Petitie impotriva Impozitului Forfetar pentru service-urile auto


Musafir

#76 Forfeta 2014

2014-01-10 16:40

Primiti cu forfetarul? Suna la fel cu primiti cu violul.Sa iei tu dreptul la munca prin legi aberante.Sa-i faci pe toti hoti? Sa-i faci pe toti tinerii infractori(vezi asigurarile auto obligatorii)De ce sa nu plateasca vinovatii.Daca guvernul ma face hot atunci ii spun si eu cine spune ALA E

Musafir

#77 Forfeta 2014

2014-01-11 10:41

Am o vulcanizare cu un singur angajat.In luna de concediu inchid activitatea dar platesc forfetarul nu mai vorbesc de zilele libere oficiale.Deci 12 ar trebui sa fie cel mult 11 dar guvernantii stau jumatate de an in concediu si primesc bani in acest timp.Eu daca nu unflu macar o roata nu-mi da nimeni 5 bani.Ii blestem in fiecare zi.Sa-si castige painea prin munca dupa legile date de ei ASTA LE-O DORESC

Musafir

#78

2014-01-14 10:39

Si sa dus investitia mea....

Musafir

#79 forfetar, forfetar, ne-ai facut viata calvar

2014-01-16 14:00

Sunt un om simplu,am inceput munca la 16 ani pe timpul lui Ceausescu.Am invatat o bruma de carte
si incet incet am cumparat un teren unde singur mi-am facut o constructie.Dupa revolutie si ani buni de framantari m-am hotarat sa fac o firma.Lucrurile mergeau bine aveam un colectiv de aur pana cand intr-o zi au intrat doi talhari de la garda financiara.Trei zile au rascolit firma cu boldul dar nu au gasit nimic. Invatasem de la tata,multumestete cu munca ta.Talharii turbau ca nu gasisera nimic cand cel mai batran mi-a cerut lista de inventar.In lista trecusem tot ce cumparasem pe firma mai putin cladirea care era a mea si pentru care aveam contract de comodat pentru care platisem la notar 800 lei. O suma enorma pentru cateva randuri.Talharul batran a spus;inventar incomplet 1500 lei amenda.Talharii au plecat fericiti dar in mine s-a rupt ceva nu mai veneam cu drag la firma ii vedeam mereu in ochi pe talhari.A urmat forfetarul lui Boc ca o ploaie otravita si dupa luni de chin am tras obloanele.Acum a aparut Grapini cu marul otravit numit forfetar in care saracii le platesc bogatilor si pot jura ca mii de firme se vor inchide. Sunt tari in care de sute de ani nu s-au schimbat legile vezi Anglia, Suedia iar noi incepem actele la firma cu o lege si pana ies legea este alta.E INGROZITOR iar cei ce muncesc stiu bine acest lucru.Tara e condusa de nemernici pusi pe capatuiala si fara pic de minte asta e.

Musafir

#80 Sa se duca unde a intarcat mutu iapa

2014-01-30 16:13

Am auzit ca Grapini e data afara de domnul Ponta si candideaza la europarlamentare.Sa ia si FORFETARUL cu ea si sa vina cand o voi chema eu.De un an de zile spala din gura despre FORFETAR iar eu nenorocit de Boc sunt ingrozit numai cand aud cuvantul FORFETAR Imaginati-va ce inseamna sa fii acoperit de zapada,sa platesti facturi nesimtite la gaze,la curent,la primarie,sa nu ai clienti,sa ai trei copii de crescut sotie fara servici si sa platesti ploua ninge si forfetarul.
Dupa un an chinezariile astea de utilaje de pe la noi se fac gramada in atelier si trebuie sa te imprumuti ca sa o iei de la inceput.Eu vreau sa deschid o vulcanizare in cartier de provincie sa nu mor cu copii in casa de foame dar Grapini ma pune sa platesc ca in buricul Bucurestiului cu o imfima diferenta.Am fost cinci copii la parinti.Tata muncea pe santier,mama ne ingrija cum putea saraca iar cand dormeam,cu acul si o masina de cusut veche mai facea(oare cat putea sa faca)la cate o vecina cate ceva.Dar aparea PERCEPTORUL cu o geanta de popa iar mama era ingrozita.Acum traiesc aceleasi clipe si eu cand aud de FORFETAR.LA NOI INTOTDEAUNA A FOST GREU DAR NU PENTRU TOTI.

Musafir

#81

2014-04-07 05:30

SPER CA CINEVA SA GANDEASCA NORMAL, SI PIESELE AUTO CARE TIN DE SIGURANTA ( ELEMENTE DE FRANA, ELEMENTE DE DIRECTIE ....) , PIESELE CARE TIN DE PROTEJAREA MEDIULUI ( ULEIURI, ADITIVI, COMBUSTIBIL....) SA FIE REGLEMENTAT PRIN LEGE SAU NORME SI SA SE COMERCIALIZEZE DOAR PRIN CEI AUTORIZATI - SERVICE AUTO AGREAT SI DOTAT , SI ATUNCI SI CEI CARE INVESTESC IN DOTARE VOR FI PROTEJATI SI AJUTATI SA PLATEASCA TAXE, SI CEI CARE MUNCESC LA NEGRU SE VOR AUTORIZA CA SA POATA PROCURA PIESELE SI VOR IESI LA SUPRAFATA SAU NU VOR MAI MUNCI LA NEGRU DIN LIPSA POSIBILITATII PROCURARII PIESELOR

Musafir

#82

2014-04-14 18:16

ESTE O MARE PROSTIE,MULTE ATELIERE VOR INCHIDE PORTILE SI ELE SCARTAIE RAU IN ULTIMA VREME,DIN MOTIVE IMPUSE DE CEI CE NE CONDUC BINE,BINE!

Musafir

#83 Re: Sa se duca unde a intarcat mutu iapa

2015-08-30 06:36

gherg

#84 Re: Sa se duca unde a intarcat mutu iapa

2015-08-30 06:37