Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#45751 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Calificarile lui Pirvu si HOTIA, MINCIUNA SI TRADAREA !!!!!!!!!!

2015-12-03 20:31

#45750: #COLECTIV DISPONIBILIZARI CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!! - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Calificarile lui Pirvu si HOTIA, MINCIUNA SI TRADAREA !!!!!!!!!! 

 O FI NU AM ZIS NU,DAR HOTII CEI MARI NE RID IN FATA,GEN;ROIBU,POPESCU VALENTIN,TALPASANU,GHIOCA[VENTILELE DE INOX] CU MASINA DISPECERATULUI,ETC.PUNCT.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-12-03 20:34


#COLECTIV DISPONIBILIZARI CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!!

#45753 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Calificarile lui Pirvu si HOTIA, MINCIUNA SI TRADAREA !!!!!!!!!!

2015-12-03 20:39

#45751: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Calificarile lui Pirvu si HOTIA, MINCIUNA SI TRADAREA !!!!!!!!!! 

 ZAMPETUL NU STA PE CHIPUL LOR. CINE SUNT VINOVATII VOR IESII LA SUPRAFATA, SOVA ACUM FACE DECLARATII, VINE RANDUL TUTUROR.

 

Al doilea contract de vânzare a fierului vechi apare în „epoca" Gerea, când combinatul a fost condus de un apropiat al acestuia şi anume directorul Marius Pîrvu. Perioada se suprapune primului contract deoarece este cuprinsă între 16.10.2013 şi 31.12.2013. Ceea ce este ciudat şi creează semne de întrebare este preţul, de data aceasta mult mai mic. În acest al doilea contract, unde beneficiar este o firmă din judeţul Argeş, SC LIFE TIME CHIMICAL SRL, preţul negociat este de 1.020 USD/tonă în cazul deşeurilor din inox austenitic pregătit şi de 975 USD/tonă, în cazul din inox austenitic nepregătit.

 VANATORII VAMPIRIZATI ADUSI LA OLTCHIM. SUGACII SI SUGATIVELE:

Sindicatul piteştean SUO (Sindicatul Unirea Oltchim Pitesti )

HUNTER - IIIIIIIIIIIIIIIIIII VANATORII VAMPIRIZATI ADUSI LA OLTCHIM.

http://www.rominsolv.ro/comunicat

http://www.voceavalcii.ro/20140607

http://www.voceavalcii.ro/20140709

HOTII!!!! ATENTIUNE, ATENTIUNE, HOTIILE LA VEDERE...

S-A VANDUT DIN OLTCHIM ( ATENTIE, NU IN CONDITII LEGALE!!!), PRESA A RELATAT SI OLTCHIM A RECUNOSCUT, N-AM PRIMIT BANII DISPONIBILIZATII 2013 NICI PANA AZI, BA MAI MULT AM CONSTATAT TOT NOI CA AM FOST IAR PAGUBITI PRIN IMPOZITARI ANAF.....s.a.m.d., SI NU AM PUTUT BENEFICIA DE ALTE DREPTURI, PLUS MULTE ALTE NENOROCIRI INTRE TIMP SI PIERDEREA DE VIETI OMENESTI....   http://www.indiscret.ro/articol-oltchim  

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-12-03 20:42


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-12-03 20:44


#COLECTIV DISPONIBILIZARI CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!!

#45756 JAF LA OLTCHIM CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!!

2015-12-03 20:45

#COLECTIV DISPONIBILIZATI CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA LA  SC. OLTCHIM SA.

video http://www.digi24.ro uitati-va voi aici cine e Diculoiu pentru SLO.  Are si text scris acolo, daca nu se intelege in video discutia...

"
Salariat: - De ce nu scoti domnule oamenii afara ? Ca nu mai este sindicat !
Diculoiu: - Pai ce sa ii scot eu ?
Salariat: - Dar cine sa ii scoata ?
Diculoiu: Ies ei daca vor.
Salariat: - Dumneata, ca dumneata ai sindicatul !
Salariat: Face sindicatul ce vrea !
Salariat: Pai dumneata esti seful."

02.12.13

ASA CA SA MAI COTIZATI IN FLUTURAS LA ACEST INDIVID DICULOIU !!!!

ESTE CAM VECHE POVESTEA SI  ACUM ISI DA ARAMA PE FATA SI NU ESTE PRIMA DATA

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-12-03 20:46


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-12-03 20:53


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-12-03 21:00



Musafir

#45760 RASA DRACULUI E ROMANUL

2015-12-04 05:40

#45759: #COLECTIV DISPONIBILIZARI CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!! - JAF LA OLTCHIM CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!! 

 POATE NICI VINZATOAREA NU VA MAI RAMINE LIBERA,E UNA LARGA DE LA DIANA CARE SIGUR A INVATAT O GAOAZA SA MAI BAGE SI EA MINA PRIN RAFTURII SA IA CITE CEVA ACASA.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-12-04 06:49


Oxonarul

#45762 Vanatorul va vaneaza

2015-12-04 08:27

Sa vedem astazi daca vine la sedinta de la ora 12,00 si liderul nostru Dumitru sa vedem daca Ii pasa de membri de sindicat de la Valcea.

 

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-12-04 08:56


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-12-04 08:59


#COLECTIV DISPONIBILIZARI CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!!

#45765 O nouă strategie de privatizare. Cum vrea Guvernul să vândă Oltchim

2015-12-04 09:09

O nouă strategie de privatizare.
Cum vrea Guvernul să vândă Oltchim

Desele încercări eşuate a statului român de a convinge pe cineva să cumpere compania Oltchim au dus la schimbarea opticii privind vânzarea combinatului de către actualul Executiv.

Prezent în emisiunea Adevărul Live, ministrul Economiei, Costin Borc, a prezentat felul cum vede întrăinarea companiei. "Societatea are un administrator special şi doi administratori judiciari. Planul cuprinde vânzarea din insolvenţă. Eu am făcut parte dintr-un proces de vânzare a activelor Lafarge-Holcim către un investitor. Acolo au făcute procedurile de către bănci de investiţii din lumea largă, ca Morgan Stanley. Eu sper să chemăm o bancă de investiţii dincolo de orice dubiu şi să stabilim un "succes fee" (onorariu de succes). Banca de investiţii trebuie să dea sfaturi despre cum să aibă loc vânzarea şi care ar fi cea mai bună soluţie pentru stat. Eu m-am trezit cu probleme ca vânzare cu platforma de la Arpechim sau fără. O bancă de investiţii poate să stabilească ce îşi doresc investitorii. Societatea este pe profit operaţional, nu mă îngrijorează că nu lucrează la 100% capacitate de funcţionare, nu mai suntem în era pre-criză, nimeni în lume nu mai funcţionează la 100%. Ce vreau să ştiu este dacă acest profit este sustenabil", a declarat Borc.

Compania a încheiat primele nouă luni cu profit operaţional (EBITDA) de 34 milioane de lei, faţă de pierderi operaţionale de 44,5 milioane de lei în ianuarie-septembrie 2014. În ciuda reorganizării, combinatul şi-a mărit vânzările cu 31% în primele nouă luni, la 571 milioane de lei, cu ajutorul exporturilor mai mari, şi a revenit pe profit din activitatea principală. Conducerea companiei arată că Oltchim şi-a recâştigat piaţa, în pofida insolvenţei, şi a mărit ponderea exportului la 75% din vânzări, de la 69% anul trecut. Ministerul Economiei este principalul acţionar, cu 54,8% din acţiuni, însă încearcă să vândă combinatul către un investitor strategic. Celălalt acţionar semnificativ este compania germană PCC SE, care este şi un concu_rent al Oltchim, deţinând un combinat similar în Polonia.

La momentul nominalizării pentru funcţia de ministru al Economiei, Costin Borc conducea în calitate de director general operaţiunile grupului CRH în România, care a preluat toate activele Lafarge din Romania începând cu luna august 2015. El a lucrat 15 ani pentru producătorul de ciment Lafarge.

http://www.cotidianul.ro/cum

 

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-12-04 09:43



Musafir

#45767 Re: Vanatorul va vaneaza

2015-12-04 09:51

#45762: Oxonarul - Vanatorul va vaneaza 

 POATE VINEZI CU MATA PU..LA LUI FOTA PRIN GURITE MAI GAOZARULE ZIS SI GHIOCA EMU..ILUSI,PE LARGA O VINEZ EU,REMUS ARE TIMP .


Musafir

#45768 Vanatorul va vaneaza,DA VA SU..G SI PU...LILEEE.,ZAU MA BAG LA SU..PT,EU GHIOCA EMIL,ZAU.

2015-12-04 09:57

#45767: - Re: Vanatorul va vaneaza 

 GAOAZAAAAAAAA,VEZI CA VENTILELE DE INOX DIN PROPEN  AU IESIT CU STIREA TA PE LA GAR 1V  IAR  PE TIMPUL LUI HOTUL SI AFACERISTUL DE ROIBU FURAI MOTORINA KAKANARULEEE


Musafir

#45769 Vanatorul va vaneaza,,,sa ma pupi cu mata n pu..la,tu nu Vei MAI intra in OLTCHIM

2015-12-04 10:13

#45762: Oxonarul - Vanatorul va vaneaza 

 PT. FRAIERIIIII DIN OLTCHIM,DACA ACEST GAOZAR TRADATOR MAI CALCA UN OLTCHIM,ANUNTATIMA,AM EU GRIJE DE SOBOLANUL ASTA JEGOS NUMIT GHIOCA,AM TIMP FU..TU..TI GURA MATIIIIIIIIII.


Musafir

#45770 Re: Vanatorul va vaneaza,,,sa ma pupi cu mata n pu..la,tu nu Vei MAI intra in OLTCHIM

2015-12-04 10:16

#45769: - Vanatorul va vaneaza,,,sa ma pupi cu mata n pu..la,tu nu Vei MAI intra in OLTCHIM 

 FRATILOR DIN OLTCHIM ASCULTATI L PE FOTA,KAKATUL DE SINDIKAKAT VICTORIA SI AU BATUTJOC DE NOI,ATIT,VIN SI CU MAI MULTE ARGUMENTEEE.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-12-04 10:18


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-12-04 10:19


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-12-04 10:21


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-12-04 10:23


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-12-04 10:25