Parintii si profesorii nu vor clasa pregatitoare in scoli

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Parintii si profesorii nu vor clasa pregatitoare in scoli


Musafir

#276

2013-02-06 22:03

Indiferent de interesele unora sau altora, doar binele copiilor ar trebui sa ghideze decizia ministerului. Copiii de grupa zero trebuie sa ramana la gradinita, singurul loc unde au un climat propriu cerintelor specifice varstei lor.

http://www.petitieonline.ro/petitie/35440145

Musafir

#277

2013-02-06 22:13

Orice alta varianta mi se pare inacceptabila. Grupa zero doar la gradinita (cel putin ca locatie)!

Musafir

#278

2013-02-13 20:58

Da, grupa mica trebuie sa ramana la gradinita si parintii ar trebui sa decida asta. Argumentele sunt deja cele vehiculate in mass media si nu numai.

In plus, nu consider util ca cei mici de 5-6 ani, al caror loc chiar este la gradinita, sa umple spatiile destinate scolilor si elevilor de scoala si liceu. Acestea ar trebui frecventate mai numeros si mai cu succes de copii de varsta corespunzatoare.

Pentru informarea celor avizati, exista si o petitie similara anterioara:

http://www.petitieonline.ro/petitie/35440145


Musafir

#280 De ce le furati copilaria singurul timp de visare,joaca,relaxare,crestere,le furati somnul ???

2014-11-06 10:35

#9: -  

 


Musafir

#281

2015-09-09 15:11

Consider ca sunt prea mici pt scoala, sa le dam voi sa se bucure de copilărie asa cum am fost si noi.

Musafir

#282

2016-01-14 12:30

Pt că am o fetiță de 4 ani în primul an de grădiniță și lucrează la clasă cu cei din grupa mare.Este dorință ei și nu vreau ca să treacă prin clasa 0 și să învețe aceleași lucruri, ca la grădiniță ,la grupa mare
O nebunie cu clasa pregătitoare ori unde ar fi !

#283 Părinte

2016-08-05 19:17

Copiilor trebuie să le fie lăsate :  copilăria și inocentza,dar cum unii și alții hotărăsc în locul parintzilor, ei se substituie parintzilor si copiii învață, invatza pentru că atunci când termină școala, nu tu, loc de muncă și dacă se ivește un loc de muncă, salariul este de batjocură ! Salariile mari le obțin doar cei : miniștrii, președintele, parlamentarii.... si oameni i  de rând suntem " prostii lor, celor enumeratzi mai sus ". Nici un viitor, nu se întrevede pentru copiii României. Este fff grav !