Fii alături de noi!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Fii alături de noi!


Musafir

#1

2013-06-22 12:36

NU ACCEPT UNIFORME

Musafir

#2 uniforma

2013-06-22 12:36

NU ACCEPT UNIFORMA

Musafir

#3

2013-06-22 12:42

nu vreau uniforma:*
Anonim

#4 FARA UNIFORMA

2013-06-22 12:44

Eu nu port asemenea URATENIEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!CEa mai NEinspirata chestie!!!!

Musafir

#5

2013-06-24 07:17

nu UNIFORME!
mihai tudor

#6 Re:

2013-06-24 07:18

Anonim

#7

2013-06-28 11:23

Nu voi mai purta asaceva , abea am scapat de ele si iara ni le dau in apoi !

Musafir

#8 Fara uniforme!

2013-06-28 16:11

Cum sa purtam uniforme? Am crescut nu mai avem nevoie, cand eram mici intelegeam ca eram prosti si nu stiam sa luam masuri, acum gata! Nu se poate! Fara uniforme clar!
maria

#9

2013-07-23 04:41

Uniformele in scoli este primul pas spre dictatura!Eu am fost nevoita in regimul comunist sa port asa ceva nu incalcati libertatea si personalitatea copiilor .Simt deacort cu o imbracaminte mai decenta in scoli dar nu uniforme!

Musafir

#10

2013-08-04 10:10

ma pis pe ele uniforme futa-le directoarea in gura:))
Anoniiim :-D

#11 ...

2013-08-15 16:48

Oribile modele, oricum ne opreste dezvoltareea personalităţii, creativitatii si nici nu ni s.a cerut parerea. Deja elevii mai mari ne fac in ciuda, si se cred mult mai importanţi si superiori. NU vrem uniforme!!!
Anonim

#12

2013-08-25 15:07

E adevarat, multi copii mari si-au luat-o in cap cu uniformele, se cred superiori noua, mai bine fara uniforme, era foarte ok cu regurile vechi in legatura cu imbracamintea.
un parinte

#13

2013-08-26 23:41

In toate tarile civilizate fiecare unitate are propriile culori dar toate scolile au acelasi tip de uniforma.Un elev[a] trebuie sa arate civilizat nu te duci la scoala ca la terasa.Copii mai uitativa si voi la clipurile de prezentare al diferitelor scolii de prestigiu din lume nu la ghetourii de unde va inspirati voi atat in comportament cat si in limbaj,imi cer scuze acelor acelor copii care au sapte ani de acasa si celor care stiu cu adevarat care este rolul elevului intro societate si nu sunteti putini.Nu conteaza cum va imbracati la scoala si conteza cat si cum ganditi.Un prost pana nu e si fudul nu e prost destul.
Anonim

#14 Re:

2013-08-28 09:15

#13: un parinte -

Ar fi fost frumos macar sa ne solicite parerea !Ce conteaza ca nu suntem imbracati la fel cat timp invatam?Uniformele nu ne ajuta cu nimic!!!!Nici o alta scoala din Cluj nu are uniforme in clasele 5-7 sau la liceu.Avem dreptul sa ne imbracam cum vrem.Si alte la alte scoli se invata foarte bine si nimeni nu poarta uniforme.Pe noi nu ne intereseaza ca oamenii de pe strada ne cred de la scoli foarte bune sau foarte invatati!Suntem copii si avem dreptul sa fim imbracati oricum la scoala cat timp imbracamintea noastra este cat de cat decenta!Nimeni d epe strada nu ne va admira ca purtam uniforme ci va rade de noi!Nu ne ajuta cu nimic uniformele si pe de alta parte sunt si urate si cu un stil ca acum 40 de ani!Si exact ce ati spus mai sus:nu conteaza cu ce va imbracati la scoala ,si conteaza cat si cum ganditi-EXACT!!Nu conteaza cu ce ne imbracam!De ce avem nevoie de uniforme?Conteaza cat si cum gandim?Ce legatura are cu ganditul ca avem blugi sau fuste si cravata?FARA UNIFORME!

Eleva

#15 Mesaj pentru parinte

2013-08-28 09:18

Ma scuzati dar eu merg la scoala, nu la parada modei. Mereu am respectat regurile de imbaracminte iar de aceea imi permit sa comentez. Uniformele chiar nu arata bine, sunt scumpe iar din moment ce vechile reguli erau respectate nu vad logica. Pe langa asta alte scoli nu au uniforme, de ce nu au, sa ii intrebati pe ei si or sa zica (cred) ce zic si eu acuma. De asemenea majoritatea parintilor nu sunt inacantati de aceasta idee pentru ca nu le-a cerut nimeni acordul. Eu una sunt decenta in scoala si nu am sa accept uniformele!

Musafir

#16 Re: Re:

2013-08-28 09:20

#14: Anonim - Re:

Si apropo,Romania e o tara civilizata!Cum a spus cineva mai sus:Asta a fost in comunism,GATA!


Musafir

#17

2013-08-28 09:23

Nu consider necesare uniformele atata timp cat vechile reguli sunt respectate. Din respect ar trebui sa conteze ce spunem noi aici, dar nu o sa conteze, noi pentru directoare suntem nimic .Aici e vorba de bani, nu de respect sau decenta!

Eleva

#18 Pentru toti parintii si mai ales profesorii iubitori de uniforme

2013-08-28 09:30

Treziti-va!Uniformele sunt total NEPRACTICE!Sau pentru voi sunt practice?Iarna ingetam de frig iar vara ne topim de cald!Nu ne ajuta in legatura cu invatatul,si nici nu ne ajuta la imagine!Defapt aceste uniforme sunt doar modul scoli(nu ma refer la elevi) de a se mandri si de a arata ca ce scoala buna e!Ganditi-va si la noi,elevi!Ne stricati toti ce aveam:sa ne distram si sa ne simtim bine la scoala exceptand tezele,testele si invatatul!V-ati gandit la noi macar?La cat d eumiliti vom fi cand vom trece pe langa niste copii de la alte scoli?Vor rade de noi pentru ca purtam asemenea haine!V-ati gandit macar la toate astea?Nu cred.Data viitoare ar fi frumos sa ne solicitati parerea,sau macar parerea parintilor nostri,care PLATESC uniformele!

Musafir

#19 Re:

2013-08-28 09:35

#17: -

Probabil ca directoare nu se va uita pe aici si chiar daca o va face nu va lua in seama.Pentru ea chiar nu conteaza parerea noastra...doar ea poarta uniformele nu noi asai??nu noi luam chestile alea hidoase....


Musafir

#20 Re: Pentru toti parintii si mai ales profesorii iubitori de uniforme

2013-08-28 09:39

#18: Eleva - Pentru toti parintii si mai ales profesorii iubitori de uniforme

Ai mare dreptate, dar din pacate nu o sa conteze nimica din ce scriem noi aici sau nu o sa conteze nici macar ce o sa zicem in fata lor, pentru ca noi suntem un mare 0 in viziunea profesorilor sau in viziunea directoarei. NU O SA LE PESE DE NIMICA, NU O SA SE GANDEASCA LA NOI!!


Musafir

#21 Re:

2013-08-28 09:41

#9: maria -

In sfarsit cineva care ne intelege!!!!!!!!!!


Musafir

#22

2013-08-28 09:45

Noi o sa purtam uniformele, noi o sa fim chinuiti, nu profesorii, nu directoarea si nu parintii. E o prostie toata chestia cu uniformele! Nu v-ati gandit ca poate pe noi nu ne deranjeaza tinuta decenta in scoala? Pe mine ma deranjeaza ca nu exista respect! Iar acuma pentru persoanele care o sa comenteze ca eu vreau respect dar eu la randul meu nu respect profesorii sau scoala. De respectat am respectat tot ce trebuia, iar prin asta am spus tot!

Eleva

#23 VA RUGAM NU NE BAGATI UNIFORME!

2013-08-28 21:38

cu siguranta nu se vor purta aceste uniforme si cei mai mari is vor bate joc de noi din cauza ca noi purtam si ei nu:( din momentul cand vor incepe sa isi bata joc de noi in ultimul hal, elevii voi refuza sa vina in uniforme si vor avea problem din cauza batjocoritorilor:( deja au inceput cu laudatul ca ei "au scapat" iar noi suntem obligati sa purtam! ce daca ei mai au un an? altii au 2:( VA RUGAM DOAMNA DIRECTOARE NU NE OBLIGATI:(
Parinte

#24

2013-08-28 21:42

Va rog sa nu obligati copiii sa poarte uniforme iar.Daca doriti decenta adresati-ne regulile de imbracaminte(culoare, tip...) Sunt multe motive dar deja afisate, deci va rugam mult sa va mai ganditi.
Eleva

#25 Re:

2013-09-01 11:13

#24: Parinte -

Aveti mare dreptate dar directoarei nu ii va pasa de noi......pentru ea nu conteaza ce credem noi sau parintii :(