Salvati Bucurestiul de Maidanezi, Salvati Maidanezii!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati Bucurestiul de Maidanezi, Salvati Maidanezii!


Musafir

#1

2013-09-07 09:29

Acuma ca s-ar putea spune ca Romania a ajuns "caini fara sat", e bine sa ne amintim: "Cainii aceia nu exista, exista doar frica voastra." Mondo Cane intr-un interviu dat in Dogville

Musafir

#2

2013-09-08 17:40

Nu eutanasierii! Câinii merita sa trăiască , la fel ca si noi!
lula

#3 Dreptul...

2013-09-09 17:29

CAPITOLUL II
Drepturile şi libertăţile fundamentale
Dreptul la viaţă şi la integritate fizică şi psihică ARTICOLUL 22
(1) Dreptul la viaţă, precum şi dreptul la integritate fizică şi psihică ale persoanei sunt garantate.

Dreptul la mediu sănătos ARTICOLUL 35
(1) Statul recunoaşte dreptul oricărei persoane la un mediu înconjurător sănătos şi echilibrat ecologic.
(2) Statul asigură cadrul legislativ pentru exercitarea acestui drept.
(3) Persoanele fizice şi juridice au îndatorirea de a proteja şi a ameliora mediul înconjurător.

Dreptul la ocrotirea sănătăţii ARTICOLUL 34
(1) Dreptul la ocrotirea sănătăţii este garantat.
(2) Statul este obligat să ia măsuri pentru asigurarea igienei şi a sănătăţii publice.

CAPITOLUL III
Îndatoririle fundamentale
Fidelitatea faţă de ţară ARTICOLUL 54
(1) Fidelitatea faţă de ţară este sacră.
(2) Cetăţenii cărora le sunt încredinţate funcţii publice, precum şi militarii, răspund de îndeplinirea cu credinţă a obligaţiilor ce le revin şi, în acest scop, vor depune jurământul cerut de lege.

ART. 54, alin. (2) arata cui revine obligatia de a asigura cadrul legislativ pentru exercitarea drepturilor cetatenilor. Platiti deja taxe pentru aceste drepturi, ati votat deja aceste persoane care au obligatia de a va asigura drepturile din constitutie. Le platiti salariile. Nu trebuie sa platesc o taxa in plus ca sa isi indeplineasca obligatiile.

MAYA

#4 ANIMALELE AU SUFLET LA FEL CA NOI OAMENII

2013-10-23 11:49

AR TREBUI SA FIM MAI BUNI, SA SALVAM BIETELE ANIMALE CARE NU AU NICI O VINA, CARE AU NEVOIE DE NOI...IAR NOI SUNTEM INDIFERENTI SI NICI MACAR NU-I OBSERVAM CAT DE MULT SUFERA SI ASTA DIN CAUZA NOASTRA.DACA AM FI UNITI AM FACE CEVA BUN PE ACEST PAMANT.IN CARTIERUL MEU ESTE UN CAINE MAIDANEZ CARE ARE O TUMOARE LA NAS,CAP NU POT SA-MI DAU SEAMA PE ZI CE TRECE E TOT MAI RAU, E TRIST ABIA RESPIRA SI LUMEA E INDIFERENTA NICI MACAR NU-L OBSERVA...DE CE OAMNENII CARE AU BANI NU FAC NIMIC SI TOT CEI CARE NU AU SE ZBAT...VA ROG HAI SA NE SCHIMBAM IN BINE SA FIM MAI BUNI SI SA CREDEM IN DUMNEZEU...IUBESC ANIMALELE SI OAMENI!
DAVID

#5 ce ar insemna viata fara animale si plante???

2013-10-23 11:59

Imi iubesc viata foarte mult, iubesc animalele ca au suflet si sunt langa noi la rau si ne ajuta cand ne simtim singuri, iubesc natura ca ne ajuta sa respiram si da culoare vietii noastre..,Daca nu ar fi bani atat de importanti si noi am fi mai buni unii cu altii.HAI SA SALVAM ANIMALELE IMPREUNA,SA NU MAI FIM INDIFERENTI CU CEI DE LANGA NOI.PE ZI CE TRECE MA UIT IN JURUL MEU SI VAD RAUTATE(IN METROU,LA MUNCA,IN SPITALE).IMI VINE SA PLANG CA NE SCHIMBAM PE ZI CE TRECE IN RAU.HAI SA FACEM CENTRE PENTRU ANIMALE,HAI SA ADOPTAM UN CATEL,HAI SA FACEM IMPREUNA ADEVARATE LEGI PENTRU TARA ASTA..SA NU NE FIE FRICA SA MERGEM PE STRADA.PUTEM DAR NU VREM.
DENIS

#6 SALVATI MAIDANEZII!

2013-10-23 12:03

NOI PUTEM SALVA ACESTE BIETE ANIMALE CARE MOR DE FOAME CARE NU AU UN ADAPOST SI CARE SUNT MALTRATATE DE NOI, OAMENII.
cetatean

#7 drepturile noastre

2013-12-10 23:32

Orice prost vede ca drepturile noastre la integritate fizica si psihica sint incalcate de maidanezi si de cei care vor maidanezii pe strazi sau in adaposturi. Maidanezii nu trebuie sa stea pe strazi, maidanezii nu au loc sa stea toti in adaposturi, noi nu avem bani (eu nu am nici chef) sa intretinem toti maidanezii asa ca singura solutie e eutanasierea.
vasile

#8 Re: ANIMALELE AU SUFLET LA FEL CA Oameni da asa este aveti suflet de cainiii nu de oameniii

2014-02-25 08:03

omorati caini

#9 cainilorr

2014-02-25 08:04

apel catrr cainiii de oamenii cum puteti spune ca caini au suflet voi aveti suflet de cainiii vedeti un copil si nu ii dati un leu Cainilorrr omoratiiii cainiiii.