Petitie impotriva Impozitului Forfetar pentru service-urile auto

Quoted post


Musafir

#80 Sa se duca unde a intarcat mutu iapa

2014-01-30 16:13

Am auzit ca Grapini e data afara de domnul Ponta si candideaza la europarlamentare.Sa ia si FORFETARUL cu ea si sa vina cand o voi chema eu.De un an de zile spala din gura despre FORFETAR iar eu nenorocit de Boc sunt ingrozit numai cand aud cuvantul FORFETAR Imaginati-va ce inseamna sa fii acoperit de zapada,sa platesti facturi nesimtite la gaze,la curent,la primarie,sa nu ai clienti,sa ai trei copii de crescut sotie fara servici si sa platesti ploua ninge si forfetarul.
Dupa un an chinezariile astea de utilaje de pe la noi se fac gramada in atelier si trebuie sa te imprumuti ca sa o iei de la inceput.Eu vreau sa deschid o vulcanizare in cartier de provincie sa nu mor cu copii in casa de foame dar Grapini ma pune sa platesc ca in buricul Bucurestiului cu o imfima diferenta.Am fost cinci copii la parinti.Tata muncea pe santier,mama ne ingrija cum putea saraca iar cand dormeam,cu acul si o masina de cusut veche mai facea(oare cat putea sa faca)la cate o vecina cate ceva.Dar aparea PERCEPTORUL cu o geanta de popa iar mama era ingrozita.Acum traiesc aceleasi clipe si eu cand aud de FORFETAR.LA NOI INTOTDEAUNA A FOST GREU DAR NU PENTRU TOTI.

Raspunsuri


Musafir

#83 Re: Sa se duca unde a intarcat mutu iapa

2015-08-30 06:36:04

gherg

#84 Re: Sa se duca unde a intarcat mutu iapa

2015-08-30 06:37:28