Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#41251 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-08 19:51

#41241: CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea 

 HAAAAA, VORBESTE NEBUNUL DESPRE NEBUNI!

BAAAA, UITA-TE IN OGLINDA, DAR FA EFORTUL DE A NU TE SPERIA. E UN DOBITOC IN FATA TA, UN DOBITOC NUMIT CLANTOI. 

TU AI EPISOADE DE SCHIZOFRENIE PARANOIDA, NU MAI SCAPI NEBUNULE.

CU BANII DE DISPONIBIZARI (DACA O SA II IEI VREODATA HAAAAA) SA ITI IEI MEDICAMENTE. SA NU LE IEI CU BERE BA PROSTOVANE, CA SI ASA FACI RU URAT CA PORCUL, ITI IES OCHII DIN CAPATANA SI FACI CLABUCI LA BOT.

BEREA E PENTRU OAMENI NORMALI LA CAP, NU PENTRU SCALAMBAIATI CA TINE.

NUMAI UN NEBUN BAGA POZE CU PORCI ZBURATORI, DRICU_RI ETC.

FA-NE O FAVOARE SI: MORI!

MARȘ LA GALEATA CU LATURI SI MANANCA-TI CĂCATUL.

U


Musafir

#41252 Re: pe de alta parte,MI O LINGI CU MATA SI NEVASTATA?

2015-07-08 19:54

#41208: - pe de alta parte 

 TU ESTI UN ESCROC SI UN BORFASI MAI MARE DECIT GAOAZA RETARDATA,TU ESTI CHIAR IMPUTITUL ALA TAMBALAGIU DE BULGARIA,DUTE SI TE SPINZURA PINA NU TE PRIND EU .

CLANTOI CERSETORUL

#41253 CLANTOI CERSETORUL

2015-07-08 19:55

 NEBUNULE, TU TREBUIE SA FII IMPUSCAT MA

 

SI TOT NEAMUL TAU RAS DE PE SUPRAFATA PAMANTULUI, SA NU MAI IASA IDIOTI CA TINE!

 

BAAAAAAAAA NEBUNUL DRACULUI, CE AI BA IN CAPUL ALA SEC??

CAND ITI SPUN MAI MULTI SA LASI DRACU POSTARILE REREREREPETATE, TU O TII PE A TA!

 

CE DRACU ESTI ATAT DE NAUC, FU-TU-TI RASA IN C_UR DE RETARDAT!

 

SA ITI F_UT EU OCHII AIA SCOSI DIN CONTEXT, PRAMATIE BETIVA SI PUTUROASA.

 

 

CA_CAT CU OCHI, CA NU AI PIC DE C_URAJ!

 

ESTI FIUL PU_LII!

 

 IN CONCLUZIE: 

 

MA MUSTI CU BUZELE DE PU_LA BAI CLANTOI!

 

VALABUL SI PENTRU RETARDATUL CELALALT: FOTA


Musafir

#41254 Re: Re: pe de alta parte,MI O LINGI CU MATA SI NEVASTATA?

2015-07-08 19:57

#41252: - Re: pe de alta parte,MI O LINGI CU MATA SI NEVASTATA? 

 FOTOI TU MA PRINZI CU BUZELE DE POULA.

TE ASTEPT BETIV IMPOTENT.

O F_UT EU SI PE NEVASTA_TA, CA TOT TI-AU LUAT-O TOTI IN POULA.


Musafir

#41255 Re: homoxexualul,,,,O SA TI IEI CE TI SE CUVINE MAI GAOZAREEE

2015-07-08 20:02

#41246: COMANICI - homoxexualul 

 CIT DE ORDINAR POTI FI GAOAZA,PARDON BOIER MOFLEA,AI AJUNS SA FACI SI FEMEILE  DE LA ADMINISTRATIV PROASTE?....OFTICATUL SULII,NIMENI NU TE MAI CREDE.

CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#41256 CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-08 20:03

 

Legea 85/2006 privind procedura insolventei, consolidata ABROGATA

Art. 41. (3) În cazul în care se confirma un plan de reorganizare, dobânzile, majorarile ori penalitatile de orice fel  sau cheltuielile accesorii la obligatiile nascute ulterior datei deschiderii procedurii generale se achita în conformitate cu actele din care rezulta si cu prevederile programului de plati. În cazul în care planul esueaza, prevederile alin. (1) si (2) se aplica corespunzator pentru calculul accesoriilor cuprinse în programul de plati, la data intrarii în faliment.

Art. 64.(6) Crean_tele nascute dupa data deschiderii procedurii, în perioada de observatie sau în procedura reorganizarii judiciare vor fi platite conform documentelor din care rezulta, nefiind necesara înscrierea la masa credala. Prevederea se aplica în mod corespunzator pentru crean_tele nascute în procedura de faliment.

Art. 96.  (2) Planul va stabili acelasi tratament pentru fiecare crean_ta din cadrul unei categorii distincte, cu exceptia cazului în care detinatorul unei crean_te din categoria respectiva consimte un tratament mai putin favorabil pentru crean_ta sa.

Art. 101. (2) Tratament corect si echitabil exista atunci când sunt îndeplinite cumulativ urmatoarele conditii:  b) nici o categorie sau nici o crean_ta apartinând unei categorii nu primeste mai mult decât valoarea totala a crean_tei sale;

Anexa nr. 3 –Evolutia soldului datoriilor nete acumulate in insolventa (SCENARIUL A) SCENARIUL A - Evolutia soldului datoriilor nete acumulate in insolventa MII EURO T1 T2 T3 T4 T5 T6 T7 T8 T9 T10 T11 T12

DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI COLECTIV DE MUNCA 15.05.2013 -14.06.2013.

 Salarii compensatorii pentru personalul deja disponibilizat :

T1 8,659; T2 17,821; T3 17,821; T4 17,821; T5 17,821; T6 17,821; T7 17,821;T8 17,821; T9 17,821; T10 17,821; T11 17,821;T12 17,821

5.1 Situatia datoriilor generate de functionarea societatii debitoare dupa deschiderea procedurii insolventei si neachitate pana la data de 30 noiembrie 2014


La data de 30 noiembrie 2014, Oltchim S.A. inregistra datorii cu_rente si restante in valoare de aproximativ 50 milioane Euro, defalcate dupa cum urmeaza:

Sold Datorii nete acumulate in insolventa Mii Euro:

Participatie RCS-RDS 1,509

Dobanzi Credite Banci 5,850

Furnizori interni si externi 21,574

Clienti in avans interni si externi 478

 

Sa_larii nete fara taxe, exclusiv platile compensatorii 3,354

 

Sa_larii compensatorii pentru personalul deja disponibilizat 8,699 <= ~9,000000 EURO CARE PIPEREA A DECLARAT CA-I PLATESTE LA SECUNDA.

Reducerea de personal vizează 929 de sa_lariaţi (602 în Vâlcea şi 327 în Piteşti) şi are ca scop realizarea unei economii lunare de aproximativ 1.200.000 euro (14,4 milioane euro anual). Demn de remarcat este procentul mare (peste 60%) de sa_lariaţi care au solicitat benevol să fie acceptaţi pe listele de disponibilizări. 

SA_LARII PLATI COMPENSATORII CCM SUMA NETA: 38.164.916 LEI (9 milioane euro) la 929 sa_lariati(602 în Vâlcea şi 327 în Piteşti) disponibilizati:

1.    17.106 lei pentru o vechime  intre 0 - 5 ani, reprezentând o suma neta echivalenta cu 6 sa_larii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A., la data concedierii;
2.    34.212 lei pentru o vechime  intre 5 - 15 ani, reprezentând o suma neta echivalenta cu 12 sa_larii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A., la data concedierii;
3.    51.318 lei pentru o vechime mai mare de 15 ani, reprezentând o suma neta echivalenta cu 18 sa_larii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A., la data concedierii;

http://www.rominsolv.ro/ ; http://www.oltchim.ro/  

Bugetul de stat 7,334  

Bugetul local 1,542  

TOTAL DATORII 50,340  

Sursa: Informatii furnizate de catre societatea debitoare  pag 81 din 315 din LINK:PLANUL DE REORGANIZARE 2015. 

Art. 3. 22. prin program de plata a crean_telor se întelege tabelul de crean_te mentionat în planul de reorganizare care cuprinde cuantumul sumelor pe care debitorul se obliga sa le plateasca creditorilor, prin raportare la tabelul definitiv de crean_te si la fluxurile de numerar aferente planului de reorganizare, si care  cuprinde:

a) cuantumul sumelor datorate creditorilor conform tabelului definitiv de crean_te pe care debitorul se obliga sa le plateasca acestora;
b) termenele la care debitorul urmeaza sa plateasca aceste sume;

Art. 3.10. crean_tele sa_lariale sunt crean_tele ce izvorasc din raporturi de munca între debitor si angajatii acestuia. Aceste crean_te sunt înregistrate din oficiu în tabelul de crean_te de catre administratorul judiciar/lichidator;

"1. Creditorii garantaţi primesc între 68-75% din valoarea crean_ţelor acestora (...).

2. Creditorii sa_lariaţi primesc 100% din valoarea crean_ţelor acestora.

3.Creditorii bugetari primesc între 16-18% din valoarea crean_ţelor acestora (…).

4.Crean_ţele chirografare, conform art. 96 din Legea 85/2006, primesc 30%.

5.Celelalte crean_ţe chirografare primesc 0%”, se arată în planul Rominsolv – BDO.

Societate in insolventa,
in insolvency,
en procedure collective

SC OLTCHIM SA RM VALCEA

BUSE PRIETENUL LUI DIXI SUGACIU DESERVICI

#41257 NU VOM FACE PUCI

2015-07-08 20:05

DE CE  SA FACA MAI PUCI CAND AU VOTAT NU AU STIUT CA PLEACA  DICULOIU  SI  PRISACARU  CU SALARII MARI ACU Ii INVATA DICULOIU PROSTI DE NECAZ CA NU MAI VOR  MARCU , COMANICI SI  DRAGHICEA SA PREIA DATORIILE SA LE FIE RUSINE LA TOTI CACI SUNT NISTE   ,,FRIPTURISTI;;


Musafir

#41258 Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-08 20:05

#41237: - Re: Re: Re: Re: Re: CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea 

cu parere de rau si scuzele de rigoare , esti cam fraierica. Pai tu il contrazici pe "dumnezeul" petitiei? Pai tot ce s-a scris pana acum si ce se va mai scrie e spus de el demult si in afara de asta el nu face copy-paste , el reporteaza, reediteaza , el cauta si gaseste cuvinte rare si intelepte si intelese doar de el. Pai tu chiar credeai ca te poti pune cu el? Pai asta e "justitiarul" nostru si al petitiei, vezi-ti mai omule de drumul tau si nu incerca sa te mai iei de domnul crea.nta care su.ge clanta. 

Domnule ., mai baga-le ceva la hotii astia de buc.uresteni , mai sperei putin, mai baga un DNA, mai baga o informatie din 2013, mai pune o cruce, o coliva, un trol, un bison, un scos din context , un par , o tepusa ,vezi tu din astea de iti sunt dragi tie. 

Apropoo , mai invata cateva cuvinte ca ne-am cam plictisit de astea


Musafir

#41259 Re: Re: O SA BEAU FU..TU TI AMARUL ,CU STICLA NU CU PAHARUL

2015-07-08 20:07

#41238: - Re: O SA BEAU FU..TU TI AMARUL ,CU STICLA NU CU PAHARUL 

 AH GAOAZA RETARDATA IAR MA AMENINTI,LASA CA AM SI EU TIMP DE TINE,DE NU TE FU..T IN GURA CU LARGA TA CU TOT,AIA TE LA DIANA,PE CARE VREI SA O ADUCI TU PE PLATFORMA,VENTILATORUL ALA DE LA DIANA MAI BINE ZIS.

RAHATUL DE COMANESCU

#41260 Ati fost dusi de nas

2015-07-08 20:08

SA MA  PUPATI PE CHELIE SI PE PARUL TEPOS PROSTILOR EU SUNT URMASUL LUI DICULOIU I-AM JURAT IUBIRE PE VIATA.

CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#41261 CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-08 20:08

AM COTIZAT SI SUNT SI BANI MEI ACOLO PANA-N 2013, NU AR TREBUI SA SE FACA UN AUDIT SI CHIAR SA VINA CEI COMPETENTI SA REZOLVE CAZUL, CHIAR DNA SA FIE SESIZAT DACA ESTE CAZUL, CA VORAB LUI RARES BOGDAN ACUM LA TV, NU EXISTA INSTITUTIE IN CARE SA NU FIE RAZBOI SINDICAT, NUAMI AC ASAY NU E SCOP IN SINE SI O DURERE CARE TREBUIE REZOLVATA, CUM LUATI SI VAZUT FINANCIAR CONTABIL CE S-A INTAMPLAT CU BANII NOSTRI...

CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

 

 

DNA SA INTRE IN OLTCHIM. [PUNCT]

DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!!

RADUCU

#41262 Prostimea din EL 3

2015-07-08 20:10

CE MI-E neagoe gheorghe de la el3   ce mi-e comanici de la soda niste frustati si limitati mintal cine-i ascula isi merita soarta .

CE SU...GI MAI GAOAZA,CE SPUI?

#41263 Re: NU VOM FACE PUCI,,,,LASA CA FACE GAOAZA CU AI LUI,CASCADORII RISULUI.

2015-07-08 20:11

#41257: BUSE PRIETENUL LUI DIXI SUGACIU DESERVICI - NU VOM FACE PUCI 

 TU VORBESTI BA NENOROCITULE,VOI VORBITI BAI CERNEVISTILOR DE FRIPTURISTII,PAI CINE A TRADAT SI A LUAT ZLOTII?


Musafir

#41264 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-08 20:12

#41258: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea 

 Aoleu, nu te vad bine.

Incep tirada lui clantoi, o insiruire la foc automat de invective, blesteme, amenintari. Isi sterge la 2 minute monitorul, ca e plin de scuipat.

Dar se linisteste, dupa ce isi ia pastila si bea spirtul medicinal.


Musafir

#41265 Re: Re: Re: pe de alta parte,MI O LINGI CU MATA SI NEVASTATA?

2015-07-08 20:15

#41254: - Re: Re: pe de alta parte,MI O LINGI CU MATA SI NEVASTATA? 

 TIC TAC GAOAZA,TIC TAC SE APROPIE,TE VAD EU DIN SEPTEMBRIE PE UNDE FUGI.....


Musafir

#41266 Re: CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-08 20:17

#41261: CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea - CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea 

 Mi-a soptit diculindiculoiu ca disponibilizatului CLANTOI face toate demersurile legale sa ii dea MU_IE.

Cica are acordul lui piperea, stanescu, balan.


Musafir

#41267 Re: Re: Re: Re: pe de alta parte,MI O LINGI CU MATA SI NEVASTATA?

2015-07-08 20:18

#41265: - Re: Re: Re: pe de alta parte,MI O LINGI CU MATA SI NEVASTATA? 

 FUG CU TINE IN POULA BA FOUTACHE PROSTANACHE.

CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#41268 CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-08 20:18

Cotizatiile isi trebuiesc justificare, acum ca e echipa noua sau cu cei vechi in ea n-o sa le reprsam decat ca ei NU MAI AVEAU VOIE SA SE SUBVENTIONEZE DE LA NOI CARE AVEM SA_LARII CU_RENTE RESTANTE SI NEACHITATE TOTI SI FOST SI ACTUALI ANGAJATI. Trebuia prin statutul Legii CCM  sa ne apere interesele, nu sa ni le confinste si asa in insolventa / faliment si se opreau cotizatiile, acestea  puteau disparea  sindicatele si sa_lariatii eram O  VOCE COMUNA 3000 DE SUFLETE CU TOTI CEI DE ACASA.

CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

 

DNA SA INTRE IN OLTCHIM. [PUNCT]

DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!!


Musafir

#41269 Re: Re: Re: Re: Re: pe de alta parte,MI O LINGI CU MATA SI NEVASTATA?

2015-07-08 20:20

#41267: - Re: Re: Re: Re: pe de alta parte,MI O LINGI CU MATA SI NEVASTATA? 

 BINE NEMERNICULE SI NEMERNICILOR,VOI ATI VRUT O,HAI CA O SA VEDEM CARE CUM FUGIM....

CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#41270 Re: Re: CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-08 20:22

#41266: -  <= DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!!

 CLANTA TA BORHOTA IMPUTITA SI SPURCATA DEJECTA INDUS OTRAVITA DE GAZELE DE LE PRIZEZI ITI TRANSMITE CREA_NTE SA_LARIALE OLTCHIM CA, DE CE NU-TI PLACE SI FUGI...O SA FITI TOTI PRINSI SI DE VA CREDETI ZMEI, VETI ZBURA LA DUBE CEI  CARE VA STITI PRADUITORI, ZMEILOR COCOSEIII FARA PENE VA LUCESC OCHII CA LA LICU_RICI ARSI DE-I AVETI SI VEDETI NUMAI BANI CARE NU VA APARTIN, DA NU ZI HOP CA N-AI SARIT GROAPA NATARAULE SI TE CAM VAD CUM AI CAZUT ... SI DNA E CU-N PICIOR IN OLTCHIM.

SITUATIA  OLTCHIM NU PERMITE SI VOI FACETI NUMAI RISIPA SI AERUL IL POLUATI, NU GANDITI BAA, ATI RAMAS NUMAI CIURUCU_RI CARE VA DATI ZMEI CA NU VA MAI SUNT COORDONATORII CARE AM PLECAT DE MUUULT SA VA LASAM SA MAI TRAITI CA AVETI FAMILIII SI ALTEEE...., SI VOI ANGAJATII .....DOI ANI DE ZILE ATI FACUT..... DEMOLARE OLTCHIM ASTA ATI REUSIT SI INCA SI VOI NE INJURATI, NE SPURCATI, NE...MIE SI JENA CU VOI, IAR CEI CARE AU RAMAS COORDONATORI  SUNT SCARBITI DE VOI.

CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

DNA SA INTRE IN OLTCHIM. [PUNCT]

DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!!


Musafir

#41271 Re: Re: Re: Re: Re: Re: pe de alta parte,MI O LINGI CU MATA SI NEVASTATA?

2015-07-08 20:35

#41269: - Re: Re: Re: Re: Re: pe de alta parte,MI O LINGI CU MATA SI NEVASTATA? 

 APROPO,ASA CA DE NOAPTE BUNA,DUPA CE MERGI CU FOTA PE POULA,SA O BAGI LA MATA N GURA,NOAPTE BUNA GRADINITA CERNEVISTA,FRIPTURISTILOR SA I PUPATI IN SULII PE AVRAM,TALPASANU,PIPEREA,POLITICUL,CA DEAIA SINTETI PUSI.


Musafir

#41272 Re: Re: Re: CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-08 20:35

 NEBUNULE, TU TREBUIE SA FII IMPUSCAT MA!

 

 

 

SI TOT NEAMUL TAU RAS DE PE SUPRAFATA PAMANTULUI, SA NU MAI IASA IDIOTI CA TINE!

 

 

 

BAAAAAAAAA NEBUNUL DRACULUI, CE AI BA IN CAPUL ALA SEC??

 

 

 

CAND ITI SPUN MAI MULTI SA LASI DRACU POSTARILE REREREREPETATE, TU O TII PE A TA!

 

 

 

CE DRACU ESTI ATAT DE NAUC, FU-TU-TI RASA IN C_UR DE RETARDAT!

 

 

 

SA ITI F_UT EU OCHII AIA SCOSI DIN CONTEXT, PRAMATIE BETIVA SI PUTUROASA.

 

 

 

CA_CAT CU OCHI, CA NU AI PIC DE C_URAJ!

 

 

 

ESTI FIUL PU_LII!

 

 IN CONCLUZIE: 

 

MA MUSTI CU BUZELE DE PU_LA BAI CLANTOI!

 

VALABIL SI PENTRU RETARDATUL CELALALT: FOTA

 CLANTOI, IN CINCLUZIE, MULTA MU_IE DE LA AVRAM, PIPEREA, SMEU, TALPASANU, BALAN, STANESCU.

CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#41273 CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-08 20:39

CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

 

DNA SA INTRE IN OLTCHIM. [PUNCT]

DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea!!!!!!!!!

 

TOATE S-AU STAGNAT INCHIS DIN AUGUST 2012 SI S-A FURAT OLTCHIM SI ARPECHIM!!!!

 

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #34833(TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN#30014 SUNT IN CULPA.

 

 "Voi lupta pana la ultima mea picatura de sange, ca sa ai dreptul, sa nu fi de acord cu mine "

CREAN_TELE SALA_RIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S OLTCHIM, UNDE SUNT BANII????

CREA_NTELE SA_LARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.  

UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!!!!!

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE (TOATE INCLUS SI VINCEA, CARTEL ALFA) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

JAF LA OLTCHIM !!! SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.: OLTCHIM CAND RUPE TACEREA ?????

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #30922 (TOATE INCLUS SI VINCEA DE LA CARTEL ALFA ) SI STATUL ROMAN#31641SUNT IN CULPA.

 

CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#41274 CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-08 20:45

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE  (TOATE INCLUS SI IONEL VINCEA, CARTEL ALFA) SI STATUL ROMAN, SUNT IN CULPA.

 ASA A INCEPUT TOTUL CU  MASA SI DANSUL LA OLTCHIM, SERVIREA SI DEGUSTAREA DE BUNATATI SI TOTI FRIPTURISTII LA MASA BOGATA A ACESTUI COLOS INDUSTRIAL COMBINATUL CHIMIC RAMNICU VALCEA:

 Un calau neindemanatic: Victor Ponta, PAAA PONTA!!!! PUSCARIE. DEMOLARE:

VA PREZENTAM CALAII,

 ACTIVITATI DE SERVIRE A BAUTURILOR, MASA SI DANSUL OLTCHIM:

Culmea tupeului şi nesimţirii la Oltchim: în timp ce muncitorii îşi primesc salariile mizerabile cu întârziere, armata de directori şi şefi nu are nici o remuşcare să-şi ridice salariile grase de circa 100 milioane lei vechi net/lună.

Nu am fi avut nimic împotriva ideii ca oamenii care aduc performanţă într-o companie să fie remuneraţi pe măsură, însă Oltchim se află într-o situaţie dramatică, este în insolvenţă din ianuarie 2013, are pierderi şi datorii uriaşe

şi funcţionează la mai puţin de 20% din capacitate.

Dăm câteva exemple care în 2013 au ridicat de la Oltchim în total venituri de aproape 1 miliard de lei vechi:

- Popescu Valentin - director Directie Energetica - Mecanica
- Mihail Tălpăşanu – director Direcţia Producţie,
- Marius Pîrvu – fost director general,
- Spiru Ciobescu Laurentiu Armand – director Direcţia Comercială,
- Marinescu Norocel Lucian – director Direcţia Tehnică Calitate-Mediu,
- Ion Hancu Dumitru – şef Divizia Clorosodice-Produse Oxo,
- Mihai Pavel Dumitru – şef Divizia Materiale pentru Construcţii,
- Marian Tapu – şef Sector Marketing DMC,
- Victor Avram – director general adjunct-
- Spiru Ciobescu Elena Felicia – şef Divizia Financiară,

etc.


La toţi aceştia un „sincer”: huuuooooo!

ziaruldevalcea.ro

Management:
Mihai Bălan - Director General
Elena Felicia Spiru-Ciobescu - Director Financiar
Mihail Dumitru Tălpăşanu - Director Operaţional
Laurenţiu Armand Spiru-Ciobescu - Director Marketing
Ion Coclet - Director Resurse Umane
 
La toţi aceştia un „sincer”: huuuooooo!
 

Conducerea societatii

Consortiul alcatuit din

  • ROMINSOLV S.P.R.L., reprezentată prin Partener Coordonator Gheorghe Piperea si
  • BDO BUSINESS RESTRUCTURING S.P.R.L., reprezentata prin Partener Coordonator Niculae Balan    Administrator Judiciar

Stanescu Nicolae Bogdan Codrut  Administrator Special

Avram Danut-Victor     Director General Adjunct

Talpasanu Mihail        Director Directia Productie

Spiru-Ciobescu Laurentiu-Armand  Director Directia Comerciala

Smeu Alin-Ion         Director Directia Economica

Munteanu Dana Maria  Director Directia Resurse Umane

Pirvu Marius*  Director Directia Petrochimica Bradu

* incepand cu data de 25 iulie 2014 este detasat la Aministratia Bazinala de Apa Arges-Vedea, pe o perioada de 6 luni

oltchim.ro

impreuna cu MIRCEA DEACONU si FLORIAN MATEITA

si toti care  contribuiti la DEMOLARE

La toţi aceştia un „sincer”: huuuooooo!

http://www.zf.ro/

Societate in insolventa,
in insolvency,
en procedure collective

SC OLTCHIM SA RM VALCEA

 Un calau neindemanatic: Victor Ponta, PAAA PONTA!!!! PUSCARIE.


Musafir

#41275 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREAN_TELE SA_LARIALE OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-08 21:11