Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#18902 Re: DEMISIA LIDERILOR DE SINDICAT,DEMISIA CONDUCERII OLTCHIM & ARPECHIM.

2014-03-30 12:19

#18843: - DEMISIA LIDERILOR DE SINDICAT,DEMISIA CONDUCERII OLTCHIM & ARPECHIM.

DEMISIA LIDERILOR DE SINDICAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DEMISIA CONDUCERII  OLTCHIM & ARPECHIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ROMINSOLV S.P.R.L., reprezentată prin Partener Coordonator Gheorghe Piperea si BDO BUSINESS RESTRUCTURING S.P.R.L., reprezentata prin Partener Coordonator Niculae Balan Administrator Judiciar Stanescu Nicolae Bogdan Codrut Administrator Special Pirvu Marius Director General Talpasanu Mihail Director General Adjunct Tehnic-Productie Spiru-Ciobescu Laurentiu-Armand Director General Adjunct Operatiuni Smeu Alin-Ion Director Economic Popescu Valentin Director Directia Energetica-Mecanica Marinescu Norocel-Lucian Director Directia Tehnica-Calitate-Mediu Munteanu Dana Maria Director Directia Resurse Umane

http://i.imgur.com/FMRfNgt.jpg...

 

http://i.imgur.com/ZDqTEdI.jpg...

 


Musafir

#18903 NU CUMVA ASTIA 2,SUNT CERNOBIL SI GAOCEL?INTREABA PICASSO

2014-03-30 12:23


Musafir

#18905

2014-03-30 12:55

Pe cernobal il pregatim pentru Tiriac, este in crestere pentru vanatoare, gaocel este in teste stintifice, baga noxe de prostie in el (sta cu punga de aurolac in nas) si folosim medicamenteee...., muuulte medicamente pe el hahahahihiihiihaahhaa


Musafir

#18906 Nu ma, astia deja sunt morti! Au "plans" ieri cainii la mormantul lor numai cu "lacrimi" de urina.

2014-03-30 12:57

#18904: - NU CUMVA ASTIA 2, SUNT CERNOBIL SI GAOCEL? INTREABA PICASSO

Nu ma, astia deja sunt morti! Au "plans" ieri cainii la mormantul lor numai cu "lacrimi" de urina.
Uite-i in poza facuta de revista Salvati planeta!

http://i.imgur.com/IKcDA7x.jpg?1?6965...

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-03-30 12:59



Musafir

#18908 Nu ma, astia deja sunt morti! Au "plans" ieri cainii la mormantul lor numai cu "lacrimi" de urina.

2014-03-30 13:03

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-03-30 13:10


dex

#18910

2014-03-30 13:11

Mai, nene PIPI-casso tu ai imaginatie si idei, nu gluma !!! Nu-ti trasneste prin capsorul ala plin de "inteligenta" vreo idee cum sa scoatem OLTCHIMUL din criza ???

Musafir

#18911 Re:

2014-03-30 13:15

#18910: dex -

Acum. Nici panselutele nu mai cresc in combinat, deja e praful si rugina la ea acasa.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-03-30 13:53



Musafir

#18913 Re:

2014-03-30 14:02

#18912: -

Ce e ghioca iti tremura chilotii pe tine? Nu vezi ca tu ameninti pe petitie si ai uitat ce amenintari ai facut si prin combinat? Aduti aminte de reclamatiile pe care le ai si nu uita ca esti urmarit si de politie si de procuratura si de colegii de care ti-ai batut joc. Ce, nu-ti mai convine sa fi in primul plan? Ai ajuns bataia de joc a combinatului, a lapusatei si a vaieenilor.


Musafir

#18914 ARE DREPTATE MIHAI NEAMTU. UNDE ESTE PONTA?

2014-03-30 14:22

#18888: - ARE DREPTATE MIHAI NEAMTU. UNDE ESTE PONTA?
CHIAR DACA NU A APARUT IN PUBLIC DUPA ESECUL PRIVATIZARII OLTCHIM, VICTOR PONTA A TRANSMIS "UN MESAJ" SALARIATIILOR SI DISPONIBILIZATIILOR DE LA OLTCHIM. IATA MESAJUL "SUBTITRAT"!

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/1609604_496912077081387_...

musafir

#18915

2014-03-30 14:35

DISPONIBILIZATI NU UITATI DE INTILNIREA DE PE DATA DE 02 04 2014 ORA 9 IN FATA PAVILIONULUI SI ACOLO NE VOM HOTARI LA CARE INSTITUTI ALE STATULUI VOM MERGE SI VOM STA ACOLO PINA CIND NE VOR DA SALARIILR LA ZI ,NU EZITATI VENITI TOTI ESTE INTERESUL NOSTRU

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-03-30 15:42


m.eu

#18917 ?...pentru 18915

2014-03-30 15:45

Care salarii la zi ,voi disponibilizatii v-a luat banii ,noi cei care muncim avem 3 luni restante?
ÏON D PPP

#18918

2014-03-30 15:49

VOR PICA NISTE CAPETE MARI DIN OLTCHIM ODATA CU NOUA ORGANIGRAMA ?????? EI BINE DICULOIU E PE FAZA SI CHIAMA OAMENI DISPONIBILIZATI DE ACASA LA PROTESTE MAINE SI MARTI ...LA CE??
CE URMARESTE MIZERABILU??
ORICUM IN ANGAJATI OLTCHIM SPRIJIN NU MAI ARE ...S-AU CONVINS MULTI CE INTERESE SUSTINESI IN AFARA DE CITIVA AUROLACI PRECUM IVANESCU ,DUMITRASCU GIORNOIU ,COMANESCU NU MAI ARE SUSTINERE.
MAI SPERA SI EL PRECUM """"SPINU LA CRESTEREA BARBI""""
SVO

#18919

2014-03-30 15:55

DISPONIBILIZATI NU MAI SPERATI SI PUNETI BOTU PE ROMANESTE LA GOGOSILE LUI DICULOIU ,CUM CA VA DA SI VA DA SI CA VETI VENI INAPOI IN OLTCHIM.....E VAX VOM PLECA SI NOI ACASA CEI CARE AM RAMAS SI NU SE STIE DACA PLECAM CUM ATI PLECAT VOI!!!!!!
NADEJDEA AIA CAUTATIVA SERVICI CA SINTETI CU UN PAS INAINTEA NOASTRA

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-03-30 15:57



Musafir

#18921 Re: ?...pentru 18915

2014-03-30 15:59

#18917: m.eu - ?...pentru 18915

Prin DISPONIBILIZARE, daca nu ai citit vre-o lege in viata ta, iti spun eu acum. PE PROCEDURA DE LICHIDARE CATRE FOSTUL SALARIAT. TREBUIE SA SE  ADUCA LA ZI TOATE DATORIILE SI RESTANTELE( CREANTELE)  CATRE CEI DISPONIBILIZATI (pe proces se pot cere si despagubiri de intarziere, deoarece s-au folosit de bani pana la achitarea catre noi),  ACHITANDU-LE LA ZI.  IN CAZ DE INSOLVENTA NU  AU VOIE  SA SE CUMULEAZA DATORII ALE SOCIETATII CATRE CEI INDREPTATITI !!!! Daca societatea cumuleaza datorii de la inceperea insolventei catre datornici si le inmultesc, se trece la procedura de lichidare, FALIMENT.

Disponibilizatii in situatia actuala, AU IMPRUMUTAT OLTCHIM CU BANII LOR pentru a salva societatea Oltchim, dar se observa ce au facut LIDERII VOSTRI si CONDUCEREA OLTCHIM cu banii nostri. Plus, sa nu uitam de deturnarea de bani de la CAR catre CET Govora, acesti bani fiind blocati la masa credala, plus restul banilor, care sunt blocati.

CREÁNȚĂ, creanțe, s. f. Dreptul creditorului de a pretinde de la debitor să dea, să facă sau să nu facă ceva; (concr.) act care stabilește acest drept. [Pr.: cre-an-] — Din fr. créance.


Musafir

#18922

2014-03-30 16:14

Nu venim mai nesimtitule la indemnul sau indrumarea cuiva(ba cat de prosti santeti astia din SVO OARE NU ESTE DREPTUL NOSTRU, AM FOST DATI AFARA SI SE IMPLINESTE ANUL SI NU AM FOST PLATITI, CHIAR NU VA ESTE RUSINE, ho ca venim ptr. o zi dupa care hotaram unde ne mutam la prefectura sau consiliu judetean) venim ca asa vrem noi .Ne-am saturat de atata minciuna si pacaleala ,iar daca voi astia care mai santeti in combinat nu iesiti, chiar nu ne intereseaza ca oricum decat sa vad o fata de tigan imputit mai bine prefer sa stau cu Talpasanu sa ma minta.Asta care te mumesti ION D PPP este treaba ta pe cine freferi dar dute dracului nu imi impune mie un tigan mincinos care a facut (sau face parte) din parte din partidul unui securist ordinar.

Musafir

#18923

2014-03-30 16:22

Disponibilizatii in situatia actuala, AU IMPRUMUTAT OLTCHIM CU BANII LOR pentru a salva societatea Oltchim, dar se observa ce au facut LIDERII VOSTRI si CONDUCEREA OLTCHIM cu banii nostri. Plus sa nu uitam de deturnarea de bani de la CAR catre CET Govora, acesti bani fiind blocati la masa credala, plus restul banilor, care sunt blocati.

DISPONIBILIZAT

#18924

2014-03-30 16:25

Ma boul satului "m.eu"se vede ca esti de la SVRO(R vine de la rahat)am avut o informatie, cica un tigan imputit umbla prin secti si le croncanea la babuini bezmetici ca cica "magnifica conducere "peste capul lui a facut plata catre disponibilizati(retine daca intelegi ce inseamna ) a salariilor restante MA VITA SATULUI sant oameni care aveam de luat bani pe concediu din 2012, dar tiganul imputit de la PC a uitat sa va spuna ca "conducerea magnifica de lipitori de afise" nu au dat decat vreo ~123 de disponibilizati restul dracu stie cand.Asa ca HAI SICTIR vita satului analfabeta
FUNIE SI COLEGU SAPUN

#18925

2014-03-30 16:37

Ce v-am spus mai oameni buni, astia de la SVO de atat sant buni la injuri, la calomni si minciuni nimic concret, nici acum in ceasul al doisprezecelea ei tot de balaceala stau si nu auzi de la ei un plan concret o solutie viabila ,credibila stau si injura oameni.Uitati-va la acest ION D PPP(mai e si pe post de maistru in propen, dar fara studi) care umbla la curu lui Cernev, uitati ce caractere de oameni au in sindicat si voi vreti salvarea combinatului cu astfel de oameni ,mai astia au fost la discuti si tratative pe la Bucuresti, la minister, poate si la guvern ,voi ralizati ce impresie au lasat aceste animale (ca oameni nu pot fi numiti)pe unde au fost si va mirati de situatia actuala a Oltchimului