Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiție în atenția lui Crin Antonescu


Musafir

#251

2012-08-01 16:50

Demisia celor compromisi!

Musafir

#252

2012-08-01 16:51

"Traiesc, deci exist"

Musafir

#253

2012-08-01 16:51

Nu am votat si sint viu.

Musafir

#254

2012-08-01 16:51

sunt cat se poate de viu, am considerat ca nu au existat temeiuri legale pentru suspendarea presedintelui, motiv pt care nu am participat la referendum, si-l invit pe dl. Antonescu sa-si respecte cuvantul dat si sa se retraga din viata publica daca Basescu revine la Cotroceni.

Musafir

#255

2012-08-01 16:51

7,5 mil de romani care au aprobat lovitura de stat nu inseamna majoritate ROMANIEI,dar antonescu nu are de unde sa stie ca in parlament nu a foste mai deloc,el e ocupat cu somnul,dar cand primeste salariu de ce nu se intreaba de unde sunt banii?ia in legatura cu asa zisul boicot la referendum sa taca din gura usl-ul ca au chiulit 2 luni din parlament ,cand nu participau la la sedintele guvernului si primeau salariu,iar bolsevicul iliescu sa nu mai latre ca ar trebui inpuscat pentru raul facut ROMANIEI SI ROMANILOR

Musafir

#256

2012-08-01 16:52

Basescu este presedintele Romaniei !

Musafir

#257

2012-08-01 16:52

Sunt extrem de viu!!!
Nu am votat si locuiesc in Romania!
Daca se vroia demiterea "marinarului, tiranului, dictatorului, etc..." se prezentau la vot mult mai multi "morti". Sunt curios daca Voiculescu mai traieste dupa referendum?!

Musafir

#258

2012-08-01 16:52

suntem vii si cetàteni italieni, dar manipularea nu mai este usoara ca in 90.iliescu si-a ales intodeauna oameni slabi sa-i poata folosi in ura crincena fata de poporul roman.Dumnezeu va judeca si sper sa plateasca tot cit mai traieste.---------MANIPULARE!!!!

Musafir

#259

2012-08-01 16:52

Nu am votat pentru ca nu am fost de acord cu lovitura de stat usl-ista . Am trecut prin fata sectiei de votare dar nu am vrut sa intru. Eu am votat odata presedintele si nu am de gand sa-l aleg in fiecare an. Pe banii contribuabilului care cotizeaza .

Musafir

#260

2012-08-01 16:52

nu am votat pentru ca nu am fost de acord cu ceea ce s-a intamplat dar sunt foarte vie, muncesc si-mi platesc taxele si impozitele care sunt la fel cu ale celor care au votat , insa eu gandesc singura nu accept ca altcineva sa-mi controleze ratiunea si sa ia decizii in locul meu.

Musafir

#261

2012-08-01 16:52

v-ati pierdut credibilitatea prin labilitate si incorectitudine, nu ma reprezentati!

Musafir

#262

2012-08-01 16:53

sunt viu nu am votat si cer demisia lui crin si ponta

Musafir

#263

2012-08-01 16:53

Domnule Antonescu,eu sunt LIBERAL prin traditia familiei,bunicul meu a sfarsit in tamnitza comunista in ani '50,datorita aliatzilor dvs. de acum COMUNISTII.Eu nu va recunosc de LIBERAL,suntetzi un parvenit sub acoperire.NICIODATA nu voi abdica de la principiile LIBERALE adevarate .Sunt VIU,sunt ROMAN, si sunt pentru DEMOCTATIE,un termen pe care nu-l cunoastetzi,si din acest motiv ,constiintza mea mi-a interzis s-a votez duminica.Sunt mandru ca sunt ROMAN,si un LIBERAL DEMN, si am ales DEMOCRATIA.

Musafir

#264

2012-08-01 16:54

In afara de faptul ca traiesc, ca mi-am manifestat LIBER optiunea de a nu fi de acord cu LOVITURA DE STAT orchestrata de v.ponta+c.antonescu, doresc sa stiu daca acesti oameni "politici" considera ca pot reprezenta TOATA populatia romaniei, nu doar pe cei care sunt de acord cu ei. Pentru ca, in caz contrar, doresc sa mai fie numit inca un prim-ministru si inca un presedinte care sa ne reprezinte/apere si pe noi, ceilalti, adica "mortii".

PS. Utilizati, va rog, toate metodele pentru a aduce in atentia celor doi "marcanti" oameni politici (v.ponta+c.antonescu) toate parerile semnatarilor petiei.


Musafir

#265

2012-08-01 16:54

D-le Crin,
Nu ma poate nimeni obliga sa merg sau sa nu merg la referendum, asa dupa cum se pare ca nici pe d-voastra nu va poate nimeni obliga (convinge) sa mergeti la munca (la sedintele Parlamentului). Asa ca va rog sa-mi respectati decizia, oricare ar fi si sa nu va mai bateti capul cu cei care au fost sau nu la referendum, ca aveti probleme mai importante si mai urgente de rezolvat. Va multumesc.

Musafir

#266

2012-08-01 16:55

hai ca mai aveti nevoie de 6.5 milioane de semnaturi si aveti cam cate voturi au fost pentru demitere ...

Musafir

#267

2012-08-01 16:55

astept demisia fanfaronului crin.

Musafir

#268

2012-08-01 16:55

Domnul interimar vorbeste fara sa gandeasca, asta e, nu e tratabil

Musafir

#269

2012-08-01 16:56

D-le Antonescu, sa stiti ca in mod constant am mers la toate alegerile prezidentiale sau referendumurile la care diaspora a putut vota, insa la acest referendum nu am mers pt ca nu am vazut legitimitatea lui. Nu, nu-l simpatizez pe Basescu, insa nu vad o solutie nici in alianta USL, cu atat mai mult nu am incredere in liderii ei de suprafata, Ponta si Antonescu, si am repulsie totala fata de adevaratii ei lideri, cei din umbra, in frunte cu Felix! Rusine sa va fie ca spuneti ca probabil cei care nu au mers la referendum fie nu mai sunt in viata, fie nu mai au cetatenie romana! Spre informarea dvs, sunt multi, foarte multi, cei care sunt in viata si au si cetatenie romana! Dar cum spuneam, acestia nu simt ca USL reprezinta o solutie pt viitorul Romaniei! Acceptati adevarul!

Musafir

#270

2012-08-01 16:56

sunt in viata, si nu am dorit sa validez un referendum care nu se justifica
Votul este un drept , nu o obligatie
abtinerea este tot o forma de a vota

Musafir

#271

2012-08-01 16:57

Si eu sunt vie,dar nu am vrut sa validez niste hoti care se cred democrati!

Musafir

#272

2012-08-01 16:58

Nu sunt mort, sunt cat se poate de viu. Din 1993 (atunci am implinit 18 ani) am votat  la fiecare scrutin (alegeri locale, parlamentare, prezidentiale si referendum). La acest referendum am ales sa nu particip deoarece nu doream sa legitimez aberatiile (anormalitatea) din ultima perioada (unii au numit puci/lovitura de stat - pt mine este o aberatie - abatere de la norma).


Musafir

#273

2012-08-01 16:58

Am 55 ani, sunt inginer chimist, sunt VIE, traiesc intr-un oras rosu de ani buni, condus de un primar extravagant, ca sa nu spun altfel. Nu sunt membru de partid, dar am apreciat la d-l Presedinte ales(si sper din nou la Cotroceni dupa 01.08.12) felul lucid in care a analizat situatiile, hotararea, curajul de a spune lucrurilor pe nume.
Daca ar fi evitat exprimarile mai abrupte (uneori preferabile vorbariei goale ale interimarului) ar fi reusit sa mentina alaturi de dansul pana la capat o parte dintre personalitatile care l-au sustinut in 2004. Oricum se pare ca acestea si multi oameni scoliti si dinamici l-au sustinut la acest Referendum de trista amintire (vezi seria de faradelegi si atentate la statul de drept de pana la suspendare si seria de fraude de la vot-cum ar fi recordurile din Olt, Vrancea, Teleorman, etc.).
A fost prima data cand nu am votat si sunt mandra ca nu am participat la mascarada votului destinata incununarii unui puci odios.

Musafir

#274

2012-08-01 16:58

Ma alatur demersului EVZ privind trezirea (sub toate aspectele) la realitate a lui Crin Laurentiu Antonescu!

Musafir

#275

2012-08-01 16:59

oare ce se mai poate comenta ...?! sarmanii ROMANI ! cati din cei care au fost au stiut ce voteaza ?!, ce aleg ?!, in baza caror legi si dupa ce reguli ?!... De ce sa merg la vot ? mai ales in contextul acesta in care din nou am fost pusi sa alegem ... ce ? si pe cine ? dintre cine si cine ??? eu nu m-am prins !
Un lucru e clar , s-au mai aruncat cateva milioane de euro ,s-a destabilizat economia tarii ,relatiile externe si toate astea NOI TOTI ROMANII le vom plati ! ...