Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#39276 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-06-02 21:16

#39272: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM. - Re: Re: Re: Re:  

 Ca sa scriu pe limba ta, ca obs ca deja ai ochii bulbucati si iti c.urg balele...sa imi su.gi poola, ca pot si eu sa scriu urat.

Na, sa imi sug.i poola tu cu neamul tau de retarzi...cu tac-tu si ma-ta care te-au facut la betie si apoi te au scapat in wc.

 

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

#39277 CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-02 21:17

#39274: esti un nimeni bai creanta - Re: Re: Re: Re: Re:  <= IMI ASUM CEEA CE VA SCRIU PE BANII MEI IMPOZITATI DEJA SI NEACHITATI CATRE MINE DESTINATARUL DE DREPT:

 TRANTORE OBOSIT, VEZI DE MUCII SI FLECMA TA CARE TI LE INGHITI SI LA CAT DE HANDICAPAT ESTI MORI INECAT, SUFOCAT ESTI SIGUR . TE BAG IN PIZ_DA MA-TII CA SI ASA NU STIE CE AU LAST PE LUMEA ASTA. DA, PE BANII MEI IMI CERI TU SOCOTEALA.....MAAA, TU NICI NU STI CU CINE AI DE-A FACE.

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

#39278 CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-02 21:18

#39276: - Re: Re: Re: Re: Re:  <= IMI ASUM CEEA CE VA SCRIU PE BANII MEI IMPOZITATI DEJA SI NEACHITATI CATRE MINE DESTINATARUL DE DREPT:

 TU NU MAI AI LIMBA, TI-AI FOLOSIT-O IN ALTE SCOPURI SI ACUM AI RAMAS SI FARA DEGETE, O SA PIERZI CATE UNU ASA, CA LEPROSUL PETITIEI..., PUSCARIASULE, VAI MAMA TA...

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

CREANTA MUISTUL

#39279 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-06-02 21:19

#39275: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. - Re: Re: Re: Re:  

 AI AJUNS MUISTUL PETITIEI  , VAD CA TOTI TE IAU LA PU.LA BAAAA CREANTA RETARDA HAAAAAAAA CE IMI PLACE


Musafir

#39280 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-06-02 21:21

#39277: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Repet, ca prinzi greu: SUGI POOLA CREANTEL

Prinzi greu, dar si cand prinzi.

Vezi imbecilule cum a degenerat discutia?

Nu ma mira, doar esti un paranoic imbecil.

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

#39281 CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-02 21:23

#39279: CREANTA MUISTUL - Re: Re: Re: Re: Re:  <= IMI ASUM CEEA CE VA SCRIU PE BANII MEI IMPOZITATI DEJA SI NEACHITATI CATRE MINE DESTINATARUL DE DREPT:

 VEZI-TI BA DE DRUMUL TAU SI LASA PETITA OBOSIT NEMERNIC CE ESTI, TU NU ESTI IMPLICAT, DAR TE IMPLICI, MARSSS LA LADA DE GUNOI A ISTORIEI NEGRE PE CARE O DETII....HAI ROIU, FUGAA, MARSS, APORT, FUGA MARSS..., BABUINI SUFOCATI DE PROSTIE...SA MORI INFUNDAT CU TOT CE LASI IN URMA TA.

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

NEBUNUL DIN GLASGOW

#39282 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-06-02 21:23

#39280: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 BAA OMULE , LASA-L CA CREANTA NU E SANATOS LA DIBLA. EL E MIHAI VITEAZU STEFAN CEL MARE DE LA GLASGOW .

E NEBUNNNNNNN


Musafir

#39283 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-06-02 21:25

#39281: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Re re re re re repet, ca tu prinzi greu: SUG.I POOLA! Nu te grabi, ia-o incet, cum iti place tie.

Cum ti-au dat tie mui.e altii, stii sa lucrezi la aparat.

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

#39284 CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-02 21:25

AOOOLEOOO, AOOLEOO CE VA PASTE PE VOI, AOOOLEOOOO...., MAI SCOATETI VOI MULT DIN CONTEXT DEGENERATILOR SI VA VOI EXPLICA CUM ESTE POVESTEA MOSULUI. NU VA PRIVESTE PETITIA SI NIMIC,  DAR VA BAGATI IN ..., PAPATI TOT, VETI MANCA TOT.

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.


Musafir

#39285 Re: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-02 21:32

#39284: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. - CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. 

 Nuuuu, tu PAPA TOT! PAPA poolile noastre impanate cu legi si poze, cum iti place tie.

Papa pana iti sta in gat si mori! Scapam de un nebun sugaci de pooli.

CREANTA NU MAI BEAAAAAA

#39286 Re: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-02 21:33

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.

#39287 Re: Re: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-02 21:35

#39285: - Re: <= IMI ASUM CEEA CE VA SCRIU PE BANII MEI IMPOZITATI DEJA SI NEACHITATI CATRE MINE DESTINATARUL DE DREPT:

 MA ANIMALELE CA TINE RAMAN INTRE ELE SI IN CUSTI INCHISE. CUM ITI ASTERNI ASA VEI DORMII..., CULCUSUL VOSTRU ESTE CATRE CEEA CE DISPERATI PE AICI PUSCARIASILOR . SA INCEPETI SA INVATATI LEGILE, CA VETI DA TESTE PE ELE. CE NU V-A PLACUT VOUA CARTEA, ACUM O SA AVETI OCAZIA ASTA...,

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

#39288 Re: Re: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-02 21:38

#39286: <= IMI ASUM CEEA CE VA SCRIU PE BANII MEI IMPOZITATI DEJA SI NEACHITATI CATRE MINE DESTINATARUL DE DREPT:

 POSTACULE DE SERVICIU SI SUGACIUL SUGATIVIZATILOR, CREZI CA SCAPI??? MA , EU CRED CA NU. CHIAR DACA SOVA AZI A SCAPAT, SE REAMPROSPATEAZA SI VOI IESITI MAI FRUMOS IN DIRECTIA PUSCARIILOR... FACETI-VA NUMARUL DE ANIMALE SCOASE DIN CONTEXT, SPOR PENTRU CE ATI FOST PLATITI, APROPOO, AVETI CHITANTA..., CA SUNT NISTE BAIETI CU OCHII PE VOI SI ..., CHIAR SI VOI TREBUIE SA AVETI TAXELE LA ZI ACHITATE. NOI AVEM IMPOZITELE LUATE DE ANAF . VOI...?

 

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.


Musafir

#39289 Re: Re: Re: Re:

2015-06-02 21:45

#39271: astept raspunsurile tale... - Re: Re: Re:  

" Macar aia se duc maine intr-un spirit de sacrificiu, nu au mai gasit alte resurse... Si crede-ma, eu nu am treaba nici cu dispinibilizatii si nici cu sindicatele. Cu aia de conduc, nici atat."

Aia se duc nu neaparat intr-un spirit de sacrificiu, poate se duc manati de dorinta de a afla adevarul, din dorinta de dreptate , se duc impinsi de umilinta si batjocora la care au fost supusi de 2 ani de zile. Se duc poate si pentru a da o "palma" celor care si-au batut joc de ei , celor in care au avut incredere in ei si i-au inselat. Se duc sa dea o "palma" atat cat vor putea ei justitiei valcene, prefectului de valcea, consiliului judetean, AJOFM-ului care nu ar fi trebuit sa inregistreze cererile de disponibilizare fara sa fie intrunite toate conditiile (domnule Cornoiu stii ceva?), clasei politice valcene pe care o doare la "basca" de cei care i-au votat si nu in ultimul rand celor care furat , acelor suti de Buc.uresti care au distrus destine si vieti omenesti.

Consider ca daca nu ar fi fost si "nebuni" ca "aia" , nu s-ar mai fi discutat demult despre "plati compensatorii"

In ceea ce il priveste pe "istericul" nostru , cred ca nimeni nu are ce sa ii faca , in aceasta situatie putem vorbii deja despre un "caz"

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

#39290 CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-02 21:53

#39289: - Re: Re: Re: Re:  < = este foate grav daca au ajuns la apelativul " AIA ", FOARTE GRAV . SI TOATE ASTEA PENTRU CA HABAR NU AU DESPRE CE ESTE VORBA..., INCLUSIV TU.

 

#39271  <= Confirmi ca ai raspuns acestui postac de servici si intrusii petitiei, care nu au nicio legatura cu aceasta cauza Oltchim si nici cu disponibilizatii 2013 OLTCHIM CU NICIO CREANTA OLTCHIM .. CU NIMIC DESPRE OLTCHIM .  Confirmi , ca acesti  postaci crizati de servici au lasat in urma lor isteria si este unealta cu masinaria postacilor de servici A TA, TOT INITITIATIVA DE A TA DISTRUCTIVA IN ACESTI DOI SI MERGEM PE TREI ANI DE ASTFEL DE ACTIVITATI ALE TALE,   DE DENIGRARE, OBSTRUCTIONARE, HAOS, INJURII, SPURCACIUNI, DEVIERI DE LA SUBIECT SAU SCAOSE DIN CONTEXT DIN SIMPLU MOTIV PENTRU CA  CEI CARE-I PUI ,  NU-I LEAGA NIMIC CU SOARTA OLTCHIM SI CU SALARIATII OLTCHIM, sugacii si sugativele asmutite si animalele scapate din lesa de tine .  Bravo, scuipi in sus si sti ce patesti...!!!!! TE UMBLII TU DE TOT SI TOATE CARE-TI CAD, PENTRU CA ESTI UN CAZ SI ALA PIERDUT SI FARA CREIER....

  Sa va calculez si eu re:re;re....., re-urile voastre si tot ce este in urma voastra. RE: care apar. Sa nu uitam, ANAF STIE CE FACETI ????  E CEVA EVAZIUNE FISCALA ...??? Vai de vai de voi...!!!

  In ceea ce priveste raspunsul la modul ,  sa de- a   ei  "palme ", ( ASA SPUI TU...???) baaaa ...  , ma instigatorule, ma ratacitule, maaa... creanta obosita, ma luzare, nu ai idee ce palma iti iei tu, punand pe altii si pierzandu-le si banii , cat si anii si pe unii chiar vietile expunandu-le, ma refer la toti pe care-i pui tu, initiative de la tine pe care le asmuti.

  Consideri , nu mai considera tu, pentru ca din toate cate ai considerat, ma una, ce una, jumatate din initiativa, s-au re:re:re reactualizat azi si faci repetitia nebuniilor pe care tu si altii ca tine le initiati, plimbari lungi si haotice la institutii , eu nu va contest aceste initiative, niciodata nu v-am contestat initiativele ... , va spun atat ,  DA, AZI TOATA LUMEA AVEA BANII IN CONTURI SUMA INTREAGA SI VALOAREA REALA DIN ACTE ASA CUM SPECIFICA IN L 85/2006 SI TOATE LEGILE,  DACA VOI NU ATI FI SEMNAT CONVENTII PROTOCOLARE SI IN DEFAVOAREA TUTUROR PE INTALNIRI LA ACESTE INSTITUTITII . DA, AZI NU MAI DISCUTAM DE PILE, ESALONARI...FIRMITURI...ETC . ATI STAT SI STATI LA MASA HOTILOR SI ATI VANDUT PRECUM IUDA  !!!!!!!!  IN CEI DOI ANI DE INSOLVENTA OBSERVATIE  OLTCHIM,  TOT DE MANA CRIMINALA AU FOST BLOCATI ILEGAL FARA ACORDUL NOSTRU SI S-AU SEMNAT CONVENTII PROTOCOLARE ILEGALE SI MULTE ALTE CONVENTII PROTOCOLARE ILEGALE SI FARA NUMAR INSIRATEE....!!!!! SA NU VA ASTEPTATI CA DACA PRINTR-O MINUNE SE ALOCA SUMELE DE BANI VA VETI INSUSII MERITE SI EVENTAUAL LAURI, NU, PENTRU SIMPLU MOTIV  PE CARE L-AM SCRIS, IN 2013 ATI COMIS ILEGALITATI SI AZI IN 2015 CONTINUATI SA LE REAINOITI, EVITANDU-VA DE CE ATI LASAT IN URMA..., DA , IN URMA VOASTRA ESTE MIZERIA VOASTRA, NU A TUTUROR CI A UNUI GRUP MICRO SI  CARE NU A PUS DISPERAREA IN SCOP DE SINE CI AU PUS PLOCONEALA SI INCALCAREA LEGILOR PRONUNTANDU-SE IN SCRIS IN NUMELE TUTUROR, N-AU PRIMIT APROBARE DE ASA CEVA DE LA NIMENI, CEILALTI PANA LA ~ 1000.

DNA S.O.S. OLTCHIM VALCEA SI ARGES !!!!

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

ATI INTRAT IN JOCUL PARTIDELOR POLITICE. PERSU, CILEA, PREFECTII, CONDUCERE OLTCHIM, GUVERN, SINDICATE CU ALTE INTERESE SI ALTII... S.AM.D. SI-AU BATUT JOC DE TOTI SI PSD STIA CA VOI NU AVETI LIDERI DECAT SINDICATELE DIN OLTCHIM PE CCM LA NIVELUL COMBINATULUI CHIMIC. ATI FOST FOLOSITI PE POST DE CAMPANIE ELECTORALA SI SI-AU ATINS SCOPUL, OBSTRUCTIONAND JUSTITIA, PROCESUL INSOLVENTEI OLTCHIM  PRIN  TARAGANAREA EVENIMENTELOR SI LIPSA LOR DE INTERES SI ALTE FAPTE..... PRIN FURT, EI TOT CEEA CE AU DORIT AU REALIZAT.

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN  SUNT IN CULPA.

N-AM IMPUTERNICIT PE NIMENI SA SE FACA PE SUSTA PROTOCOALE IN DEFAVOAREA ALTOR CREANTE SALARIALE DISPONIBILIZATII 2013 SI ORICE FEL DE PROTOCOL IN DEFAVOAREA ALTORA...!!!!!! Alt aspect, NIMENI, ABSOLUT NIMENI NU ARE VOIE PE LEGE SA DECIDA IN NUMELE ALTEI CREANTE SAU ALTOR DREPTURI CREANTE DIN ACTELE PE CARE LE DETINE / DETINEM, CEEA CE S-A INTAMPLAT....

PENTRU A FI MANDADAT PE CREANTELE SALARIALE TREBUIA UN JURIST SAU AVOCAT SA CONCEAPA O FORMA LEGALA IN CARE INDIVIDUAL ( DECI FIECARE IN PARTE, NU TABELAR ) ACEA PERSOANA MANDATA ALTA ENTITATE ( EX:SINDICATE )   SAU PERSOANA  ( AVOCATI, JURISTI..S.A.M.D) SA LE REPREZINTE CREANTELE SALARIALE, CEEA CE NU S-A INTAMPLAT, DIN CONTRA S-AU PRONUNTAT SALARIATII ANGAJATI PE SUME ALE SALARIATILOR FOSTI SALARIATI.  http://www.docdroid.net/

 

"Voi lupta pana la ultima mea picatura de sange, ca sa ai dreptul, sa nu fi de acord cu mine "

 

 

 

 

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

#39291 Re: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-02 23:36

#39290: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. - CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. 

  #38197 <=UITE AICI CENACLUL SI CANTAREA ROMANIEI, CU DEDICATIE PENTRU POETUL RATAT SI HOITURILE SALE, CU DEDICATIE  PREZENTAM MAI JOS SI SPUNETI-VA ADIO ASA CUM LASATI SI SCRIS:

OLTCHIM, NU ESTE JUCARIA VOASTRA SI SCOPUL VOSTRU DE A FACE ILEGALITATI. SA VA MANANCE PUSCARIILE!!!

 ASA A INCEPUT TOTUL CU  MASA SI DANSUL LA OLTCHIM, SERVIREA SI DEGUSTAREA DE BUNATATI SI TOTI FRIPTURISTII LA MASA BOGATA A ACESTUI COLOS INDUSTRIAL COMBINATUL CHIMIC RAMNICU VALCEA

„Banii, graficul de privatizare, plus şapte sticle de whisky”

"Daţi-ne, doamnă Mardare, banii şi scăpaţi de noi! Mai aveţi, distinsă doamnă, şi o datorie de şapte sticle de whisky, pentru că domnul Stănescu Bogdan a pierdut pariul. Acum o lună mi-a promis că vom primi banii în aceste zile şi că, dacă nu îi primim, o să dea el şapte sticle de whisky. Sper că distinsul nostru administrator special are onoare şi se va achita şi de această datorie”, i-a spus Ion Ţoanţă directoarei Mardare. "

http://www.indiscret.ro/articol-proteste

O fi si Toanta, sau si Burdoaza ... ???? SUNT 10 scosi si autointitulati din joben  de PERSU MAGICIANUL:

Protestul fostilor angajati Oltchim

https://www.youtube.com/watch?v=djb9FaUijlY

Publicat pe 7 mai 2014 Fostii angajati ai combinatului Oltchim au protestat in fata Prefecturii si CJ Valcea

 domnilor/doamnelor/domnisoarelor/divelor/starletelor.... SE STRIGA FARA LIDERI SI EI HOP-TOP- HOPA-TOPA...LIDERI SI REPREZENTANTI PESTE NOI CEI INDREPTATITI, CE VOCALI ERAU EI O DATA...EHEEEE...GOARNAA FRATIOAREEE, GOARNA SI VEDETELE TV, VIP-URI TV...

Si cei 10 negrii mititei, care au fost extrasi de persu din joben. Va stiti voi babuinilor.

N-A PRIMIT NICIUN DISPONIBILIZAT O HARTIE SAU ACT IN CARE SA SE JUSTIFICE INTELEGEREA STATULUI ROMAN CU SINDICATELE SA NI SE CEARA ACORDUL SCRIS SI MASA CREDALA, CEEA CE ESTE PENAL, UNDE SUNT BANII DISPONIBILIZATILOR?????

   https://www.youtube.com/watch?v

http://i.imgur.com/Cbp3L5N.jpg VIDEO-AUDIO = CORNELIU CERNEV

 http://i.imgur.com/FOchASi.jpg  VIDEO-AUDIO = NICOLAE BURDOAZA

Publicat pe 12 feb. 2015

Televiziunea VTV
http://vtv.ro/

https://www.youtube.com/watch?v=9sbVwo_B50c

TABELE, PROTOCOALE.....PROTOCOALE !!!!!! PROTOCOALE !!!!!! PROTOCOALE !!!!!!!! PROTOCOALE !!!!!! PROTOCOALE !!!!!! !!!!!! PROTOCOALE !!!!!! " NE DAU BANII LA 130... " NICOLAE BURDOAZA SI PROTOCOALELE SI " NU CA SI CEILALTI NU AR LUA ..." !!!!!!!!!PROTOCOALE !!!!!! PROTOCOALE !!!!!! PROTOCOALE !!!!!!!! PROTOCOALE !!!!!! PROTOCOALE !!!!!! PROTOCOALE !!!!!! PROTOCOALE !!!!!! PROTOCOALE !!!!!! 

"FIIND AVOCATI DE MESERIE SI STIU..." ...BAI BURDOAZA. VIDEO-AUDIO = NICOLAE BURDOAZA  

" Nicolae Burdoază, reprezentant al foştilor angajaţi ai combinatului de la Râmnicu Vâlcea, a declarat corespondentului MEDIAFAX că joi dimineaţă cei peste 260 de foşti muncitori s-au întâlnit cu administratorul special al combinatului, Bogdan Stănescu şi cu un reprezentant al administratorului judiciar, cei doi spunându-le că ar putea plăti salariile compensatorii doar după ce combinatul va fi privatizat. "

Citeste mai mult pe : http://www.mediafax.ro/social/petitie

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/

 Va prezentam o SORCOVA care stie matematica cu 10 = 1+1

 Este cumva vuvuzeaua avocatilor smenari!???  http://vtv.ro/salariile-compensatorii-de-la-oltchimin/  ;

http://i.imgur.com/68sJk8z.jpg...

https://www.youtube.com/watch

O alta SORCOVA SI SORCOVA VESELA, prea vesela. prea ca la ....

...si inca o prea  fericita portareasca  si frumos aranjata si dichisita, la care ce spune ea...:

"eeee oamenii astia, eee trebuie sa-si ea si ei banii..."  hopaaa, pai cum asa mai sorcova??? https://www.youtube.com/watch?v=tWO_GTb_RjE  min 3.04 ; 

http://i.imgur.com/sw8YMT6.jpg   artista sorcova, de renume topa-topa la ansamblu hopa hopa

FARA NUMAR PROTOCOALE, CA NICI NU MAI STIU DE ELE....

NU SE OBSERVA, DISCUTAM ACELEASI IDEI SI REPETAM TRECUTUL, IAR VIITORUL SI PREZENTUL ASTA....!!!!!!!!!! NE-ATI INJURAT CAND V-AM SPUS, PENTRU CA SUNTETI PE DRUMUL GRESIT, CHIAR SI ACUM.....

 

- in filmulet, salariatii disponibilizati 2013 strigau NU LIDERI, IAR VOI HOP LIDERI PESTE VOINTA TUTUROR, INCALCAND CHIAR SI CCM LEGE, intitulati si de comun acord cu psd.

ATI INTRAT IN JOCUL PARTIDELOR POLITICE. PERSU, CILEA, PREFECTII, CONDUCERE OLTCHIM, GUVERN, SINDICATE CU ALTE INTERESE SI ALTII... S.AM.D. SI-AU BATUT JOC DE TOTI SI PSD STIA CA VOI NU AVETI LIDERI DECAT SINDICATELE DIN OLTCHIM PE CCM LA NIVELUL COMBINATULUI CHIMIC. ATI FOST FOLOSITI PE POST DE CAMPANIE ELECTORALA SI SI-AU ATINS SCOPUL, OBSTRUCTIONAND JUSTITIA, PROCESUL INSOLVENTEI OLTCHIM  PRIN  TARAGANAREA EVENIMENTELOR SI LIPSA LOR DE INTERES SI ALTE FAPTE..... PRIN FURT, EI TOT CEEA CE AU DORIT AU REALIZAT.

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN  SUNT IN CULPA.

N-AM IMPUTERNICIT PE NIMENI SA SE FACA PE SUSTA PROTOCOALE IN DEFAVOAREA ALTOR CREANTE SALARIALE DISPONIBILIZATII 2013 SI ORICE FEL DE PROTOCOL IN DEFAVOAREA ALTORA...!!!!!! Alt aspect, NIMENI, ABSOLUT NIMENI NU ARE VOIE PE LEGE SA DECIDA IN NUMELE ALTEI CREANTE SAU ALTOR DREPTURI CREANTE DIN ACTELE PE CARE LE DETINE / DETINEM, CEEA CE S-A INTAMPLAT....

PENTRU A FI MANDADAT PE CREANTELE SALARIALE TREBUIA UN JURIST SAU AVOCAT SA CONCEAPA O FORMA LEGALA IN CARE INDIVIDUAL ( DECI FIECARE IN PARTE, NU TABELAR ) ACEA PERSOANA MANDATA ALTA ENTITATE ( EX:SINDICATE )   SAU PERSOANA  ( AVOCATI, JURISTI..S.A.M.D) SA LE REPREZINTE CREANTELE SALARIALE, CEEA CE NU S-A INTAMPLAT, DIN CONTRA S-AU PRONUNTAT SALARIATII ANGAJATI PE SUME ALE SALARIATILOR FOSTI SALARIATI.  http://www.docdroid.net/


Musafir

#39292 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-06-03 05:23

#39289: - Re: Re: Re: Re:  

 Obs ca sunteti foarte sensibili la termenul "aia", iar imbecilul de creanta abia astepta momentul.

Cum trebuia sa zic: ACEIA, DANSII?

Nu consider ca i-am jignit in niciun fel.

Aia de care zic eu fac ceva si DA, se duc si sa afle adevarul, DAR se duc sa isi obtina banii, ca asta e prioritar. Din pacate, totul se invarte in jurul banilor pe lumea asta; nu ai bani, nu poti supravietui.

Papagalul isteric autointitular creanta este doar un fraierica, un mucea ce se crede justitiar. Aia merita respectul meu, nu un paranoic precum creanta.


Musafir

#39293 Re: Re: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-03 05:28

#39291: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. - Re: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. 

 Istericule, ia-ti pastila si treci la culcare! Te intreci cu gluma si deja NOI ne-am plictisit de tine.

O sa ne intreni CARE NOI?

Noi baaaaa, cei care iti suportam INEPTIILE ABERATIILE EPISOADELE PARANOIDALE zi de zi.

Mai spui ca ai 60 si ceva de ani. I-ai trait DEGEABA! I-ai stresat pe colegii de serviciu zeci de ani, avum faci ca PORCUL aici.

Marș porcule!

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

#39294 CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-03 06:50

#39292: - Re: Re: Re: Re: Re:  <= IMI ASUM CEEA CE VA SCRIU PE BANII MEI IMPOZITATI DEJA SI NEACHITATI CATRE MINE DESTINATARUL DE DREPT:

 MAIMUTOIULE, POATE SA STAU CU TINE ANI SI SECOLE PE NET AICI SA TI SE RASPUNDA CONTINUUU, CONTINUU..., TU RAMAI FARA CREIER LA NIVELUL ZERO DE CONCEPERE, ASA TE-AU FACUT SI CREAT AI TAI, TACT-TU TE VEDE SCLIPITOR, NUMAI DINTR-UN SIMPLU MOTIV, DINTR-UN BOLNAV CA EL RETARD SI HANDICAPAT, CARE ARE TRATAMENT SI DUNGA ROSIE PE ACTE, NICI NU AVEA VOIE SA SE ATINGA DE MA-TA CARE SIGUR SI EA ESTE DESCENTRATA MINTAL. DIN ASTIA DOI DEREGLATI MINTAL, AI RAMAS LA STADIUL DE EMIBRION, NU PREA CUNOSTI EXPRIMARILE, PENTRU TINE ESTE TOTUL SF SI LUMEA TA ESTE CU TOTUL SI CU TOTUL BLOCATA LA NIVELUL ZERO DE VIATA PE CARE O DETII SI NICI AER NU STI SA RESPIRI CORECT, TE INFUNZI... VAI DE VAI DE CE ESTI!!! NU PREA STI VOCABULARUL, PENTRU CA TACT-TU TE CREDE IN CENUSA DIN CUTIA TA CRANIANA SI ESTE..., AI  RAMAS FIIND EMBRION  NEDEZVOLTAT SI  CE SA MAI VORBIM DE NEURONI SAU SINAPSE PENTRU CA TU NU STI CE E CU TINE AICI SI TE-AI PRAJIT ATAT DE MULT INCAT MAI AI NISTE SCRUM DE LA TIGARILE LUI TAC-TU RAMAS PRIN CUTIA CRANIANA ... SI SPUNE EL CA ESTE CENUSE GENIALA, ATAT A A PUTUT EL SA-TI OFERE, SCRUM , N-AI  NIMIC IN CUTIA CRANIANA CU CE SA GANDESTI, ....CU RESTUL TE MINTE CONTINUU TAICA-TU.... TU, NU AI VINA DIN SIMPLU MOTIV CA ESTI SUMA A DOUA ENTITATI BOLNAVE, MA-TA SI TACT-TU , DIN CARE TAICA-TU NU-TI VA SPUNE NICIODATA,  BA CA_CAT CU OCHI, ASA TE ALINTA EL,  VEI MURI URAT, VEI TRAI URAT, O VEI DUCE URAT, VEI SFARSI URAT, PENTRU CA TU ESTI MAI BOLNAV CA CEI DOI DE S-A ..., ESTE  SI MAI AGRAVAT PENTRU TINE SA SUPRAVIETIESTI PE PLANETA ASTA . N-A REUSIT TAICA-TU SI MA-TA SI  TE-AU EVACUT DIN CASA AICI #39131 SA LASI INEPTII SI  ..., AI RAMAS CU CASA AICI #39131, ASA CUM AI SPECIFICAT TU. TU AI FOARTE MULTE INTREBARI, APELEZI LA MILA NOASTRA SA-TI RASPUNDEM, CONTINUUU..., CONTINUU INTREBI  SI  INTREBI PENTRU CA NU NUMAI CA NU STI, ESTI VID, GOL, LIPSA, ZERO, UN NIMIC, UN MAIMUTARIT, UN PORC, UN SCONCS, UN TROLL ( CU  MAI MULTI TROLLI  INFILTRATI LA DERUTA PE ACEASTA PETITIE... SI VIATA DE ZI CU ZI ALTII... ) SI  ..., TOATE ANIMALELE SUNT CU TINE SI IN TINE  SI PE CARE LE AI SI  TE-A PUS TACT-TU SA DEOSEBESTI  CE LASI IN URMA TA.... LASAND  MASCARICI PE AICI  ( :))) ), RISCA  EL SA TE MAI INJURE SI TE INJURA CONTINUU ASA CUM TE-A MAI INJURAT CU RE:RE:RE... REPETITIV AICI SI LASAT SCRIS DE VOI..., DIN SIMPLUL MOTIV CA TU NU CUNOSTI, EL NICI ATAT , NU STI, N-AI CUM SA PRIMESTI EDUCATIE, N-AI CITIT IN VIATA TA NIMIC, ACUM NICI ATAT... TE-AU TINUT CA PE UN ANIMAL ASCUNS DE VIATA SI STAI IN CUSCA, CUSCA TA ESTE VIATA PE CARE TI-A FACUT-O TACT-O, MA-TA DOAR A ASISTAT INERTA LA CEEA CE FACE EL. DIN BOLNAVI NICIODATA, E MEDICAL ASTA, N-AU VOIE SA SE REPRODUCA CA IESI TU O SPECIE DEZAXATA SI DEZECHILIBRATA DIN TOATE MOTIVELE PE CARE LE-AI LASAT SCRIS CAT SI IN VIATA DE ZI CU ZI,  SI ,  CHIAR  PE ACEASTA PETITIE . VEI AVEA TIMP SA AFLI LA PUSCARIE SAU LA CENTREELE DE SPECIALITATE CARE TE ASTEAPTA, CUM VEI DEVENII..., SI ITI VEI RASPUNDE LA MULTE INTREBARI SAU ESTI ATAT DE DEZAXAT INCAT TI SE RASPUNDE SI REPETI MECANIZAT INTREBARI PE CARE TU NU LE RETII RASPUNSUL... , NOI AM RASPUNS  PRIN REPETITII RE:RE:RE RE: SI REPOSTARI SI RE: RE: RE:...REPUBLICARI  SI  TU INCA NU DETII RASPUNSURI, " AIA " CUM AI SPUS, ASTA STI TU..., ATAT POTI, E BOALA CARE PENTRU TINE ITI ARATA MEREU SI MEREU CEEA CE LASI IN URMA TA, ORIUNDE VEI FI, AICI PE PETITIE SI IN VIATA DE ZI CU ZI, ACELASI SOC  PRIMESTI, NU STI. [ PUNCT ] DUPA CE OMORI OAMENI SA ITI SPUNA CINEVA, SCUZELE NU MAI FAC PARTE DIN NICIUN SCENARIU  A LUI TAICA-TU SI NICI AL TAU, MA-TA FIIND STOP CADRU.

RAMANETI CU NEBUNIA INAMICILOR IMAGINARI SI CU TOATE PORCISMELE, FANTASMAGORIILE, CRETINISMELE, INDOBITOCIRILE, TRADARILE, HOTIILE, FURTULE... NEBUNIILE..SI TOATE CATE LASATI IN URMA VOASTRA, ASA RAMANETI, BOLNAVI INDOBITOCITI SI ANIMALE OTRAVITE SI CONTAMINATE  PRIN VAMPIRIZARE ECONOMICA SI SUGACII SI SUGATIVELE DE SERVCI MURDARE SI INFECTE. JEGURILE, JEGURILOR.... !!!! CELE MAI MULTE PALME SI-A LUAT TACT-TU CU TINE SI NEAMUL TAU ... SUTURI SI PLAME..SI TOT CEEA CE VA OFERA CEI CARE VI LE ADRESEAZA CONTINUU..., ASTA  VETI PRIMII!!!!

 

P.S. NU-TI MAI RASPUND LA INEPTIILE PE CARE LE- AI MAI LASAT. NU ARE NICIUN SENS CEEA CE SPUI...!!

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.


Musafir

#39295 Re: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-03 08:20

#39294: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. - CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. 

 Boule, nu te-a durut mana la cat ai scris? Capul nu are cum sa te doara, ca vajaie a gooool.

Evident, ai scris numai DEJECTII, LATURI, tipice tie.

Esti paranoic individule! Esti scapat de la nebuni. Ti-am pus parafa! 

Ai grija sa nu te musti de mana, ca mori dracului in chinuri, la cat venin ai.

Si mai usor cu "urletele", ca iti plezneste vena la capatana si mori. Deja ai bulbucat ochii si balele iti cu_rg siroaie. 

Tie iti trebuie o bataie sanatoasa, sa te trezeasca din betie, ca numai un nebun betiv poate face cum faci tu: CA TOTI DRACII.

UN SFAT: treci pe la Frasinei. Scot aia dracii din capatana ta.

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

#39296 CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-03 08:33

Gheorghe Piperea 

Cind nu se ocupa cu razbunarile personale, sefimea eterna a BNR isi asmute echipa de buldogi de comunicare de fiecare data cind apare vreo intiativa sau stire care trimite la tagul cu numele meu. Un fost jurnalist care se ocupa cu nu-stiu-ce in departamentul de PR al BNR, dar pe banii nostri, a atins niveluri atit de "inalte" de penibil, incit a ajuns sa ma desemneze in ultimele "analize" drept avocatul-al-carui-nume-nu-poate-fi-rostit. Am zis sa tac o vreme, pentru a nu le mai popu_la cosmarurile bietilor oameni.
Sistemul judiciar, mai ales instantele din Bucu_resti, a ajuns sa aiba oroare de procese colective si clauze abuzive. Pentru a nu risca trintirea altor si altor procese pe motive de indiosincrazie a judecatorilor, am decis sa tac o vreme.
Alte citeva motive obiective si unele subiective m-au facut sa adopt o vreme un fel de silenzio stampa pe aceste subiecte. Inca nu e momentul sa reincep sa vorbesc. Azi fac o scu_rta pauza de silenzio stampa, pentru ca am o stire cu adevarat importanta.

... S.A.M.D.

===

PIPEREA, UITE MA EXCROCULE CUM ITI DAI TU CU CASMAUA IN CAP. DE NICI ASTIA DE LA BNR NU-TI POT PRONUNTA NUMELE, TOT, ABSOLUT TOT CEEA CE TU DOREAI SA SE APROBE A FOST RESPINS IN 2013  MA AVOCATULE FARA NUME SI TU ITI APLICI CODUL JEGOS CHIAR DE A FOST RESPINS DEFINITIV!!!! IL APLICI  LA OLTCHIMl ,  IAR OLTCHIM ARE PE LEGEA 85 / 2006 PROCESUL INSOLVENTEI 2013 IN TRIBUNAL PROCES, NU PE CODURI RESPINSE DE CCR:

 http://www.avocatnet.ro/

UPDATE Insolventa, reglementata din nou de vechea lege nr. 85/2006. Decizia CCR privind neconstitutionalitatea noului Cod al Insolventei, publicata oficial

Decizia prin care Cu_rtea Constitutionala (CCR) a declarat ca intreaga OUG nr. 91/2013 privind insolventa este neconstitutionala a fost publicata vineri in Monitorul Oficial. Odata cu publicarea deciziei, noul Cod al Insolventei este suspendat, astfel incat de la 1 noiembrie procedura insolventei este reglementata din nou de dispozitiile legale anterioare, cele mai importante fiind cuprinse in Legea nr. 85/2006.
 
 

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

#39297 Re: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-03 08:41

#39296: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. - CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. 

 Sindicatul Liber Oltchim Administratorii judiciari, administratorul special şi directorul Oltchim încalcă planul de reorganizare

Sindicatul Liber Oltchim (SLO), în calitate de sindicat reprezentativ în SC Oltchim SA, dezaprobă Comunicatul nr. 21234/26.05.2015 transmis de administratorii judiciari, administratorul special şi Directorul General Adjunct Oltchim, deoarece încalcă aprobarea parţială a planului de reorganizare (pag .77 si pag. 83-90) de către Judecătorul sindic, legislaţia muncii, CCM la nivelul SC Oltchim şi sfidează autorităţile locale din judeţele: Vâlcea şi Argeş.  

Comunicatul transmis dovedeşte solidaritate între cei care îl semnează, pentru aplicarea cu prioritate a măsurilor antisociale şi antieconomice, cu ţintă clară pentru falimentarea SC Oltchim.   Le solicităm administratorilor judiciari, administratorului special şi Directorului General Adjunct să pună urgent în aplicare aprobarea judecătorului sindic în sensul: – Pentru Scenariul A de funcţionare să pună în funcţiune din Luna 2 (conf. plan de reorganizare) instalaţia OXO-ALCOOLI, respectiv pentru Scenariul B de funcţionare să pună în funcţiune din Luna 6 (conf. plan de reorganizare) şi instalaţia AF-DOF.   Pentru vânzarea Oltchim SPV (pag. 77 din PLAN), să contacteze de urgenţă în termen de maxim 5 luni toţi investitorii interesaţi şi să nu aştepte 3 ani. Referitor la reducerea costurilor operaţionale cu 450 000 euro/lună vă atragem atenţia că nu trebuie să se realizeze pe seama concedierilor, ci prin măsurile: – reducerea cheltuielilor cu terţii; – reducerea cheltuielilor cu directorii (reducere nr. la max. 3, salarii individuale de max. 6 000lei/luna, fără autoturisme la dispoziţie, fără mese festive etc.) – punerea în funcţiune a instalaţiilor Oxo-Alcooli şi AF-DOF – vânzarea produselor Finite peste preţul de producţie – reducerea cheltuielilor de achiziţie (materii prime, materiale, servicii).  

Concluzia este una singură: 1. Duceţi în eroare salariaţii prin Comunicatul dvs., afirmând: activitatea cu_rentă va continua fie în formă de producţie actuală, fie cu redeschiderea de noi capacităţi de producţie.   Realitatea este una singură: sunteţi obligaţi de judecătorul sindic să porniţi instalaţiile OXO- ALCOOLI şI AF-DOF, pentru ca SC Oltchim să nu falimenteze. La pag. 77 şi la pag 83-90 nu se menţionează de concedieri colective, nu se menţionează de diminuare de salarii în nici un fel.   Dacă aveţi capacitate managerială, vă solicităm să puneţi în practică măsuri de reducere a costurilor operaţionale, altele decât cele provenind din concedieri colective.   Facem apel la Guvernul României, dl. Prim ministru Victor Ponta, la autorităţile locale din judeţele Vâlcea şi Argeş, să acţioneze pentru salvarea SC Oltchim SA de la faliment; Facem apel la salariaţii Oltchim să nu se mai lase păcăliţi de minciunile administratorilor judiciari şi să nu accepte nici un fel de concedierile, fără a primi integral şi înainte de concediere plăţile compensatorii din CCM la nivelul SC Oltchim; Facem apel la judecătorul sindic al SC Oltchim să ia atitudine faţă de acest abuz colectiv al administratorului special, administratorilor judiciari şi Directorului General Adjunct Oltchim. 

 Prin solidaritate salvăm locu_rile de muncă şi evităm falimentul SC Oltchim SA.   Preşedinte, ing. Mihai Diculoiu, vicepreşedinte sing. Mircea Prisăcaru


Musafir

#39298 Re: Re: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-03 08:46

#39297: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. - Re: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. 

 

Sindicatul Liber Oltchim (SLO), în calitate de sindicat reprezentativ în SC Oltchim SA, dezaprobă Comunicatul nr. 21234/26.05.2015 transmis de administratorii judiciari, administratorul special şi Directorul General Adjunct Oltchim, deoarece încalcă aprobarea parţială a planului de reorganizare (pag .77 si pag. 83-90) de către Judecătorul sindic, legislaţia muncii, CCM la nivelul SC Oltchim şi sfidează autorităţile locale din judeţele: Vâlcea şi Argeş.  

Comunicatul transmis dovedeşte solidaritate între cei care îl semnează, pentru aplicarea cu prioritate a măsurilor antisociale şi antieconomice, cu ţintă clară pentru falimentarea SC Oltchim.   Le solicităm administratorilor judiciari, administratorului special şi Directorului General Adjunct să pună urgent în aplicare aprobarea judecătorului sindic în sensul: – Pentru Scenariul A de funcţionare să pună în funcţiune din Luna 2 (conf. plan de reorganizare) instalaţia OXO-ALCOOLI, respectiv pentru Scenariul B de funcţionare să pună în funcţiune din Luna 6 (conf. plan de reorganizare) şi instalaţia AF-DOF.   Pentru vânzarea Oltchim SPV (pag. 77 din PLAN), să contacteze de urgenţă în termen de maxim 5 luni toţi investitorii interesaţi şi să nu aştepte 3 ani. Referitor la reducerea costurilor operaţionale cu 450 000 euro/lună vă atragem atenţia că nu trebuie să se realizeze pe seama concedierilor, ci prin măsurile: – reducerea cheltuielilor cu terţii; – reducerea cheltuielilor cu directorii (reducere nr. la max. 3, salarii individuale de max. 6 000lei/luna, fără autoturisme la dispoziţie, fără mese festive etc.) – punerea în funcţiune a instalaţiilor Oxo-Alcooli şi AF-DOF – vânzarea produselor Finite peste preţul de producţie – reducerea cheltuielilor de achiziţie (materii prime, materiale, servicii).  

Concluzia este una singură: 1. Duceţi în eroare salariaţii prin Comunicatul dvs., afirmând: activitatea cu_rentă va continua fie în formă de producţie actuală, fie cu redeschiderea de noi capacităţi de producţie.   Realitatea este una singură: sunteţi obligaţi de judecătorul sindic să porniţi instalaţiile OXO- ALCOOLI şI AF-DOF, pentru ca SC Oltchim să nu falimenteze. La pag. 77 şi la pag 83-90 nu se menţionează de concedieri colective, nu se menţionează de diminuare de salarii în nici un fel.   Dacă aveţi capacitate managerială, vă solicităm să puneţi în practică măsuri de reducere a costurilor operaţionale, altele decât cele provenind din concedieri colective.   Facem apel la Guvernul României, dl. Prim ministru Victor Ponta, la autorităţile locale din judeţele Vâlcea şi Argeş, să acţioneze pentru salvarea SC Oltchim SA de la faliment; Facem apel la salariaţii Oltchim să nu se mai lase păcăliţi de minciunile administratorilor judiciari şi să nu accepte nici un fel de concedierile, fără a primi integral şi înainte de concediere plăţile compensatorii din CCM la nivelul SC Oltchim; Facem apel la judecătorul sindic al SC Oltchim să ia atitudine faţă de acest abuz colectiv al administratorului special, administratorilor judiciari şi Directorului General Adjunct Oltchim. 

 Prin solidaritate salvăm locu_rile de muncă şi evităm falimentul SC Oltchim SA.   Preşedinte, ing. Mihai Diculoiu, vicepreşedinte sing. Mircea Prisăcaru

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

#39299 Re: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-03 09:00

#39296: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. - CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. 

 PIPEREA ITI READUC AMINTE, ESTE RESPINS DEFINITIV CODUL ASTA PE CARE TU NE DAI LECTII SI ITI INSUSESTI NEMERNICIILE IN OLTCHIM...:

 http://www.avocatnet.ro/

UPDATE Insolventa, reglementata din nou de vechea lege nr. 85/2006. Decizia CCR privind neconstitutionalitatea noului Cod al Insolventei, publicata oficial

Decizia prin care Cu_rtea Constitutionala (CCR) a declarat ca intreaga OUG nr. 91/2013 privind insolventa este neconstitutionala a fost publicata vineri in Monitorul Oficial. Odata cu publicarea deciziei, noul Cod al Insolventei este suspendat, astfel incat de la 1 noiembrie procedura insolventei este reglementata din nou de dispozitiile legale anterioare, cele mai importante fiind cuprinse in Legea nr. 85/2006.
 
musafir

#39300 da

2015-06-03 09:00

ieri la Pitesti s-au facut primele plati ..ale salariilor compensatori...de ase cand stai si lucrezi pe la spate asa se fac lucrurile aici