Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

#1751 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-10-11 04:08

#1750: - Re: Re: Re: Re: Re:

De unde stii tu ca nu am salvat animale si nu am si in curtea mea chiar si aici unde locuiesc,  loc care nu se identifica  cu  tara voastra pe care am parasit-o cu mare placere si satisfactie. Atat.

 


Musafir

#1752 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-10-11 09:00

#1751: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Atunci dragule, militeaza impotriva eutanasiei acolo unde esti! Aici unde suntem noi, nu vrem caini pe strazi! Capisici?

Deci n-ai salvat nici un maidanez de Romania, dar te trezesti vorbind! Ipocrizie fara limite!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-10-11 10:29



Musafir

#1754 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-10-11 10:32

#1752: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Am parasit Romania cu 2 animale maidaneze cu chip si pasaport. Ipocrizie..habar nu ai cine sunt sau ce fac in lume. Si cu asta am terminat discutia cu tine.  Nu stiu ce insemana "capsisci" sau ce ai scris, nu stiu daca exista asa cuvant in italiana dar oricum sunt femeie si nu sunt in Italia. Eu de acum la provocarile tale  nu mai raspund orice ai scrie.


Musafir

#1755 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-10-11 12:06

#1754: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Foarte bine! Nici pe noi nu ne intereseaza cine esti! Ciocu' mic si pedaleaza!


Musafir

#1756

2013-10-11 17:22

Sa se foloseasca alte metode civilizate de curatire a strazilor de maidanezi cum ar fi adaposturile si sterilizarea nu CRIMA. Bani se vor gasi daca se va fura ceva mai putin

Musafir

#1757 Cosmin

2013-10-12 19:19

Numa in tara asta de ra..at suventionam moartea (biserici) si taiem din pensiile oamenilor bolnavi.
Acum am ajuns sa facem adaposturi si sa inchidem spitale.
Pentru un amarat se spagi pe care le luati pentru ONG-urile gen cutu cutu, chiar nu aveti pic de demnitate?
Cand o ruda apropiata o sa-ti dea coltul pt ca nu au avut medicii cu ce sa-i trateze ranile cauzate de muscaturile unor haite de caini castrati si morti de foame; atunci ai sa inveti si tu ca oricata spaga ai baga in buzunar pe pe urma lor tot nu ai sa fii fericit!
Eu am animale de companie de la 10 ani, dar pana si eu consider ca decat sa duc o viata imbacsita de maidanez, mai bine m-ati eutanasia!
Mai invata din civilizatia tarilor la care va tot uitati ca ipocritii si vedeti ca mai toti au recurs la masuri drastice pentru mai binele omenirii si al animalelor asa zis iubite de spagari ca voi.
Pic de respect fata de semeni.... rusine!

Musafir

#1758 Cosmin

2013-10-12 19:41

O manipulare, toata europa a scapat de caini prin eutanasiere
http://www.antena3.ro/externe/cum-au-scapat-de-cainii-maidanezi-tarile-din-europa-metoda-eficienta-care-a-golit-marea-britanie-de-cainii-comunitari-226546.html

Mereu NOI tiganii europei (inclusiv eu deci nu e discriminare si mesajul se poate publica) suntem mai manelisti decat toti si aruncam cu bani in buzunarul unora care pretind ca au habar de ceva pe lumea asta!

Musafir

#1759

2013-10-14 10:12

Opriti cruzimea !nu faceti jocul celor care nu cunosc ce inseamna sa ai suflet !Vreau ca cei ce sunt niste brute, sa plateasca, dupa faptele lor .

Musafir

#1760

2013-10-14 12:04

Nu Eutanasierii!!!

Musafir

#1761

2013-10-14 12:31

Sa se recupereze banii pe care responsabilii si politicienii nostri i-au ,,papat"in numele unui management al cainilor fara stapan. Cu acesti bani s-ar putea rezolva multe din problemele pe care le ridica existenta acestor animale.Cea mai simpla rezolvare este sa ucizi, tipic pentru un popor barbar, cu conducatori pe masura!

Musafir

#1762

2013-10-14 19:42

OAMENII GRESESC INTOTDEAUNA PT CA SE AJUNGE LA ASEMENEA TRAGEDII. ACESTE ANIMALE AU VIATA LASATA DE DZEU.NU SE POATE FACE ASTFEL DE CRIME PT A-I IMPUTINA.OAMENII II ARUNCA IN STRADA CIND NU AU NE VOIE DE EI. DE FELUL SAU CINELE NU ESTE AGRESIV SI O FACE NUMAI CIND ESTE NEVOIE SA SE APERE.AM VAZUT CATEI MICI TAIATI DE OAMENI CU SALBATICIE. SI CAI SI ALTE ANIMALE CARE TREC PRIN ACELEASI ACTE DE VIOLENTA A OAMENILOR. SI AM MAI VAZUT FEMEI,COPII,BATRINI,TINERI SI OAMENI DE TOATE VIRSTELE AGRESATI, DE ALTII CARE AU ASTFEL DE INCLINATII. DECI, ANIMALELE NU AU NICI O VINA. CIND UMBLA PE STRADA,EI SARMANII MEREU SINT IN CAUTARE DE HRANA,CARE ESTE DIN CE IN CE MAI RARA. SINT IN ROMANIA,AICI LA NOI, OAMENI CARE AR PUTEA SCHIMBA LUMEA SI VIATA OAMENILOR DE RIND DACA AR DA DOVADA DE SUFLET APLICIND UNELE REGULI,LEGI SA FIE IN FAVOAREA TUTUROR CATEGORIILOR.SI SACRIFICIUL IN FAVOAREA UNOR OAMENI ESTE ACELA DE ARENUNTA LA UNELE FACILITATI, ORICIT DE INFIME AR FI ELE,IMPLICINDU-SE FIECARE PARLAMENTAR,MOBILIZINDU-SE IN MOD CONSTANT IN PROMOVARI DE VALORI FILANTROPICE ASIDUE,REPETATE IN FAVOAREA COMUNITATILOR SI A TOT CE ESTE VIABIL.NU ESTE BUNA IDEEA SA NU AJUTAM,SA NU NE INTERESEZE TOT CE ESTE IN GREA SUFERINTA,PT CA NU VOM INTRA IN CARTEA VIETII SI NU VOM FI SALVATI NOI LA RINDUL NOSTRU,IN VREMILE DE RESTRISTE CARE VOR VENI PESTE OMENIRE.E MULTA RAFUIALA POLITICA.BIBLIA E SINGURA CARTE CARE NU MINTE.SI CINE CREDE ESTE SALVAT.DAR,ESTE LA FEL DE ADEVARAT CA ACEASTA CREDINTA FARA FAPTE, ESTE MOARTA.FAPTELE VORBESC, DESPRE SUFLETUL TAU. NUMAI DRAGOSTEA SALVEAZA OMENIREA SI EA NE FACE MAI INTELEPTI.

Musafir

#1763

2013-10-16 10:06

Am uitat totusi de copii salvati de caini.Sa nu uitam ca trebuie respectat cuvantul lui Dumnezeu , fara a fi comentat. iar Dumnezeu ia spus lui Noe cate o pereche din fiecare , nu a spus niciodata sa urce numai oameni pe arca.Si a mai spus Dumnezeu nu ucideti ceea ce nu mancati. Noi ce ar trebui sa intelegem ca nu trebuie sa mai platim impozite findeca oricum parlamentarii si-au facut un stoc de hrana

Musafir

#1764

2013-10-16 12:44

recomand adoptia

Musafir

#1765

2013-10-18 19:26

Verificaţi ce se întamplă cu acei câini culeşi de pe străzile oraşului Vaslui. Problema este că sunt eutanasiaţi (omorâţi de-a dreptul) fără posibilitatea de adopţie. Evident...primăria poate face altceva mai bun cu banii ce s-ar consuma pe hrana câinilor. E un semnal de alarmă ceea ce scriu şi STOP UCIDERII ANIMALELOR!!!!

Musafir

#1766

2013-10-18 19:28

Stop uciderii animalelor!

Musafir

#1767

2013-10-20 12:05

Ponta & Basescu (plus altii) care vor sa scape de incoveniente rapid si ieftin. Nu uitati ca lor nu le convin nici pensionarii (bunici sau parinti de-ai nostri). Sunt curios pana cand adopta o masura asemanatoare si in privinta lor
Dracula

#1768 wrewr

2013-10-21 14:16

MOARTE TUTUROR CAINILOR! am ajuns sa nu putem merge la magazin de teama ca vom fi muscati? ce e asta? si acum niste retardati vor sa salveze cainii? nu va faceti griji ca nu vor fi eutanasiati pentru ca nimic bun nu se duce la bun sfarsit in tara asta...ar trebui sa merga cu pusca sa-i impuste direct pe strada si dupa sa-i faca portofele si pantofi...cel mai bine pentru fiecare maidanez omorat cel ce la omorat sa primeasca 20 de lei, sa vedeti cum curata tiganii toate orasele de maidanezi

Musafir

#1769

2013-10-23 00:57

Iubesc oamenii insa si animalele, totusi aceasta decizie nu mi se pare corecta. Oamenii fac greseli mai Mari... De ce nu optam si pentru eutanasierea oamenilor.. aceste animale nu au nici o vina, ba chiar vina este tot a oamenilor.. prin aceasta decizie incercati sa acoperiti tot greselile voastre si demonstrator ca nu sunteti in stare sa conduceti Tara deoarece asta mi s.ar parea o ultima "speranta" in rezolvarea problemei... Ganditi ca sunt tot suflete.. Aceste animale au nevoie de spatii amenajate special cum au si celelalte tari europene. Va rog, demonstrati ca nu sunteti chiar asa
Paul

#1770

2013-10-23 07:25

Unde sunteti acum cand in Timisoara impusca ciorile?? alea nu fac parte din regnul animal????? sunteti niste ipocriti.............
Ca sa fim un stat civilizat caini comunitari nu au ce cauta pe strada, daca ii iubiti asa de tare luatii in casa , nu ii va ucide nimeni. Cui ii pasa mai mult de animale?
Daca era copilul vostru nu mai comentati asa .(daca pierzi ceva pe strada un portofel de ex., nu ti-ar placea sa il gasesti in loc sa fii acuzat de neglijenta??? NU e mai normal sa poti merge pe strada noaptea fara frica ca vei fi atacat(a) de vre-un borfas? tot neglijent esti?
Solutia e simpla facem curat apoi ii tinem din scurt si nu-i mai lasam sa se inmulteasca.

ATENTIE MAINE POTI FI CHIAR TU VICTIMA iar mai apopi ACUZAT DE NEGLIJENTA!!


Musafir

#1771

2013-10-26 07:24

NU EUTANASIERII CAINILOR COMUNITARI!!DA DEMITERII DIN FUNCTIE A CELOR CARE AU ACCESAT FONDURI PTR ADAPOSTURILE DE CAINI SI I-AU INCASAT PTR NECESITATILE PROPRII,NU PTR ACESTE SUFLETE NEVINOVATE!!!

Musafir

#1772

2013-11-02 17:52

Spune NU eutanasierii cainilor comunitari

Musafir

#1773

2013-11-04 18:06

NUUUUUUUU EUTANASIERI CIINILOR COMUNITARI !!! AU DREPTUL SI EI LA VIATA !!!!

Musafir

#1774

2013-11-07 14:24

Nu vor creste indemnizatiile, nu se vor imbunatati conditiile de viata, copii si batranii nu vor fi mai bine ingrijiti si in siguranta, nu vom avea mai multi bani daca omoram acesti bieti caini in schimb vom fi numiti psihopatii europei, macelarii, brute fara minte si fara mila! Nu exista nivel de animalitate mai ridicat decat acela pe care se situeaza OMUL! Arogant el crede ca numai el conteaza, merge cu turma si zice omorati, asta se si doreste, sa ne certam intre noi in loc sa ne unim intr-un glas si sa cerem socoteala celor care au gresit si sa nu ne lasam pana nu aducem o schimbare in bine! Daca am contribui fiecare nu ar mai exista probleme nerezolvate, daca am intelege ca nu cainele este dusmanul si ca este cel care va fi sacrificat din cauza incompetentei si lacomiei celor care ne conduc am fi periculosi si eficienti!Acum suntem o gloata tulburata si manipulata in interesul celor care ne conduc spre distrugere si dezumanizare! Un om needucat, indobitocit, nemultumit, saracit moral va inghiti momeala! Va rog nu va incadrati in aceasta categorie, toate fiintele au dreptul la viata iar noi trebuie sa avem grija ca drepturile noastre si ale lor sa fie respectate! Hai sa ne indreptam furia justificata si energia asupra celor care ne mint, ne fura si isi bat joc de noi zilnic, ei cu conturile pline si noi cu iluzia ca avem drepturi! Sa cerem socoteala pentru copii morti, batranii abandonati, femeile violate si batute, pentru salariile de mizerie, pentru abuzuri, pentru taierea padurilor, pentru vanzarile ilegale ale intreprinderilor, sa fim uniti dar nu in ura si in distrugere ci in gasirea unor solutii civilizate si acestea sunt, in subiectul acesta sterilizarea si monitorizarea adaposturilor, voluntariat si adoptii! Oricine a avut un animal, pisica, caine...stie ca acesta simte durerea ca si tine, foamea, frica, si atunci cum poti sa fii de acord sa omori stiind asta! Din toate aceste motive spun NU omorarii cainilor, ci tragerea la raspundere a celor care nu au gestionat bine situatia si crearea de adaposturi civilizate, reportaje despre drepturile animalelor si despre beneficiile de a adopta un animal, amendarea celor care-si lasa liberi cainii pe strada sau a celor care-si abandoneaza cainii! Putem sa aducem schimbarea, trebuie doar sa fim din nou OAMENI!

Musafir

#1775

2013-11-08 22:07

Stop eutanasierii!!!!