Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiție în atenția lui Crin Antonescu


Musafir

#401

2012-08-01 17:51

Nu am votat deoarece nu sunt de acord cu maniera USL de a ajunge la acest referendum.Nu am fost de acord si nu sunt nici acum de acord.Prin atitudinea mea nu am vrut sa legitimez actiunile USL.
Sunt viu si constient.

Musafir

#402

2012-08-01 17:52

Nu trebuie ignorat votul celor care au dorit demiterea lui Traian Basescu, dar este obligatoriu sa se recunoasca faptul ca in acest moment majoritatea românilor s-a pronuntat în favoarea mentinerii lui in functie!

Musafir

#403

2012-08-01 17:53

sunt viu,nu am votat deoarece nu am vrut sa validez lovitura de stat

Musafir

#404

2012-08-01 17:53

Intr-adevar nu sunt mort si nici nu sunt las ....pur si simplu nu sunt de acord cu hotia, marlania, intoleranta, prostia si mai ales lenea si "somnolenta" de care dvs d-le Antonescu - Cacarau si prietenul Ponta dati dovada!...nu va recunosc ca ales al acestui neam (cu 9000 de voturi si alea furate si intrat de pe locul 3 in parlamentul Romaniei) Rusine!!!!!!!!

Musafir

#405

2012-08-01 17:53

Parlament unicameral

Musafir

#406

2012-08-01 17:54

Domnule Antonescu,sunt un pensionar care fac parte din cei care nu sau prezentat la vot,si va anunt respectos ca sunt in viata si sanatos la cap multumesc Lui Dumnezeu.Va anunt pe aceasta cale ca daca ar fi posibil,las vota tot pe Basescu,Pe dumneata NICI ODATA!

Musafir

#407

2012-08-01 17:55

Nu este de mirare ca un politician ca el a ajuns la o functie asa mare doar printr-o conjunctura si nu in urma uni scrutin.Nu poate vedea mai sus de propria frizura.

Musafir

#408

2012-08-01 17:56

e de prisos

Musafir

#409

2012-08-01 17:57

Sunt inca cetatean roman si sunt mindru de asta as cum sunt mindru ca romania este in UE. Voi ramine mereu cetatean roman. Toti copiii din familia noastra nascuti in alte parti ale lumii sunt cetateni romani sau pe cale sa devina cetateni romani. Avem proprietati pentru care platim impozite si multi oameni in Romania au un trai decent de pe urma noastra. In plus platim taxe de pasaport, taxe de aeroport cind zburam in Romania (o mare parte a vacantelor noastre sunt acolo), platim spagi in spitale,la cimitire si in alte locuri asa cum fac toti ceilalti romani...si as putea continua. Exist, iar unde traiesc fac cinste originii si educatiei mele romanesti. Asta ma face, si nu in ultimul rind, un cetatean mai bun al tarii mele adoptive de care sunt la fel de mindru.

Musafir

#410 Re:

2012-08-01 17:57

INDRU
Musafir

#411

2012-08-01 17:58

Sunt la fel de viu ca la referendumul la care am fost consultati despre un parlament unicameral cu 300 de parlamentari. Referendum pe care l-ati ignorat, d-le Antonescu. Sunt la fel de viu ca si atunci cand platesc taxe si impozite din care dumneavoastra, d-le Antonescu, ati cheltuit, cu o nepasare criminala, pentru a satisface dorintele prietenului dv., Voiculescu. Si v-as mai da inca multe semnale ca sunt viu, dar ma tem ca lupta oarba, indarjita si fanatica, la fel ca cea a atentatorilor sinucigasi, v-a luat si ultimul gram de luciditate. Asa ca permiteti-mi, d-le Antonescu, sa va tratez cu cel mai profund dispret si cea mai adanca indiferenta.


Musafir

#412

2012-08-01 17:59

Crin Antonescu ai pierdut 100% din voturile familiei mele.Toti suntem cetateni romani care nu am lipsit de la nici o votare, inclusiv "Duminica Orbului" si nici in anul 2000. Fata de alegerile locale trece in cont pierdere de 100%/ Cat despre cele 8,5 milioane de romani te inseli: sunt 7.4 milioane de uletine. Pacat de viitorul tau politic.

Musafir

#413

2012-08-01 17:59

As vrea ca cei care pot sa si verifice daca in locul meu nu a votat altcineva.
Sectia de votare 1100.
Acum astept ca acei care au provocat un asa derapaj democratic si o paguba de peste 40 milioane de Euro sa plateasca de la propriile partide, iar autorul sau autorii afisului cu o batrana care cere demisia presedintelui pentru ca i-a furat pensia sa raspunda in fata legii pentru afirmatii defaimatoare si mincinose la adresa unei persoane, care mai e si presedintele Romaniei. Numai despre infractori judecati si condamnati, gen Adrian Nastase, se poate face o asemenea afirmatie. Am intrbat acest lucru si la Pro Democratia, prima care ar fi trebuit sa ia masuri, interzicand asemenea afis, dar pana acum n-am primit un raspuns. Astept in continuare acest lucru de la doamna Cezara Hurduc, cu care m-am conversat in ziua Referendumului

Musafir

#414

2012-08-01 17:59

Noi suntem vii si ROMANI.
Tu, esti un ZOMBI, repetent, chiulangiu si psihopat.

Musafir

#415

2012-08-01 18:00

Nu m-am dus la vot ca sa nu ii dau la Crin si Ponta votul meu

Musafir

#416

2012-08-01 18:00

Adio de-la viata politica.

Musafir

#417

2012-08-01 18:02

Trebuie sa-i reamintin d-lui Antonescu ca 9159 de voturi reprezinta adevarata sa dimensiune electorala...

Musafir

#418

2012-08-01 18:02

Crin, recunoaste, esti terminat ! Nu ai nimic de spus pentru Romania ! Maxima ta performanta a fost de a fi vremelnic inlocuitor de Presedinte ; oricum, felicitari, e cu muuuuult mai mult decat te recomanda cv-ul tau.

Musafir

#419

2012-08-01 18:02

Inca asteptam un politician adevarat de talia lui Ratiu.Daca tot ne ameninta toti politicieni ca reprezinta interesele poporului de ce nu au pus in practica dorinta poporului : parlament unicameral 300 membri?

Musafir

#420

2012-08-01 18:04

Ce as mai putea spune, decat ca as dori sa il vad pe acest impostor la locul lui, iar locul lui sigur nu este la Cotroceni.
Sper din suflet sa se termine cat mai repede acest balci si sa revenim la normalitate.

Musafir

#421

2012-08-01 18:04

Asa cum obisnuiesc sa se exprime cei doi "lideri", il somez pe Crin Antonescu, sa-si respecte cuvantul dat si sa-si dea demisia.

Musafir

#422

2012-08-01 18:04

Dl.Antonescu ar trebui sa se retraga in primul rand din conducerea PNL ca presedinte, n-am fost niciodata si nu sunt membru al unui partid, dar cumva simpatizam PNL pentru ceeace credeam ca este liberalismul. De cand domnia sa a aliniat PNL-ul in spatele PSD-ului renuntand total la ideile liberale deceptia a fost totala. Nu stiu ce zic adevaratii liberali care nu au un singur scop ura pentru un om ,chiar daca momentan e presedinte ales, dar cei mai multi pe care ii mai vad ocazional pe la tv. sunt "robotei" care canta o singura melodie de cel putin un an de zile. Daca mai sta PNL mult in spatele PSD-ului exista pericolul de "gazare", si in final toti poate devin psd-isti cu acte in regula pacat, in cazul in care "marele conducator" Ponta ii primeste.
Cat priveste expresia dansului ca daca n-am votat nu stie daca mai suntem vii , E O RUSINE sa candidezi la cea mai inalta functie in stat ( si chiar sa detii momentan aceasta functie) si sa ai o asemenea parere despre cetatenii tarii tale. E bine ca cei care au votat, ii sustin sa stie ce-i asteapta maine cand poate dintr-un motiv sau altul nu voteaza.
Somn usor si linistit dl.Antonescu, in timp ce dumneata dormeai sau erai absent de la senat ( de unde te-ai "cocotat" in dealul Cotroceni) cei pe care i-ai trecut in lumea vesnica cu ratiunea-ti rece si somnoroasa munceau si muncessc sa-ti plateasca toate cheltuielile. Poate intr-o dimineata pa nemancate vi se va face si jena de ceeace sustineti, rugati pe cineva sa va aduca aminte daca dormeati cand ati vorbit!


Musafir

#423

2012-08-01 18:04

usl ,egal,mafia.....

Musafir

#424

2012-08-01 18:04

domnule Antonescu,
Cei care nu au participat la vot nu v-au vrut nici pe dvs., nici pe Ponta copy-paste, nici pe gloata de hoti si infractori pe care ii conduceti. Cei care nu au fost la vot traiesc si sunt cetateni romani si tocmai de aceea nu au vrut sa participe la distrugerea tarii si au fost alaturi de PRESEDINTELE lor care este presedinte ales de catre majoritatea romanilor.
Rusine sa va fie pentru afirmatiile facute si pentru ca nu acceptati realitatea: BASESCU PRESEDINTE

Musafir

#425

2012-08-01 18:04

.niciodata cat voi trai nu voi vota si nu voi tine cu cei care tradeaza.usl a tradat si tradeaza poporul roman.90% din membrii celor 3 partide care formeaza aceasta coalitie sunt tradatori ai poporului roman iar 10% sunt complici ai acestora. nu poti sa spui ca vrei binele romanilor si sa dai LOVITURA DE STAT,intr-un stat care pretinzi ca doresti sa ramana democratic, lovitura care trebuia sa se incheie cu DEMITEREA PRESEDINTELUI TARII, ALES DEMOCRATIC. PRESEDINTE, care dupa cum spune CONSTITUTIA ROMANIEI, poate fi demis ,numai daca incalca grav legile tarii , si atunci sunt niste reguli si niste etape de urmat, nu chiar asa cum au procedat pucistii. cumpoti sa votezi un usl format di trei partide conduse de iliescu-nastase ,voiculescu,patriciu ,doar daca nu stii pe ce lume traiesti. acesti oameni, sunt cancerul ROMANIEI, oricate papusi ar gasi ei sa puna la conducerea acestor partide, si care declara ca sunt independente. ar fi multe de spus ptr ca traind de 8 ani in ITALIA am posibilitatea sa fac diferenta dintre cele doua tari, dintre politicienii lor si de multe altele. din pacate noi cei plecati nu suntem consultati in nici un fel. noi contam doar cand se fac bugetele ptr banii pe care ii trimitem acasa si cand e vb de vot. p.s. ANTONESCU nu-si v-a da demisia, asa cum a declarat in PARLAMENTUL ROMANIEI,(nu din viata politica ptr ca el nu are viata politica) din doua motive: 1. nu are ONOARE, 2.el este angajat la nasu( patriciu) si voiculescu (angajat politic) si daca si-ar da demisia ar ramane fara ..ajutorul de somaj si cum,normal v-a ramane si fara "prieteni" de la cine sa mai imprumute bani, saracul, ptr supravietuire. chiar nu va este mila de el? eu va salut si va doresc...SA TRAITI BINE iar tradatorii sa ajunga acolo unde le este locul...LA PUSCARIE.