Fii alături de noi!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Fii alături de noi!

parinte

#26

2013-09-12 18:27

1.Nu e corect pentru elevii de clasele 5-7 sa poarte uniformele iar elevii din a8a nu
2.Uniformoele sunt facute dintr-un material greu de calcat, deranjant pentru piele si cu un aspect oribil
3.Sunt foarte scumpe
(Exista inca 10 motive pe putin, asa ca mai ganditi-va)

Musafir

#27

2013-09-27 12:30

Azi am văzut uniformele. Si sunt exact ca intr.o inchisoare. La fete, sacoul are o grămadă de buzunare fără sens, iar fusta este naspaaaaa! Aveţi drepate, si chiar sunt oribile. Cât despre cei de a 8a sa stiti ca si ei vor purta. Aşa am avuzit. Dar elevii de liceuu inca vorbesc de cei din clasele gimnaziale ft urât. Deci directoarea nu ii va pasa deloc De ceea ce spunem noi. si încă ceva. Cica uniformele s.au facut si pt ca sa nu mai vină unii scu haine scum pe c!alţii nu si le.permit. dar, daca sunt atat de scumpe.uniformelor, tocmai, cei care nu au posibilitati vor fi... Chiar observatu. plus ca uniformelor dau un aer strict, si ca balcescu e o scoala cu copii care au bani, si foarte aevera. Tocmai asta vrea saate sítectoarea, si eu zic ca i.a ieşit foarte bine.
Studenta

#28 Penibil

2014-02-14 14:01

Este asa de penibil ca un adolescent sa poarta o uniforma total de cacat intr-o institutie unde se presupune ca (,) copii ar trebui sa se simta bine, sa invete ceva, sa se dezvolte din multe puncte de vedere. Uniformele IMPUSE nu vor face altceva de cat sa streseze elevii si sa ii desconcentreze de la ore!! Acest lucru ii vor determina pe multi dintre copii sa reactioneze urat, poate protestatii. LUPTATI PENTRU CEEA CE VRETI!
elev clasa a10-a

#29 Pentru profesori..

2014-02-14 14:15

Un rahat de uniforme! Scumpe, urate, fara sens, obligatorii,groase, jalnice, stupide, total incomode,rusinoase, ciudate, greu de calcat, greu de spalat, se sifoneaza repede, se murdaresc repede,material de facut carpe, concepute oribil, aspect total neplacut, culori inchise...Pe langa astea, dau un aspect, nu de eleganta cum cred profesorii, ci de constrangere. Balcescu devine treptat un lagar. Doamne ferste, cand or sa se trezeasca oamenii superiori la viata si or sa observe ca elevii suporta un chin, vin cu sila la scoala..de toata jena este acest liceu!
Andra

#30 de ce?

2014-02-14 14:18

Doamna directoare? DE CE CHINUITI ELEVII??!?!!!?!!
Larisa

#31 Another..

2014-02-14 14:23

Another Brick in the wall !!!!!!!!!!! http://www.youtube.com/watch?v=xhgE5bfcFTU
Mara

#32 Luptati!

2014-02-14 14:25

Revoltati-va!!