Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Absolventa Stiinte Politice in SUA

#19601 Re: Re: Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

2014-01-11 23:46

#19533: Impotriva prostilor - Re: Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

Sustin si eu parerea colegului, dar afirm, mai mult: esti analfabeta.
Fara misoginism, dar, du-te femeie acolo (hai ca stii tu unde) !

Tu nu sustii nimic, nu cred ca esti capabil sa formulezi un argument sau macar sa construiesti o fraza elocventa.

Si tot eu sunt analfabeta... :) Uita-te la felul in care comunic eu si uita-te la felul in care comunicati tu si "colegul" Nicu.

Cu fiecare comment plin de injurii fara fundament si fara explicatii imi intaresti argumentul. :) Deci, multumesc. Te arati a fi un adevarat democrat--si un adevarat barbat (NOT).


Musafir

#19602 asagban

2014-01-11 23:47

probleme mentale ai tu ba retardatule ca daca ai fi normal la cap nu ai vota cu mafiotii,nu vezi ca toata Uniunea Europeana si America va trage de urechi ca nu respectati constitutia si statul de drept iar voi va faceti ca nu vedeti ,spuneti ca Victoria Nuland a venit sa va felicite.Sunteti lamentabili ,numai niste jigodii ar putea sa faca asa ceva.
In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste...

#19603 basist = prost

2014-01-11 23:48

Se zvarcolesc basistii in chinurile urii, dar noua nu ne pasa !!!

Musafir

#19604

2014-01-11 23:49

M-am saturat sa traiesc intr-o tara unde sunt promovate numai nonvalorile,doresc sa pot, si sa am dreptul stipulat prin CONSTITUTIE,sa am dreptul sa muncesc in tara mea, si sa fiu remunerat in asa fel, incat sa pot sa duc un trai decent, eu si familia mea.

Musafir

#19606

2014-01-11 23:49

Poate reusim sa ne facem auziti si noi CETATENII ROMANI, de catre cei mai noi sau mai vechi grofi, "americani", "basericani" si alte specimene rare!

Musafir

#19607 asagban

2014-01-11 23:50

lasatii doamna ca cu astia nu se poate discuta ,ei sunt paranoici,traiesc in alta realitate dar au si un HQ foarte scazut.
Fan Hitler

#19608

2014-01-11 23:50

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri.
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa.
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat

Musafir

#19609

2014-01-11 23:51

La Targoviste cu Basescu! Cu toata familia lui si toate slugile lui!
ghitza

#19610

2014-01-11 23:51

Ceasescu a fost executat pentru subminarea economiei nationale.Cei care au subminat economia tarii din 1989 incoace sa fie judecati,condamnati macar la privare de libertate si cofiscarea averii lor si a celor pe care i-au imbogatit.Ar trebui anchetate toate contractele prin care fabricile , uzinele si combinatele au fost vadute la fier vechi desi erau pe profit.De asemenea ar trebui anchetati si cei ce au incheiat contractul Rosia Montana si cu gazele de sist.14 state din SUA au interzis exploatarea gazelor de sist,iar la noi ministrul resurselor minerale spune ca otravurile celor de la Chevron sunt bune de mancat (aditivi alimentari).Am marea rugaminte sa-i se aduca din Polonia un butoi cu substantele utilizate de aceasta firma si sa-si puna cate o lingurita din minunata licoare in fiecare pahar de apa pe care il bea si de asemenea in cafea si in ciorba.altfel sa fie demis pentru ca a mintit.Persoana care a zis ca sa incalcat legea in contractul Rosia Montana a fost eliminata in cel mai autentic stil stanilist.Aurul de la Baia Mare a fost luat in luat in intregime,noi am ramas cu un mic lac(1km2) de cianura,care a otravit Tisa si avem de platit daune Ungariei de cca o suta douazeci de milioane de euro,HALAL castig.

Musafir

#19611

2014-01-11 23:52

ROMANIA, TE IUBESC! DOAMNE AJUTA!
ai pi

#19612

2014-01-11 23:52

a ignora înseamnă a permite extinderea făeă limite a acestei metastaze sociale înspăimîntătoare acre devastează istoria României, de o vreme.
uita-ţi-vă la ei: sunt nişte excremente fornăitorare, care îţi ies în drum şi te silesc să calci în ele! am ignorat în prea destul pînă acum. să chemăm, dracului, vidanja comunală şi să scăpăm odată de stîrpiturile astea mizerabile!
ce poate fi închipuit mai pestilenţial decît demnostraţiile de primitivism mental al acestor smintiţi cu creier coprofil?
In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste...

#19613 Re: Re: basist = prost

2014-01-11 23:52

#19605: - Re: basist = prost

Prostalaule, mi se falfaie de usl, dar cand e vorba de basisti si de seful lor...

Va zvarcoliti un chinuri si-mi place, e asa de bine cand vad basistii spumegand...  :)))i


Musafir

#19614 Ion

2014-01-11 23:52

Bre, da' Antena 3 zau ca traieste intr-o Romanie paralela. Cine credeti voi ca "va pune botul" la aberatiile unora care nu au alt scop in viata decat subjugarea Justitiei, Justitie care se va pronunta si in cazul lui Felix. Si zau ca disperarea Antenei 3 e dovada faptului ca ea (a treia antena) banuieste finalul. Cand oficialii SUA vor crede o vorba din aberatiile "baietilor" de la Antena 3, se va putea spune ca "porcii zboara". ;)

Musafir

#19616 Re:

2014-01-11 23:53

#19608: Fan Hitler -

Medicamente ,medicamente sau camasa de forta !Ai fost si tu abuzat ?


Musafir

#19617 Re: Re: Re: basist = prost

2014-01-11 23:54


Musafir

#19618

2014-01-11 23:54

O spun cu durere "La asa tara asa presedinte"

Musafir

#19619 Re:

2014-01-11 23:55

#19609: -

Mai abuzatule stai linistit sa nu iti plezneasca vreo vena !


Musafir

#19620

2014-01-11 23:55

ha ha ha cei de la antena 3 sunt nervosi ca nu au fost lasati la conferinta de presa cu Victoria Nuland.
Alexe Marius

#19621

2014-01-11 23:55

Sa zicem ca vom scapa de ex-presedintele Basinescu, intrebarea este cum scapam de mafia pe care a puso pe picuare si cum luam banii inapoi celor care au tot supt din banii PUBLICI?
Fan Hitler

#19623

2014-01-11 23:56

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri.
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa.
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat.

Musafir

#19624

2014-01-11 23:56

Este o situatie normala atunci cind sluga ajunge imparat.

Musafir

#19625

2014-01-11 23:57

CEAUSESCU A FOST TRADAT DE COMUNISTI CEAUSISTI , BASESCU V-A FI TRADAT DE BASISTI DE AZI . CUM COMUNISTI DE IERI NU MAI RECUNOSTEAU CA AU FOST COMUNISTI ASA SE V-A INTAMPLA SI CU BASISI DE AZI CARE SE VOR LINGUSI LA ANTONESTI DE MAINE SAU PONTISTI DE POIMAINE .LINGAI DE AZI VOR FI LINGAI DE MAINE.