Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

#1701

2013-09-27 21:21

Mass-media este vinovatul principal ,pt instigare la violenta si crima,pt toata nebunia creata trebuie sa plateasca.Ceea ce se intampla nu este EUTANASIERE este HOLOCAUST ,CRIMA,DECIMARE IN MASA A BIETELOR SUFLETE NEVINOVATE - CAINII NIMANUI SI PRIETENI DEVOTATI AI CELOR CARE LE OFERA UN COLT DE PAINE SAU O MANGAIERE FUGARA.TOTI CARE AU INCALCAT LEGEA,TREBUIE SA PLATEASCA.Nu credeti ca ati omorat destul,ca peste tot pluteste spectrul mortii,ca Romania ,in lume este numita LAND OF DEATH!!!OPRITI MACELUL

Musafir

#1702

2013-09-28 06:23

Este dezgustator, dar mai ales pentru mine si pentru toata familia mea dureros ce se intampla. Incerc sa nu ma gandesc la atatia catei mici, la cei prieteneosi si la urma urmei si cei agresivi au ajuns asa pentru un anume motiv..Am fost cu ceva ani in Busteni, era plin de caini abandonati de bucuresteni. Un caine de talie f mare alerga innebunit dupa o masina, care iesea in viteza din Busteni...Cum se poate ca sa fie atatia caini pe strazi? Si autoritatile nu au facut nimic atatia ani? Sau s-au inmutit asa in acest an? Iar cand citesc "mancat" de caine..cerule,cum poti sa te exprimi asa... au lipsit parti din corpurile respective care au fost smulse mestecate si inghitite?


Musafir

#1703 Re#1689 #1690

2013-09-28 13:48

aveti nevoie de un control la cap.....URGENT!!!in loc sa va lamentati....adoptati cainii.....si nu le mai dati drumul pe strazi...IPOCRITILOR!!!!!

Musafir

#1704

2013-09-28 14:29

Sa se eutanasieze intre ei, ca fac rau poporului...
Rom"anii

#1705 Rom"anii

2013-09-29 11:27

Atunci sa-i luati acasa pe toti ..si daca nu aveti grija de ei si ajung in strada ...sper sa ajungeti la puscarie si catei in adaposturi ...
Rom"anii

#1706 Rom"anii

2013-09-29 11:29

Asa v'a bateti si pentru copiiiiiiii din centrele de plasament :))) ...saracii de voi ...nu sunteti in stare sa v'a cresteti copiiiiiiiiiiiiiiiii si voi vreti catei , animalute :))

Musafir

#1707

2013-09-29 12:04

STOP CRIMA ASUPRA CELUI MAI BUN PRIETEN AL OMULUI

Musafir

#1708

2013-09-29 20:51

rumeni bastardi vergognatevi di quello che fatte bastardi

Musafir

#1709 Re 1706

2013-09-29 20:59

Si de ce trebuie sa avem grija de copiii din centrele de plasament? 90% sunt copiii unor curve inconștiente care i-au facut aiurea, ca sa-i crească statul. Aia sunt infractorii de mâine. I-ai tu pe aia, ca eu am luat caini. O catea care fata nu are discernamant si tot nu-si paraseste puii, spre deosebire de curve si tiganci, care au discernamant dar isi lasa plozii pe străzi.

Musafir

#1710

2013-09-29 21:09

Vorbiti de copiii aia de parca ați fi luat vreunul pana cum. La cat de preocupati de ei pareti, mă mir ca nu s-au golit centrele pana acum.

Musafir

#1711

2013-09-30 11:09

Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat mai mult iubesc cainii!Fara gluma! Sunt fiinte nevinovate, ajunse in strada din cauza ticalosiei oamenilor.
Daca ar fi posibil asi fi de acord cu eliminarea din societate a unor jivine cu doua picioare: politicieni,judecatori, politisti, haite de tigani, samd!

Musafir

#1712

2013-09-30 12:21

cu ceva ani in urma, mergeam pe strada cu fostul meu caine batran in lesa; a trecut unul pe langa mine, a lovit cu piciorul in burta cainelui.Probabil pt cei care scriu impotriva celor care am semnat Nu eutanasiere sunt bolnava psihic pt ca m-a durut si ma doare si acum , ca si cand au dat in mine...

Musafir

#1713 Re 1712

2013-09-30 13:05

Nu esti bolnava deloc. Bolnav e cel care a putut sa facă asta si bolnavi sunt si astia care trimit la moarte niște suflete nevinovate.

Musafir

#1714

2013-09-30 15:03

Stop killing stray dogs brutally! It is cruel and inhumane and shows that romanians are not civilized people.
Ana

#1715 NU !

2013-10-01 17:51

Dar BISERICA ORTODOXA de ce nu are o parere de data asta ?? De obicei se implica , acum ce s-a intamplat ?? As intreba eu ...Au zeci de milioane ,daca nu sute, de euro in conturi , nu ar putea sa se implice in chestia asta ???? ...De fapt sunt intrebari retorice...pentru ca stiu deja raspunsurile.. Domnilor parlamentari pe care NOI i-am ales, nu le vine si ideea sa eutanasieze si boschetarii, cei fara adapost? Si ei pot ataca si ei pot face rau sau chiar omori alti oameni ??...Tot retoric intrebam, evident...JALNIC oricum ! SPUNETI NU !!!!

Musafir

#1719

2013-10-02 19:55

A extermina este cea mai simpla metoda de rezolvare a acestei probleme. Insa acest lucru il poate face oricine, nu e nevoie de judecata, de gandire , de rationament, nu e nevoie de o clasa politica(pe care o mai si platim si care de fapt ne transmite acesta realitate).Problemele se rezolva prin gasirea unori solutii care sa impace si capra si varza, iar pentru asta trebuie sa ai , in primul rand interes, iar in al doilea rand anumite capacitati mintale si intelectuale.
Problema cainilor comunitari se pare , pana la urma , ca se rezolva ca la tigani: daca unul de-ai lor este batut sau omorat, ceilalti sar toti cu bate, sabii si alte asemenea.Asa si in cazul de fata: daca un caine a omorat un copil(caz care mie imi ridica multe semne de indoiala, adica nu cred ca s-a intamplat asa cum se vehiculeaza pe la toate posturile de televiziune),sa iesim toti in strada si sa ne facem hingheri... si avem pretentii la civilizatie.
P.S. eu am adoptat de mult un catel din stada si doua pisici, ar trebui sa incerece fiecare chestia asta, e benefica, iti mai inmoaie sufletul
i

#1720 Re:

2013-10-02 20:02

#1719: -

Children are really shocked about what happens in their face,on the streets of Romania: violence, blood,and an animal who die slowly, screaming, all like in a horror film! Go out ,families with sensible children from Romania, go in a normal country, if you have this chance! Tell to all from there about dogs tragedy in Romania, made by the romanian authorities (the president, the prime minister etc)!!!!! I wish to go far of Romania, I not resist anymore in Romania-land of death!
Who support this violence from where children could ,,learn,, ,they could have a native or learned resistance at violence...I think..I have not other explanation...


Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-10-03 19:32



Musafir

#1722

2013-10-03 19:36

nu doresc eutanasierea cainilor ci dinpotriva sunt de acord sa platesc taxe suplimentare pentryu intretinerea acestora si nu voi mai platii taxe ptr sustinerea celei mai curve clase politice a tarii in ultimii 20 ani. huuuuuooooo parlament de cacat

Musafir

#1723

2013-10-03 22:24

Mai intai i-as omori pe jegosii care le dau de mancare pe strazi si pe cei care ii abandoneaza dupa ce ani de zile i-au tinut cu ei in casa si le-au mirosit basinile si le-au bagat degetele in cur si au mancat din aceeasi farfurii cu cainii si au dormit cu ei in pat cu fata pe blana lor plina de pisat si de cacat , pe bolnavii astia psihic , numai isterici , care i-au pupat pe botul lor cu care au lins toti cacatii si pisatii de prin iarba si dupa aia as rade de pe fata pamantului toate javrele astea spurcate care au infectat tara asta si asa prea infecta de felul ei . Eutanasiere pentru catelari si javrelor lor !

Musafir

#1724

2013-10-04 10:05

Pffoooaaaa, ia uite un "evoluat/ civilizat" care propune eutanasierea oamenilor. Pune dop la gura ca iti pute si din scris.

Musafir

#1725

2013-10-04 11:50

Sa ne ajute Dumnezeu! Sper sa reusim, am vazut prea multe orori si atrocitati comise impotriva acestor suflete nevinovate.