Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#25026

2014-08-12 12:37

Niciun magistrat nu-ti ganranteaza NIMIC. Vezi cazul Voiculescu, probele l-au trimis acolo unde merita sa stea.


Musafir

#25027 Re:

2014-08-12 12:39

#25023: -  

 Se poate intampla sa fi afectat mase... Mult mai mult a afectat lipsa de implicare acum si in timp a lui Diculoiu, atat la aceste disponibilizari cat si la cele de acum ani de zile (numite mascat externalizari - asta nu s-a prea luat in seama)

 

Vina lui Cernev e mai mult amplificata tocmai de cei raspunzatori de actiuni gen disponibilizari. Trebuie sa fim naivi sa credem ca el a disponibilizat oamenii. Nu Talpaseanu, Nu Stanescu, NU Piperea. NU. Cernev  e de vina. Mai concret s-au cam scos castanele cu mana lui. Din cate stiu eu un mare procent a dorit sa se treaca pe liste, in rest a cam fost la latitudinea sefilor de sectie. oricum o chestie nasoala.

 

Vina lui Cernev este insa alta, si anume, ca a dat credit unora pecum Talpaseanu si Popescu Valentin, chiar daca oamenii nu doreau lucrul asta. Cei doi l-au sapat cat au putut pana l-au dat afara.


Musafir

#25028

2014-08-12 12:43

Cernev are o mare vina, pe la sectiile unde a fost a lichidat apoi s-a multumit cu un fotoliu relaxant.


Musafir

#25029 Re: reglare de conturi mafiote

2014-08-12 12:48

#25024: - reglare de conturi mafiote 

 din spusele magistratilor, Cernev va fi repus in drepturi. Dosarul e o facatura. Uzina de Soda a eliminat tura de 12 ore, Linde Oxigen are paturi amenajate pentru cei ce solicita odihna si in cele 8 ore.

 

Da, va fi repus in drepturi in care firma?, care Oltchim?

i se vor da si banii? de unde? din insolventa? ha?

nu intelegeti ca asta e smecheria?

asta e abuzul de fapt?


Musafir

#25030 Re:

2014-08-12 12:49

#25028: -  

 Bine, putem sa divagam pe tema asta si in sus, si in jos. Si ti-am zis, nu cred ca e in masura vreunul din Oltchim sa arunce cu piatra!


Musafir

#25031 Re: Re:

2014-08-12 12:51

#25027: - Re:  

 Atunci cum raspunde la probele video-audio cu prezenta sa pe sticla si-n presa si toate participarile sale directe...in fine..., nu mai reluam, dar ele nu numai ca exista, dar se pot arata oricui...???

Nu sunteti convingator, in fata ministerului economiei graia si spunea repetitiv ca " listele exista, ele chiar exista, de ce sa nu recunoastem ele exista...", va rog frumos abtineti-va, pentru ca a declarat ..., le are si urmeaza sa le discute cu conducerea si cei indreptatiti... si nu e un post tv ci toate microfoanele, toti ochii si urechile care au fost acolo si toata mass-media.

 

Ce faceti, va lepadati de satana prietenii Talpasanu, Popescu & co, pai..., cand ati fost cu DIAVOLII la decizii de ce nu v-ati gandit...??? Ce complotare ati facut de mana cu toti ??? Nu e scuza asta ce ne aruncati aci, dorea sa fie disponibilizat, din simplul motiv pentru ca era in sindicatul creat de el si stia foarte bine, EL TREBUIA SA STINGA LUMINA SI SA PUNA LACATUL PE USA, pentru ca naaa... sindicatul pleaca ultimii si cu multe beneficii..., mai mult, presa si angajatii au confirmat ca dorea o functie mare de conducere....

 


Musafir

#25032 Re: Re:

2014-08-12 12:55

#25030: - Re:  

 nu divagam, e o parere.


Musafir

#25033

2014-08-12 13:03

Da. Eu pot sa spun ca se vehiculau liste de prin 2010-2011.

Liste au fost facute dar nu de Cernev, daca vrei sa intelegi bine. Asta ca spune presa ai sa fii stupefiat sa aflii cat de multe poate spune presa.

Probele audio-video e o exprimare cam pompoasa si fortata pentru ce vrem noi sa stabilim.

Avantaj la fazele astea stii cine a avut?

DICULOIU , nu cumva el era reprezentativ? Nu el avea vre0 1500 sindicalisti? A facut el ceva?

Deci?


Musafir

#25034 Re:

2014-08-12 13:06

#25033: -  

 Domnilor dar cand spun autoritatile, nu presa..., tot bataie de joc este...???

PAI CINE ERA ACOLO LA MICROFOANE, TELEFOANE, POZE....ETC, ALT PERSONAJ, VORBEA ALTA VOCE, ERA DICULOIU DEGHIZAT IN CERNEV...???

TU ITI BATI JOC DE NOI, HAI AM INTELES..., ASA DISCUTI CU SUPUSII TAI, DAR NU CU NOI AICI, OK.

CINE A TOPAIT LA MICROFOANE SI " INFORMA" PE TOTI IN PRESA..., PESTE TOT...., IN TOATE..., SA NU-L VEZI PE LIDERUL CARE SPUI TU DE LA SLO, EU NU DISCUT DE UN NUME, EL ESTE REPREZENTANT AL UNUI SINDICAT, LA FEL  AI FOST SI TU LA ALT SINDICAT SI AI CALARIT CCM-UL CUM L-AI VRUT TU ( NELASANDU-L PE CEL CARE A SEMNAT CCM,  CULMEA ARE REPREZENTARE CU ALTE ORIENTARI SINDICALE ATRIBUTINI PE CONTRACT... ). 

SVO AI INCALCAT TOT CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA......!!!!!!!!!!!!!


Musafir

#25035

2014-08-12 13:22

Ce autoritati? Ce spun? Si daca era la microfoane inseamna ca a incalcat CCM?

Domnule, confundam lucrurile si spunem cuvinte mari.

Am spus de Diculoiu ca e vinovat tocmai prin NEactiune. Nu a facut nimic concret si concludent.

Fiecare e liber sa interpreteze cum vrea, insa nu trebuie gandit ca a facut conducerea Oltchim o mare dreptate dandu-l pe Cernev afara. E un abuz care se poate repeta la oricare din noi!


Musafir

#25036 Re:

2014-08-12 13:27

#25035: -  

 Domnule, SVO A INCALCAT TOT CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA......!!!!!!!!!!!!! DE LA PRIMA COPERTA PANA LA ULTIMA.

DUMNEATA ITI CUNOSTI STATUTUL, SAU FACI MISTO ????

PE CINE PACALESTI, ORI NU STI CA SLO VA REPREZENTA SI PE VOI SVO PE CCM, IN TOATE DEMERSURILE.

NU ESTI LIBER ATATA TIMP CAT ESTI ANGAJAT SI AI CCM DE RESPECTAT IN SOCIETATEA UNDE ACTIVEZI. AI ALTE LIBERTATI SI ACELEA TI LE EXERCITI SI TI LE EXPUI...

ESTE UN ABUZ LA CARE SVO A AVUT PREZENTA PESTE SLO (semnatar unic CCM). TOT ABUZ SE NUMESTE, SAU PE INTELESUL TUTUROR, A SARIT MAI SUS DE LEGE....

ACUM ATI INTELES, VOI TREBUIA SA FACETI SEDINTE CA SLO SA LE CONSIDERE LUATE IN DISCUTATE SI PROPUSE, PENTRU A VA SUSTINE PE CCM. (PUNCT)


Musafir

#25037

2014-08-12 13:35

Pai cum a incalcat SVO contractul? Chiar nu-mi daui seama ce vrei sa spui.


Musafir

#25038 Re:

2014-08-12 13:36

#25037: -  

 VOI TREBUIA SA FACETI SEDINTE CU SLO IN COMUN SI SA LE CONSIDERE LUATE PROBLEMELE, DISCUTATE SI PROPUSE, PENTRU A VA SUSTINE PE CCM SI SUSTINE IMPREUNA IN DEMERSURI SI ACTIVITATI COMUNE. (PUNCT)

VOI NU AVEATI VOIE SA LUATI DECIZII DECAT IN PREZENTA SLO LA NIVELUL SOCIETATII OLTCHIM.

LA NIVEL INTERN FACEATI IN INTERIORUL SINDICATULUI, INTRE VOI FARA SLO, DUPA FACEATI DEMERSURI SA ADUCETI LA CUNOSTINTA SLO SI SA CADETI DE COMUN ACORD PENTRU SOLUTIONARE PROBLEMELE.

 

 SVO A INCALCAT TOT CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA......!!!!!!!!!!!!!


Musafir

#25039 e uite ca fota arunca si in tine magarule si in cioara de cernev cu piatra

2014-08-12 13:42

ASTA I DE LA PICASSO

#25040 PAPAGALULE,asi merita soarta tradatorul si mincinosul de cernev

2014-08-12 13:44


Musafir

#25041

2014-08-12 13:47

DOVADA, DE CE NU DISCUTAM DE AL TREILEA SINDICAT SUO (SINDICATUL UNIREA OLTCHIM) DE LA PITESTI, PENTRU CA EI STIU, BRAVOO PITESTIUL, PUNCTE DE VEDERE AU MAI FOST SI DE ACOLO DIFERITE, DAR NU S-A ABUZAT, PAREREA MEA, DACA ARE CINEVA SA LE REPROSEZE, SA O FACA...


Musafir

#25042 Re: Re: cce e mai ghioca,nu ai somn de pula lui fota?ati sta in git noaptea?

2014-08-12 13:47

#25012: - Re: cce e mai ghioca,nu ai somn de pula lui fota?ati sta in git noaptea? 

 LASA FRAIERE CA I O TRAG LA MATA SI SE VINDECA DE TOATE


Musafir

#25043

2014-08-12 13:50

Deci, inca o data, despre ce decizii vorbesti? Concret te rog.

SA TE FREC CERNEVE,CA NICI IN MORMINT NU TE IERT

#25044 PAI UN MAFIOT MAI PROST CA TAMBALAGIUL,NU MAI EXISTA

2014-08-12 13:52


Musafir

#25045 Re:

2014-08-12 13:54

#25043: -  

 Decizii pe CCM, noi de ce conversam aici, doar sa te afli in scriere gramaticala cu noi aici, iti dai seama daca aici nu pricepi unde ramane scris..., verbal..., esti foarte grav.

Repet, cunosti statul reprezentarii sindicale???

Daca da, pai iti comunic eu, sindicatul reprezinta angajatii, indiferent de culoare politica, apartenenta sociala, rasa, etnie, sex,  religie, cultura, apartenenta sau optiune la alt sindicat...lista e lungaa....

Pe CCM vorbim, OK. Nu ma intereseza unde-ti fuge mintea acum, eu de CCM scriu.


Musafir

#25046

2014-08-12 13:57

Bai domnule Fota, tu poti sa ne spui si noua cu subiect si predicat de ce il tot injuri pe Cernev? Si exact pentru ce nu-l poti ierta? Mai, dar concret, punctt cu punct!


Musafir

#25047

2014-08-12 13:59

Sarind peste apelativele pe care incepi sa le plantezi, poti da cateva exemple concrete? Ce anume din CCM a fost incalcat de SVO?


Musafir

#25048 Re:

2014-08-12 13:59

#25046: -  

 Cred ca am scris eu mai sus, Cernev a incalcat CCM cap-cap-coada si punct cu punct. A adus daune  tuturor.


Musafir

#25049 Re:

2014-08-12 14:01

#25047: -  

 Domnule "apelativ", ori stai rau cu neuronul, ori ai mari probleme de gandire. Eu repet, SVO a incalacat CCM, tot contractul colectiv de munca. Dovada ca nu vorbim de SUO si nicidecum de SLO.


Musafir

#25050

2014-08-12 14:02

Cred ca glumesti. Ok ne-am lamurit.

Cum spuneam, tocmai aceste disensiuni intre noi sunt in avantajul unora precum Stanescu et comp. Ei stau acolo si iau o gramada de bani tocmai pentru ca suntem noi prosti.

Ii ceri demisia lui Stanescu de fata cu ministrul si te da afara. Ca sa vezi.