Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#19276

2014-04-04 21:12

va bazati pe false informatii..................ha ha ha /Pirvu e derector in continuare spre disperarea unora,altora//////////////
un roman

#19277 N-am vazut oameni mai prosti decat astia de la Oltchim.

2014-04-05 02:52

N-aam vazut oameni mai prosti decat astia de la Oltchim.
Ati fost morti. A venit un om care v-a dat apa si v-a inviat. Voi l-ati gonit. Fochistu, securistu i-ati spus. A plecat si a venit un om care a zis ca trebuie sa aducem pe cineva cu bani multi. Voi ati zis: asa nu-i bine ca-i de munca sa vina inapoi aia care ne-au omorat. S-a saturat si el de voi.

Noi n-am avut asa sansa sa ne ajute cineva si la inceput ne-am bucurat pentru voi.

Voi sunteti prosti si nu meritati atata ajutor.
M,c

#19278 Bun ministru

2014-04-05 05:26



Ferite de lumina celebrităţii, vietăţile politice din România prosperă şi se dezvoltă cel mai bine în judeţele mici, sărace şi cât mai îndepartate de centrul Capitalei.

CONSTANTIN NIŢĂ

Constantin Niţă de la Braşov este unul dintre baronii locali ai PSD care gravitează în jurul mega- baronului Liviu Dragnea, eminenţa cenuşie a partidului.

Rând pe rând, Niţă a ştiut să fie alături de taberele câştigătoare din PSD, iniţial în slujba lui Năstase, iar apoi alături de Geoană, motiv pentru care a şi fost numit ministru în 2009 şi în final alături de baronetul care l-a trădat pe Geoană şi l-a înscăunat pe Victor Ponta şef.

Niţă a fost ministrul pentru Inteprinderile Mici şi Mijlocii şi este un tip descurcăreţ în afaceri deşi look-ul său cu mustăcioară te duce cu gândul la altceva.

La Braşov Niţă a avut viaţă grea pentru că a trebuit să se lupte pentru putere cu primarul PDL George Scripcaru, baron şi el de felul lui, dar şi cu liberalul Aristotel Căncescu, preşedintele Consiliului Judeţean. Chiar şi acum, deşi sunt parteneri în USL, Niţă şi Căncescu nu sunt în cele mai bune relaţii.

Actualul deputat PSD şi candidat la alegerile din decembrie a ocupat înainte de 1989 importanta funcţie de şef al biroului de exporturi al producătorului de camioane Roman Braşov.

Din acea perioadă dar şi după Revoluţie, Niţă l-a cunoscut pe controversatul om de afaceri cu dublă cetăţenie Paul Brener, asociat în România cu diverşi italieni, membri ai organizaţiei mafiote Cosa Nostra. Brener era omul de încredere al generalui de Securitate Dragoş Diaconescu, directorul societăţii ARGUS care se ocupa din partea Securităţii de exporturile României.

Potrivit jurnaliştilor de la Romania libera, numele lui Niţa este legat de interceptarile telefonice facute de Squadra Mobile din Sicilia, avand drept subiect discutii purtate de capi ai mafiei italiene. In acele convorbiri, mafiotii s-ar fi referit la Niţă ca la un om de legatura cu reprezentantul lor in Romania, Paul Brener.

Niţă a recunoscut că-l cunoaşte pe Brener dar a precizat că nu a făcut vreodată afaceri cu el.

Tot din trecutul deputatul PSD mai sunt de meţionat implicarea sa în preluarea parcului industrial Roman SA din Braşov – în 2003 o asociaţie, numită Pro Braşov, formata majoritar din membri PSD a primit , prin hotarare de govern, pachetul majoritar (80%) al societatii care administreaza parcul industrial Roman SA.

Imediat, in decembrie 2003, Asociatiei Pro Brasov a infiintat societatea Pro Roman, iar activele uzinei au trecut automat in administrarea acestei societati.

Cu o asemenea dexteritate la afaceri Niţă se califică fără nici o problemă să preia un portofoliu de ministru, de ce nu chiar la Economie, trebuie însă ca PSD să aibă grijă ca nu cumva Niţă să-şi facă o asociaţie şi să treacă apoi activele ministerului prin hotărâre de guvern pe persoană juridică http://realitatea.mobi/1051728

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-04-05 07:43


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-04-05 07:47


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-04-05 07:49


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-04-05 07:52


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-04-05 08:00


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-04-05 08:03


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-04-05 08:38


Musafir

#19287 adevaratii hoti de la oltchim

2014-04-05 08:39

De ce cei ce conduc destinele Oltchim-ului spre dezastru nu se vad pe ei insisi si tot incearca sa dea vina pentru marile cheltuieli pe sectiile care inca mai functioneaza in Oltchim si care nu mai au practic pe ce pune mana,nemaifacandu-se aprovizionari de niciun fel?! Binenteles,marii directori,care habar n-au ce-i aia chimie si nici macar manegement stiu sa se disculpe in fata guvernului ,dar nu si in fata noastra... Ia sa spuna maimutoii aia de directorasi facuti la apelul bocancilor cam cat combustibil toaca in decurs de o luna folosind masinile societatii in scopuri personale??? De ce in fiecare week-end masinile societatii sunt folosite de catre acesti nesimtiti fara sa dea socoteala nimanui??? Va veni vremea sa platiti cu totii parazitilor pentru ca de cand v-ati aciuit pe langa Oltchim,v-ati facut averi fara a face nimic pentru aceasta societate,d-ul director maritat - Spiru Ciobescu stiind foarte bine despre ce este vorba...Hai pa si revenim!!!
Bombonel 2

#19288 Pentru marele manager Pirvu

2014-04-05 08:50

Pirvule ce faci mah???
Iti lingi ranile???
Bombonelle 2

#19289 Pirvuleeeeeeeeeeeee

2014-04-05 08:51

Alooooooooo
Pirvulica nu mai postezi pe aici?????????
Ai tacut??? Nu mai dezinformezi nimic sub titulatura de musafir????

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-04-05 08:58


Bobonellle 2

#19291 Pirvulica si Ziarul Ancheta

2014-04-05 09:07

Pirvulica nu mai dai nici un interviu prin Ziarul Ancheta sa te lauzi cum ai dus tu lupta de gherila impotriva lui Roibu???
Sa mori tu luptatorule !!!!
Ia cititi mai colegi ce declara minunatul asta de cocalar mecanic manager ca va face la Oltchim???
Cum e bah??? Minciuna are picioare scurte.
Ce ai facut din ce ai promis???
Nimic .......... Ai luat 12 000 RON/luna salariu dublu cat al lui Roibu care avea 4500 se poate verifica si te-ai plimbat cu WV Passat al Oltchim. Asta este sumarul activitatilor tale la Oltchim.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-04-05 09:08


Georjjjjjj

#19293 Adevarul asta este

2014-04-05 09:42

Bai fratilr poate sa vina si Papapius de la Roma in Oltchim ca nu se mai poate intampla nimic ,totul este dictat de sus FMI-ul nu ne mai vrea pe piata ce nu este clar.Acum se asteapta trecerea alegerilor si la revedere.Puneti voi director pe cine vreti ,o sa vedeti ca nici peste o luna nu se privaizeaza ,vor ramane probabil 1000 de angajati in oltchim.
Musafir

#19294 gps-uri

2014-04-05 09:52

Hotii astia de directorasi parati vor gps-uri pe masini sa explice mai amanuntit cum fura Oltchimul...ha,ha,ha....Tara arde si Spiru se piaptana...In loc sa faca ceva constructiv cu banii Oltchimului,s-au gandit ei ca ar fii mai bine sa mai fure nitel de la Oltchim acum pe final,firma care va fi angajata pentru asa ceva fiind dealtfel o capusa tocmita de nesimtitii care nu se mai satura de furat...

Musafir

#19295 Re: Adevarul asta este

2014-04-05 09:54

#19293: Georjjjjjj - Adevarul asta este

dati numele scirba cernevistaaaaa,caFOTA are alt viitor pt muncitoriiiiiiiii OLTCHIMULUUI,NU ca voi tradatorilor,nu ca voi scirbelor CERNEVISTEEEEEEE,,,,,,,,,,,MITUITORI SI SPAGIIIIIIIIIII,,,,,,,,,,PT CA ATI LIUAT SPAGAAAAAAAA DE LA TAMBALAGIUL DE CVERNEV,DAR FOTA VA SPUS CA D XZEU NU DOARMEEEEEERE,,NU DOARMEEEEEEE CERNEVEEEEEEEEEEEE,,,O SA TE MANINC PERSONAL CERNEVEEEEEE CU PUTA,CU TOT,,,,,,,,,,,,,,,FOTAAAAAAAAA

Georjjjjjjj

#19296 Asta eeeeeeee

2014-04-05 10:06

Atat sa mai apuci tu sa mananci cata spaga am luat eu ,in primul rand Foto eu nu stiu cine esti tu ,habarnu am ce moaca ai si nici nu sant curios ca dupa cum vorbesti imi imaginez si mai retine un lucru eu nu sant Cernevist ,nu activez in astfel de grupari numite sindicate.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-04-05 10:23



Musafir

#19298 Re: Asta eeeeeeee

2014-04-05 10:25

#19296: Georjjjjjjj - Asta eeeeeeee

INTELEGI MAI STIMABILE CINE I FOTA SAU FOTO?,,,,,,,,DATI NUMELE CURVOOOOOOOOOOOOO


Musafir

#19299 Re: Re: Asta eeeeeeee

2014-04-05 10:55

#19298: - Re: Asta eeeeeeee

SI CA SA VEDETI OLTCCHIMISTILOR A DEVARUL,ADEVARAT;FOTA ERA CHEMAT LACOMISIE ,IAR MARDAREE [OPORTUNISTA]MA DETASASE LA RAMPLAST,,,AM SOLIOCITAT AUDIENTA LA MARDARE SI A ZIS [FRANC]CA NU STA DE VORBA CU FOTAAAA,ATUINCI FOTA LA SUNAT PE BETIVUL DE PIRVU SI A FOST PRIMIT SA DISCUTAM,ACEST PIRVUUUUU SI A DAT SEAMA CA CEVA E NECURAT LA MIJLOC SI  MI A ZIS SA STAU LINISTIT,PINA LA NOILE PROCEDURI MEDICALE SI NU  A RESURSELOR UMANE FACUTE DE GAGICA MEA MARDAREEEE,,,,,,VOI CE INTELEGETI OAMENILOR DE RIND DIN OLTCHIM,?,,[CERNEVE,CERNEVE,NU SCAPI],,,,,,,CA FOTA  DE 1 AN SI CEVA,,,,  ARE INTERZIS A INTRA IN OLTCHIM?,,DE CE TRADATORULE SI MINCINOSULE DE CERNEV?,,,,,,,ZI MIZERIO DE TALPASANU,A TREBUIT SA TI PIERZI DEMNITATEA SI PRESTIGIUL PT A MINCA RAHAT POLITIC P N L ist?,in frunte cu CERNEV?,,CE VA MAI TREBUIA TRADATORILOR?,,,,,,,,,,,INJURATURI DE LA OAMENI DE RIND PE CARE I ATI TRIMIS ACASAAAAAAAAAAAAAA,BULANGIILOR SI NEMERNICILOR TRADATORI,VA MERITATI SOARTA CA N ARABIA[DECAPITAREA],,,,,,,,,,FOTAAAAA


Musafir

#19300 Re: Re: Re: Asta eeeeeeeePT TINE ION DAN[CAP BEEEEEEEEHAITOR]

2014-04-05 11:15

#19299: - Re: Re: Asta eeeeeeee

TINE MINTE CE SPUN;CA NU S A NASCUT INCA OMUL CARE SA MA ATINGAA ,IAR DACA NU AI INTELES DIN CE AM SPUS EU FOTA,,,,,,,,,,,ATUNCI O SA MAI VEDEM CE FACE SI FICATUL TAU,PT CA MA DOARE [AL NAIBII]  RAU,,INTELEGI MESAJUL MEU..........,,,,,,,,,PIPICASSO