Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#42001

2015-07-19 15:09

TOATA VIATA AM FOST O PUTOARE, LA OLTCHIM SI ACUM, LA PENSIE 

ERAM NEBUNUL COMBINATULUI, DAR GHINION, M-AU DAT AFARA

 

 

EU VREAU BANI, CA SUNT MILOGUL MILOGILOR, AM UNUL CARE MA ASCULTA, RESTUL MA TIN DOAR IN PU LI.

  

DAR MIE IMI PLACE, CA ASA SUNT EU , O IAU LA BU CI.

 

 

AM SI UN DEX, CE O FI ALA?

 

  

MI-A ZIS TATA - NEBUNUL:

 

 

"ORICE AR FI, NU TE LASA! SCRI CU UN I, ASA AM VISAT EU INTR-O NOAPTE, DUPA CE I-AM DAT OMORUL LU MA-TA SI TE-A EJECTAT PE TINE".

  

 

Acum bag legi, dar nu stiu ce sunt alea.

 

 

 

 

 

 

Mi-a zis medicul meu PSIHIATRU ca imi fac bine. Cica sa le si colorez, ca imi face si mai bine, nu mai bag deștul in c ur.

 

 

 

 

 

Ce ma buc ur!

 

 

 

Am un discipol, dar e mai bou si natang decat mine. Il striga astia fota si e prost de stinge, dar e in c urul meu si imi place.

 

 O sa imi fac armata si plec la lupta. Dar mai stau o tura, ca avocatul meu are nevoie de bani si ma tot cheama pe la el cu pensia mea. Si sa va spun sincer, eu habar nu am de capul meu, dar toata viata am fost retardatul combinatului, acum fota mi-a zis ca sunt desteptul petitiei si eu il cred, ca foutea e om ca lumea.

 

 

 

O sa iau banii la sfantul asteapta, dar mi-am gasit jucaria la batranete: f ut timpul pe petitie. 

Nu plecati, ma duc sa imi iau diazepamul si vin

 

 

 

 

Uhaaaaaa, sunt nebunul zis clantoi

 

 

 

NU MA SUPARATI, CA VA IAU CUCUL IN GURA SI MESTEC LA EL TOATA Z

Cand nu o sa mai postezi aberatii, nu mai scriu nimic.

 

PANA ATUNCI O SA UTI F UT REPETAT REPETAT REPETAT SI SCOS DIN CONTEXT SINGURUL NEURON SI CREIERUL ALA OBOSIT SI AMORTIT DE ALCOOL.

 

CA DOCTORUL TAU PSIHIATRU SI-A BATUT JOC DE TINE, TE LASA SA BEI ALCOOL IN SITUATIA TA MEDICALA PRECARA


Musafir

#42002 sunt clantoi nebunul

2015-07-19 15:12

TOATA VIATA AM FIST O PUTOARE, LA OLTCHIM SI ACUM, LA PENSIE.

 

 

 

ERAM NEBUNUL COMBINATULUI, DAR GHINION, M-AU DAT AFARA.

 

 

EU VREAU BANI, CA SUNT MILOGUL MILOGILOR, AM UNUL CARE MA ASCULTA, RESTUL MA TIN DOAR IN PU LI.

 

 

 

DAR MIE IMU PLACE, CA ASA SUNT EU , O IAU LA BU CI.

 

 

 

 

AM SI UN DEX, CE O FI ALa???  

 

MI-A ZIS TATA - NEBUNUL:

 

  

 

"ORICE AR FI, NU TE LASA! SCRI CU UN I, ASA AM VISAT EU INTR-O NOAPTE, DUPA CE I-AM DAT OMORUL LU MA-TA SI TE-A EJECTAT PE TINE".

 

 

Acum bag legi, dar nu stiu ce sunt alea.

 

 

 

 

 

Mi-a zis medicul meu PSIHIATRU ca imi fac bine. Cica sa le si colorez, ca imi face si mai bine, nu mai bag deștul in c ur.

 

 

Ce ma buc ur!

 

 

 

Am un discipol, dar e mai bou si natang decat mine. Il striga astia fota si e prost de stinge, dar e in c urul meu si imi place.

 

 

 

O sa imi fac armata si plec la lupta. Dar mai stau o tura, ca avocatul meu are nevoie de bani si ma tot cheama pe la el cu pensia mea. Si sa va spun sincer, eu habar nu am de capul meu, dar toata viata am fost retardatul combinatului, acum fota mi-a zis ca sunt desteptul petitiei si eu il cred, ca foutea e om ca lumeA

 

 

 

 

 

O sa iau banii la sfantul asteapta, dar mi-am gasit jucaria la batranete: f ut timpul pe petitie.

 

 

 

 

Nu plecati, ma duc sa imi iau diazepamul si vin

 

 

 

 

Uhaaaaaa, sunt nebunul zis clantoI

 

NU MA SUPARATI, CA VA IAU CUCUL IN GURA SI MESTEC LA EL TOATA ZIUA.

 

 

 

Cand nu o sa mai postezi aberatii, nu mai scriu nimic.

PANA ATUNCI O SA UTI F UT REPETAT REPETAT REPETAT SI SCOS DIN CONTEXT SINGURUL NEURON SI CREIERUL ALA OBOSIT SI AMORTIT DE ALCOOL.

CA DOCTORUL TAU PSIHIATRU SI-A BATUT JOC DE TINE, TE LASA SA BEI ALCOOL IN SITUATIA TA MEDICALA PRECARA

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#42003 CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 15:56

 

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #34833(TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN#30014 SUNT IN CULPA.

 RESTITUIE IN INTEGRUM ( RESTITUTIO IN INTEGRUM ) CU PENALIZARILE SI DAUNE-INTERESE TOT

UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!!!!!

JOS CENZURA !!! Noi avem  regulile lor U.E. , ONU , Romania, U.S.A. & NATO, Convenţia europeană a drepturilor omului

Crean_tele salarii in cazul insolventei angajatorului

Principala modificare adusa textelor legale, cu un impact deosebit, consta in trecerea crean_telor ,,sa_lariale" intr-un rang de prioritate superior. LEGEA 85/2006

"Voi lupta pana la ultima mea picatura de sange, ca sa ai dreptul, sa nu fi de acord cu mine "

Legea 78/2000 pentru prevenirea, descoperirea si sanctionarea faptelor de coruptie:

Art. 13
Fapta persoanei care indeplineste o functie de conducere intr-un partid, intr-un sindicat sau patronat ori in cadrul unei persoane juridice fara scop patrimonial, de a folosi influenta ori autoritatea sa in scopul obtinerii pentru sine ori pentru altul de bani, bunuri sau alte foloase necuvenite, se pedepseste cu inchisoare de la unu la 5 ani. 

Art. 149:
Partile contractante vor chema in fata instantei judecatoresti partea care se face vinovata de activitatea impotriva intereselor sa_lariatilor si ale societatii prezente in prezentul Contract Colectiv de Munca

Art. 158

Al3. Conflictele ce au ca obiect exercitarea unor drepturi sau indeplinirea unor obligatii decu_rgand din legi sau alte acte normative, precum si din Contractul Colectiv de Munca sau Contractul Individual de Munca sunt conflicte de drepturi.

LEGEA CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA ( CCM )SC OLTCHIM SA RM VALCEA 2011-2014

Legea 85/2006 privind procedura insolventei, consolidata ABROGATA

#28417 Legea nr. 53 din 2003 - Codul Muncii (republicat si actualizat 2013)

 #28418 OUG nr. 36/2013 - aplicarea in perioada 2013-2018

#28419 Re: Re: H.G. 241/08.05.2013

#28421 Re: Re: Legea 571/2003 coroborată cu HG 44/2004 privind Codul fiscal cu normele metodologice de aplicare

Sentinta nr. 617 din 30.01.2013 pronuntata de Tribunalul Valcea in dosarul 887/90/2013

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM=UNDE SUNT BANII???? 
CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#42004 CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 15:59

Salarii compensatorii pentru personalul deja disponibilizat :

T1 8,659; T2 17,821; T3 17,821; T4 17,821; T5 17,821; T6 17,821; T7 17,821;T8 17,821; T9 17,821; T10 17,821; T11 17,821;T12 17,821

5.1 Situatia datoriilor generate de functionarea societatii debitoare dupa deschiderea procedurii insolventei si neachitate pana la data de 30 noiembrie 2014


La data de 30 noiembrie 2014, Oltchim S.A. inregistra datorii cu_rente si restante in valoare de aproximativ 50 milioane Euro, defalcate dupa cum urmeaza:

Sold Datorii nete acumulate in insolventa Mii Euro:

Participatie RCS-RDS 1,509

Dobanzi Credite Banci 5,850 Furnizori interni si externi 21,574

Clienti in avans interni si externi 478

Salarii nete fara taxe, exclusiv platile compensatorii 3,354

Salarii compensatorii pentru personalul deja disponibilizat 8,699

Bugetul de stat 7,334

Bugetul local 1,542

TOTAL DATORII 50,340

Sursa: Informatii furnizate de catre societatea debitoare

pag 81 din 315

DECIZIA NR... DIN DATA DE 15.05.2013.
 S.C.Oltchim S.A se judeca pe legea insolventei aprobata de judecatorul-sindic in ianuarie 2013.

Legea nr. 53 din 2003 - Codul Muncii (republicat si actualizat 2013)

CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA ( CCM )SC OLTCHIM SA RM VALCEA 2011-2014

OUG nr. 36/2013 - aplicarea in perioada 2013-2018

H.G. 241/08.05.2013

 DECIDE:  Incepand cu data de 14.06.2013, inceteaza contractul individual de munca (CIM ):

 CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA ( CCM ) si toate drepturile cuvenite sa_lariatului, fiecaruia in functie de crean_tele neachitate inpotriva S.C. Oltchim S.A.

  CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA:  Art.36, Art. 37 si Art.42,

Art38.

Al1.b) incepand cu 01.01.2012 se acorda o compensatie in functie de vechime,astfel:

1. pentru vechime intre 0 -5 ani o suma neta echivalenta cu 6 sa_larii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A. la data concedierii;

2. pentru vechime intre 5-15 ani o suma neta echivalenta cu 12 sa_larii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A. la data concedierii;

3. pentru vechime >15 ani o suma neta echivalenta cu 18 sa_larii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A. la data concedierii.

REGULAMENTUL DE SA_LARIZARE:
Art. 37.
Toate drepturile banesti cuvenite sa_lariatilor se platesc inaintea oricaror obligatii banesti ale societatii.
Art. 38.
Al.1. In caz de faliment sau lichidare judiciara, sa_lariatii au calitatea de creditori privilegiati, drepturile lor banesti urmand sa fie platite integral inainte de a-si revendica cota parte ceilalti creditori.
Al.2. Sa_lariatilor li se va comunica in scris, pe baza de cerere scrisa adresata serviciului Financiar, dovezile eventualelor retineri legale efectuate.

Art. 39

Al.2. Intarzierea nejustificata a platii sa_lariului sau neplata acestuia poate determina obligarea angajatorului la plata de daune-interese pentru repararea prejudiciului produs sa_lariatului.

Ceea  ce a comunicat si ITM la solicitarea noastra:

".... art.166 alin4 din aceeasi lege "intarzierea nejustificata a platii sa_lariului sau neplata acestuia poate determina obligarea angajatorului la plata de daune-interese pentru repararea prejudiciului produs sa_lariatului."

Art. 6 - Prezenta decizie isi produce efectele de la data comunicarii sale.*SI ART. 41 DIN CCM CARE SPECIFICA ACEEASI DECIZIE.  (BANII TREBUIAU ACHITATI PE LOC 15.05.2013)

SALARII PLATI COMPENSATORII CCM SUMA NETA: 38.164.916 LEI (9 milioane euro) la 929 sa_lariati(602 în Vâlcea şi 327 în Piteşti) disponibilizati:

1.    17.106 lei pentru o vechime  intre 0 - 5 ani, reprezentând o suma neta echivalenta cu 6 salarii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A., la data concedierii;
2.    34.212 lei pentru o vechime  intre 5 - 15 ani, reprezentând o suma neta echivalenta cu 12 salarii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A., la data concedierii;
3.    51.318 lei pentru o vechime mai mare de 15 ani, reprezentând o suma neta echivalenta cu 18 salarii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A., la data concedierii;

Art. 6 - Prezenta decizie isi produce efectele de la data comunicarii sale.*SI ART. 41 DIN CCM CARE SPECIFICA ACEEASI DECIZIE.  (BANII TREBUIAU ACHITATI PE LOC 15.05.2013)

UNDE SUNT BANII????

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM

HAI LA VALCEA IN OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!

S.O.S. OLTCHIM !!! SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA LA  SC. OLTCHIM SA.

  6 salarii12 salarii18 salarii   <= UNDE SUNT BANII???? UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

SUNTEM PRADUITI!!!!!!  

INSOLVENTA OLTCHIM 30.01.2013  

Societate in insolventa,
in insolvency,
en procedure collective

SC OLTCHIM SA RM VALCEA

puiu raducan - un RETARDAT NOTORIU

#42006 Re: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 16:07

TOATA VIATA AM FIST O PUTOARE, LA OLTCHIM SI ACUM, LA PENSIE.

 

ERAM NEBUNUL COMBINATULUI, DAR GHINION, M-AU DAT AFARA.

 

EU VREAU BANI, CA SUNT MILOGUL MILOGILOR, AM UNUL CARE MA ASCULTA, RESTUL MA TIN DOAR IN PU LI.

 

DAR MIE IMU PLACE, CA ASA SUNT EU , O IAU LA BU CI.

 

AM SI UN DEX, CE O FI ALA?

 

 

MI-A ZIS TATA - NEBUNUL:

 

 

"ORICE AR FI, NU TE LASA! SCRI CU UN I, ASA AM VISAT EU INTR-O NOAPTE, DUPA CE I-AM DAT OMORUL LU MA-TA SI TE-A EJECTAT PE TINE".

 

 

Acum bag legi, dar nu stiu ce sunt alea.

 

Mi-a zis medicul meu PSIHIATRU ca imi fac bine. Cica sa le si colorez, ca imi face si mai bine, nu mai bag deștul in c ur.

  

 

Ce ma buc ur!

 

Am un discipol, dar e mai bou si natang decat mine. Il striga astia fota si e prost de stinge, dar e in c urul meu si imi place.

 

 

O sa imi fac armata si plec la lupta. Dar mai stau o tura, ca avocatul meu are nevoie de bani si ma tot cheama pe la el cu pensia mea. Si sa va spun sincer, eu habar nu am de capul meu, dar toata viata am fost retardatul combinatului, acum fota mi-a zis ca sunt desteptul petitiei si eu il cred, ca foutea e om ca lumea.

 

O sa iau banii la sfantul asteapta, dar mi-am gasit jucaria la batranete: f ut timpul pe petitie.

 

Nu plecati, ma duc sa imi iau diazepamul si vin

 

Uhaaaaaa, sunt nebunul zis clantoi

 

NU MA SUPARATI, CA VA IAU CUCUL IN GURA SI MESTEC LA EL TOATA ZIUA.

 

Cand nu o sa mai postezi aberatii, nu mai scriu nimic.

 

PANA ATUNCI O SA UTI F UT REPETAT REPETAT REPETAT SI SCOS DIN CONTEXT SINGURUL NEURON SI CREIERUL ALA OBOSIT SI AMORTIT DE ALCOOL.

 

CA DOCTORUL TAU PSIHIATRU SI-A BATUT JOC DE TINE, TE LASA SA BEI ALCOOL IN SITUATIA TA MEDICALA PRECAR

 PUIU RADUCAN - IDIOTUL NOTORIU SI NEVROTIC


Musafir

#42007 Re: Re: POTI SA NE PUPI UNDEVA MAI BOIER MOFLEA?

2015-07-19 16:09

#42005: - Re:  

 DA MAI BINE NE O LINGI UN PIC CU TACTO TAMBALAGIUL SI LUI ,DAR SI MIE PICASSO.

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#42008 CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 16:10

 

JUSTITIA TREBUIE SA-SI FACA DATORIA, JOS LABELE DE PE OLTCHIM SI ARPECHIM!!!

 

 

 

 

JUDECATORULUI-SINDIC 

Planul de reorganizare a Oltchim a fost aprobat de:

1.  86% din creditorii garantaţi, APROBAT

2.  100% din creditorii esenţiali (furnizori de utilităţi), APROBAT 

3.  99% din creditorii bugetari, APROBAT

4.  75,5% din creditorii sa_lariaţi, APROBAT 

5.  67% din creditorii chirografari.  APROBAT

" - Creditorii garantaţi primesc între 68-75% din valoarea creanţelor acestora (...).

 -  Creditorii sa_lariaţi primesc 100% din valoarea creanţelor acestora.

 -  Creditorii bugetari primesc între 16-18% din valoarea creanţelor acestora (…).

 -  Creanţele chirografare, conform art. 96 din Legea 85/2006, primesc 30%.

 -  Celelalte creanţe chirografare primesc 0%”se arată în planul Rominsolv – BDO.

OLTCHIM CREAN_TE ACHITARE:  

1. taxele, timbrele sau orice alte cheltuieli aferente procedurii instituite prin prezenta lege, inclusiv cheltuielile necesare pentru conservarea si administrarea bunurilor din averea debitorului, precum si plata remuneratiilor persoanelor angajate in conditiile art.10, art.19 alin.(2), art.23, 24 si ale art.98 alin.(3), sub rezerva celor prevazute la art.102 alin.(4);
2. crean_tele izvorate din raportul de munca;
3. crean_tele reprezentand creditele, cu dobanzile si cheltuielile aferente, acordate de institutii de credit dupa deschiderea procedurii, precum si crean_tele rezultand din continuarea activitatii debitorului dupa deschiderea procedurii;
4. crean_tele bugetare;
5. crean_tele reprezentand sumele datorate de catre debitor unor terti, in baza unor obligatii de intretinere, alocatii pentru minori sau de plata a unor sume periodice destinate asigurarii mijloacelor de existenta;
6. crean_tele reprezentand sumele stabilite de judecatorulsindic pentru intretinerea debitorului si a familiei sale, daca acesta este persoana fizica;
7. crean_tele reprezentand credite bancare, cu cheltuielile si dobanzile aferente, cele rezultate din livrari de produse, prestari de servicii sau alte lucrari, precum si din chirii;
8. alte crean_te chirografare;
9. crean_tele subordonate, in urmatoarea ordine de preferinta:
a) creditele acordate persoanei juridice debitoare de catre un asociat sau actionar detinand cel putin 10% din capitalul social, respectiv din drepturile de vot in adunarea generala a asociatilor, ori, dupa caz, de catre un membru al grupului de interes economic;
b) crean_tele izvorand din acte cu titlu gratuit.

Societate in insolventa,
in insolvency,
en procedure collective

SC OLTCHIM SA RM VALCEA


Musafir

#42009 raducane, erai mai simpatic cand scriai poezii

2015-07-19 16:12

Acum te porcai cu astia pentru ce?

Iti place ce iti scriu astia? Tu esti pe alt nivel.


Musafir

#42010 Re: Re: Re: POTI SA NE PUPI UNDEVA MAI BOIER MOFLEA?

2015-07-19 16:13

#42007: - Re: Re: POTI SA NE PUPI UNDEVA MAI BOIER MOFLEA? 

 A VENIT FUOTEA, MAI BEAT.

LA FEL DE PROST.


Musafir

#42011 Re: Re: Re: EU GAOAZA[BOIER MOFLEA] RECUNOSC,RECUNOSC CA AM LINS O LA TATA TAMBALAGIUL.

2015-07-19 16:15

#41996: - Re: Re: EU GAOAZA[BOIER MOFLEA] RECUNOSC,RECUNOSC CA AM LINS O LA TATA TAMBALAGIUL. 

 CRED CA TU MI AI LINS O PRIMUL SI ACUM VREI SA TI IEI REVANSA,STAI LA COADA SI DAI O LA MATA CARE TE A CA...CAT SI A FACUT UN PACAT SCROAFA CA NU TE A MINCAT.


Musafir

#42012 Re: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 16:17

TOATA VIATA AM FIST O PUTOARE, LA OLTCHIM SI ACUM, LA PENSIE.

ERAM NEBUNUL COMBINATULUI, DAR GHINION, M-AU DAT AFARA.

EU VREAU BANI, CA SUNT MILOGUL MILOGILOR, AM UNUL CARE MA ASCULTA, RESTUL MA TIN DOAR IN PU LI.

 

DAR MIE IMU PLACE, CA ASA SUNT EU , O IAU LA BU CI.

 

AM SI UN DEX, CE O FI ALA?

 

MI-A ZIS TATA - NEBUNUL:

 

"ORICE AR FI, NU TE LASA! SCRI CU UN I, ASA AM VISAT EU INTR-O NOAPTE, DUPA CE I-AM DAT OMORUL LU MA-TA SI TE-A EJECTAT PE TINE".

 

Acum bag legi, dar nu stiu ce sunt alea.

 

Mi-a zis medicul meu PSIHIATRU ca imi fac bine. Cica sa le si colorez, ca imi face si mai bine, nu mai bag deștul in c ur.

 

 

Ce ma buc ur!

 

 

Am un discipol, dar e mai bou si natang decat mine. Il striga astia fota si e prost de stinge, dar e in c urul meu si imi place.

 

O sa imi fac armata si plec la lupta. Dar mai stau o tura, ca avocatul meu are nevoie de bani si ma tot cheama pe la el cu pensia mea. Si sa va spun sincer, eu habar nu am de capul meu, dar toata viata am fost retardatul combinatului, acum fota mi-a zis ca sunt desteptul petitiei si eu il cred, ca foutea e om ca lumea.

 

 

O sa iau banii la sfantul asteapta, dar mi-am gasit jucaria la batranete: f ut timpul pe petitie.

 

 

Nu plecati, ma duc sa imi iau diazepamul si vin

Uhaaaaaa, sunt nebunul zis clantoi

 

NU MA SUPARATI, CA VA IAU CUCUL IN GURA SI MESTEC LA EL TOATA ZIUA.

 

Cand nu o sa mai postezi aberatii, nu mai scriu nimic.

 

PANA ATUNCI O SA UTI F UT REPETAT REPETAT REPETAT SI SCOS DIN CONTEXT SINGURUL NEURON SI CREIERUL ALA OBOSIT SI AMORTIT DE ALCOOL.

 

CA DOCTORUL TAU PSIHIATRU SI-A BATUT JOC DE TINE, TE LASA SA BEI ALCOOL IN SITUATIA TA MEDICALA PRECARA

 Raducan puiu - poetul nepereche, ce ne da lectii de scriere si legi de insolventa.


Musafir

#42013 Re: Re: Re: Re: POTI SA NE PUPI UNDEVA MAI BOIER MOFLEA?

2015-07-19 16:19

#42010: - Re: Re: Re: POTI SA NE PUPI UNDEVA MAI BOIER MOFLEA? 

 DACA VREI SA TE CONVINGI CA SUNT BEAT,DA TELEFON MU...ISTULE LA SEFIME SA MI PUNA FIOLA MAINE,PINA ATUNCI MAI LINGE O DATA CU MATA,IA VEZI,E FOTA?....DA MOFLEO MU...ISTULE SI SU...GACIULE DE PU...LI SLINOASE,CA NUMAI DE CA...CANARII TE AI TINUT CU TACTO CRA CRA,TAMBALAGIUL.

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#42014 CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 16:19

#42009: - raducane, erai mai simpatic cand scriai poezii 

 1. FABULELE CU RADUCANU PUIU SUNT SCORNELI INDUSE DE NISTE NEICA NIMENI IMBECILIZATI CONFUZATI CARE DAU IN NEVINOVATI.

2. A SPUNE "Cand nu o sa mai postezi aberatii, nu mai scriu nimic." VOI DA CU EI DE TOTI PERETII SI FII CONVINS CA O SA AM PLACEREA SA STAU FATA-N - FATA CU ACESTIA SA-MI ARGUMENTEZE TOT CE INDUC EI SCOS DIN CONTEXT ASA CUM SUNT SI ABERATIILE PE CARE LE LASATI.

3. POEZII AI TU, SUNT TOTAL PARALEL POEZII..., CU TROLII AM SOCOTELI POOOOOEEEEEEEEZIIII ...OHOOOO SI SINDICATELE CU STATUL ROMAN IN CULPA SI MAI STIU EU CINE.... SUNT IN BICIUL LUI NEA ILIE CA TOT VINE MAINE ZI MARE IN CALENDAR VOR PRIMII PE LIMBUTA SI FAPTELE LOR TOATA CALEASCA  SI CARAVANA TUNETELOR, FULGERELOR, TRAZNETELOR, BUM BUM BUM SOC SOC SOC EXPLOZIII SI EXPLODABILEEEEEEEEEEEE BUM BUM BUM FOC SI APA SI PAMANT PE  ASTIA II VOR CHINUIIII, VOI AVEA CANTARIREA SI FORTA CU CARE LE VOI INDUCE DIRECT IN CUTIA CRANIANA TOT DEX-UL, IL VOR INVATA CU MINE DE LA LITERA A PANA LA Z DOVEDIT FACEM SCOLARIZARE CU BABUINIZATII ASTIA FARA SCOLA SI LIPSA CREIER.

4. NIVELUL NI-L MENTINEM SI NE - LASAND ASTFEL DE LEPRE JEGOASE SA INTINE CE SUNT LEGI, ACTE, DOCUMENTE, DOVEZI, ALTE LEGI ALTE ACTE SI TOATE COROBORATE IN SUSTINERE PE CARE O SA AIBE EI PLACEREA CU MINE OCHI IN OCHI SA LE DETALIEM.

 VARCOLACITULE, VARCOLAC....

CIOC CIOC, OARE LA USA CINE ESTE...

VINE CAVALERIA, CIOC,CIOC, OARE LA USA CINE BATE??? BINE IN CAZUL TAU E POARTA CU_RTII TALE CARE VA FII LUATA CU ASALT...

Va doare nemernicilor, va agitati ca serpalaii, va zvarcoliti ca vampirizatii,  va agitati ca draciii... Va mananca si aveti somn udat de atat pis_at pe voi pe cat  sunteti de opariti, va simtiti urina si jegul si fecalele, va mirositi mizeriile....

#28455: - Re: Re: CREAN_TE NEPLATITE SI NEACHITATE CATRE CEI CARE TREBUIE SA PRIMEASCA SUMELE DE BANI...!!! 

SI STOP MINCIUNII SI MINCINOSILOR!!!!!!!!!!!!

 

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM 30.01.2013:UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!!!!! DNA HAI LA VALCEA IN OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!! =UNDE SUNT BANII????

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

 

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

 

UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013 SI TOATE DREPTURILE SA_LARIALE !!!

A FOST O COMPLICITATE DIN AUGUST 2012 PANA-N 2015 INTRE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

 DNA HAI LA VALCEA IN OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!!
 
UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!!!!!

JAF LA OLTCHIM !!! SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.: OLTCHIM CAND RUPE TACEREA ?????

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #30922 (TOATE INCLUS SI VINCEA DE LA CARTEL ALFA ) SI STATUL ROMAN#31641SUNT IN CULPA.

puiu raducan - acest clantoi al petitiei

#42015 Re: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 16:28

TOATA VIATA AM FIST O PUTOARE, LA OLTCHIM SI ACUM, LA PENSIE.

 

ERAM NEBUNUL COMBINATULUI, DAR GHINION, M-AU DAT AFARA.

 

EU VREAU BANI, CA SUNT MILOGUL MILOGILOR, AM UNUL CARE MA ASCULTA, RESTUL MA TIN DOAR IN PU LI.

 

DAR MIE IMU PLACE, CA ASA SUNT EU , O IAU LA BU CI.

AM SI UN DEX, CE O FI ALA?

 

 

MI-A ZIS TATA - NEBUNUL:

 

 

"ORICE AR FI, NU TE LASA! SCRI CU UN I, ASA AM VISAT EU INTR-O NOAPTE, DUPA CE I-AM DAT OMORUL LU MA-TA SI TE-A EJECTAT PE TINE".

 

 

Acum bag legi, dar nu stiu ce sunt alea.

 

 

Mi-a zis medicul meu PSIHIATRU ca imi fac bine. Cica sa le si colorez, ca imi face si mai bine, nu mai bag deștul in c ur.

 

 

Ce ma buc ur!

 

Am un discipol, dar e mai bou si natang decat mine. Il striga astia fota si e prost de stinge, dar e in c urul meu si imi place.

 

 

O sa imi fac armata si plec la lupta. Dar mai stau o tura, ca avocatul meu are nevoie de bani si ma tot cheama pe la el cu pensia mea. Si sa va spun sincer, eu habar nu am de capul meu, dar toata viata am fost retardatul combinatului, acum fota mi-a zis ca sunt desteptul petitiei si eu il cred, ca foutea e om ca lumea.

 

 

O sa iau banii la sfantul asteapta, dar mi-am gasit jucaria la batranete: f ut timpul pe petitie.

 

 

 

Nu plecati, ma duc sa imi iau diazepamul si vin

 

Uhaaaaaa, sunt nebunul zis clantoi

 

 

NU MA SUPARATI, CA VA IAU CUCUL IN GURA SI MESTEC LA EL TOATA ZIUA.

 

Cand nu o sa mai postezi aberatii, nu mai scriu nimic.

 

PANA ATUNCI O SA UTI F UT REPETAT REPETAT REPETAT SI SCOS DIN CONTEXT SINGURUL NEURON SI CREIERUL ALA OBOSIT SI AMORTIT DE ALCOOL.

 

CA DOCTORUL TAU PSIHIATRU SI-A BATUT JOC DE TINE, TE LASA SA BEI ALCOOL IN SITUATIA TA MEDICALA PRECARA

 Asa e, ai dreptate PUIULE RADUCANU.

BAGA in continuare căcaturile tale.

Nu uita de sindrofiile tale culturale.

raducane- alcoolul, nebunia si caldura nu fac casa buna

#42016 Re: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 16:32

#42014: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea - CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea 

 PUIULE RADUCANU., VEZI CA NEBUNIA TA, COROBORATA CU ALCOOLUL SI CALDURA, NU DUC VIATA BUNA.

UITA-TE LA FOTA NEGHIOBUL, ALA E PIERDUT.


Musafir

#42017 VEZI,IAR MA PUPI IN PU...LA CU MATA MAI GAOAZA RETARDATA

2015-07-19 16:37

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#42018 Re: Re: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 16:38

#42015: <= Puneti caramida la caramida recuperare CREAN_TE OLTCHIM, SUCCES. SA VEDEM CE INTERESE ASCUNSE AVETI VOI SI DE CINE IMPUSE.

 NU ESTE PUIU RADUCANU SI VA VOI CHEMA IN JUDECATA LA PROCESUL INSOLVENTEI OLTCHIM RAMNICU VALCEA LA MOMENTUL OPORTUN SA IMI EXPLICATI SI SA NE EXPLICATI CE CONSIDERATI VOI " ABERATIII " ASA  RECUPERAM SI BANI SI TOATE ILUZIILE VOASTRE LE NARUIESC  DE PE URMA VOASTRA , TIMP AVEM, ANII  TE VOR URMA IN A-MI RECUPERA CREAN_TE SI TOATE ABUZURILE SI CEI CARE ADUC ATINGERE ACTELOR, LEGILOR, ALTOR ACTE SI MUUULTE ALTE LEGI ACTE COROBORATE CU LEGI SI VA VOM CERE DAUNE-INTERESE PE PREJUDICIILE CREATE HAHAHAHAAA , VA HALESC PRAPADITILOR, SUNTEM ~ 3000 CU CREAN_TE SI ALTII CREDITORI CU CREAN_TE OLTCHIM, VA VOI OFERII BUCU_RIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII PE TOATA CENZURA VOASTRA SI SCLIFOSELILE PE CARE LE AVETI!!!!!!!!!!!!

JUSTITIA TREBUIE SA-SI FACA DATORIA, JOS LABELE DE PE OLTCHIM SI ARPECHIM!!!

#29134: SALVATI OLTCHIM SI ARPECHIM - Re: Re: Re: Re: Re: JUSTITIA TREBUIE SA-SI FACA DATORIA, JOS LABELE DE PE OLTCHIM SI ARPECHIM!!! 

Nu mai plange raducane

#42019 Re: Re: Re: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 16:45

#42018: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea - Re: Re: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea 

 Nu mai plange puiule, nu mai plange raducane. 

O sa iti iei banii,  in maxim 4-5 ani si o sa scapi de nebunia  ce te inconjoara. 

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#42020 Re: Re: Re: Re: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 16:46

#42019: Nu mai plange   <= SA VA TINETI RASUL - PLANSULUI DE NU VEZI BOCII CA TATELE DE MAMICUTE PE CARE LE MAI AVETI DACA MAI SUNT LA POARTA CASEI VOASTRE....

 AI TU IDEEA CA PLANGE CINEVA?????????????????????????? IMI FACI O DEOSEBITA PLACERE SA TE AFLII IN BOXA ACUZATILOR HAHAHAHAHAHAHA..................... SAU CUM FACI MAIMUTARITULE SA ITI ARAT  ( :))))))))))))))))...... ) VOM FIIIIIIII TOTI UN ZAMBET CAND SUNTETI ADUSI CU MANDATE SA NE JUSTIFICATI COMPLOTURILE.

SI STOP MINCIUNII SI MINCINOSILOR!!!!!!!!!!!!

 

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM 30.01.2013:UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!!!!! DNA HAI LA VALCEA IN OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!! =UNDE SUNT BANII????

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

 

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

 

UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013 SI TOATE DREPTURILE SA_LARIALE !!!

A FOST O COMPLICITATE DIN AUGUST 2012 PANA-N 2015 INTRE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

 DNA HAI LA VALCEA IN OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!!
 
UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!!!!!

JAF LA OLTCHIM !!! SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.: OLTCHIM CAND RUPE TACEREA ?????

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #30922 (TOATE INCLUS SI VINCEA DE LA CARTEL ALFA ) SI STATUL ROMAN#31641SUNT IN CULPA.


Musafir

#42021 Re: Re: Re: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 16:48

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#42022 Re: Re: Re: Re: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 16:50

#42021: -  <= MAAA BAIETASULE, POITIC ESTI CA LASI TU SCRIS POETIUC, AM SCRIS DESTUL DE CU_RSIV SI-N TEXT NU EXTRAS DIN TEXT SI NICI POETIC.

 DRACU TE-A PUS SI VA PUS, DRACU VA VA LUA CU NEA ILIE IN CAURUL DE FOC VETI CALATORII SI BICIUL VI L-AM DAT SI VI-L VOI DA ORI DE CATE ORI MAI SCOTI DIN CONTEXT SI ESTI RUPT DE LUME ORI VIATA SI REALITATE. IAR BAGI OAMENI NEVINOVATI IN DISCUTII SI VEI AVEA SURPRIZA VIETII  SI TU SI ALTII CAVOI SCOSI DIN CONTEXT.

SI STOP MINCIUNII SI MINCINOSILOR!!!!!!!!!!!!

 

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM 30.01.2013:UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!!!!! DNA HAI LA VALCEA IN OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!! =UNDE SUNT BANII????

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

 

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

 

UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013 SI TOATE DREPTURILE SA_LARIALE !!!

A FOST O COMPLICITATE DIN AUGUST 2012 PANA-N 2015 INTRE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

 DNA HAI LA VALCEA IN OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!!
 
UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!!!!!

JAF LA OLTCHIM !!! SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.: OLTCHIM CAND RUPE TACEREA ?????

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #30922 (TOATE INCLUS SI VINCEA DE LA CARTEL ALFA ) SI STATUL ROMAN#31641SUNT IN CULPA.

Raducanu - poetul nepereche al petitiei

#42023 Raducanu - poetul nepereche al petitiei

2015-07-19 16:51

TOATA VIATA AM FIST O PUTOARE, LA OLTCHIM SI ACUM, LA PENSIE.

 

 

 

ERAM NEBUNUL COMBINATULUI, DAR GHINION, M-AU DAT AFARA.

 

 

EU VREAU BANI, CA SUNT MILOGUL MILOGILOR, AM UNUL CARE MA ASCULTA, RESTUL MA TIN DOAR IN PU LI.

 

 

 

DAR MIE IMU PLACE, CA ASA SUNT EU , O IAU LA BU CI.

 

 

 

 

AM SI UN DEX, CE O FI ALa???  

 

MI-A ZIS TATA - NEBUNUL:

 

  

 

"ORICE AR FI, NU TE LASA! SCRI CU UN I, ASA AM VISAT EU INTR-O NOAPTE, DUPA CE I-AM DAT OMORUL LU MA-TA SI TE-A EJECTAT PE TINE".

 

 

Acum bag legi, dar nu stiu ce sunt alea.

 

 

 

 

 

Mi-a zis medicul meu PSIHIATRU ca imi fac bine. Cica sa le si colorez, ca imi face si mai bine, nu mai bag deștul in c ur.

 

 

Ce ma buc ur!

 

 

 

Am un discipol, dar e mai bou si natang decat mine. Il striga astia fota si e prost de stinge, dar e in c urul meu si imi place.

 

 

 

O sa imi fac armata si plec la lupta. Dar mai stau o tura, ca avocatul meu are nevoie de bani si ma tot cheama pe la el cu pensia mea. Si sa va spun sincer, eu habar nu am de capul meu, dar toata viata am fost retardatul combinatului, acum fota mi-a zis ca sunt desteptul petitiei si eu il cred, ca foutea e om ca lumeA

 

 

 

 

 

O sa iau banii la sfantul asteapta, dar mi-am gasit jucaria la batranete: f ut timpul pe petitie.

 

 

 

 

Nu plecati, ma duc sa imi iau diazepamul si vin

 

 

 

 

Uhaaaaaa, sunt nebunul zis clantoI

 

NU MA SUPARATI, CA VA IAU CUCUL IN GURA SI MESTEC LA EL TOATA ZIUA.

 

 

 

Cand nu o sa mai postezi aberatii, nu mai scriu nimic.

PANA ATUNCI O SA UTI F UT REPETAT REPETAT REPETAT SI SCOS DIN CONTEXT SINGURUL NEURON SI CREIERUL ALA OBOSIT SI AMORTIT DE ALCOOL.

CA DOCTORUL TAU PSIHIATRU SI-A BATUT JOC DE TINE, TE LASA SA BEI ALCOOL IN SITUATIA TA MEDICALA PRECARA


Musafir

#42024 Re: Re: Re: Re: Re: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-19 16:52

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#42025 Re: Raducanu - poetul nepereche al petitiei

2015-07-19 16:53

#42023:  <= VOI AVEA OMOAREA SI PLACEREA SA-TI ARAT CE AM MUNCIT IN OLTCHIM,  ASTA CA SA ITI ARAT CAT DE SCOS DIN CONTEXT ESTI.

 VEI CUNOASTE EXACT CU CE M-AM OCUPAT IN OLTCHIM SI CE MUNCA AM EFECTUAT, ITI VEI DESCRETII CREIERUL SI TE VOI TRECE PRIN CALIREA RAPIDA CATRE UN TEL MAI  BUN IN VIATA MAAAA TROLLLULE...

SI STOP MINCIUNII SI MINCINOSILOR!!!!!!!!!!!!

 

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM 30.01.2013:UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!!!!! DNA HAI LA VALCEA IN OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!! =UNDE SUNT BANII????

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

 

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

 

UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

CREAN_TELE SALARII OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013 SI TOATE DREPTURILE SA_LARIALE !!!

A FOST O COMPLICITATE DIN AUGUST 2012 PANA-N 2015 INTRE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

 DNA HAI LA VALCEA IN OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!!
 
UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!!!!!

JAF LA OLTCHIM !!! SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.: OLTCHIM CAND RUPE TACEREA ?????

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #30922 (TOATE INCLUS SI VINCEA DE LA CARTEL ALFA ) SI STATUL ROMAN#31641SUNT IN CULPA.