Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#25976

2014-01-14 21:40

Jos basescu! Jos basescu! Jos basescu!

Musafir

#25977

2014-01-14 21:47

Eu nu trauesc in tară si-mi pasă....As vrea ca si celor din tara să le pese...

Musafir

#25978 ddnn

2014-01-14 21:47

bai da antena 3 si psd traiesc intr-o lume paralela , vine Uniunea Europeana si il trage pe ponta de urechi ptr incalcarea statului de drept,vin toate ambasadele europene si americane , vine John Kerry , vine Victoria Nuland iar ponta si psdul o tin tot pe a lor,ca Basescu e de vina. Boala asta se numeste PARANOIA si am mai intalnit-o la Ceausescu dar nu intr-o forma asa avansata,domnilor astia trebuie prinsi si duci la psihiatru ,nu va dati seama ca o sa ajungem mai rau ca pe vremea lui Ceausescu ,o sa ne scoata astia si din Uniunea Europeana si din Nato si o sa ne intoarcem cu 25 de ani in urma cand ne trebuiau vize ca sa iesim afara.

Musafir

#25979 mngf

2014-01-14 21:56

domnilor de la CNA va rugam sa intrrupeti emisia postului Antena 3 fiindca e o adunatura de golani care sustin interesele unui singur om(cel mai malefic om din Romania)care lucreaza la spalarea creierelor oamenilor,de dimineata pana noaptea nu au decat un singur subiect :Traian Basescu. Eu inteleg ca-i incomodeaza domnul presedinte in acapararea justitiei dar daca e asa de ce nu a ramas dl Victor Viorel Ponta sa discute cu dna Victoria Nuland sa -i explice situatia asa cum o vede el ,de ce a fugit cand a venit dna Victoria Nuland?Cred ca asta explica cine are dreptate si cui ai este frica de dreptate.

Musafir

#25980 Ana

2014-01-14 21:57

ca sa vezi,s-a facut comisie parlamentara pentru un umprumut obtinut de presedintele Romaniei,iar pentru Sorin Ovidiu Vantu care a delapidat 3 Banci si FNI cu peste 300 milioane lei nu s-a facut nici o comisie parlamentara,pentru Gabriel Bivolaru care a delapidat BERD CU PESTE 2200 MILIARDE LEI nu s-a facut nici o comisie parlamentara,pentru Dan Voiculescu care a fraudat ministerul agriculturii cu peste 60 milioane lei nu s-a facut nici o comisie parlamentara.
Foarte frumos din partea guvernului Romaniei si a d-lui Victor Ponta.

Musafir

#25981 Ana

2014-01-14 21:59

scuze 300 respectiv 60 milioane de euro

Musafir

#25982 Johny

2014-01-14 22:00

...numai 110 mii de semnatari ai petitiei ? e o diferenta pana la 7.400.000 care zice PSD ca au "votat" la referendum. Ori poparul roman a inceput sa deschida ochii si sa vada ca PSD-ul nu urmareste decat acapararea justitiei si scaparea infractorilor(gen Voiculescu ,Nastase, Voicu,Dragnea, Fenechiu) de puscarie si votarea noului cod penal care le da liber sa fure nestingheriti, ori masinaria de furat voturi a lui Dragnea & Company a functionat la nivel maxim.

Musafir

#25983

2014-01-14 22:24

Hai să împărţim ţara în două: în băsişti şi USL-işti. După aceea aplicăm legea fundamentală a democrației (dacă tot plângem după ea): minoritatea se supune majorităţii. Regula este foarte simplă şi aplicată în toate ţările civilizate.

Musafir

#25984

2014-01-14 22:31

Pfoaaaa, pai aici numai postaci basisti cretini. Mortii mamii voastre, marsh afara javrelor!!!!! Lingai imputiti!

Musafir

#25985

2014-01-14 22:33

Sory,dar la Antena 3 am vazut cele mai multe dezvaluiri despre matrapazlacurile unor mari corupti si nu la tvr.cum ar fi fost corect.
ACELASI

#25986 Re: MARELE PREMIU pt cel mai....

2014-01-14 22:35

#25975: EU - MARELE PREMIU pt cel mai....

SCUZE pt PURTATORII de cuvint ,,adica de olitza /chery blue.


Musafir

#25987

2014-01-14 23:19

Sper ca autoritatile americane sa afle adevarul despre intentiile poporului roman la referendumul de anul trecut de demitere si de toate relatiile negre cu justitia condusa de un singur om ,,Traian Basescu " a carui plecare de la COTROCENI a fost semnata de peste 8 mil. de romani cu constinta.GOD BLES ROMANIA!!!!
1.00000000000 .....JUNGHIURI SA AI !!!

#25988 Re: mngf

2014-01-14 23:25

#25979: - mngf

MAI MAGARULE NATARAU SI GOLAN.....FUGI DRACULUI SI TE SPINZURA SI IA-L SI PE BASE CU TINE!!!!!!!!!!!!   CRETINULE !!!!!!!!!!!!!

cetatean

#25989 jos politicienii

2014-01-14 23:47

Domnilor si doamnelor!
Basescu e un tiran, ok, dar vreau sa-mi raspunda cineva, care este diferenta dintre Ponta si Basescu??? PSD-ul a fost la conducere atata vreme, va era mai bine pe vremea aceea(ma refer pe vremea lui Iliescu)??? Ce a facut USL-ul de cand a venit la guvernare??? aaa, nu-l lasa Basescu. Fiecare isi da cu parerea, noi pe pierdem vremea si politicienii isi vad de afacerile lor. Lasa, o sa va dea Antena 3 de mancare.

Musafir

#25990 elena

2014-01-14 23:50

DE CE NU AVEM AMBASADOR SUA SICINE SI CIND SE VOR CERCETA JAFUL GUVERNARII BOC


Musafir

#25991 ELENA

2014-01-14 23:54

SA-MI EXPLICE CINEVA DE CE NU SUNT TRANSMISE ACESTE PETITII SI LA UE SI DE CE PRESEDINTELE ARE IMUNITATE CACI IN CONSTITUTIE SPUNE CA ARE IMUNITATE CA SI PARLAMENTARII ADICA PENTRU CE VORBESC NU PENTRU CEEA CE FAC ADICA DACA AR OMORI UN OM IN ACCIDENT DE MASINA
AR AVEA IMUNITATE
musafir

#25992

2014-01-15 01:19

Da Sorin Ovidiu Vantu parca era amicul lui Base acum de ce vorbiti? ....a se uita daca au trecut cativa ani...hai sa fim seriosi ....Voi crede-ti ca am uitat taierile de salariu...de impozitare pensii si 5,5 la sanatate?.....
musafir

#25993

2014-01-15 01:26

HA, HA, HA...a iesit CUCU la ora 18,30...am crezut ca ne scuteste...dar ce sa vezi cum ne povestea el ca tara e in pericol, ca numai el stie ce e de facut, da ce ce nu ne-a povestit acum 7/8 ani in urma...acum ne da sfaturi cand simte ca se apropie funia de gat?..........acum e pentru noi , se gandeste la popor, dar oare ne mai crede asa prosti sa inghitim galusca?.....sincer ar trebui sa citeasca si el aici sa vada ce scrie lume si sa-si de-a DEMISIA DE ONOARE.......el ne invata de toate, nu mai avem nevoie de sfaturile lui...nu il mai suport cat rau a facut la tarisoara asta.....abia astept ziua cand sa merg la vot sa stiu ca am scapat de TIRAN
musafir

#25994

2014-01-15 01:43

Rusine sa va fie la cei care sunte-ti din clica lui BASINESCU....nu ne pasa ca va bagati sa scrieti aici....doar noi va stim ca ati ramas putini...asa ca nu va mai BESINITI pe aici.....ne-am saturat lingailor......Udrea, Videanu, Boc, Blaga, Funeriu, Berceanu, Eba, Macovei, Ungureanu, Fetita carea a furat voturile la pensionari, Boagiu, , Baconschi cu voturile la un minut din strainatate, Iulian Branza, Neamtu cu legatura de usturoi de la fereastra garajului.....ati facut partid ca sa va ascunde-ti dupa alta masca asa cum de fiecare data ati schimbat culorile....nu va mai merge fratilor....s'a cam imputit branza......de asta Cucu a inceput sa apara la 18,30 simte ca se apropie sorocul, a trecut 9 ani...ce a mai ramas e putin, dar poate pica sau pleaca ca asa ar fi frumos cu o ''DEMISIE DE ONOARE'' decat cu suturi in funt
musafir

#25995

2014-01-15 01:56

Felicitari pentru petitie dar vrem si pentru justitie, pentru acei care au dat sentinte la comanda si gresite sa plateasca,nu vreau sa platesc eu cand vin hotarari de la CEDO, sa plateasca ei si numai asa nu vor mai da soluti gresite....cand vor simti ca trebuie sa de-a banii nu vor mai da soluti gresite....dar nu e cinstit sa stea asemenea oamenii care au gresit langa niste oamenii cinstiti si onesti....eu am curaj draga JUSTITIE sa cred ca printre voi sunt destui oamenii minunati...dar va si inteleg ca nu aveti curaj sa vorbiti .....o sa vorbiti in curand, nu cred ca o sa va convina sa stati cot la cot cu acei care au gresit ,nu cred ca va convine sa primiti suturile altora atat timp cat ati incercat sa fiti corecti.........Danilet, Haineala, Bica, Morar, Macovei, de la Curtea Constitutionala Aspazica, Zegrean, Ceausescu..sunt mai multi din clica lui dar nu am cum sa cunosc pe toti......fratilor ganditi-va cat inca nu e tarziu si sa recunoaste-ti ca ati gresit si ca vi s'a impus...dar treziti-va si lumea poate va va ierta daca o putea, dar macar aveti curajul sa o face-ti....nu asteptati sa se intample ca in '89 acei care au gresit stiti prea bine ce au patit...e un sfat cine vrea sa asculte,

Musafir

#25996 Re:

2014-01-15 04:07

#25995: musafir -

astia numiti de d-voastra vor ajuta la propashirea si bunastarea ROMANIEI pe viitor ,activand la

CANALUL SIRET - BARAGAN. Asa sunt vremurile acum.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-15 04:58



Musafir

#25998

2014-01-15 05:17

Bine că semnătura a fsot confirmată ! Şi nu este singura greşeală !
Doina

#25999 Re:

2014-01-15 05:24

#25995: musafir -

Da , sunt de acord cu tot ce-ați scris .    Și eu sunt indignată la culme de lașitatea și trădarea  celor mai mulți judecători ( de procurori nu mai vorbesc  și care  sunt niște călăi , n-au decât un singur scop: să-i bage în pușcărie pe toți, la grămadă fără nicio intenție de-a afla adevărul- ba mai mult - arestează și apoi fabrică probe) , care-au dat sentințe aberante și-au băgat oameni nevinovați în pușcărie.

Cazul lui Mihai Moldoveanu  ( și  al lui Țundrea, care din păcate a murit )  care-a stat 16 ani închis , cine-l rezolvă ? Cum răspund acei procurori și judecători pentru eroarea judiciară foarte, foarte, foarte, foarte gravă . Cine-i mai dă viața înapoi acestui om ? Cum poate fi cuantificată despăgubirea pentru timpul pierdut, sentimentele acestui om, zbuciumul interior, durerea, neputința ... chiar dacă-i dau și milioane de euro înapoi ?

Acest lucru ni se poate întâmpla oricăruia dintre noi , în orice moment.

Unde-i dreptul la libertate, unde-s drepturile omului care trebuie respectate cu sfințenie ?

De ce judecătorii și procurorii sunt mai presus de lege ?   De ce se  ascund după inamovibilitate și cred că nu pot fi atinși de nimeni, nici de Dumnezeu ?

Au jurat pentru adevăr și dreptate pentru toți, atunci de ce sunt cârpe de șters pe jos și în slujba unui singur om ? Această jogodie ( băsescu) va pleca odată și o dată de la Cotroceni , mă întreb cum  își vor justifica purtarea mai mult decât execrabilă în toți acești ani și cum vor da ochii cu populația ?

Vreau să văd că cei vinovați în acest caz , plătesc până-i ia dracul  ; abia când vor plăti din buzunar ceea ce-au greșit, atunci vor fi foarte atenți cu verdictele .

Eu nu am încredere în justiția de astăzi și decât să fii judecat de aceste glume de magistrați, mai bine-ți faci harachiri (e mult mai onorant, cel puțin nu ești umilit de ei ).

PS  Desfid această Justiție și până ce magistrații nu-și vor face datoria așa cum scrie la carte , eu nu-mi voi retrage aceste cuvinte .


Musafir

#26000

2014-01-15 05:24

Confirm semnatura
Felicitari USL,Antena3 si emisarului american
Astept raspuns de la partea americana pentru poporul roman