S.O.S. familia!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția S.O.S. familia!


Musafir

#2601

2013-09-19 10:47

Daca vor sa le fei respectata intimitatea si faptul ca sunt diferiti, daca vor sa acceptam diversitate asa cum o inteleg ei, atunci sa aiba bunul simt de a nu o mai afisa ostentativ. Cred si eu, ca multi altii, ca sunt oamenii ce merita toate drepturile din lume, dar atata timpm cat nu fac din lupta lor un scop in sine si o transforma intr-un mizerabil exchibitionism de prost gust.

Musafir

#2602

2013-09-19 14:28

M-am uitat de curiozitate, la statistici. observ ca 5213 de semnaturi au fost stranse, DAR semnaturile provin de la 4629 de persoane cu IP-uri diferite. Diferenta de unde a aparut? sau au semnat si mortii... Ntz ntz vreti o tara curata si mai stiu eu cum, dar faceti aceeasi chestie ca si cei de la conducere. :) Si nu voi semna nicicand aceasta petitie. Trist ca inca traim in lumea primitiva. :)
Raluca Negoescu

#2603 O lume normala

2013-09-19 15:46

Nu, draga doamna Dana Cleopatra Captilin...nu se va ajunge prea curand la legalizarea relatiilor intre doua persoane de acelasi sex. Nu in Romania. Noi inca ne straduim sa intelegem diferenta intre anormal si diferit. Noi inca ne scuipam in san cand vedem o persoana cu handicap, noi inca facem glumite prostesti cand vedem o persoana de culoare, noi inca ne invatam copiii sa se spele pe maini daca au fost in aceeasi incapere cu un tigan. Asa ca, nu avem ce discuta desprea acesti extraterestri, acesti klingonieni veniti sa ne corupa copiii, sa ii atraga de partea LOR. Ca doar asta sunt homosexualii, asa-i doamna?
Ma bucur ca ati avut parte de o copilarie intr-o familie "normala", care v-a oferit o copilarie "armonioasa". Dar daca aceasta educatie are ca rezultat condamnarea si evitarea tuturor notiunilor pe care nu le putem intelege, atribuindu-le unei lumi anormale, ma tem ca nu ar fi indicat nici macar sa ne uitam la filmele lui Almodovar (sunt scandaloase,va spun eu...pt ca stiu ca principiile va impiedica sa urmariti asa ceva). Dar eu...vin dintr-o familie anormala, am parinti divortati, probabil ca asta ma face diferita...sau anormala? Cum credeti?
"Din statutul Dumneavoastra de mama" va aratati ingrijorata ca sunt homosexuali la televizor.Dar tot la televizor sunt si crime, razboaie, boli, pruncucideri, catei care mananca oameni, pedofili, sunt si oameni de stiinta care ne explica ca va fi posibil sa ajungem pe Marte, sunt cercetatori care dezleaga tainele creierului uman, tot la televizor este muzica lui Bon Jovi si filmele lui Scorsese, putem vedea ParaOlimpiada, semn ca omenirea asta totusi evolueaza. Aceasta este lumea in care va trai copilul dumneavoastra si copilul meu. Pentru aceasta lume ii crestem, nu pentru una "normala". In aceasta lume ei trebuie sa se simta bine, natural...sa stie "cum functioneaza", sa se simta oamenii timpului lor.
Din aceasta cauza va spun...ca homosexualii sunt ultima mea grija in ceea ce priveste educatia copilului meu.
Cătălin M.

#2604 Re:

2013-09-19 16:24

#2602: -

S-a mai discutat despre asta.

Dat fiind că petiţia are ca obiect apărarea familiei, e logic că în multe cazuri semnează familii întregi. Dacă o familie are 3 membri care vor să semneze, ar trebui să-şi ia fiecare cîte un calculator şi să-şi pună internet separat?


Musafir

#2605

2013-09-19 17:21

sunt o persoana care tine la familie si lupt pentru ce.i al meu
Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#2606 Re: O lume normala

2013-09-19 17:32

#2603: Raluca Negoescu - O lume normala

Dvs. vorbiti despre lucruri diferite. Aceasta petitie trateaza strict la subiect aspectul homosexualitatii.

Daca doriti conversatie cu mine, exista spatiul mesajelor.


Musafir

#2607

2013-09-19 17:47

Suntem un popor crestin si stim ca Dumnezeu a facut de la inceput barbat si femeie si a zis ,, cresteti si va inmultiti ,, Daca incalcam poruncile lui Dumnezeu vom avea soarta Sodomei si Gomorei

Musafir

#2608

2013-09-19 20:43

Va rugam sa penalizati PRO TV pentru aceasta emisiune, abandonand voit vizionarea oricaror emisiuni la PRO Tv, lasand astfel aceasta televiziune fara bani. Daca nu sunt intelepti, sa-i facem noi - si numai asa ii vom aduce cu picioarele pe pamant. Multumesc!

Musafir

#2609 Re: Re:

2013-09-19 20:50

#2604: Cătălin M. - Re:

Saaaau poate cativa oameni au doua sau mai multe adrese de email si le-au folosit in a semna :) Si mai mult ca sigur asa s-a intamplat in cazul celor peste 570  de semnaturi care nu ies la socoteala. Dar nu conteaza. Emisiunea d-a difuzat, chestia cu petitia=pierdere de timp.


Musafir

#2610

2013-09-19 22:10

nu cred ca exista o deitate, dar cred ca exista moralitate si bun simt iar acestea ar trebui sa ne determine sa evoluam ca societate. homosexualitatea contrazice baza primara a evolutiei iar cu asta nu vom face nimic decat sa ne autodistrugem, sa nu mai existam pe acest pamant.

Musafir

#2611

2013-09-19 22:20

mesaj pentru
#2602 2013-09-19 15:28
nu stiu cine esti, dar persoanele primitive sunt cei ce gandesc ca tine, tu fiind in fruntea lor. daca toti ar fi gandit ca tine, tu nu ai mai fi existat, ai fi fost inghitit de un homosexual sau inotai in anusul lui inca de cand erai un spermatuzoid.

Musafir

#2612

2013-09-20 00:51

Sper ca informatia nu este corecta.
Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#2613 Re: Re: Re:

2013-09-20 03:53

#2609: - Re: Re:

Sau poate confunzi site-ul de petitii cu retelele de socializare.


Musafir

#2614

2013-09-20 07:15

Serialul ,,Patru nunti si-o provocare'', este o batjocura la adresa fiecarui om cu percepte morale si religioase,din tara asta. Inducerea ideii ca homosexualitatea este un lucru firesc, este periculoasa, atat pentru pastrarea natalitatii unei tarii, cat mai ales pentru sufletele oamenilor care li se arunca in fata asa ceva....

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-09-20 08:13


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-09-20 08:20


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-09-20 08:26



Musafir

#2618

2013-09-20 09:36

si puscariasii sunt oameni, le apreciem statutul de oameni dar asta nu inseamna ca le promovam faptele rele ca modele.

Musafir

#2619

2013-09-20 12:10

De fapt, emisiunea în care a fost prezentată nunta gay a fost lider autoritar de audienţă pe segmentul orar respectiv. Cred cu tărie că scopul ProTV a fost acela de a promova o nuntă gay. Repet, e dreptul şi opţiunea lor. Doar că nu au făcut-o corect. Au manipulat şi au ascuns adevărul.

http://gandeste.org/general/din-cauza-unei-nunti-de-homosexuali-nicusor-de-la-masterchef-%E2%80%9Eexecutat%E2%80%9D-de-televiziunea-care-l-a-facut-celebru-protv/32905
Cătălin M.

#2620 Re:

2013-09-20 12:42

#2619: -

Cei doi homosexuali nu şi-au organizat ei înşişi "nunta", ci a fost un serviciu oferit de ProTv. De unde rezultă suficient de clar că totul a fost regizat cu un anumit scop: reeducarea publicului şi atacul asupra Bisericii, tradiţiilor şi familiei. Orwell şi Huxley la un loc.  Aviz credulilor!


Musafir

#2621

2013-09-20 18:01

Simplu si clar.

Putin s-a aflat joi la Clubul International de Discutii Valdai, ocazie cu care a insistat ca legislatia rusa interzice numai "propaganda relatiilor netraditionale sexuale intre minori", si oricum "nu incalca drepturile minoritatilor sexuale".

"Dreptul oricarei minoritati de a fi diferita trebuie respectat, insa dreptul majoritatii nu trebuie pus sub semnul intrebarii", a mai spus acesta.

http://www.ziare.com/vladimir-putin/presedinte-rusia/vladimir-putin-europenii-se-sting-de-ce-sa-ne-dorim-si-noi-casatorii-gay-nu-produc-copii-1258027

Istericalele "comunitatii" LGTB demonstreaza faptul ca tocmai asta urmaresc - propaganda in randul minorilor si adolescentilor - cel mai vulnerabil segment.

Musafir

#2622

2013-09-20 20:38

„Când puterile publice doresc să schimbe valoarea cuvintelor înseamnă că democraţia este în pericol. Când cuvintele «tată» şi «mamă» devin de neînţeles şi se doreşte substituirea lor cu «părinte A» şi «părinte B» trebuie să ne îngrijorăm. Acest lucru s-a întâmplat şi la Veneţia. Soluţia «părinte solicitant» şi «celălalt părinte» este mai puţin dramatică, însă rămâne un semn cultural grav. Are loc atacarea familiei, a identităţii persoanelor şi acest lucru trebuie să ne îngrijoreze”.

http://ro.radiovaticana.va/news/2013/09/18/cuvintele_%E2%80%9Emam%C4%83%E2%80%9D_%C5%9Fi_%E2%80%9Etat%C4%83%E2%80%9D,_cenzurate_%C5%9Fi_%C3%AEn_italia/rom-729727

Musafir

#2623 Re: "normal"

2013-09-21 12:09

#76: Normal -

iti garantez ca toti acesti "fosti homosexuali" sunt tot homosexuali, dar din cauza presiunii societatii si a familiei aleg sa mearga pe drumul impus de societate. Acesti "fosti homosexuali" sunt diverse persoane care le vezi pe diferite site-uri matrimoniale gay care cauta o aventura sau relatie de mare discretie. Nu mai vorbiti despre ceva ce nu stiti.  Te nasti gay,nu alegi. Asa cum nici voi nu alegeti sa fiti str8. Ma repet ca in alt comentariu. Cine e asa de masochist sa ALEAGA sa fie gay intr-o societate ca asta? Multi dintre voi ati dat mana cu un/o gay/lesbiana, dar nu ati stiut orientarea lor sexuala si vi s-a parut de treaba. Peste tot sunt, dar din cate stiu eu, nimanui nu-i scrie pe frunte daca e gay/straight. Terminati cu fabulele voastre.


Musafir

#2624 Re: Re:

2013-09-21 12:21

#110: ciprian - Re:

viitori homosexuali? :)) ma faci sa rad. nu este logica in ce ai spus. Daca dintre o familie de heterosexuali a iesit o persoana gay, dupa logica ta ar fi trebui sa fie heterosexual/a pentru ca provine din familie str8, dar vezi este gay. Daca ai fi mai informat ai afla ca din celelalte tari unde sunt legalzate casatoriile intre persoanele de acelasi sex si se permite adoptia,ai afla ca peste 95 % din copiii crescuti de persoanele gay sunt str8,mai toleranti si fericiti. ;) Plus ca iti pot da si un exemplu din viata reala, in care un amic de al meu este gay si el fusese infiat de o familie str8. Deci nu trebuia sa fie str8? ;)

 

Dupa logica voastra vi s-ar parea familii netraditionale sau anormale si persoanele care traiesc in concubinaj, persoanele divortate, cuplurile care nu pot avea copii,dar infiaza, persoanele care raman singure/i cu copiii in urma decesului sotului/sotiei. :)


Musafir

#2625

2013-09-21 14:11

dar cata ura si judecata pe aici. De cand scopul vietii este sa procreezi? am vazut ca toata lumea foloseste "sodoma si gomora". Macar sunteti informati corespunzator? Sodoma si Gomora a fost distrusa din cauza orgiilor, a sexului cu mai multi parteneri, nu din cauza iubirii intre doua persoane de acelasi sex. Vorbiti de homosexuali ca de ciuma. Daca ne referim doar strict la partea sexuala putem aminti ca si cupurile str8 practica sexul oral sau anal. Cunosc multe specimene feminine care fac decat sex oral sau anal ca sa nu-si rupa himenul ca sa ramana "fata buna" a tatii.
Ce sa mai vorbesc de biblia, pe care o invocati cu totii unde se promoveaza sclavia,violul si etc. Oare cati dintre voi care tot comentati traiti intr-un totul dupa cuvantul Lui Dumnezeu? :)



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...