Acces liber voluntarilor in ecarisajul Baia Mare

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Acces liber voluntarilor in ecarisajul Baia Mare


Musafir

#1

2013-09-19 17:13

respect pentru voluntari!
Cristina

#2

2013-09-19 17:22

Bravo vouă pentru această inițiativă. Sper doar ca cei care vor adopta câini să își și asume răspunderea pentru ei.

Musafir

#3

2013-09-19 17:32

haideti sa ne unim, domnul primar m-a intrebat, "UNDE DORESC SA FIE DUSI?" i-am raspuns in adaposturi , sau lasati-i pe strada, nu-i condamnati la moarte sigura si lenta,nu am mai primit mesaj. Sant revoltata pe atitudinea dansului, inseamna ca nu-l intereseaza, de aceea se intampla ce se intampla, SA NE UNIM , SA IESIM IN FATA PRIMARIEI, asa ii vom obliga sa ia masuri

Musafir

#4

2013-09-19 20:41

Este de neînţeles încăpăţânarea angajaţilor Primăriei în a refuza ajutorul voluntarilor. Presupun că în ecarisaj se întâmplă lucruri pe care vor să le ascundă, altfel e doar prostie.

Musafir

#5

2013-09-19 22:41

Semnat. Insistati pe verificarea starii de sanatate a cainilor, sterilizare si promovare pt adoptie.

Musafir

#6 legal

2013-09-20 06:04

membrii si voluntarii unui ONG de protectie a animalelor au drept prin lege sa intre intr-un adapost public pentru a putea promiova in primul rand caini pentru adoptie si apoi pentru a ajuta la socializarea si ingrijirea animalelor. Este o incalcare a legii. La Botosani ne-am catigat in instnata acest drept acum 2 ani cand la fel, ni se interzicea accesul in adapostul public doar pentru a nu vedea ca de fapt acolo cainii mureau de foame.

Musafir

#7

2013-09-20 11:13

Sper din tot sufletul sa le fie bine catelusilor...asta e tot ce ma intereseaza....binele lor!..iar cine nu ii iubeste, macar sa lase pe alti in pace

Musafir

#8

2013-09-21 06:26

e dezastru ce se intampla...treziti-va oameni buni suntem mintiti la tot pasul!caiinii aceia trebuie salvati!

Musafir

#9

2013-09-21 09:10

D-ul Chereches ar trebui sa faca lucrurile pana la capat.Nu a permis eutanasierea cainilor ci ii strange in adapost,dar acest lucru nu e destul ar trebui sa-i si hraneasca,sa ii sterilizeze si sa le dea oportunitatea sa fie adoptati,in caz contrar este exact la fel ca primarul din capitala,un monstru la care ii place masacrarea animalelor!!

Musafir

#10

2013-09-21 16:24

Pai nu stiu cu exactitate ce sa scriu dar asi vrea sa fie ceva mai bine bietelor animale, sa pot ajuta si eu, acolo unde trebuie, tinind cont ca vin friguri grele si va dati seama ca ei n-au centrala termica si bani cum au unii oameni care nu se sinchisesc sa contribuie. Eu am un metis da lup--ciobanesc german, nu e castrat si asa va si ramine.Eeste foarte blind,cu cine trebuie..Multumesc ca mi-ati dat aceasta ocazie sa pot sa-mi spun parerile.

Musafir

#11

2013-09-22 14:43

sinteti putini foarte putin dar inimosi mult succes faceti o treaba incredibila.Sa va ajute bunul Dumnezeu

Musafir

#12

2013-09-23 18:14

A fi om inseamna sa fii rational ! Nu eutanasierii , pentru ca nu este o solutie !

Musafir

#13

2013-09-24 09:49

chestia asta cu accesul interzis nu merge! e totul platit dim bani publici, si cine vrea are dreptul sa vada cum sint cheltuiti banii publici!!!