Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic


Musafir

#976

2012-06-25 23:15

Trebuie sa incepem sa scapam de minciuna si hotia ridicate la rang de mod de viata in ultimii 20 de ani de catre comunistii lui ilici! Sa facem curatenie! Vrem altceva!

Musafir

#977

2012-06-25 23:33

RUSINOS,PENIBIL ,PACAT DE ACEASTA TARA!

Musafir

#978

2012-06-25 23:49

Un titlu universitar se obtine prin munca individuala ... si pe cai cinstite.
D-le prim-ministru, hai sa nu mai patam imaginea invatamantului romanesc, pacat de cercetarea romanesca pe care a-ti distrus-o de-a lungul guvernarilor psd-iste si nu in ultimul rand patati imaginea olimpicilor romani.

Musafir

#979

2012-06-26 00:17

demisia....

Musafir

#980

2012-06-26 00:26

Jos Omul de Neanderthal cu ochelari! ne-a facut de ris tara! Cei de CBN rid cu lacrimi de "copy-lot"...

Musafir

#981

2012-06-26 00:32

...afara cu mamelucii din guvern...

Musafir

#982 Re: Tupeul lui Wictor Pontta

2012-06-26 01:16

#926: Anca - Tupeul lui Wictor Pontta Mai mult, ieri am auzit-o pe Olguta Vasilescu, revoltata  (dar acest lucru il sustin toti uselistii) ca dl.Ponta in loc sa fie lasat in pace de oamenii lui Basescu, sa munceasca, sa se preocupe de soarta tarii , sa repare ce-au facut altii ssi sa creeze locuri de munca, mereu este deranjat cu fel de fel de fleacuri, ca plagiatul, pentru care trebuie sa se justifice.


Musafir

#983

2012-06-26 01:22

Mi-e rusine ca acest individ imi reprezinta generatia. Semnez aceasta petitie pentru lipsa crasa de bun simt de care da dovada acest domn. Pentru lipsa respectului pentru institutile statului (vezi gestul de a rupe scrisoarea presedintelui Romaniei intr-o piata publica). Pentru lipsa de respect pentru sistemul educational (vezi scandalul in jurul lucrarii de doctorat), lipsa de respect pentru cultura (scandalul ICR) si multe, multe altele. Pur si simplu ma indoiesc ca merita aceasta calitate de prim-ministru al Romaniei.

Musafir

#984 Re:

2012-06-26 01:28

#915: -  

 Veniti si dati cu pietre. Eu nu sunt pro Ponta insa nu pot sa nu ma intreb de ce n  dati cu pietre si in profesorii care inchid ochii la plagiat. Daca nu il recunosc inseamna ca sunt sub doctoranzii lor si atuci ce ne face? De unde sa incepem reforma? 

 


Musafir

#985

2012-06-26 01:31

A propos de cei ce dau cu pietre...o remarca... Cel care a scris nu trebuie sa se simta direct vizat pentru ca sunt multi altii care fac la fel. "D-le" e scris cu majuscule, dar in schimb, "Prim-Ministru" e cu minuscule. Cine judeca pe cine? Oare sa fie doar invidia la mijloc? :)

Musafir

#986 Re:

2012-06-26 01:43

#950: plagiatoarea - Plagiatoareo, ia lumineaza-ne tu si spune-ne ce e acela plagiat ca poate gresim noi.  Eu n-am facut decat sa compar teza de doctorat cu lucrari ale altor persoane si am constatat ca o mare parte este copiata. Deasemenea am observat ca pana si concluziile lui din lucrare sunt tot copiate.  Asta ar putea sa nu fie plagiat ? O fi insemnand copiat ?

 


Musafir

#987 Re:

2012-06-26 01:49

#985: - Noi poate ca gresim gramatical, dar nu suntem, multi dintre noi, nici doctori si nici prim ministri.  Deci la noi se mai poate trece cu vederea.  Nu acelasi lucru se poate spune despre Ponta. El n-are voie nici sa savarseasca furt intelectual, nici sa scrie scrisori cu antetul guvernului in limba engleza, cu greseli inacceptabile si nici sa faca greseli gramaticala in limba oficiala.  El reprezinta Romania.

 


Musafir

#988

2012-06-26 02:02

Pot sa spun ca pe V. Ponta nu dau doi bani insa, atunci cand vad comentarii ca cele posate mai jos, nu pot sa nu ma intreb cine are dreptul sa dea cu piatra: “semnato”, “dute”, “plagiatii”, Anca Rus si Ladislau Gyemant, inca nu au invatat ca functiile se scriu cu majuscule…(Anca Rus doctor in filosofie !?... e drept, filosofie si filologie nu sunt unul si acelasi lucru). Pe langa toate astea, care sunt doar in ultimele doua pagini, ceea ce uremaza mi se pare cel mai bun exemplu pentru a demonstra ca cei care scriu aici habar nu au despre ce vorbesc : « Toti care au facut plagiat sa fie deconspitati »

Musafir

#989 Re: Re:

2012-06-26 02:08

#987: - Re:  

 Da, noi toti avem dreptul sa fim agramati si sa judecam pe cineva care macar s-a facut ca munceste. Oare de ce mi se pare ca suntem inainte de 89 cand majoritatea parintilor vostri erau muncitori si li se parea ca sut deasupta intelectualilor si asta doar pentru ca Ceausescu le spunse acest lucru?


Musafir

#990

2012-06-26 02:18

Am uitat sa pun ghilimelele la "spunse" ca sa fie clara contopirea prezentului cu trecutul :D

Musafir

#991

2012-06-26 05:23

mai lasa-ne mai Ponta in pace

Musafir

#992

2012-06-26 06:00

Victor Ponta, esti o rusine pentru Romania!

Musafir

#993

2012-06-26 08:29

Domnule Ponta
pozitia de prin ministru
tine de incredere de onestite
si demnitate.
Dumnevostra ati plagiat.
Demisionati!

Musafir

#994

2012-06-26 08:35

macovei a plagiat si vedeti ca e beata tot timpul

Musafir

#995

2012-06-26 08:55

Am semnat cu speranta ca va lua sfirsit perioda trista de impostura,minciuna si canibalism politic in tara pe care o iubim atit de mult,ROUMANIE.Vrem DREPTATE!!!

Musafir

#996 Re:

2012-06-26 09:08

#48: -

nu cred ca are bunul simt sa faca gestul pe cre-l cerem noi...


Musafir

#997 Re:

2012-06-26 09:09

#993: -

cati ani sa mai treaca oare ca noi, romanii sa putem gandi ca occidentalii????


Musafir

#998

2012-06-26 09:15

Acest individ a absolvit academia de la FSN,PDSR si alte asemenea institutii de marca
ale invatamantului din Ro.Micul Titu.....sa fim seriosi...
Ar tr sa urmeze cursurile universitatii unde a fost promovat mentorul lui,Adrian N....

Musafir

#999

2012-06-26 11:19

Cel ce se doreste administratorul unei tari trebuie sa aiba o tinuta morala ireprosabila. Daca nu doreste altceva decat puterea, nu va dirija tara pe calea cea dreapta si in folosul celor multi.
Morala mostenita si incetatenita "se poate oricum" trebuie sa dipara , facand loc corectitudinii si eticii exemplare a celor care ne conduc.
Un om drept

#1000

2012-06-26 11:25

Asta este o petitie cu substrat politic, cum am mai spus, pentru ca in a doua parte s-a cerut demisia domnului Ponta, de parca i-ar fi dat doctoratul nea Gheorghe de la Stana din Vale.
Nu va mai agitati ca, informatorul , care a luat legatura cu revista Nature, nu l-a urmarit numai pe domnul Ponta, a urmarit si sa-i incaiere pe profesorii universitari, intre ei/cu restul lumii. Ca astia ramasesera neincaierati.

Faceti o noua petitie, despartiti politicul, coborati cu picioarele pe pamant si, cereti sus si tare, prin toate mijloacele pe care le aveti la dispozitie, verificarea tuturor lucrarilor de doctorat si de gradul I , atunci poporul roman va spune: *In sfarsit, mai avem o speranta !*