Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#20176

2014-01-12 08:56

Suntem datori pentru noi, dar si pentru generatiile ce vor veni, sa facem tot ce este posibil in lupta pentru un stat roman de drept - autentic, pentru libertate adevarata si pentru a nu mai permite vreodata in viitor instaurarea oricarei alte dictaturi, sub orice nume ar fi aceasta. Sa nu uitam ca pentru libertatea noastra si-au dat jertfa de sange tinerii revolutiei din 1989 si mai inaintea lor, generatii intregi de stabuni in lupta pentru neatarnarea neamului romanesc. Si inchei cu un citat din Cosbuc:
"Eu nu mai am nimic de spus!
Voi braţele jurând le-aţi pus
Pe scut! Puterea este-n voi
Şi-n zei! Dar vă gândiţi, eroi,
Că zeii sunt departe, sus,
Duşmanii lângă noi!"
Fan Hitler

#20177

2014-01-12 08:56

Eu sunt liber fraierilor, nu am sef, nu ma poate manipula nimeni...ma fut pe ei si le dau muie...muie base, muie voiculescule, muie udrea, muie gadea, muie ursu, muie badea muie anastase, muie ponta, muie crine, muie DD, muie jiji, muie vadime...muie basisti..muie antenisti..muie manipulatilor si vandutilor....jos pacanelele....,.
George

#20178 Finalitatea ?

2014-01-12 08:56

Nici pe departe nu sunt fan sau simpatizant al lui Basescu dar, sincer va spun ca nu vad rostul acestei petitii. Poate doar asa de divertisment sa fie ceva. In rest...nimic.

Musafir

#20179

2014-01-12 08:57

Doresc sa scap de acest dictator care nu este iubit de popor. Si-a imbogatit tot neamul pe suferinta noastra. Asteptam sa ni se dea flota inapoi.
Fan Hitler

#20180

2014-01-12 08:57

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri..
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa...
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat,,,,.

Musafir

#20181

2014-01-12 08:57

in perioada mandatului lui Traian Basescu,viata de zi cu zi a devenit un calvar pentru toti Romanii,mai putin protejatii lui!!!

Musafir

#20182

2014-01-12 08:57

cred ca romania a devenit o colonie americana....un stat fara nici o valoare pentru uniunea europeana.....cum e posibil sa vina toti si sa ne spuna ce trebuie sa facem noi la noi in tara????? cum sa le permitem asa ceva???? ei ne vorbesc de rau peste tot si noi sa-i lasam aici, la noi, sa vina si ne dea indicatii ...pe cine sa punem ca asa vor ei????? este inadmisibil......

Musafir

#20183

2014-01-12 08:57

Domnul Secretar de stat sa-si tina emisarii la el acasa, sa-si ia si ambasadorii - unii cu orientari neortodoxe - tot la el acasa cu scut cu tot. Daca doreste colaborare sa inteleaga ca nu suntem colonia lor si amestecul in "bucataria" noastra prin tot felul de emisari, trimisi etc nu face decat sa ii urasc si mai mult. Si asa ii uraste jumatate de glob ...

Musafir

#20184

2014-01-12 08:57

O petitie adusa in prim-plan de frica semnatarilor si ai celor ce ii conduc.
musafir1

#20185 Pt Fan Hitler

2014-01-12 08:59

ce liber esti!!!libertatea ta se termina cand incalci libertatea mea !!!!!!!!!
Maramureșanu
Musafir

#20186

2014-01-12 08:59

Mare păcat, de 10 ani Romania pierde încontinuu.Din cauza acestui cetățean, Romania nu are infrastructură , adică Autostrăzi , căile ferate sunt pe ducă , vapoarele s-au evaporat, Brașovul nu are aeroport , Țara s-a împrumutat fără rost (să sperăm că nu ne va băga în vreun război cu cineva). Până ce acest om cu nume de hidrogen sulfurat nu va pleca (Oare va pleca vrodată? vom fi mereu îngrijorați că acest Lăpușneanu de coșmar care a reușit să împartă românii în băsiști și antibăsiști va face rău țării.Români nu vă mai vindeți voturile , veți suferii iar cu comentariile nu veți rezolva mare lucru.


Musafir

#20187

2014-01-12 09:00

azi la antena 3 ! traian basaul - o viata de smen asa cum a fost si cum inca este !
superb !
Fan Hitler

#20188 Re: Pt Fan Hitler

2014-01-12 09:00

#20185: musafir1 - Pt Fan Hitler

nu iti incalc frate nici o libertate sa le dai si tu muie la toti...chiar te rog


Musafir

#20189 Re: DE NECAZ, TAIE-TI VENELE

2014-01-12 09:00

#20182: -

De necaz, taie-ti venele. Acum. Intotdeauna celor ce nu stiu li se dau lectii de democratie de care cunosc problema. Asa ca lectiile date de americani si de marile puteri trebuie sa le invatam ca pe o poezie frumoasa. Daeci, taci, taie-ti venele si fugi.

musafir

#20190

2014-01-12 09:00

ar trebui sa fie impresionati americanii daca vor sa asigure stabilitate in zona,sunt convins ca situatia disperata in care ne aflam nu poate sa fie la nesfarsit si pana la urma paharul plin va da afara!doar asa se va putea schimba ceva la noi,daca asteptam mila altora..,a cui,a celor care se sterg pe picioare cu noi?
trebuie sa ne zica americanii daca a fost fraudat votul,daca si daca..,atunci trebuia sa-si exprime romanii nemultumirea dar astia asa de rau ne-au ingenunchiat ca nu ne mai putem ridica in picioare!
nu trag sperante prea mari cu o petitie,fie ea trimisa celui mai puternic om al planetei,totusi sunt convins ca timpul le rezolva pe toate,sau mai popular,se-nvarte roata!
Fan Hitler

#20191

2014-01-12 09:01

Eu sunt liber fraierilor, nu am sef, nu ma poate manipula nimeni...ma fut pe ei si le dau muie...muie base, muie voiculescule, muie udrea, muie gadea, muie ursu, muie badea muie anastase, muie ponta, muie crine, muie DD, muie jiji, muie vadime...muie basisti..muie antenisti..muie manipulatilor si vandutilor....jos pacanelele....,.,.
Semnatar, ultimul comentariu

#20192 Re: Re: Recomandare pentru ADMIN

2014-01-12 09:01

#20153: semnatar - Re: Recomandare pentru ADMIN (daca exista)

Comentariile sa poata fi adaugate/transmise  doar din pagina in care se semneaza petitia(prin acelasi buton). Prin toate porcariile care se ataseaza aici, se duc in derizoriu TOATE petitiile de pe www.petitieonline.com.

Comentariile cele mai pertinente sunt ale celor care inca mai semneaza in momentul de fata.

 

Fan Hitler

#20193

2014-01-12 09:01

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri..
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa...
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat,,,,.,.
Baubau
Musafir

#20194 Justitie independenta

2014-01-12 09:01

Basescu e un infractor de drept comun. Locul lui e alaturi de Adrian Nastase la puscarie. Atunci cand justitia romana o sa-l trimita pe Basescu, si pe ai lui langa Nastase o sa cred si eu in independenta justitiei.

Musafir

#20195

2014-01-12 09:01

Extraordinar de merituoasa initiativa.Va multumesc

Musafir

#20196

2014-01-12 09:02

Subscriu initiativei domnilor Gadea si Ursu.
Felicitari.
A.D.

Musafir

#20197

2014-01-12 09:02

si toti acesti semnatari ai petitiei sunt oamenii de partid din PSD si PNL care au primit directive clare da le seful lor Felix sa semneze, nu cred ca oamenii cu un grad ridicat de inteligenta si care vad cum functioneaza treburile in tara asta nu dupa cum zic pupincuristii Gadea si Ursu la antena 3 vor semna aceasta petitie

Ei s-au inflamat si au facut petitia Voiculescu dupa ce a fost condamnat Nastase.

Iliescu daca l-a omorat pe ceausescu de subminarea economiei nationale, acelasi lucru ar fi trebuit sa pateasca si Nastase, Voiculescu, Copos, Vantu si multi altii.

Musafir

#20198

2014-01-12 09:03

De ce nu vorbiti domnilor si de distrugerea grava a economiei nationale de dupa 90 in vremea lui Iliescu si Roman, ca atunci s-a devalizat cea mai mare parte a acestei tari. SAcrieti daca aveti curaj nu numai de ultimii 9 ani ci si despre jaful pewntrucu pana in 2004. Si asta ca sa fim corecti.
Melophor

#20199 Re: Re:

2014-01-12 09:03

#20175: - Re:

Bai vaca baltata, vedea-te-as ciung, sa te vad cum te mai stergi tu la cur cu o petitie "online"!...


Musafir

#20200 Re: Casa Alba

2014-01-12 09:03

#20164: - Casa Alba

Băsescu trebuie să fie bine văzut de majoritatea românilor şi după aceea de Casa Albă. Asta înseamnă democraţie. În ceea ce prveşte gramatica, mai ai şi tu de învăţat!