde de hoti

Musafir

#8703 Re:

2014-01-10 08:46

#8657: Patriot -

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

BASESCU-LA PUSCARIE!

BASESCU-LA PUSCARIE!

BASESCU-LA PUSCARIE!

BASESCU-LA PUSCARIE!

e bine..? ....sau...

basebasescu cu toti slugoii si lingaii la puscarie!

basebasescu cu toti slugoii si lingai la puscarie!

basebasescu cu toti slugoii si lingaii la puscarie!

basebasescu cu toti slugoii si lingaii la puscarie!


Musafir

#8704

2014-01-10 08:46

Abuzurile facute deTraian Basescu in justitie atit de elocvente incit numai cine nu vrea sa le vada nu le vede.El si clica lui nu au ochi sa vada. Hoti striga hoti.Asteptam masuri ferme din partea U.S.L.Nu ingenuncherea in fata Americanilor ca nu suntem o colonie a lor.





















































































































Musafir

#8705

2014-01-10 08:46

Felicitări inițiatorilor acestei petiții
Dacă nimeni nu va mai avea curajul să apere acest popor, dacă politicienii pe care I-am votat nu -și mai recunosc promisiunile sau nu mai vor să le respecte, atitudinea dumneavoastră ne dă speranță și curaj.

Musafir

#8706

2014-01-10 08:47

SA NE LASE BASESCU....

Musafir

#8707

2014-01-10 08:47

Multumim pentru initiaviva, bravo trebuie sa ii dam o lectie pentru totdeauna lui Basescu si regimului lui opresiv!

Musafir

#8708

2014-01-10 08:47

este ultima noastra speranta

Musafir

#8709

2014-01-10 08:47

antena3 stie si altceva decat sa lupte impotriva lui Basescu? stie sa se uite si la USL?

Musafir

#8710

2014-01-10 08:47

Sunt una din cei 7 milioane de ramani care crede intr-o Romanie mandra.

Musafir

#8711

2014-01-10 08:47

Pentru toate abuzurile si umilintele , pe care le-am suferit in timpul mandatului sau de presedinte , si a Guvernarii Boc , intentionez sa depun plangere la Avocatul Poporului si sa ma judec cu Statul Roman la Strasbourg!

Musafir

#8712

2014-01-10 08:47

Jos basescu! Jos dictatura!

Musafir

#8713 Re: gadea&ursu

2014-01-10 08:47

#61: incoruptibilul - gadea&ursu

Esti un amarit de avorton iar mata care te-a fatat, o imbecila.

telespectatorul Danny

#8714 propunere

2014-01-10 08:47

FELICITARI ANTENA 3 ! FELICITARI M.GADEA, A.URSU & Co !

Multe ar fi fost altfel decat sunt in aceasta tara daca am fi avut adevarati leaderi.
Este ultima speranta aparitia (nu de ieri) a majoritatii echipei Antena 3 ca leader la nivel national. Am sperat cu totii ca acest rol il va juca usl-ul, dar......... Ce ne vom face la alegeri? Veti candida? Ne-am bucura.


Musafir

#8715

2014-01-10 08:47

Bravo, Mihai Gadea si celorlalti colegi extraordinari ai dvs!
Propun comisie parlamentara pentru verificarea alegerilor din 2009, mafia basista a furat alegerile

Musafir

#8716

2014-01-10 08:47

degeaba.sclavii nu au drepturi,ci numai indatoriri.

Musafir

#8717

2014-01-10 08:47

SA NE LASE BASESCU, DAR SI USL-UL

Musafir

#8718

2014-01-10 08:47

Am votat pentru plecarea lui basescu, am protestat in Piata Universitatii, la -15 grade si detest acest "unchi Sam" care imi dicteaza. Halal democratie!

Musafir

#8719

2014-01-10 08:47

bravo inca odata antenei 3 si realizatorilor emisiunilor de la acest post cineva trebuie sa dea de stire lumii ca nu e totul asa cum se prezinta si cum se da crezare si acest lucru poate fi facut numai de oamenii care traiesc in aceasta tara normal nu ca aceeia care sunt uzurpatorii puterilor si din cauza carora suferim atatia inca odata multumiri pentru oporunitate

Musafir

#8720

2014-01-10 08:47

Ar trebui argumentata cu date concrete, pentru ca sa poata fi inteleasa de destinatari.

Musafir

#8721

2014-01-10 08:47

Personal , consider ca in Romania de astazi , dictatura este mult mai apasatoare decat cea comunista. In dictatura comunista era interzis fara exceptie dreptul la opinie contrara actiunilor conducerii superioare de partid si de stat sub sanctiunea inchisorii severe. Dictatura actuala permite sa iti exprimi orice opnie contrara puterii pentru ca , oricum nu ii intereseaza ce crede multimea. Aceasta trebuie numai sa isi plateasca taxele si impozitele ca sa se adune suficient material de furat cu borduri si asfaltari aiuristice . Unii sunt lasati chiar sa acumuleze ceva avere ca sa aiba din ce sa dea spagi pentru rezolvarea dosarelor judiciare sau pentru despagubirile acordate prin legile reparatorii. Iar atunci cand nu dau spagile cerute , ramane ca in gara . Sau au pierdut trenul sau au calcat pe linie si sunt bagati la puscarie . Intamplator , am lucrat multi ani conex cu activitatea marinei comerciale si , eu nu am nicio indoiala ca niciun agent naval acreditat in strainatate nu primea aprobarea sa plece la post decat daca era pe statele puiului de securitate din care a crescut dinozaurul serviciilor secrete de astazi. Chiar daca Belgia era considerata o tara a carei viza de ntrare pe teritoriul sau reprezenta o garantie de bonitate pentru detinatorul acestei vize , nu ma va putea convinge nimeni , niciodata ca , tocmai agentul nostru naval era un civil oarecare , fara insarcinari speciale , ceea ce explica de facpt si posibilitatile de masluire a unor documente pentru obtinerea de fonduri necesare functionarii agenturilor implantate pe teritotiu strain.
Dupa o viata traita jumatate inaite de 1989 si jumatate dupa , dati-mi voie sa ma indoiesc asupra finalitatii acestei petitii dar o sustin dn tot sufletul , pentru ca fara sa faca nimeni nimic , nimic nu se va schimba. Ar trebui sa ne comportam ca niste termite si sa roadem cat putem ,in fiecare zi , din colosul coruptiei reprezentat de democratia liberala , democratie care manjeste orice ideie despre liberalismul traditional romanesc. Va multumesc pentru faptul ca in pofida tuturor piedicilor de toate felurile , ironiilor colegilor de breasla cu orientare la deal , rezistati si roadeti atat cat puteti , din dictatura moderna dar de sorginte comunista.

Musafir

#8722

2014-01-10 08:48

Trebuie sa inceteze demonstratiile de forta ale lui basescu.averile ilegale trebuiesc confiscate. si magistratii trebuie sa raspunda pentru greselile lor. au nenorocit numerosi oameni nevinovati

Musafir

#8723

2014-01-10 08:48

Sa ne ajute Dumnezeu !

Musafir

#8724

2014-01-10 08:48

Trebuia sa fie initiata aceasta petitie dupa ce au fost umilitii cei care au spus sa plece acasa Basescu si nu s-a tinut seama de dorinta noastra

Musafir

#8725

2014-01-10 08:48

jos cu basisti si comunisti care asi arata prin procurori si judecatori radacinile