Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic


Musafir

#2676 Ponta si ai lui

2012-08-03 09:51

vor sa distruga toate valorile, sa niveleze totul. Ei sunt deja milionari, dar vor sa
ajungă miliardari prin frauda legalizata si furt justificat de comisii inepte obediente.

Musafir

#2677

2012-08-03 12:08

Ponta trebuie sa plece, cu coada intre picioare, iar nu sa calce in picioare Constitutia si alte legi cu ingamfare si sfidare fata de poporul roman, asa cum o face ZI DE ZI. Lichea ordinara!

Musafir

#2678

2012-08-03 13:03

Nu stiu de ce poarta Ponta ochelari, intrucat acuitatea vizuala iti scade de la lectura, si nu de la copiat!?
I-o fi pus cand il pupa in c.. pe dl.profesor Nastase?

Musafir

#2679

2012-08-03 14:22


Un om care este inclinat sa-si asume ceea ce nu-i apartine si sa minta cu multa seninatate, afirmand una in fata presei si a organismelor europene si procedeaza in fapt alata, exact pe dos, prin suprimaarea rand pe rand autoritatilor statului de drept nu poate fi premierul unei tari ca ROMANIA care se dorerste o tara europeanu cu un stat de drept. Ponta este exemplul tipic de ASA NU. Aiasta nu se poate d-le Ponta
Negru Maria

#2680

2012-08-03 15:43

Demisionarea URGENTA a Guvernului Ponta-Antonescu
Pentru declaratiile nedemocratice de astazi, 3 august 2012 la adresa romanilor din Diaspora.
Jos acesti nemernici sus PP-DD Partidul Poporului Dan Diaconescu Victorie!!!

Musafir

#2681

2012-08-03 19:46

sa-si dea demisia cat mai repede si sa dea toare drepturile banesti si morale inapoi,obtinute prin frauda

Musafir

#2682

2012-08-04 10:33

prostul daca nu-i fudul,crede ca nu-i prost destul.

Musafir

#2683

2012-08-04 11:16

invata sa faci o lucrare cum trebuie . mai ales cu suficiente note de subsol.
emy

#2684 actiune,nu vorbe

2012-08-04 11:29

Se face totul pentru a trece cu vederea problema plagiatului.Ne prostesc,pe fata,fara ca noi sa reactionam.Daca nu suntem capabili sa facem ceva,cred ca ne meritam soarta.

Musafir

#2685

2012-08-04 15:04

Ponta - Stereotipul Liderului Comunist Modern

Musafir

#2686

2012-08-04 18:20

In occident nu sant atatia "doctori ",dar invatamantul ,politica si sistemul de drept sant sanatoase .Demisia plagiatorului este inevitabila .

Musafir

#2687

2012-08-05 09:07

Sper sa-l vad alaturi de Nastase!

Musafir

#2688 Plagiatul este furt, minciuna si impostura

2012-08-05 10:50

Victor Ponta a copiat cuvânt cu cuvânt peste 100 de pagini in teza de doctorat. Doctoratul i-a dat dreptul sa ajungă avocat in barou fără niciun examen. Din asta a câștigat enorm. Tot diploma de Doctor i-a permis sa ajungă Conferentiar când fără doctorat nu poți fi decât cel mult Lector. Toate avantajele acestea cu banii aferenti lor numai prin minciuna, hotie si impostura.
Prim Plagiator, nu Prim Ministru

Musafir

#2689

2012-08-05 10:54

Can ma gandesc cat de mult m-am sacrificat sa obtin o diploma, sunt pur si simplu dezgustata !

Musafir

#2690

2012-08-05 18:05

la decernarea unei stele actorului Malaiele acesta a spus in discursul lui"STELELE SUNT PE PAMINT SI ROMINIA IN AER" si a mai facut si un catren"UNUL E PUS PE GRATAR, ALTUL E INTERIMAR,UNUL E PRINS CU "OCAUA" IAR EU MA PLIMB CU STEAUA"

Musafir

#2691 Re:

2012-08-06 13:47

#171: -  

 uitativa la fizionomia lui basescu si a sustinatorilor lui si trageti concluzia.


Musafir

#2692 Re: Re:

2012-08-07 07:03

#2691: - Re: Uitati-va  se scrie corect. Nu ti-a prea placut scoala, asa-i ? Te pomenesti ca ai si tu doctoratul ? Tot cu Nastase ?

 


Musafir

#2693

2012-08-07 08:18

ponta nu mai are ce cauta in politica, daramite la sefia guvernului Romaniei, nu mai are nici un fel de credibilitate pe plan intern si international. Faptul ca nu si-a dat demisia in momentul descoperirii plagiatului arata lipsa de caracter si nerusinare. Dar nu e prea tarziu.... dottore....

Musafir

#2694

2012-08-07 12:59

nu mai est ede comentat
Ruxandra

#2695 Rusine!!!

2012-08-08 21:33

Da, e buna cererea ta de iesire in strada, stimate Mircea, dar ai uitat un lucru: dincolo de toti diversionistii astia, care calca in picioare legile tarii, care umilesc un popor intreg, suntem noi, ceilalti, cu milioanele. De ce nu mai iese Basescu sa faca bai de multime, de ce sta la garaj si face scenarii de ingenunchere a statului de drept??? Pentru ca ii este frica de noi, astia multi care ne-am dat seama ca nu este un om politic adevarat, si un nemernic ce controleaza institutiile statului. Poate voua va este frica , va santajeaza, va plateste, va promite..., dar noi nu suntem santajabili. Doar cu o viata suntem datori, dar nu in fata acestei caricaturi de om, ci in fata lui Dumnezeu. Oameni ca el au sfarsit in pulberea istoriei.

Musafir

#2696 Re: Re: Re:

2012-08-08 21:47

#2692: - Re: Re:

Daca ai avea capacitatea intelectuala a Domnului Ponta, nu ai umbla bzmetic/bezmetica pe aceste site-uri , cu presupusuri. Ha-ha-ha! Esti meschin, concetatene! Pui sub semnul indoielii valoarea unui om ca Nastase, care a terminat facultatea cu media zece si a probat in fata poporului roman si bagajele de cultura, si inteligenta, si competenta profesionala. Romania este sub asediul unui dement fara cultura, un submediocru prin scoli, un smenar penal, iar voi ii aprobati, prin postarile si petitiile voastre, delirul nedemocratic," banditesc"(fara nicio exagerare). Ma intreb: Romania, incotro? Spre Dumnezeu sau spre haosul in care ne impinge preaiubitul vostru conducator ???


Musafir

#2697 Re: Plagiatul este furt, minciuna si impostura

2012-08-08 21:51

#2688: - Plagiatul este furt, minciuna si impostura

Musafirule invidios, se vede treaba ca ai multe frustrari la activ. Scrie si tu o carte, da un doctorat, si apoi sa vorbesti! Doamne, cum va aliniati ca prostii, la o comanda politica, fara sa mai ganditi cu capul vostru!


Musafir

#2698 Cine cere?

2012-08-09 02:28

Cine cere demisia unui premier, pentru ca, zice-se, a plagiat?? Cine?? Bineinteles cei carora le este teama de el. Cui ii este teama? Celor care au devalidat Romania!Voi, postacii, cine sunteti? O insiruire de commenturi idioate. O logica a discursului? - ioc! Demnitate -nici cat negru sub unghia pisicii. O armata diversionista platita din banii nostri. Mirositi a securisti de la o posta. Chiar credeti ca prostiti un popor intreg? Nu faceti decat sa creasca dispretul nostru pentru tot ce este legat de Basescu si netrebnicii lui. Atata minciuna, atata agresiune asupra poporului roman si a statului de drept nu a fost nici pe vremea Impuscatului. Mai invartiti voi mult glontul in rana natiunii??? Poate nu stiti ca romanul are si el o limita. N-as vrea sa traiti clipa cand durerea lui va exploda. Sa nu fiti, oricum, prin preajma! Speram ca regimul lichelelor securiste isi consuma ultimele convulsii.
godot

#2699 Intimidarea antonesciano-pontica

2012-08-09 10:28

inepta, amenintarile furibunde, idiotia etalata din belsug, multumim. V-ati dat arama pe fata.
Da, o sa ne impuste "poporul român" din capul matale, saracii de noi. Aulio, maica, si-o sa ne dai si afara din casa? Si din tara matale afara o sa ne scoti? Dar incepe sa ne fie frica, sa stii.
Terorist cu scoala, platit sa scrie cate patru comentarii unul dupa altul, sustinator al plagiatorilor, hotilor, sperjurilor, arivistilor, mitomanilor de la putere, Ponta si Antonescu. Bravo magarule
victor viorel ponta

#2700 sunt un micinos si imi place de mine asa

2012-08-09 12:51

Am copiat in teza de doctorat vreo suta de pagini, poate doua, ca unde merge suta, imi merge si mie.
N-am cerut sa fiu avocat in barou, m-au bagat ei cu forta pe baza doctoratului, fara examen. Pe urma tot ei m-au facut conferentiar si, cand sa fiu profesor plin, ati descoperit si voi ca am plagiat, voi si cu aia de la Nature, cica o revista stiintifica. De scandal. Cam tarziu, naturistilor, hotul neprins la timp e negustor cinstit. Am castigat toate procesele pe baza doctoratului plagiat, iar cele pierdute nu conteaza, le-au pierdut clienti. Sau Basescu. Nici n-am tinut cursuri, desi eram conferentiar, pentru ca cine mai are timp de prostii cand e ditamai politicianu'. Sunteti toti niste prosti dar trebuie sa ma votati. Va promit sa va scap de diavolul Basescu si sa fac legile dupa bunul meu plac, sa le schimb cand nu-mi convin si sa le reschimb daca imi convin. O sa fiu un dictator omenos cu cei care ma lauda. Numai cu aceia. Multumesc. La treaba toata lumea pentru ca imi trebuie si foarte multi bani. Romania se duce de-a dura in prapastie dar o sa zic ca e din cauza lu' chioru', ca toate sunt din cauza lui oricum. Sa n-aveti nicio grija.