Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#20351 Re: Re: Re: Recomandare pentru ADMIN

2014-01-12 09:38

#20192: Semnatar, ultimul comentariu - Re: Re: Recomandare pentru ADMIN

Cred ca nu trebuie sa ne ingrijoreze ceea ce debiteaza in comentariile lor acesti dezechilibrati care nu fac decit ceea ce li se cere si pt care sunt platiti. Admin a luat masura de a elimina acele semnaturi multiple pt care creaturile s-au chinuit in trei schimburi ca sa le posteze si sunt convins ca aceste masuri vor fi luate in continuare. Deranjeaza putin notele din subsolul paginii, dar acestea impreuna cu postarile lor nu fac decat diferenta intre cei ,,spalati pe creier,, de ANTENA cu informatii si dovezi adevarate si cei care stiu citeva fraze pe care le repeta. Se vede de cine este sustinut ,,iubitul conducator,,  si cred ca e bine sa mai latre in continuare ca prin asta isi fac reclama. Ei sunt copia fidela a ,,marelui conducator,, care le stie pe toate si se baga peste tot. E bine ca sunt prezenti pentru ca, oricum, NU MOR LUPII CAND VOR CAINII


Musafir

#20352

2014-01-12 09:38

Un demerrs pueril fara nicio finalitate.

Musafir

#20353 Re: petitie

2014-01-12 09:39

#20337: c-cessi@yahoo.com - petitie 

 cat a strans petitia RL? ai protestat acolo contra petitiilor?

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 09:39



Musafir

#20355

2014-01-12 09:39

Am vazut in comentarii o cerere de genul ,,Scapati-ne odata de Basescu"!. Eu cred ca nu vedem padurea din cauza copacilor(cei care o vad se tem sa nu creeze panica si tac). Nu uitati ca noi l-am bagat pe dracu in casa(Basescu este reprezentantul lui in teren). Ne-au aburit ca nu mai avem nevoie de armata. Ne-au determinat printr-un santaj inteligent si malefic(intrare in UE, NATO, bombonele etc. ceea ce au facut si cu alte state si voiau sa faca si Ucrainei) sa ne distrugem echipamentul militar cu promisiunea ca ne apara ei(de teroristi?). Si acum avem baze militare straine(cu ce s-or fi ocupand ei oare pe teritoriul tarii noastre?). Un lucru e sigur ca zilnic ne stropesc din avioane(e plina tara de ele) cu ,,cacao" in lungul si in latul tarii(prostii inca mai inghit chestia cu siajul cand de fapt se stie ca acesta dispare intr-un minut, doua). Va invit sa mai priviti si cerul(chiar era un tanar care scria si el pe garduri indemnand la aceasta). Multe lucruri se intampla acum pe sus. Chiar si ministrul Dusa a incercat subtil sa ne atraga atentia dar prostia si aroganta unora l-au facut sa-si vada de treaba.Intr-un cuvant am putea sa spunem ca suntem prizonieri in tara noastra(avem armata de ocupatie). Numai demascarea publica a parsiveniei acestora(sub masca asa zisei democratii ne executa asa cum vor ei) si mobilizarea generala fara violente etc(ei asta urmaresc, sa demonstreze ca suntem neguvernabili si sa-si mobilizeze fortele care ,,intamplator sunt in curtea noastra) putem sa schimbam ceva. Nu uitati ca exista si opusul raului(puteti sa-l numiti oricum) dar trebuie sa cerem ceea ce ne dorim fara frica si cu determinare. Sunt multe de spus(cei din presa care lupta in acest sens stiu aceste lucruri din pacate sunt putini si sunt haituiti). Asa ca ,,Romani fiti destepti si fara frica"!(12756)
Am mai vazut ca cineva intreaba de ce V. Nuland a discutat numai cu echipa basista(facand abstractie de florile date lui Corlatean). Si in SUA puterea este impartita(aripa Obama, cei buni si aripa Clinton(madame, chiar daca nu mai este in functie trage sforile in numele satanistilor)). De aceea sunt nervosi basistii. Cu ei acum discuta doar cei de rang inferior. Intr-un cuvant sunt pe drojdie si fac spume, sunt isterizati.

Musafir

#20356

2014-01-12 09:39

Administratorul sa ia masuri sa nu se voteze petitia de cate ori vrea fiecare.

Musafir

#20357 Re:

2014-01-12 09:39

#20331: -

Acesti cativa nu sunt doar impotriva USL-ului care din 2012 guverneaza doar pe la televiziunile motanului asa cum santeti voi doar impotriva lui Basescu ci suntem impotriva intregii clase politice.

 

TREZITI-VA ANTENISTI SI NU II MAI CREDETI PE HOTI

Fan Hitler

#20358

2014-01-12 09:40

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)..
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri...
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa...
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat,,,...........

Musafir

#20359

2014-01-12 09:40

basescu a distrus tara

Musafir

#20360 Re:

2014-01-12 09:40

#20352: -  

 cate semnaturi a strans petitia RL? ai protestat si acolo??!

 

babalulu

#20361 Re:

2014-01-12 09:40

esti trepanat rau de tot!


Musafir

#20362

2014-01-12 09:41

Trebuie sa luptam sa scapam de Basescu! Nu vrem sa fie urmasul lui Ceausescu
Fan Hitler

#20363

2014-01-12 09:41

haideti sa le demonstram ca astia multi care il injuram pe basescu nu suntem lingaii lui felix: , muie voiculescu, muie gadea, muie ursu, muie badea........,,

Musafir

#20364

2014-01-12 09:41

Odata cu Basescu sa plece si Ponta Si Antonescu cu tot guvernul!!!

Musafir

#20365

2014-01-12 09:41

La puscarie cu basescu si gasca lui de tradatori de neam!

Musafir

#20366

2014-01-12 09:42

Romanii au dreptul sa traiasca in democratie, trebuie sa avem onoare si demnitate, in 29 IULIE 2012 poporul ROMAN a aratat ce vrea. Rog pe toti care au spus DA LA REFERENDUM sa semneze petitia. semneaza un adevarat ROMAN .

Musafir

#20367

2014-01-12 09:42

De ce sunt atat de iusterizati cei de la Antena 3 incat au ajuns sa ii scrie lui OBAMA? Nimic mai ridicol decat acest gest.

Musafir

#20368 Re:

2014-01-12 09:42

#20342: -

CAND AI VAZUT LA ANTENE PE CINEVA SA ZICA CEVA IMPOTRIVA PENALULUI VOICULESCU?

Fan Hitler

#20369

2014-01-12 09:43

pff...la cate mii de posturi anti basescu am scris ,,,nici acum nu mi-au nimerit astia de la Antena3 niciunul....cred ca sunt basisti
Sa te -n ...gura HITLER!

#20370 Re: Re: Re:

2014-01-12 09:43

#20340: Fan Hitler - Re: Re:

Sa nu zici ca sunt rau ......te ajut eu cu ,,muia ,,te servesc ...sau poti sa servesti masa din genunchi! :) ca pre esti insistent :)))


Musafir

#20371

2014-01-12 09:43

Votati fratilor de cate ori vreti petitia. La noi merge si asa. Sa vada OBAMA CATA DEMOCRATIE ESTE AICI UNDE PUTEM VOTA ORICE DE CATE ORI VOR MUSCHII NOSTRI.
Toma necredinciosu'

#20372 Derizoriu

2014-01-12 09:43

Saitul este conceput prost.
De la aceeasi adresa IP poti semna de cate ori vrei.
Butonul Statistici salveaza un picut aparentele dar per ansamblu lasa impresia de amatorism.

Fan Hitler

#20373

2014-01-12 09:43

Eu sunt liber fraierilor, nu am sef, nu ma poate manipula nimeni...ma fut pe ei si le dau muie......muie base, muie voiculescule, muie udrea, muie gadea, muie ursu, muie badea muie anastase, muie ponta, muie crine, muie DD, muie jiji, muie vadime...muie basisti..muie antenisti..muie manipulatilor si vandutilor....jos pacanelele....,....,
tot eu@yahoo.com

#20374 petitie

2014-01-12 09:43

Imi pare rau ca va deranjeaza comentariile! Daca sunti corecti de ce le stergeti?


Musafir

#20375

2014-01-12 09:44

Petitie pentru nestiutori.