Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

MUIE SIND SLO

#5226 MUIE SIND SLO

2013-08-03 20:14

SI INCA CEVA sunteti niste oameni de nimic,aproape 80%. din interiorul OLTCHIM-ului,care nu v-as da nici macar un caca uscat pt rontait pt ca nu meritati .A-TI RAMAS NUMAI CIURUCURI,oameni veniti de la alte intreprinderi(finca dragasani,11 iunie,avicola,etc.).HABAR NU AVETI DE CHIMIE

Musafir

#5227

2013-08-03 20:18

DACA STERGE CINEVA,CEVA INSEAMNA CA E UN VIITOR PUSCARIAS ,ADICA UN ACTUAL HOT
si eu,..tot un musafir

#5228 pt.5226

2013-08-04 06:37

In primul rand, pofta mare la meniul pe care -l consumi. Ti-l lasam intreg deoarece se vede ca esti pofticios. Daca s-a lipit chimia de tine precum gramatica....vai de noi....("a-ti ramas "se scrie fara cratima). Un prost poate sta 30 ani intr-un mediu prolific,daca nu-l duce mintea sa -si insuseasca niste lucruri elementare,ramane doar un frustrat incapabil de-a intra intr-o competitie cu cei din jur. Deci, singurul mod de-a se apara este atacul.
OMV: Lasa-ne "inteligentule"

#5229 Pt OMV

2013-08-04 08:23

Am citit balivernele pe care le enumerai in posturile de mai sus si concluzia mea e ca esti un mare dobitoc (normal, atata timp cat ii pupi in cur pe cei care te tolereaza pe acolo, pe unde scrii toate dejectiile astea).
Bai baiatule, nu e datoria angajatului sa caute investitori, ca de-aia sunt pusi peste 20 de directori + 2 administratori judiciari + un administrator special! Astia sa caute, ca de-aia primesc o gramada de bani (pentru nimic, de altfel)!
Datoria angajatului este sa isi faca meseria NU SA TACA si sa incline capul, ca Oltchimul asta e inca al statului, nu e mosia astora enumerati mai devreme!
Se laudau ca dupa aceste disponibilizari treaba va merge mai bine, ca deh, efortul financiar era prea mare cu sustinerea celor cca 900 de fosti angajati. Tu vezi ceva pozitiv de atunci si pana acum? Nu mai bate campii cu mare gratie, ca esti TOTAL pe langa subiect!
Arata-mi o masura coerenta, ceva din care sa reiasa intentiile lor bune...nu baliverne si supozitii aruncate prin presa, ca sa mai abureasca populatia cu cei 1000 de investitori ce tropaie la usa nerabdatori sa intre pe poarta oltchimului!
Si DA mai boule, e normal ca lumea sa se vaite, cand nu primeste salariul de peste 2 luni!
Mars prostule, ca spui baliverne cat tine de mari!


Musafir

#5230 Petitie inchisa

2013-08-04 09:13

Personal cred ca aceasta petitie trebuie inchisa, nu se mai justifica activitatea aici. In afara de balacareala nimeni nu mai scrie nimic util pentru ca nu mai are ce. Combinatul OLTCHIM si petrochimia Arpechim sunt in faliment ( nedeclarat inca ). Nedeclarat intrucat cei pusi acolo sus mai au de tras niste mii de euro degeaba. Cand nu vor mai avea ce sa traga vor declara falimentul si asta se va intampla in curand. O sa zica atunci ca s-a incercat si nu s-a putut face nimic pentru salvarea celor 2 unitati. Dupa cum vedeti, treaba merge cat se poate de prost ( nu minciunile declarate de Vosganian si Piperea & Co ca se intra pe plus in septembrie, s.a.m.d. ), salariile sunt neplatite cu lunile, cand sunt intrebati directorii de salarii dau din umeri, deci este aproape finalul. Nu au niciun plan de organizare, n-au nimic. Disponibilizarile s-au facut haotic, la "numar" si fara a avea macar bunul simt sa plateasca salariile restante! Dupa ce ca s-au facut disponibilizari acum se mai intra si in somaj tehnic intrucat " nu s-a reusit atragerea de capital de lucru ". Este strigator la cer ceea ce se intampla si acest lucru este posibil datorita jigodiilor de la guvernare si a jigodiilor de la conducerea Oltchim. Totul este politic aici!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-08-04 09:13



Musafir

#5232

2013-08-04 09:28

Baiazid

#5233

2013-08-04 11:22

Vorba unuia ca si prostu satului e mai destept decat ce avem acum la conducerea Oltchim-ului si mai ales in fruntea tari, doar asta ati votat, astia nu sant in stare sa faca nimic bun dar sa stiti ca au sustinatori gen celor din propen , electroliza ca doar l-ea promis Cernev si sudoru-sofer cu iz de profitor ca ei raman ,iar ceilati la ghena ,iar voi vreti sa mergeti mai departe ,cu astfel de oameni niciodata, dar tineti minte roata calca pe toate spitele si o sa vina si randul vostru.In loc sa dam inainte dam in inapoi asta nu e progres este regres dar ce sa inteleaga unu ca Cernev sustinut de o liota de prosti mai mergeti si pe afara sa vedeti ce inseamna progres.
Aigura Kakuru

#5234 Re: Re: NOI n-am UITAT !

2013-08-04 11:34

#5192: revolutia - Re: NOI n-am UITAT !

"

Sa nu uiti:

1.In insolventa esti din 30 ianuarie 2013 (pana la acesta data nu trebuia sa te plateasca Piperea)

2. Tichete de masa (exista o lege) -NU ESTE OBLIGAT ANGAJATORUL SA TI LE DEA DECAT DACA AI PROFIT -si nu ai !

3.Transport (negociat in CCM dupa contrat Petrom) se da de catre fabrica si se poate rezilia oricand de Piperea acesta clauza (ca si alte beneficii si sporuri)

4.Prima de 8 Martie se da DOAR daca exista profit  -  si nu exista !

5.Ajutorul de 1400 lei se dadea (conform ordonantei) doar daca 90 de zile se intarzia cu plata ! Nu e vina doamnei Campeanu ca v-ati primit leafa. Si da , nu era corect ca Oltchim nu este societate de caritate si nici ONG. Nu era corect ca cei cu salarii mici (conform pregatirii) sa manance ,iar cei cu studii superioare ( si salarii un pic mai mari) sa se uite.

6. Luna aprilie (cei 10,5% pentru care se face tam-tam ) se dau din fondul de garantare dupa publica...................................................................................................................................................... "

 

Tu ori esti prost ori nesimtit.

Piperea, tu esti, ma?

Ba, cacat impachetat, unde pubipla mea scrie ca salariatii sunt vinovati de deciziile conducerii?

Oi fi vreo specie noua de patron care da vina pe motostivuitorist ca a scazut pretu' la BCA si a

crescut la pufarine.

Du-te tare si nu mai polua spatiu virtual degeaba!

 

si eu,..tot un musafir

#5235 pt 5231

2013-08-04 12:34

"sti"pers.all a,sing se scrie cu doi i. Ti-am spus ca esti prost. Nu-mi bat capul cu tine c-ar fi in zadar. Cele 10-15 cuvinte inmagazinate de creierasul tau minuscul ,foloseste-le in mediul care ti le-a implementat si acceptat(ex. in familie).

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-08-04 17:12


OMV

#5237 Minciuni

2013-08-04 18:00

Muncitorii stiu adevarul: v-am explicat mai sus! Nu mai incercati sa denigrati conducerea ca nu aveti succes! Plecati cat mai sunteti in libertate!
ANTITEPARI

#5238 OMV #5237 Minciuni

2013-08-04 19:38

OMV - ne ameninti cumva cu lipsirea de libertate?
Cine esti tu sa ne ameninti pe noi?
Adevarul pe care-l stiu muncitorii este cel exprimat la # 5237.

Musafir

#5239 Re: Minciuni

2013-08-04 20:45

#5237: OMV - Minciuni

Venim ma dupa tine!


Musafir

#5240 Re: Petitie inchisa

2013-08-04 20:46

#5230: - Petitie inchisa

Vino tu cu solutii concrete.

Sandu

#5241 Re: Minciuni

2013-08-04 20:50

#5237: OMV - Minciuni

Da ma sula, doar ca ai omis faptul ca onorabila conducere are doar 9000 lei salariul lunar! Cum naiba sa nu ii doara la basca?

Probabil si tu esti unul dintre ei ori vreun pupincurist de lider de sindicat care isi urmareste interesele ori vreun prostanac ce posteaza prostii la indemnul vreunuia din conducere mai ofuscat asa, de nu ii place ce se scrie pe aici.

Tu nu realizezi ce tampenii spui? Ba ne mai si ameninti, asta-i chiar culmea!

Vorbeam acum cateva zile cu un director care recunostea ca daca pana in septembrie nu se va gasi un cumparator, combinatul va fi declarat falimentar!!! Asa ca lasa-ne cu balivernele tale.....


Musafir

#5242 FOAMEA

2013-08-05 06:14

Mai oameni buni stie cineva  concret cand mai luam BANI si ce bani se dau ca se aud fel de fel de varinate?

 


Musafir

#5243 Re: Minciuni

2013-08-05 08:21

#5237: OMV - Minciuni

DUMNEZEU NU DOARME, dar si cand te-o pocnii pe tine si  neamul tau de infect mincinos imbarligator, TERORIST SI TORTIONAR ( catelusul "conducerii"), linge blide.  pus pe fapte rele, dee... , nu stiu cand esti potcovit de soarta... !!!!! Cu viata nu te joci ma mizerabilule, o sa se joace viata cu tine, blestemat sa fii nenorocit si cocalar ce esti.


Musafir

#5244

2013-08-05 08:31

OMV unde ai facut baaaa scoala la CAZANUL CU SMOALA, obositule !!! Maars in p...a matii de lepros !!! Libidinosule, pupincuristule , cutu cutu, ai sictir ... BORATURA !!!!!

Dura

#5245

2013-08-05 09:30

Stati linistiti, guzganian urla pe la tv ca totul e roz la Oltchim, ca a inchis luna iulie cu doar 700.000 de euro pierdere, desi luna iulie nici nu s-a inchis contabiliceste vorbind, in luna septembrie vom avea profit (de unde dracului, nu stiu), asa ca nu va inteleg de ce va agitati :).
Domnul OMV are perfecta dreptate, noi suntem niste lichele care nu muncim si vrem totul de-a gata!

Musafir

#5246 Lumea e linistita

2013-08-05 13:00

Dupa cum vad ca merge treaba vad la salariatii sunt foarte linistiti. Spun ca nu mai au bani dar asta o fac la "barfa zilei". Stimati colegi, cat o sa mai suportam treaba asta? Voi nu vedeti ca datoriile salariale cresc? Ce ne facem in conditiile astea? Asteptam....ce ?

Musafir

#5247 Re: Lumea e linistita

2013-08-05 13:06

#5246: - Lumea e linistita

Nu l-ai citit pe OMV mai devreme? Dupa cum spune el, totul e foarte bine, sa-i lasam pe minunatii nostri conducatori sa isi vada de treaba. Noi mai asteptam....ce dracului ... nu stiu !!!!!!!!


Musafir

#5248 un bagator de seama

2013-08-05 14:32

fratilor,maine a-m hotarat sa organiam miting la Oltchim,dar sunt curios cati o sa vina, asa ca maine ne vedem acolo si DOAMNE AJUTA ca el e singurul care .
ne m-ai poate ajuta sa scapam de javrele astea ,poate i-i trazneste
cartel

#5249 semnal de alarma la ce va urma

2013-08-05 17:15

Maine la ora 10 la casa de Cultura a Sindicatelor va avea loc o Conferinta de Presa cu sindicatul Liber Oltchim , sindicate din judetul Valcea unde a confirmat prezenta alaturi de UTS Cartel Alfa Filiala Valcea si domnul Bogdan Hosu Presedintele Cartel Alfa.

Musafir

#5250 Re: semnal de alarma la ce va urma

2013-08-05 19:31

Asa si? La prostime in buzunar se simnte ceva?CACANARI