Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-03-29 17:15



Musafir

#18877 BAI CAP DECAL BAI TIGANEE,TINE MINTE CA VENI SI FOTAAAAAAAAAAAA

2014-03-29 18:21

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-03-29 18:26



Musafir

#18879

2014-03-29 18:39

Doamne esti chiar prost bai Ion Dan, daca ai ajuns sa dezvolti un astfel de dialog sub demnitatea unui om normal, nu ma mir ca faci parte din sindicatul SVO ,deci astfel de oameni aveti acolo si parca esti si un fel de lider din umbra. Incepeti sa va dati arama pe fata, deci voi nu vreti progres doar benefici si un spatiu virtual unde sa va descarcati frustrarile obscene, la ce ajuta acest dialog Oltchimului, tu realizezi ma baiatule cat de prost si incult poti sa fii si doresti postul de maistru, care acum il ocupi fara a avea studii (ai pe mana niste oameni, faci pontaje,le dai libere)ce exemplu de moralitate si conduita le dai subalternilor tai cand vad ce caracter de om esti.Ba nesimtitule din cauza lui Cernev care v-a manipulat pe voi astia din propen si a gasit astfel de exemplare gen TU ,alti oameni sufera si sufera al dracului si un judet intreg.Sa-ti fie rusine ma nesimtitule daca ai ajuns sa te cobori la un nivel atat de josnic ca sa obti un minim profit sau beneficiu, vezi ma aici se face deosebirea dintre a fi OM si profitor ordinar, vandut ptr. interes marunt sau personal.

Musafir

#18880 CE SPUNE PRESA DIN GIURGIU - ORASUL DE BASTINA AL "MARELUI" PIPEREA DESPRE OLTCHIM?

2014-03-29 18:48

#18876: - Sabotage

http://informatiadegiurgiu.ro/privatizarea-oltchim-amanata-la-infinit/

Privatizarea Oltchim, amânată la infinit

ACTUALITATE, ECONOMIC
29 martie 2014


Consorţiul de administratori judiciari format din RomInsolv SPRL şi BDO Business Restructuring SPRL a anunţat că până pe 28 martie, ora 11.00, termenul limită, niciun investitor nu a depus oferte angajante de cumpărare a acţiunilor deţinute de Oltchim SA.
Au existat patru potenţiali investitori care au achizionat caietul de sarcini, însă trei dintre aceştia nu au depus oferte deloc iar al patrulea a făcut-o prea târziu. În condiţiile date, Adunarea Creditorilor a decis amânarea licitaţiei cu încă o lună.

Investitorii care s-au arătat interesaţi sunt un consorţiu chinez format din Baota Petrochemical Group şi Junlum Petroleum, omul de afaceri clujean Ştefan Vuza (Forbes îi estimează averea la 175 milioane euro), SIF Transilvania şi un fond de investiţii elveţian.
Cei patru au achitat suma de 20.000 de euro plus TVA pentru achizionarea Caietului de prezentare ce detaliază procedura şi etapele vânzării fluxului de producţie al Oltchim SA.

Precedenta amânare a depunerii de oferte s-a petrecut la sfârşitul lunii ianuarie, anul curent.
Oltchim SA se află în procedură de insolvenţă din 30 ianuarie 2013, strategia de reorganizare judiciară propusă de către consorţiul de administratori presupunând înfiinţarea unei societăţi comerciale noi, respectiv Oltchim SPV.



DECI,  CE INTELEGETI PRIN "PRIVATIZAREA OLTCHIM, AMANATA LA INFINIT"?
EU UNUL CRED CA PRIN SINTAGMA DE MAI SUS SE INTELEGE CA "PRIVATIZAREA OLTCHIM ... LA SFANTU' ASTEAPTA"!

DECI, EU ZIC SA-L ASPTETAM CU TOTII (SALARIATI SI DISPONIBILIZATI DE LA RAMNICU VALCEA SI DE LA PITESTI) PE MINISTRUL ECONOMIEI, CONSTANTIN NITA, IN DATA DE 01.04.2014, LA OLTCHIM SI SA-I CEREM EXPLICATII PENTRU CA AI NOSTRI CONDUCATORI SI LIDERI DE SINDICAT NU NE SPUN NIMIC, IGNORANDU-NE!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-03-29 19:00


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-03-29 19:04



Musafir

#18883 CE SPUNE PRESA DIN GIURGIU - ORASUL DE BASTINA AL "MARELUI" PIPEREA DESPRE OLTCHIM?

2014-03-29 19:13


Musafir

#18884 ARE DREPTATE MIHAI NEAMTU. UNDE ESTE PONTA?

2014-03-29 19:57

#18883: - CE SPUNE PRESA DIN GIURGIU - ORASUL DE BASTINA AL "MARELUI" PIPEREA DESPRE OLTCHIM?

https://ro.stiri.yahoo.com/mihail-neam%C5%A3u-dup%C4%83-un-nou-e%C5%9Fec-%C3%AEn-procesul-090300558.html

 

Mihail Neamţu: După un nou eşec în procesul de privatizare a Oltchim, Ponta a stat ascuns de presă

Preşedintele Noua Republică, Mihai Neamţu a declarat vineri seară că noua tentativă de privatizare a Oltchim a fost un eşec total, iar vinovat de acest lucru se face premierul Victor Ponta, care a stat ascuns de presă în ziua cu pricina.

Vineri a fost altă zi neagră pentru Oltchim. Niciunul din cei patru potenţiali investitori care achiziţionaseră caietul de prezentare pentru privatizarea Oltchim, care se află în insolvenţă de la începutul anului 2013, nu a depus oferta angajantă în termenul limită, o parte dintre aceştia solicitând un nou termen, de 30 de zile, potrivit consorţiului de administratori judiciari ai combinatului petrochimic.

„Eşec total în noua tentativă de privatizare a Oltchim. Până la termenul de depunere a ofertelor nu s-a prezentat niciun cumpărător. Nici rus, nici chinez, cum ne tot abureau oficialii guvernului. Ştiţi cine a îngropat definitiv acest combinat? Victor Ponta, cel care, în vara lui 2012, în loc să încerce o privatizare serioasă, i-a permis lui Dan Diaconescu să participe, „pe persoană fizică”, la licitaţie, deşi ştia că liderul PP-DD nu vrea decât să facă circ. Ponta a vrut să-i facă publicitate lui Diaconescu, ca să fure din voturile opoziţiei de dreapta, la alegerile parlamentare din iarna lui 2012. Un joc inconştient, care a distrus orice perspectivă ca un investitor serios să se apropie de acest combinat”, a declarat Mihai Neamţu.

Urmează probabil închiderea definitivă, mii de şomeri, iar oraşul Râmnicu Vâlcea rămâne fără principala sursă de venit.

Vineri, 28 martie, premierul Victor Ponta nu a avut nicio activitate publică. Nici o apariţie televizată. A stat ascuns”, a adăugat Neamţu.


Musafir

#18885 Re: ARE DREPTATE MIHAI NEAMTU. UNDE ESTE PONTA?

2014-03-29 20:03

#18884: - ARE DREPTATE MIHAI NEAMTU. UNDE ESTE PONTA?

cred eu fota ca vom intra in puscarieee, ZAUUUUUUUUUUUUUUU TRADATORILOR,MIE NU MI ESTE FRICAAAAAAAAAAAAAA.PT CA EU SINT GANTOI


Musafir

#18886 Re: CE SPUNE PRESA DIN GIURGIU - ORASUL DE BASTINA AL "MARELUI" PIPEREA DESPRE OLTCHIM?

2014-03-29 20:05

#18883: - CE SPUNE PRESA DIN GIURGIU - ORASUL DE BASTINA AL "MARELUI" PIPEREA DESPRE OLTCHIM?

NU STIU DACA ATI INTELES CEVAAAAAAAAAAAAAAAAA,DAR DECAPITAREA VOASTRA E ASTEPTATA CU TURLER SI TRIMBITE,DIN PARTEA OAMENILOR,,,,,,,GANTOI SI NU PICASSO


Musafir

#18888 ARE DREPTATE MIHAI NEAMTU. UNDE ESTE PONTA?

2014-03-29 21:07

#18884: - ARE DREPTATE MIHAI NEAMTU. UNDE ESTE PONTA?

CHIAR DACA NU A APARUT IN PUBLIC DUPA ESECUL PRIVATIZARII OLTCHIM, VICTOR PONTA A TRANSMIS "UN MESAJ" SALARIATIILOR SI DISPONIBILIZATIILOR DE LA OLTCHIM. IATA MESAJUL!

https://fbexternal-a.akamaihd.net/safe_image.php?d=AQCmGKWzrHwYHo2r&w=398&am...

XZ.MEN

#18889 FOTA SAU CINE SSTI......

2014-03-29 23:53

M-AM SATURAT DE INJURIILE TALE. AI FOST UN BETIV SI UN SCANDALAGIU DE MIC.ADUTI AMINTE DE SCANDALURILE FACUTE CU COSTICA PREDESCU LA GOVORA BAI.DA-MI AMANUNTE SA VAD CA TU POSTEZI
ANGAJAT POLIOL

#18890 SMARANDA

2014-03-30 00:22

MAISTRU IN PROPEN , FOST POLITIST CORUPT,PRINS ASUPRA FAPTULUI SI ANGAJAT LA OLTCHIM PE POST DE MAISTRU. ESTE OMUL CAEE IMBIRLIGA TOTI OAMENII CARE LUCREAZA IN PROPEN- POLIOL[ CINE NU ESTE CU EL ESTE INPOTRIVA LUI].DOMNULE SEF SECTIE PROPEN A- TI GASIT SERPENTINA DE INOX CARE A DISPARUT ACUM UN AN? O PERSOANA CU CONDAMNARE NU CRED CA POATE DETINE O FUNCTIE DE CONDUCERE LA NIVEL DE MAISTRU
COLEGUL TAU

#18891 re:18890

2014-03-30 07:39

Bai angajat POLIOL, ba frate dar invidios mai esti pe el!
Poti sa ne spui si noua ce fel de angajat esti tu si cine te-a angajat?
NU CUMVA VISEZI LA POSTUL LUI?
P.S.
Ai grija ca stiu cine esti, te-am citit si o sa-ti "PUBLIC DOSARUL" tau pe aceasta petitie sa vada lumea si colegii cine ai fost in trecut si ce rahaturi VICTORIENE maninci acum.
DISPONIBILIZAT

#18892

2014-03-30 08:54

Minciuni si iar minciuni, astia sant varza, pana acum au cerut liniste ca se sperie liota de investitori la Oltchim, ca sa realizam ca in final nu este nici unu, ca practic nu au ce sa cumpere daca astia nici documentatia nu au fost in stare sa o faca (ce mama dracului fac 23 de directori se scarmana in cur si asteapta salariul),iar noi facem joc de glezne(sant patru termene de reorganizare pana acum si nici unul realizat, acum cer alt termen peste 6 luni), ma da prosti am ajuns ne-au indobitocit si prostit cu zeci de comunicate mincinoase si tiganul ala imputit de la SVRO care le sustine nadragi si ii sterge la cur.Nu mai avem nici o sansa, parerea mea este ca nu are rost sa mai mergem la Oltchim ce sa mai ne minta in continuare aia acolo nu stiu nimic de cat sa -si incaseze salariile cat se mai poate, haideti fratilor in fata Prefecturi, la Consiliul Judetean, astia cu guvernarea lor de cacat isi bat joc de noi se face anul si doar promisiuni si minciuni ordinare,bai unde s-a ajuns.

Musafir

#18893

2014-03-30 09:27

Da frate, pe 1 aprilie vine Ponta, il aduce EL LIDERO MAXIMO COINELIANUS CHECHEVARA CERNEV si il aduce cu limba in c_r la Ponta ca nu cumva sa se bese si sa se sperie investitori promisi de liderul de rahat CERNEV.

Musafir

#18894 Re: FOTA SAU CINE SSTI......

2014-03-30 10:07

nu e treaba ta mizerio ce am facut in prticular cu fratele meu COSTICA PREDESCU,CA AM BAUT E TREABA MEA,NU AM BAUT BANI TAI SI NU MI AI PLATIT TU AMENZILEEE,SCIRBA MIZERABILA CE ESTI,CA VAD CA NU TE INTERESEAZA DECIT PIELEA TA SI A LUI CERNEV,VA VOM SCARPINA JIGODIILOR

#18889: XZ.MEN - FOTA SAU CINE SSTI......

 


Musafir

#18895 Re: SMARANDA

2014-03-30 10:12

#18890: ANGAJAT POLIOL - SMARANDA

DACA AI FOST POLITIST,ATUNCI INTREABA L PE FOSTUL TAU COLEG LA CARE IA M SPART FATA,INTREABA L JIGODIE ORDINARA[ PE BORASCU],SPER CA ITI ADUCI AMINTEEE


Musafir

#18896 Re: Re: AM UITAT SA MA SEMNEZ TIGANE[GANTOI]PICASSO

2014-03-30 10:15


Musafir

#18897

2014-03-30 10:56

Bai astia de la SVO sant ca paduchi lati, niste paraziti sau pus si ei pe supt ,iar daca vrei sa scapi de ei se agata cu dinti de favorurile castigate de pe urma fraierilor.
deea

#18898

2014-03-30 11:17

Bai, asta de la 18897 intai mai ia lectii la gramatica si-apoi posteaza comentarii ! Esti cumva de la S.L.O ???

Musafir

#18899 Re: si care i problema ta? esti cumva boschetar cernevist?picasso

2014-03-30 11:46


Musafir

#18900 Re: Re: si care i problema ta? esti cumva boschetar cernevist?picasso

2014-03-30 11:53

#18899: - Re: si care i problema ta? esti cumva boschetar cernevist?picasso

fiecare om scrie cum vrea,nu conteaza cite clase are si cita gramatica a invatat,cred ca te doare mai rau de ce scrie acel musafir,,,,miirs,eu sint;PICASSO