Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie


Musafir

#251

2013-03-07 08:51

FELICITARI MEDICILOR SI TUTUROR CELORLALTI ANGAJATI AI SPITALULUI DE ORTOPEDIE DIN EFORIE, PENTRU PROFESIONALISM SI MAI ALES PENTRU OMENIA DE CARE DAU DOVADA. NU ESTE USOR SA REPARI CEEA CE DUMNEZEU A CONSTRUIT.TREBUIE SA AI HAR, CREDINTA SI INTELEPCIUNE. ACESTI OAMENI AU MAI MULT DE ATIT. AU SUFLET DI MAINI DIVINE. BRAVO!

Musafir

#252

2013-03-07 09:26

In luna aprilie 2012, s-a modernizat sectia de ortopedie a Spitalului Judetean Constanta. Toti medicii au fost inlaturati si au fost adusi altii din Bucuresti, care ar fi "operat" orice numai bani sa iasa. Asa vor sa faca si aici oare?
Oameni buni, TREZITI-VA! de sanatatea noastra NOI trebuie sa avem grija.Spuneti un NU hotatit prin orice mijloace, desfiintarii Spitalului si mai ales a CADRELOR MEDICALE.
pacient resemnat al spitalelor din romania

#253

2013-03-07 09:44

Nu rezolvati problemele din sanatate ignorindu-le,"domnilor" guvernanti:adica inchideti spitale pentru ca nu corespund standardelor.Nici nu vor corespunde atita timp cit spuneti mereu ca nu sunt bani la buget pentru reabilitarea lor,si ani intregi nu catadicsiti sa investiti un minim necesar.Numai cu bunele dvs. intentii ,noi ,cei bolnavi si fara posibilitati de a ne trata in clinici private,la standarde(dar care cotizam totusi lunar la bugetul sanatatii),nu avem ce face.E momentul sa vedem fapte din partea dvs.,ne-am saturat de vorbe de politicieni in campanii electorale. Fiti solidari cu durerile celor multi,care v-au ales sa-i sprijiniti,nu sa-i ignorati.Mobilizati-va,VREM sa auzim si sa vedem despre ceva ce ati creat in folosul comunitatii,ca despre restul(dezinteres fata de problemele noastre,coruptie,interese personale,etc) suntem satui.Gasiti solutii sa creati,nu distrugeti,indiferent ca e vorba despre spitale,scoli,institutii de sprijin pentru batrini sau cei in nevoie.........

Musafir

#254

2013-03-07 11:45

Comentez situatia ca fost pacient in diverse spitale romanesti.Ele,in majoritate stau cam la fel la capitolul,dotari,spatii de cazare,adica modest,doar oamenii care lucreaza in ele sunt de actualitate,adica pun suflet si isi fac meseria ,chiar si in conditii vitrege,improprii.Si totusi nu am auzit ca aceste spitale sa fie desfiintate,desi ,cum am mentionat,nu sunt hoteluri de lux si nici nu aduc profituri.Si cred ca au si datorii ca majoritatea spitalelor din sistemul de stat.Si totusi,nimeni nu le desfiinteaza.Va intrebam,stimati politicieni,cu ce motive faceti un lucru atunci cind il faceti?.....va ginditi la sanatatea noastra sau suntem doar o cifra statistica care nu se incadreaza in calculele dvs. economice si de care va puteti dispensa?
Parnic Nicoleta
Musafir

#255

2013-03-07 11:53

Acest spital are un colectiv minunat si medici de exceptie. Este singurul spital unde nu este nevoie de spaga ca sa fi tratat foarte bine.


Musafir

#256

2013-03-07 11:56

Un spital minunat pe care nu dorim sa-l pierdem.


Musafir

#257

2013-03-07 14:34

In loc sa-l desfinteze, ar face bine sa-l modernizeze, ca cei la SPITALU JUDETEAN, te trateaza cu indiferenta. o spune cineva care a apelat la ambele unitati medicale

Musafir

#258

2013-03-07 15:07

lasati-l sa functioneze, motherfuckers!

Musafir

#259

2013-03-08 10:57

Nu dorim desfiintarea spitalului de ortopedie Eforie Sud
Marius - Mircea Barău

#260 SUNTEM ÎN CONTINUARE ALĂTURI DE DVS. !!!

2013-03-08 16:15

Aştept cu nerăbdare ziua în care vom fi 5.000 de semnatari ai petiţiei ... încă o data VĂ MULŢUMIM CĂ EXISTAŢI !!!

Musafir

#261

2013-03-09 11:31

De ce sa desfiintati ceva ce exista si functioneaza foarte bine?Intamplator cunosc cateva persoane,operate la acest spital,toate multumite.Deci ce facem ?... ne mai batem joc de inca ceva bun din tara asta?

Musafir

#262

2013-03-09 17:14

Sper sa nu fie desfiintat acest spital care este situat intr-un cadru natural deosebit.Este emblematic ptr.chirurgia ortopedica din estul Romaniei,si nu numai!Bolnavii se pot bucura si de MAREA NEAGRA si de LACUL TEKIRGHIOL!Sau nu se vede padurea din cauza...copacilor?

Musafir

#263

2013-03-09 21:05

NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie

Musafir

#264

2013-03-10 00:28

Toata stima si tot respectul pentru personalul medical din Spitalul De Ortopedie din Eforie Sud. Copilul meu a fost operat acolo in timpul Sarbatorilor de iarna in timp ce la Spitalul Judetean Constanta doctorii erau in vacanta de iarna si ne-au chemat pentru operatie dupa 5 ianuarie

Musafir

#265 Re:

2013-03-10 11:14


Musafir

#266 Re: PRIMA MIE...

2013-03-11 15:22

#67: dr Cucu Toma - PRIMA MIE...

Doamne ferește de cei cu probleme dacă se va ajunge la desființare

asta nu va duce la NIMIC bun

vă rugăm pe cei ce aveți puterea, nu desființați Spitalul de ortopedie!!!!!!!!!!!!!


Musafir

#267

2013-03-11 17:28

"Niste nenorociti doamna , bagas_ar p... _ma_sa " ,
cum dealtfel sunt toti "hotii de Romania " care au pradat-o si si_au batut joc de acest popor dandu_i libertatea fara busola sa se joace haotic intr_un sistem juridic facut pentru astfel de hotii...asa se intampla intr _ un sat fara stapan si fara caini.
Faptul ca cineva azi in Romania mai ia atitudine impotriva "nemernicilor" e un lucru bun de consemnat in istoria acestui popor ...dar, este un lucru mai grav decat toate si anume ca ne_ am cam pierdut demnitatea si incurand ne vom pierde si identitatea in fata vecinilor de la vest , asta "brava " fapta o datoram educatiei care nu se face in scoli , pentru ca asa cum spunea un om de seama al acestei tari , pe bune dreptate dealtfel, scoala romaneasca scoate pe banda rulanda idioti.
musafir

#268

2013-03-11 19:23

de foarte mult timp trebuia schimbat managerul care nu a facut absolut nimic pentru acest spital, sau poate a fost lasat special sa duca de rapa spitalul -managerul s-a gandit doar la scaunul lui de rest nimic sa-i fie rusine


Musafir

#269

2013-03-12 10:00

Este un mare pacat sa desfintam un lucru bine facut pentru a fi transformat in cine stie ce ,asa cu atitea lucruri minunate au fost distruse.Sint pensionara si doresc sa merg la recuperare la acest sanatoriu.

Musafir

#270

2013-03-12 12:41

Si eu am fost tratat acolo. Merita cu prisosinta sa-si continue activitatea. Sustin demersul in totalitate.
dr Cucu Toma

#271 Prima pagina

2013-03-12 21:11

Am trecut pe prima pagina la capitolul Cele mai poipulare petitii. Felicitari. Sper sa nu ne oprim aici...

Musafir

#272

2013-03-13 10:10

Nu cunosc conditiile de functionare actuale, dar stiu ca,in multe privinte,lasau de dorit. Minunile facute de medici trebuie sa fie sustinute de conditii, dotari, etc la standarde ridicate.
ana

#273

2013-03-13 15:07

Nu doresc desfintarea spitalului de Ortopudie traumatologie si recupirare din eforie sud deoarece consider ca e un spital necesar pentru tara noastra.Sanatatea desi ar trebui sa fie pe locul 1 la noi e la pamant si se cauta a fi distrusa ca si tara intreaga de alfel.Pe nimeni nu intereseaza soarta sanatati de azi. Desi am avut ocazia sa cunosc personal acestui spital, acum cativa ani in urma cand am avut o fractura de clavicula si am fost tratata de Dr Rubeli.Medicii sunt iscusiti ,asistentele , personalul de ingrijire de aici isi dau interesul ca servicile medicale sa fie la un nivel ridicat
MONICA

#274

2013-03-13 16:10

Felicitari Medicilor si personalului spitalului de ortopedie din Eforie Sud pentru profesionalismul onoarea ,rabdarea ,bunatatea de care dau dovada si ca incearca sa rezolve cele mai grele cazuri ca oameni sa se simta bine .Brovo ca telue vostru e salvarea veti oamenilor ,in ciuda altore a caror tel e distrugerea tari mai ales sanatatii.Desi ei cred ca desfintarea e o solute desi nu e ci distrugerea salvari veti,satntati oameniler cu care nimeni nu at trebui sa sa joace.
Binenteles ca nu vreau desfintarea acestui spital in care multi oameni siau gasit alinarea in suferintele lor si alti care vor avea nuvoe sa se poata salva .Voi ar trebui sa fiti un exemplu ptr multe spitale ptr profesionalismul , modul de lucru al vostru si ca respectati cu sfintenie juramintul lui HIPOCRATE pe care la-ti depus la absolvire a facultati , a scolilor sanitare sanitare bravo.Aceste lucruri le-am vazut cand am fost intrnata aici la dumnul Dr Rubeli
dr Cucu Toma

#275 Viata Medicala

2013-03-13 18:28

In urma cu 2 saptamani, un reporter de la Viata medicala si-a petrecut cateva ore in spitalul nostru. A facut un reportaj apoi, pe care l-a publicat. Va invit saq cititi acest reportaj.