Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie

#125

#126

2013-02-22 11:41

Nu cred ca este normal sa desfiintezi un centru medical care functioneaza din mai bine de 100 de ani .Exista un renume , exista foarte multe persoane care s-au tratat in acest spital .
Si nu in ultimul rand lasa pe drumuri ( ca asa se intampla la noi in Romania ) atatia oameni .
Ar fi multe de spus dar propabil ca sunt alte interese care primeaza.......


Musafir

#127

2013-02-22 13:01

Dacă nici ce avem bun,nu ştim să păstrăm,(şi asta ne caracterizează,din păcate),atunci nu merităm să mai trăim pe acest pământ românesc !!
E cumplit,cu astfel de guvernanţi!!!!

Musafir

#128

2013-02-22 13:22

Cred că este drept şi moral să rămână la dispoziţia celor care depind de această unitate de îngrijire medicală: SPITALUL DE ORTOPEDIE - EFORIE

Musafir

#129

2013-02-22 14:23

De ce nu ia guvernul bani de la cea mai bogata institutie (Biserica) pentru a salva spitalele?

Sau mai bine, de ce nu face biserica spitale ca in State? Si sa aloce cate un preot la fiecare spital?
Si sa se numeasca "Spitalul Sfantul Andrei" sau cum or vrea ei?

Musafir

#130

2013-02-22 14:47

Doresc ca cuscra mea Volina sa nu ramana fara serviciu,inainte de pensie.Multumesc.

Angela

Musafir

#131

2013-02-22 15:37

Atunci cand am ajuns in spitalul de la eforie dupa 3 saptamani de spitalizare in spitalul judetean am crezut ca am ajuns intr-o alta lume...fata de alte spitale aici am intalnit oameni calzi si cu zambetul pe buze desi conditiile de lucru ale personalului nu sunt dintre cele mai grozave....dar in ciuda a toate aici am gasit vesnic un zambet cald...al domnului doctor Nicolae.Multe mltumiri si mult noroc in aceasta mare batalie in care nu sunteti singuri !

Musafir

#132

2013-02-22 16:43

Mare pacat : spitalul in cauza este o necesitate imperioasa pentru sanatatea natiunii noastre ! De ce trebuie sa semnam o petitie impotriva desfiintarii acestuia ? Pe cine trebuie sa convingem ca e nevoie de spitalul acesta ? Deciziile le iau dusmanii sau cei interesati de binele binele nostru ? In ce tara traim ?

Musafir

#133 musafir

2013-02-22 16:52

Nu sunt de acord cu desfiintarea acestui spital deoarece este o pierdere pentru oameni in primul rand.Pacat ca nu suntem in stare sa intretinem aceste comori care le mai avem dar sa mai se construiasca ceva nici gand vreodata pacat mare pacat de ce se intampla Romania te iubesc!!!!!

Musafir

#134

2013-02-22 17:03

Am fost internata in spitalul din Eforie Sud, a fost o perioada grea din viata mea pe care imi doresc sa o uit! (daca as putea...!), dar ceea ce nu voi uita niciodata este inalta calitate d.p.d.v profesioanl si nu numai, a doctorilor si asistentelor din acest spital. Numai datorita lor am reusit sa supravietuiesc, trecand prin trei operatii, stand ~ 8 luni internata(din care 5 luni, numai la pat... )Va multumesc domnilor doctori: Rubeli (cel mai "tare" doctor pe care l-am intalnit in viata mea! ),Cucu, Nicolae si mai ales doamnei asistente, Fanica Reghintovschi (un...OM! in adevaratul sens al cuvantului si dupa aceasta experianta... un prieten drag!) MULTUMESC!!!

Musafir

#135

2013-02-22 17:15

NOTA 10 PT.PERONALUL MEDICAL.SUNT DIN BUCURESTI DAR NU AM EZITAT NICI O SECUNDA CAND S-A PUS PROBLEMA OPERATIEI.NU SUNT DE ACORD CU DESFIINTAREA UNUI SANATORIU FOARTE CUNOSCUT ATAT IN TARA CAT SI PESTE HOTARE.


Musafir

#136

2013-02-22 17:25

Ar fi chiar un lucru rau desfiintatea acestui spital care sa fim seriosi a tratat mii de pacienti.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-02-22 18:09


Larisa Stan

#138 nu,nu,nu!!!!!!!!!!!

2013-02-22 18:25

Acest spital nu trebuie sa fie desfintat, daca si asta este desfintat vai de noi!!!!!!! Unde ne mai tratam?! spuneti-mi?! Unde????? La Constanta daca mergem ce o sa ne faca...?
Floricica lu Mamaia

#139

2013-02-22 18:29

Inainte de a ajunge la stadiul unei operatii prima etapa e cautarea celui mai bun spital. In materie de ortopedie spitalul di Eforie Sud e cel mai bun. Pentru un prim consult, stai la cozi interminabile pentru ca renumele acestui spital este raspandit prin toate colturile tarii. Intri in cabinet, gasesti medici minunati care te intampina cu zambetu pe buze. La iesirea din cabinet dupa consultul de rigoare iti spui in gand; DA, am incredere sa imi pun viata in mainile acestui medic si echipei lui. Stiti de unde? Din privirea medicului, in ochii d-lui Doctor Nicolae se poate vedea profesionalismul,increderea, siguranta in ceea ce face. Nici macar o clipa nu te gandesti ca..acel suflet poate gresi. Rezultatele o spun, oamenii care stau la cozi pentru acel control de dupa operatie pot confirma si nu numai...chiar vezi rezultatul muncii si experientei acumulate.Ajungi la etapa internerii,ne intampina D-na Felicia. O minune de om, totdeauna cu zambetul pe buze si o persoana care numai cand deshide gura te simti alinata prin felul de a vorbi cu pacientul(pacienta).Mioara, d-na Vali si D-na Jeni...intotdeauna cand aduceau masa mai indulcea boala pacientilor cu cate o gluma.Stii cu certitudine ca atunci cand iesi din spital iesi aproape vindecat. Nu e pacat sa distrugem aceasta echipa? Hai sa o pastram ca avem nevoie de ea.

Musafir

#140

2013-02-22 18:57

Am fost tratati cu cea mai mare constiinciozitate si am ramas cu bune impresii de la acest spital, datorita ingrijirii dr. Nicolae. Sotia mea si alti cunoscuti, carora le/am trimis petitia, au fost operati cu profesionalism si competenta si s/au vindecat. De aceea desfiintarea spitalului de ortopedie din Eforie ar fi o pame pierdere. CATANA BENONI
Ben

#141 NU desfiintarii Spitalului!

2013-02-22 19:01

Am fost primiti si tratati cu suflet, am apreciat constiinciozitatea si profesionalismul in special al dr. Nicolae, sotia mea si alti cunoscuti au fost operati cu mare precizie, si acum sunt vindecati. Le-am trimis si lor petitita. Desfiintarea ar fi o mare pierdere. E adevara ca acele cladiri sunt vechi si, din lipsa de fonduri, probabil nu s-au operat imbunatatiri reparii, dar asta este cu totul altceva. Desfiintarea ca atare ne indurereaza! Acolo este locul cel mai sigur unde totdeauna am recomandat bolnavilor de acest gen sa mearga. E nevoie de solutii la problemele care sunt, dar NU desfiintati!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-02-22 19:15


Mihaita Popa

#143

2013-02-22 19:23

Ma tratez de 10 luni, la dnul. dr. NICOLAE, este un om si un profesionist desavarsit, in ciuda conditiilor in care se lucreaza.

Musafir

#144

2013-02-22 19:59

am fost internata in acest spital si tratamentul de acolo este eficient
dr Cucu Toma

#145 2000...

2013-02-22 20:20

Astazi la ora 17 s-a implinit o saptamana de cand am facut publica petitia "Spuneti NU desfiintarii Spitalului de ortopedie Eforie". In tot acest timp peste 2000 de oameni, au citit petitia, si au semnat-o.
Imensa majoritate a semnatarilor petitiei sunt fosti pacienti sau rude ale acestora. Toate aceste voturi au fost adunate fara a avea vreo sustinere mediatica. Nici un post de televiziune, de radio, sau ziar nu a fost interesat de demersul nostru, desi in repetate randuri am trimis pe diferite canale continutul petitiei noastre atat autoritatilor locale, centrale, ministerului sanatatii, dar si celor mai importante posturi de tv, radio sau publicatii locale si centrale.Ca de fiecare data, si in acest demers am fost complet lipsiti de sprijinul presei sau al autoritatilor. Singurii nostri aliati de nadejde, si de aceasta data ati fost dumneavoastra, pacientii nostri...
Impresionant nu este numai numarul neasteptat de mare de semnaturi, nici promptitudinea cu care toti pacientii au raspuns la demersul nostru. Coplesitoare sunt cuvintele de incurajare, mesajele de apreciere si de recunostinta pe care si le exprima fara incetare, fermitatea cu care se opun si revolta pe care si-o exprima cu privire la intentiile de a desfiinta spitalul nostru.
Toate acesta sustinere impresionanta ne da puterea sa mergem mai departe, sa ne facem meseria cu devotament si abnegatie, in ciuda lipsurilor nedrepte la care suntem supusi de autoritati. Dar ne da si puterea sa luptam in continuare pentru existenta Spitalului nostru. Numai cu dumneavoastra, si alaturi de dumneavoastra putem reusi sa salvam acest loc minunat care face parte din viata noastra...
Sper ca nu in foarte mult timp numarul nostru sa fie atat de mare incat sa nu mai poata fi ignorat.
Sunt absolut convins ca nu mai este mult pana atunci...

Musafir

#146

2013-02-22 20:26

În numele omeniei acest spital nu trebuie desființat. Mii de oameni care nu au putut fi ajutați în altă parte si-au regasit aici bucuria refacerii sănătății

Musafir

#147

2013-02-22 20:42

Cunosc persoane care au avut sansa si au fost tratate in acest spital. Azi duc o viata normala datorita ingrijirii primite aici.

Musafir

#148

2013-02-22 23:08

sa desfiinteze cazinourile,bodegile,fabricile de tutun,distileriile unde se face alcoolul,magazinele de desfacere a acestori droguri pentruca ruineaza viata a milioane de oameni,magazinele de vise,cluburile unde destrabalarea distruge tineretul;,sa desfiinteze coruptia incepand de la varful piramidei,si sa lase la locul lor spitale ca cel de ortopedie de la eforie...desfiintezi ce ai facut tu nu ce au facut altii si merge!!!

Musafir

#149

2013-02-22 23:24

Primum non nocere

Musafir

#150

2013-02-22 23:25

Decat sate cu 4 catedrale ar fi mai logic si de mai mult folos sa ne ingrijim sanatatea in spitale .
Odata vindecati sa aprindem o lumanare de multumire celor care ne-au ajutat sa traim fara suferinta.Adica medicul si Dumnezeu !
De retinut insa ca daca Dumnezeu este peste tot doctorul nu poate face minuni decat intr-un loc numit spital!