Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiție în atenția lui Crin Antonescu


Musafir

#351

2012-08-01 17:28

Dle Crin - te-ai erijat in liberal! Poti crede ca - de atunci - ma mir cum nu ti-a crapat obrazul!Poti sa crezi ca simt ca habar n-ai de Doctrina Liberala? (ca pe-a comunista o stiu, si boschetarii)
Vei fi auzind de Genialii Bratianu si Coposu ?
Stii ce s-a intamplat cu D-lor?
In 2007, cand - la Timisoara, unde inca nu se uscase sangele eroilor morti in '90 - , v-ati adunat voi, astia nemernicii bolsevici & falsi liberali, de acum, si ati semnat PACTUL de alianta! Taman la Timisoara v-ati gasit!
Stii ce s-a intamplat cu Bratianu si Coposu, in clipa aceea?S-au facut"vartelnita" in mormant!
Mai SPELBULE si FESENEA OFILITA, poti tu sa ai curaj sa spui ca esti compatibil semantic cu acesti doi bravi romani?
Bai, "avorton" mascul, ca nici barbatie cred ca nu ai !
Intelegi ca TARA & adevaratii romani nu te vor?
Geoana era de mii de ori mai Barbat, mai mascul, mai destept, mai comunist, mai familist, mai constiincios, mai normal la creier si nedezdrogat decat tine, iar despre Dl Presedinte Basescu, care este Arhetipul OMULUI adevarat -- barbat de stat si barbat in cuib -- , ce sa-ti mai spun, ca nici degetul mic al labei n-ai merita sa i-l saruti!
Mars la Tulcea, ca poate mai gasesti SUPLINIRI pe la Istoria aia a ta, pe care niciodata n-ai stiut-o!
Cu spectaculoasa si agresiva sinceritate! !

Musafir

#352

2012-08-01 17:28

Nu am votat, deci astept sa pleci de la Cotroceni...

Musafir

#353

2012-08-01 17:28

Domnule Antonescu, aţi auzit vreodată expresia "Ne Sutor ultra crepidam"?
eXo

#354

2012-08-01 17:28

A fospt prima data in viata cand nu am votat.
Asta pentru ca Ponta nu espte prim ministrul meu, cu atat mai putin Antonescu nu este, nu a fost si nici nu va fi vreodata presedintele meu. Eu nu l-am ales pe Ponta si nici pe Antonescu, asta insemnand ca ei nu au dreptul sa ma intrebe daca inca imi mai doresc un presedinte pe care l-am ales... de 2 ori...

Musafir

#355

2012-08-01 17:29

Sunt mai viu si mai treaz decat Antonescu.Dreptul de a vota nu are si nu impune obligatia de a vota.Vreau sa-l exercit,bine,nu-nu.De ce sa legitimez cu votul meu lovitura de stat clocita de Iliescu si Voiculescu si executata de Ponta si Adormescu.Nu exista 9 milioane de romani cheauni sau imbecili,noi care nu am votat suntem inteligenta natiei,cei care s-au lasat dusi ca oile la urne,n-au priceput nimic fie din cauza varstei fie a prostiei.Sa se trezeasca asadar cei care au marsaluit si tropait spre sectiile de votare.Am eu mai multe de spus,dar sptiul e mic si vreau sa las loc cat mai multor adevarati cetateni romani.Av. Gelu Grigoras

Musafir

#356

2012-08-01 17:29

sa plece antonescu si cu ponta, sa lase Romania in pace si liniste, numai rau ne-a facut, ca premier trebuia sa se ocupe de guvernarea Romaniei, de economie si stare din agricultura, nu sa arunce tara intr-un razboi social si impotriva europei
AlM.

#357 Semnatura capcana!!! falsa

2012-08-01 17:29

Am primit acest email pentru care nu am subscris. Oricine se poate folosi de numele si adresa de emai a altcuiva pentru a semna in fals petitia. Va avertizez ca IP se inregistreaza si puteti raspunde d.p.d.v. legal pt. fals.


"Buna ziua!

Vă mulțumim deoarece ați semnat Petiție în atenția lui Crin Antonescu petiții
http://www.petitieonline.com/petiie_in_atenia_lui_crin_antonescu

Pentru a confirma semnătura dvs. sau pentru a elimina semnătura, vă rugăm accesați următoarea pagină:
http://www.petitieonline.com/xxxxxxxxxxxxxxxxxx/xxxxx

Vă rugăm să spuneți la cât mai multe persoane despre această petiție. Cu cât mai multe semnături, cu atât mai multă atenție alocată petiției din partea mass media și a persoanelor cu putere de decizie.

Cele mai bune urăr,
Petitieonline.com"

Musafir

#358

2012-08-01 17:30

Recomandarea Comisiei de la Veneţia, organism invocat din ambele tabere, niciodată integral: „Nu se recomandă [...] un cvorum de participare, întrucât îi asimilează pe cei care se abţin cu partizanii votului negativ".
Adrian Perșinaru

Musafir

#359

2012-08-01 17:31

Intr-un stat democratic,constitutia este legea fundamentala,ce nu poate fi incalcat de NIMENI.Mafiotii din USL,care au incalcat Constitutia Romaniei,sa fie trasi la raspundere!

Musafir

#360

2012-08-01 17:34

Desi anul trecut colaboratorii tai din PNL erau sa ma bage in mormant cu sange rece, SUNT VIE SI NU AM VOTAT IN 2012.

Musafir

#361

2012-08-01 17:34

Sunt in viata si nu am fost la referendum

Musafir

#362

2012-08-01 17:34

Traiesc Domnule Antonescu !

Musafir

#363

2012-08-01 17:35

crin,esti treaz?nu am votat sunt viu dar sper sa te bantui

Musafir

#364

2012-08-01 17:35

Va solicit demisia imediata si parasirea Palatului Cotroceni!

Musafir

#365

2012-08-01 17:35

acest individ cu discurs gaunos in care nu spune nimic fraze intregi si lungeste cuvintele ca hitler crezand ca e mai convingator, sa dispara in realitatea lui paralela unde minciuna o fi realitate.Un om fara caracter,morala ,memorie,cinste..pe scurt un om care a luat un salariu imens ani de zile din munca si impozitele platite de noi toti actionand ca un cancer ,ca o tumoare maligna la varful societatii.


Musafir

#366

2012-08-01 17:35

Sunt in viata (alive and kicking in Canada) si cu pasaport Romanesc valabil. Am fost in Romania in perioada in care USL a incalcat Constitutia Romaniei cu o lipsa de respect infricosatoare pentru PRIMA lege a tarii! Nu am afinitati politice! Nu am votat la referendum ptr. a da un semnal clar de dezaprobare ptr. acest act!

Musafir

#367

2012-08-01 17:36

bunul tau simt, pe care nu l-ai aratat inca, te impiedica sa vezi!

Musafir

#368

2012-08-01 17:36

nu stiti sa pierdeti, domnilor USL-isti!

Musafir

#369

2012-08-01 17:37

Imi este sila si rusine cu asa mincinosi, eu m-am mandrit toata viata cu romanasii nostri si parca nu imi vine sa cred ca s-au nascut pe pamant romanesc 2 analfabeti, plagiatori, repetenti in toate de talia lor.

Musafir

#370

2012-08-01 17:38

Cu respect va anunt ca nu am binevoit sa mor.

Musafir

#371

2012-08-01 17:39

Eu, semnatara petitie si cei cinci membrii cu drept de vot ai familiei mele( sot, fiica, ginere, fiu )suntem cat se poate de vii si normali ! Dar suntem ocupati cu munca ( implicit si cu plata darilor catre stat ) pentru noi si angajatii firmei pe care o avem ! Sper ca tu, d-le Antonescu sa fii cat se poate de mort din punct de vedere politic, in cel mai scurt timp !

Musafir

#372

2012-08-01 17:39

D. Antonescu sint cetatean roman cu rezidenta in Italia.De ce sint plecat cu familia acolo si nu dorm pe perna mea acasa?.Raspundeti-mi la aceasta intrebare.

Musafir

#373

2012-08-01 17:40

Destaptarea, a trecut vremea frumosilor din padurea adormita.

Musafir

#374

2012-08-01 17:40

-Cind d-nul Crin Antonescu va participa anul viitor la alegerile prezidentiale, o sa vada ca nu va obtine nici aceste 40 de procente. Sa vedem ce va mai zice atunci!!!

Musafir

#375

2012-08-01 17:40

N-AM VOTAT, ASTEPT CA DOMNUL BASESCU SA SE INTOARCA LA COTROCENI.