Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

/ #1719

2013-10-02 19:55

A extermina este cea mai simpla metoda de rezolvare a acestei probleme. Insa acest lucru il poate face oricine, nu e nevoie de judecata, de gandire , de rationament, nu e nevoie de o clasa politica(pe care o mai si platim si care de fapt ne transmite acesta realitate).Problemele se rezolva prin gasirea unori solutii care sa impace si capra si varza, iar pentru asta trebuie sa ai , in primul rand interes, iar in al doilea rand anumite capacitati mintale si intelectuale.
Problema cainilor comunitari se pare , pana la urma , ca se rezolva ca la tigani: daca unul de-ai lor este batut sau omorat, ceilalti sar toti cu bate, sabii si alte asemenea.Asa si in cazul de fata: daca un caine a omorat un copil(caz care mie imi ridica multe semne de indoiala, adica nu cred ca s-a intamplat asa cum se vehiculeaza pe la toate posturile de televiziune),sa iesim toti in strada si sa ne facem hingheri... si avem pretentii la civilizatie.
P.S. eu am adoptat de mult un catel din stada si doua pisici, ar trebui sa incerece fiecare chestia asta, e benefica, iti mai inmoaie sufletul