Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-24 14:18



Musafir

#29627 Ce mai"mananca" Piperea pe facebook? "Rahat"!

2014-11-24 14:19

Gheorghe Piperea

22 octombrie la 01:43
 

"... Sper ca presa locala din Rm Vilcea sa inceteze reclama negativa la adresa mea. 

Oricum, pentru data de 19 noiembrie, cind este termen de continuare a procedurii insolventei Oltchim, ne pregatim de solutii decisive in acest dosar. Ma refer atit la reorganizarea judiciara, cit si la actiunea in raspundere contra celor care au cauzat insolventa."

P.S: Pentru cine nu stie, Piperea pe data de 19 noiembrie a fost si las si mincinos:
- las - pentru ca nu a venit la Tribunalul Valcea;
- mincinos - pentru ca nu a depus la judecatorul sindic, asa cum a promis, nici "tabelul definitiv la creantelor" si nici rezumatul "planului de reorganizare a Oltchim".

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-24 14:22


BERBESTI-VALCEA

#29629 RUSINE CARTEL ALFA VALCEA

2014-11-24 14:22

Vancea un produs marca PSD  VALCEA CARE A FOST SUSTINUT DE DICULOIU CA SA ACOPERE   FURTURILE   DIN  OLTCHIM PRIN MENTCHIM CU LEO DE LA SREHAIA

MAI BINE PROPUNEAI PLANUL DE REORGANIZARE SI TABELUL FINAL DE CREANTE LA JUDECATORUL-SINDIC
Musafir

#29630 Nu te-a propus nimeni, te-ai autopropus tu cu amicii tai Gh. Piperea.

2014-11-24 14:23

hateri = MISOGIN este Gheorghe Piperea => persoana stapanita de manie

" Dragi prieteni si stimati hateri, vad ca se vehiculeaza numele meu prin presa ca posibil consilier prezidential. Ar fi o mare onoare pentru mine daca dl Iohannis m-ar considera demn de a fi consilierul sau. De altfel, m-am simtit onorat sa particip la lansarea candidaturii dlui Ioahannis, in 29 sept, la Parlament, cu un speech pe problemele reale si arzatoare ale justitiei noastre de azi.
Dar : (i) nu mi-a propus nimeni asa ceva, nici oficial, nici neoficial;
(ii) nu as putea accepta sa fiu consilier prezidential cu salariu si cu functie publica, intrucit acest statut m-ar face incompatibil cu calitatile de avocat si practician insolventa, iar succesul in cele doua mari proiecte in care sunt implicat (litigiile colective contra bancilor si insolventa Oltchim) ar putea sa intirzie prin plecarea mea intr-o astfel de functie; (iii) cred ca fac o treaba mult mai buna din pozitia de avocat si practician in insolventa, independent de politica; nu m-as descurca in pozitia de functionar public; daca dl Presedinte va vrea sa stie pozitia mea sau sa utilizeze expertiza mea pe domeniul justitiei si al economiei, va fi o mare onoare sa ii stau la dispozitie, oricind, oricit va considera necesar. "

SA MANINCE,CA NU E 1000 DE LEI KG.....

#29631 ARE OM[TAMBALAGIUL]CARE A MINCAT SI NU S A INCHINAT

2014-11-24 14:24

SLO

#29632 ADM SPF

2014-11-24 14:29

Sa ne pupati in fund voi astia de la Otchim   caci voi asti de la Olchim sunteti niste prosti si va avem la mana  noi de la MENTCHIM cu Popescu Vancea DICULOIU SI CEILALTI SUNTETI DOAR NISTE MARIONETE  EU AVANCEA VOI FI MEREU IN ZILELE DE JOI CAND VA VENI sTANESCU SA Ii MAI CER NISTE BANI PENTRU MENTCHIOM CACI ASTFEL IL DAU IN GAT

 

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-24 14:30



Musafir

#29634 Re: Nu te-a propus nimeni, te-ai autopropus tu cu amicii tai Gh. Piperea.

2014-11-24 14:33

#29630: MAI BINE PROPUNEAI PLNUL DE REORGANIZARE SI TABELUL FINAL DE CREANTE LA JUDECATORUL-SINDIC - Nu te-a propus nimeni, te-ai autopropus tu cu amicii tai Gh. Piperea. 

       Oricum esti "incompatibil cu calitatile de avocat si practician in insolventa" prin faptul ca esti sau ai fost si aparator al unor firme aflate in litigiu cu Oltchim.

       Oricum o sa pleci cat de curand, voit sau nevoit, fortat sau nefortat si in mod sigur urat si injurat, de la Oltchim, din pozitia ta de "practician in insolventa".

MAI BINE PROPUNEAI PLANUL DE REORGANIZARE SI TABELUL FINAL DE CREANTE LA JUDECATORUL-SINDIC

#29635 Re: Nu te-a propus nimeni, te-ai autopropus tu cu amicii tai Gh. Piperea.

2014-11-24 14:34

#29630: MAI BINE PROPUNEAI PLANUL DE REORGANIZARE SI TABELUL FINAL DE CREANTE LA JUDECATORUL-SINDIC - Nu te-a propus nimeni, te-ai autopropus tu cu amicii tai Gh. Piperea. 

 Pentru Piperea este un succes atata timp cat ingroase buzunarele pe nervii si sanatatea oamenilor, unii au si decedat, pe necazurile lor si problemele  pe care le au.

hateri = MISOGIN este Gheorghe Piperea => persoana stapanita de manie

"iar succesul in cele doua mari proiecte in care sunt implicat (litigiile colective contra bancilor si insolventa Oltchim) "

MANINCI CACAT,INCHINATE INAINTE DE A MINCA

#29636 NU TE AU INVATAT PARINTII ? INAINTE SA MANINCI TE INCHINI

2014-11-24 14:35

CARTEL

#29637 VANCEA

2014-11-24 14:36

Presa ce faceti nu scrieti nimic de VANCEA lasati contractele pe bani putini incheiati cu PRESEDINTELE CARTEL  ALFA VALCEA ;;betivul de PAUNESCU ,  ce faci doamna Zdreala ,Ciutcu si toti ceilalti care mergeti la Cartel Alfa Valcea dups niste articole DE DOI LEI

 

SA DAI CU TAMAIE SI SA FACI O SPOVADA BUNA, DUMNEZEU TE VEDE SI NU IARTA PE NIMENI
Musafir

#29638 Re: NU TE AU INVATAT PARINTII ? INAINTE SA MANINCI TE INCHINI

2014-11-24 14:44

#29636: MANINCI CACAT,INCHINATE INAINTE DE A MINCA - NU TE AU INVATAT PARINTII ? INAINTE SA MANINCI TE INCHINI 

 Te inchini la Dumnezeu, nu la dumnezei FALSI. SA INVETI SI TU ASTA, NU-TI MAI FA IDOLI FALSI.

CE DREACU MAI FRATILOR VOI ASCULTAT CE MANINCA PIPEREA?

#29639 PIPEREA MANINCA TERCI EXACT CA CERNEV,PAI IOHANIS SE UITA LA O MIZERIE CA EL?

2014-11-24 14:48

MARE CACANAR ESTI DACA TE REFERI LA MINE,PICASSO.

#29640 Re: Re: NU TE AU INVATAT PARINTII ? INAINTE SA MANINCI TE INCHINI

2014-11-24 14:51

AM SCRIS,VREA SA NE FACA DIN VORBE, INSA NOI STIM CA EL E IN SUCCESURI DIN JEGMANELILE CARE LE FACE

#29641 Re: PIPEREA MANINCA TERCI EXACT CA CERNEV,PAI IOHANIS SE UITA LA O MIZERIE CA EL?

2014-11-24 14:53

#29639: CE DREACU MAI FRATILOR VOI ASCULTAT CE MANINCA PIPEREA? - PIPEREA MANINCA TERCI EXACT CA CERNEV,PAI IOHANIS SE UITA LA O MIZERIE CA EL? 

 TESTEAZA SI INTARATA, IMBARLIGA SI IRITA, MINTE SI FURA, DENATUREAZA SI DETURNEAZA VORBE, RADE DE NAIVI SI SE BUCURA LA NECAZURILE OAMENILOR, ESTE UN NEMERNIC ORDINAR AVOCATUL DIAVOLULUI.

MA REFER SA RENUNTI LA IDOLI FALSI, DEVI SI TU CA EI.

#29642 Re: Re: Re: NU TE AU INVATAT PARINTII ? INAINTE SA MANINCI TE INCHINI

2014-11-24 14:55

#29640: MARE CACANAR ESTI DACA TE REFERI LA MINE,PICASSO. - Re: Re: NU TE AU INVATAT PARINTII ? INAINTE SA MANINCI TE INCHINI 

 TU NU AI O VINA DECAT CA SUSTII SI PARTICIPI NEVINOVAT LA NISTE EVENIMENTE, ESTI VICTIMA ASA CUM AVEA CERNEV ALTA VICTIMA LANGA EL LA GREVE SI ALTE ACTIVITATI, LA CARE SUFERINTA O AVEA DOAR VICTIMA PRIN NECAZUL LUI SI A ALTORA CA EL

EU NU POT FI COMPARAT CU GHIOCA SAU BURDOAZA,ETC.

#29644 UITI CA MULTE LUCRURI V AM SPUS,MULTE ADEVARURI?

2014-11-24 15:03

#29642: MA REFER SA RENUNTI LA IDOLI FALSI DEVI SI TU CA EI. - Re: Re: Re: NU TE AU INVATAT PARINTII ? INAINTE SA MANINCI TE INCHINI 

 NICI NU STI CIT SE ZBATE LA ORA ACTUALA ACEST OM,PE CARE TU NU  STI DECIT PE A TA,CA VEZI DOAMNE NU TE A APARAT S AU VA APARAT,MAI VBR,AM UN PIC DE TREABA,TE SALUTA PICASSO


Musafir

#29645 Re: UITI CA MULTE LUCRURI V AM SPUS,MULTE ADEVARURI?

2014-11-24 15:04

ASTA SPUN SI EU, TU NU ESTI ALTII SI NU DEVENII CA ALTII.....

#29646 Re: UITI CA MULTE LUCRURI V AM SPUS,MULTE ADEVARURI!!!!

2014-11-24 15:06

#29644: EU NU POT FI COMPARAT CU GHIOCA SAU BURDOAZA,ETC. - UITI CA MULTE LUCRURI V AM SPUS,MULTE ADEVARURI? DACA APARA INTERESELE OLTCHIM SI SALARIATILOR (ACTUALI SI FOSTI ANGAJATI ) CEEA CE N-A FACUT, EL FUGIND CA UN LAS..., BA MAI MULT A INCURAJAT MINCIUNA..., ERA ACOLO UNDE TREBUIA, NU IN FATA PACALICILOR SI HOTILOR LA MASA CU EI, TREBUIA SA DUCA DOVEZI LA JUDECATORUL-SINDIC, AICI Nr. unic (nr. format vechi) : 887/90/2013

 TE SALUT SI EU. PANA AZI NU AM VAZUT SLO IN FATA JUDECATORULUI-SINDIC  PE  CAZUL OLTCHIM SI OBSERV ESTE TACERE MORMANT, CHIAR CAND TOTUL SE PRABUSESTE, N-ARE NIMIC..., PENTRU CA NU MAI ESTE TIMP SI FALIMENTUL ESTE APROAPE GATA. TABELUL FINAL DE CREANTE NU EXISTA, PLANUL DE REORGANIZARE NU S-A ADUS CEL FINAL, PLATILE NU SE ACHITA LA CREDITORI, CE SE ASTEAPTA...., VA SPUN EU, FALIMENT.

Muftiu

#29647

2014-11-24 15:24

Nu o sa mai reusiti voi niciodata ca sa mai salvati nimic in conditile actuale si acum o sa explic de ce, in conditile in care cei maiulti salariati muncesc din greu pentru asi loa cu intarziere de trei luni a salariului o parte din salariati de la Electroliza cu membrane in frunte cu bandaganul de sef de sectie prin nu stiu ce artificii isi atribuie prime ,ultima de care am cunostinta or sa o incaseze cand se va vira salariul pe luna Octombrie. Va sfatuiesc ca impreuna cu lideri de nuclee de sindicat sa faceti presiune asupra conduceri societatii ca in contextul in care pentru acesti indivizi exista bani ,pentfu marea parte a salariaatilor nu exista bani ca sa se mai vireze in conturi din salariile restante. La lupta Ioane.

Marian

#29648

2014-11-24 15:32

Sti care-i problema, chiar daca se munceste pe rupte in anumite sectoare, o fac gratis si furati la greu. Ideea este ca o fac aiurea si in risipa de energie fizica si cu mari probleme de functionare in cod rosu si incins de  faliment fara un plan de reorganizare final si fara tabel de creante final plati pentru achitare. Ma oameni buni si sindicate, ce nu vreti voi sa constientizati, mai mult rau ne produceti si va produceti, situatia este mai urata si mult mai nociva pentru cei angajati, treziti-va ca nu este de gluma si iarna este ultima voastra tacere daca nu va treziti, pe cei disponibilizati nu va bazati pentru ca  ei sunt indreptatiti sa isi primeasca drepturile si le vor primii la fel si voi dar numai platile care le aveti de primit creante restate si intarziate voit, dar tacerea voastra se termina cu final incorect pentru munca voastra inutila si nervii si sanatatea pusa la grea incercare.

p.s. Iar Piperea sta de postari aiuritoare si nemernice pe facebook, considerand " succes" in ceea ce a facut el si ciumpalacii lui cu Oltchim.


Musafir

#29649 Re: Re: UITI CA MULTE LUCRURI V AM SPUS,MULTE ADEVARURI!!!!

2014-11-24 16:05

#29646: ASTA SPUN SI EU, TU NU ESTI ALTII SI NU DEVENII CA ALTII..... - Re: UITI CA MULTE LUCRURI V AM SPUS,MULTE ADEVARURI!!!! 

 AM REVENIT SI NU VREAU SA TE CONTRAZIC,DAR AM INTELES CA NICI UN SINDICAT DIN TARA ASTA NU PUTEA FACE ABSOLUT NIMIC,IMPOTRIVA ACESTEI ORDONANTE DATE DE HOTII DE LA GUVERN[IN FRUNTE CU PONTA,PIPEREA,ETC] 


Musafir

#29650 Re: Re: Re: UITI CA MULTE LUCRURI V AM SPUS,MULTE ADEVARURI!!!!

2014-11-24 16:18

#29649: - Re: Re: UITI CA MULTE LUCRURI V AM SPUS,MULTE ADEVARURI!!!! 

 O SA MI SPUI CA AM MAI AVUT ACEASTA DISCUTIE,DA,NUMAI CA ACEL DIPONIBILIZAT DE PE VL1,A CONFIRMAT CEA CE AM VBR. DESPRE ORDONANTA DATA DE PAPAGALUL DE VIOREL PONTEL SI SUSTINUTA DE TALPASANU,PIPEREA,CERNEV,ETC,EI SUNT VINOVATII,EII SA SI DEE SAU SA SI DEA DEMISIA,TRADATORI ASTIA DE OLTCHIM.