spune NU desfiintarii SMURD

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția spune NU desfiintarii SMURD

Musafir

#26 Cit mai are de gind basescu sa-si bata joc de acest popor?

2012-01-10 00:14

BASESCU SA SCHIMBE SMURDUL DIN AUSTRIA UNDE SE TRATEAZA EL. NOI SUNTEM ROMANI , SI AVEM MARE NEVOIE DE SMURD!!!!!!

Musafir

#27

2012-01-10 08:44

Este inacceptabil ca un serviciu de urgenta creeat prin pasiunea doctorului Raed Arafat si a celorlalti colegi ai sai si care face atat de mult bine romanilor, sa fie desfiintat datorita intereselor meschine a unora, asa cum au facut cu mai toate lucrurile bune din tara asta.

Musafir

#28

2012-01-10 11:15

Este o crima sa distrugi ceea ce functiona bine intr-o tara unde toate merg de-a-ndoselea si sa anulezi efortul colosal al omului care a realizat acest serviciu!

Musafir

#29

2012-01-10 13:06

Mie pesonal nu-mi place ca acest minunat serviciu este cunoscut sub initialele seci SMURD.Vreau foarte mult sa aud ca acesti oameni minunati sa fie mult mai des numiti SALVATORI.
linte_alina@yahoo.com
Musafir

#30

2012-01-10 15:13

nu desfintarii SMURD.e


Musafir

#31

2012-01-10 15:22

este singurul lucru bun din tara asta.pacat d munca celor kre au reuşit sa infiinteze SMURD.si pacat d noi.vor putea fi tratati doar cei cu bani,restul,k la romani,scapa cine poate.bravo domn Basescu.

Musafir

#32

2012-01-10 16:51

e revoltator ce se intampla in tara asta!un strain care e mai roman decat multi dintre noi a luptat si a realizat un serviciu atat de necesar tuturor,care salveaza vieti are demnitatea de a refuza compromisul jalnic al unora care pentru bani si-ar vinde si sufletul!ma inclin cu respect in fata lui raed arafat!rusine guvernantilor care sustin aceasta lege a sanatatii!

Musafir

#33

2012-01-10 17:12

nu distrugeti ce ne este de folos noua,poporului roman,domnilor guvernanti!mai lasati propriile interese si faceti-va datoria pentru care ati fost alesi!puneti-l pe arafat ministrul sanatatii,nu-l siliti sa-si dea demisia pentru ca nu joaca cum ii cantati voi!

Musafir

#34

2012-01-10 17:55

felicitarile mele acestui .....om in primul rand care a pus bazele acestui serviciu...iar acelui nici nu mai stiu cum sa i spun ca mi vin in minte mii de ...dar nu mai merita sa mi tocesc mintea ....acestui nimic...ca asta este in fond si la urma urmei presedintele asta ii spun doar atat ...ca se poarta ca un golanete de cartier ...si nu ma reprezinta nicaieri ....

Musafir

#35

2012-01-10 19:13

E stupid sa desfiintam un serviciu care functioneaza foarte bine si care e in beneficiul cetatenilor, care e vital pentru cetateni !

Musafir

#36

2012-01-10 19:27

Nu distrugeti ce functioneaza foarte bine

Musafir

#37

2012-01-10 20:01

ne-am saturat de incompetenti . sai lase pe cei capabili sa-si faca treaba , astia sunt in stare sa ne omoare !!!!!!!!!!!

Musafir

#38

2012-01-10 21:02

Nu înţeleg cum pot face aşa ceva. Distrug un serviciu bun care funcţionează.
Să-i bată Dumnezeu!

Musafir

#39

2012-01-11 01:56

se pare ca toate lucrurile bune si bine facute din tara asta trebuie sa dispara, cineva isi doreste si lupta cu tarie pentru asta. Se mai pare ca toti oamenii adevarati, onesti si cu ceva inima si minte ramase la locul lor, sunt marginalizati si inlaturati cu ravna si dispret total.
Totusi si inca, Romania este si trebuie sa ramana a noastra, a romanilor-romani, cei adevarati, cei care se simt si vor sa ramana romani, oriunde se afla, cei care iubesc tara asta, care respecta adevarul, care stiu ce inseamna ceva bun, folositor, ce inseamna patriotism, ce inseamna cultura si obiceiurile unei natiuni, ce inseamna radacini si suflet care te leaga de locurile in care te-ai nascut, de religia inc are te-ai nascut, ce inseamna sa nu iti fie...."jena" ca iubesti tara ta, ca esti roman. "Raul" si nebunii, lipsitii de bun simt si asa-zisii romani sunt multi si se pare puternici, avand in vedere ca sunt ajutati si sprijiniti de multi altii la fel ca ei care ravnesc la fel de fel de bucatele din Romania. Dar poate ca puterea binelui, adevarului, poate ca adevarul si...normalul vor invinge daca si noi luptam din toate puterile. Poate ca ceva se mai poate face, poate ca ceva din minunea noastra de tara se mia poate pastra, poate ca, pana la urma, Dumnezeu tine cu noi.

Musafir

#40

2012-01-11 07:25

Sper ca nici unul din initiatorii acestei stupiditati ce ei o numesc lege sa nu aibe nevoie nevoie de acest serviciu.

Musafir

#41

2012-01-11 09:35

A ajuns să nu mă mai mire nimic din ce se întîmplă în această ţară.În loc să luăm exemplele bune de la ţările cu democraţie solidă,factorii de decizie ai momentului fac exact invers.

Musafir

#42

2012-01-11 09:56

printre putinele servicii asezate, de ce?

sa nu ajunga salvarea la el cand va avea nevoie!

silvia

#43 Bravo Arafat!!!!!

2012-01-11 10:43

Lasati SMURDUL sa functioneze! Daca mama mea care are 73 de ani cu o pensie de 700 lei cardiaca si diabetica cade pe strada, credeti ca va putea sa se descurce cu o salvare particulara ?
Felicitari pt DR. ARAFAT!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#44

2012-01-11 10:48

nu se mai satura au furat destul au deturnat destul bani de la sanatate in alte scopuri si mor oameni spitalele de stat sub finantate pe cand spitalele private sunt saturate cu bani de la stat

Musafir

#45

2012-01-11 10:51

Lasati SMURDUL sa functioneze! Daca mama mea care are 73 de ani cu o pensie de 700 lei cardiaca si diabetica cade pe strada, credeti ca va putea sa se descurce cu o salvare particulara ?
Felicitari pt DR. ARAFAT!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#46

2012-01-11 11:50

unul din putinele lucruri care nu trebuie desfiintate sau alterate este smurd. e o rusine ce se incearca

Musafir

#47

2012-01-11 12:52

Doresc sa nu fie desfiintat SMURD!

Musafir

#48

2012-01-11 14:30

Spuneti DA SMURD-ului!!!

Musafir

#49

2012-01-11 14:55

Basescu si PDL-ul distruge tot ce e bun in Romania si promoveaza minciuna,prostia,mafia si tot ce este rau.Jos Basescu si PDL-ul pana nu e pre tarziu.

Musafir

#50

2012-01-11 15:56

Este singurul lucru/ element/ entitate, ce merge bine in Romania, de ce se doreste sa se desfiinteze tocmai acest singur lucru bun?



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...