Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-08-01 17:08



Musafir

#302

2012-08-01 17:08

ca sa vezi Crine ca mai traim si mai avem si drept de vot, chiar daca suntem prin tari straine, suntem cetateni romani care de fiecare data cand venim in tara aducem milioane de euro pe care voi parlamentari ii papati si va unflati buzunarele

Musafir

#303

2012-08-01 17:08

Pacat de toti cei care au indurat si au murit pentru tara. Pacat.
Pacat de copiii care sunt nevoiti sa retina numele unui astfel de presedinte al tarii.

Musafir

#304

2012-08-01 17:09

Crin Antonescu... esti un mare prost.

Musafir

#305

2012-08-01 17:10

Solicit domnului Tufa Antonescu retragerea din viata politica.

Musafir

#306

2012-08-01 17:10

Doamne, oare Crin este cu adevarat liberal?
Doamne mare-i gradina TA!!!

Musafir

#307

2012-08-01 17:10

Nu am fost la referendum dar sunt viu si eu :D. Mort e ponta si sova pt. ca ei nu au fost recenzati...Deci ei nu exista ;)
Tapus Constantin

#308

2012-08-01 17:10

Ma numesc Tapus Constantin si am calitatea de LUPTATOR IN REZISTENTA ANTICOMUNISTA , calitate acordata de Ministerul Justitiei . Anunt opinia publica ca si in regimul comunist am boicotat toate alegerile la care nu am participat ca protest la adresa regimului de la aceea data.

Musafir

#309

2012-08-01 17:10

Nu voi fi de acord niciodata cu hotii si cu impostorii.

Musafir

#310

2012-08-01 17:11

Rusine Crin Antonescu, Victor Ponta, Ion Iliescu si Voiculescu. Voi sunteti cei care ar trebui sa platiti pentru haosul din tara asta. Mi-as dori sa va vad la puscarie hotilor.
ABSENTI motivat!

#311 Vot prin substituire!!!???????????

2012-08-01 17:11

Doamne, acum am aflat!
Cum adica, putea vota altcineva in locul nostru???
Ei spuneti, si Dvs.! Oare CCR stie atatea faradelegi / fraude/ hotii/ amenintari etc., etc., etc.???
Cine stie cum aflam ?

Musafir

#312

2012-08-01 17:11

sustin un stat de drept; sint impotriva tuturor pucistilor;

Musafir

#313

2012-08-01 17:11

nu mă simt şi nu vreau să fiu reprezentat de antonescu ,ponta,voiculescu,dragnea,voicu(amândoi),ghişe(alt turnător)nicolăescu,şova(un golan politic),vosganian,tăriceanu cel fără onoare,mihalache cel huligan,buşoiu cel îndobitocit,etc+toate vuvuzelele detractorilor din media care învrăjbesc societatea !

Musafir

#314

2012-08-01 17:12

Demisia! Demisia! Demisia!

Musafir

#315

2012-08-01 17:12

Din 1989 fac parte din ,,GENERATIA DE SACRFICIU".NU NE MAI SACRFICATI!

Musafir

#316

2012-08-01 17:15

Domnu Crin,
Nu am fost la vot pentru ca mi-a fost somn.
Sunt viu, desi dorm. Domnu' Crin nu ma credeti, nu? Uitati-va in oglinda si imi veti da dreptate.
Daca ati fi pus si dumneavoastra referendumul in alta zi, mai era o treaba, dar duminica? Atunci se doarme la greu, ca doar e zi de odihna.
Na, ca am obosit. Ma duc sa ma intind putin.

Musafir

#317

2012-08-01 17:16

Ceea ce s-a intamplat in ultimele saptamani in Romania este de neimaginat pentru o tara Europeana, sper ca societatea sa revina la DEMOCRATIE si NORMALITATE cat mai curand.

Musafir

#318

2012-08-01 17:17

Nu am fost la vot, ceea ce inseamna NU
Felul cum s-a ajuns la acest referendum, m-a convins ca s-a incercat o lovitura de stat.

Musafir

#319

2012-08-01 17:17

USL a pierdut, nefiind indeplinita conditia legala de validare a referendumului. In consecinta cred ca este necesara demisia initiatorilor actiunii de suspendare a presedintelui ales Traian Basescu, care au violat constitutia si regulamentele parlamentului, incercand vadit sa schimbe ordinea de drept a statului, actiuni care pot fi definite ca lovitura de stat parlamentara. In acelasi sens pot fi definite actiunile de limitare a puterilor Curtii Constitutionale, care au continuat si dupa referendum prin incercarea vadita de intimidare a acesteia si de sugerare de solutii in procesul de validare sau invalidare a referendumului. In fapt, prin aceste actiuni parlamentarii USL au subminat ordinea de drept statului roman, producand in plus prejudicii materiale economice si de incredere incalculabile. Afectand in mod sever imaginea Romaniei, parlamentarii participanti la puciul anticonstitutional au savarsit actul de tradare a intereselor nationale, incercand sa desprinda Romania din aliantele si tratatele internationale, care asigura securitatea financiara si militara a tarii noastre.

Musafir

#320

2012-08-01 17:17

D-le Antonescu! Suntem de prin aceleasi locuri, suntem cam de aceeasi varsta. Si eu am facut o facultate, cam in acelas timp cu d-ta, dar nu mi-am permis sa chiulesc, sa repet ani de scoala unde ma tineau parintii, nevoiasi ca si ai d-tale.Mi-am vazut de viata mea ca tot romanul asezat la locul lui ducand o viata de om normal si incercand sa nu deranjez prea multa lume, asa viu cum nu ma vezi d-ta. Sa stii, ca nu tot ce nu-ti place trebuie aruncat la gunoi, mai e vorba si de gusturile d-tale care... sa ne fie cu iertare, nu prea sunt elevate cu toata retorica cu care bati campii si infierbanti capete.Ne consideri rebuturi, morti, apatrizi, nenascuti dar suntem vii si te vedem si-ai sa ne vezi si d-ta cat de curand cand cand vei reajunge cu picioarele pe pamant.

Musafir

#321

2012-08-01 17:18

N-am participat la referendum, din simplu motiv ca in 2009, am votat ca presedintele Romaniei sa ne reprezinte intern si international 5 ani, nu 3 ani.
Iar daca eu ma numar in categoria celor "decedati" ai domnului Antonescu, il anunt ca traiesc si sunt platitoare de taxe si impozite la stat :)

Musafir

#322

2012-08-01 17:18

Am BOICOTAT JAFREFERENDUMUL USL,JAFREFERENDUMUL a picat cu un scor zdrobitor.Atunci ce mai cauta Crin Antonescu la Cotroceni??????de fapt nici nu stim cum a ajuns acolo asa peste noapte ne-am trezit cu un neavenit la Cotroceni,Eu cu familia mea in 2009,am VOTAT PRESEDINTELE TRAIAN BASESCU.,,,FORZAAAAAAAAAAA BASEEEEEEEEEEEEE,,,

Musafir

#323

2012-08-01 17:18

Ptr informarea celor interesati: eu nu am fost recenzat la ultimul recensamant si la fel multi alti locatari de pe strada mea. De ce? Nu stim.
NicoRom

#324

2012-08-01 17:19

Daca nu votez pentru voi nu inseamna ca nu exist, doar ca nu va respect pe voi si ceea ce vreti sa ne impuneti. VRETI SA VA AJUTAM SA FURATI SI SA SCAPATI NEPEDEPSITI...VA CONSTRANGE MOTANUL FELIX SA-L SCAPATI DE PUSCARIE...CU CE VA ARE LA MANA? Vreau asa am DREPTUL sa decid daca votez sau nu, cum este normal intr-o tara democrata, nu vreau sa intru sub comunistul vostru, Ma mir ca nu scoateti o lege sa ne impuscati pe stadion pe cei care am refuzat sa mergem la vot.

Musafir

#325

2012-08-01 17:19

nu am votat si totusi exist