Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!


Musafir

#901

2012-01-05 07:49

De la Revolutie s-a facut ceva bun in tara asta iar TOV.BASESCU vrea sa desfiinteze-Ar trebui sa-i zicem TERMINATOR.Sa se indure Dumnezeu sa nu implinesaca ce vrea Base.
Musafir 2

#902 Re:

2012-01-05 08:13

#1: -

Nu stiu care-i faza cu BGS... dar m-a surprins ca la unele televiziuni nu s-a spus nimic de oamenii care faceau curatenie cu ocazia let's do it Romania... ii artau doar pe cei de la BGS ca faceau curatenie..


Musafir

#903 Re:

2012-01-05 08:18

#901: -

nu e vorba de Basescu cat e vorba de Vladescu si Paunescu. Ei au dus inclusiv dezinformarea si planul acesta. O sa mai apara si altele, veti vedea ce planifica acesti nemernici


Musafir

#904 Re: Re:

2012-01-05 08:23

#902: Musafir 2 - Re:

Sunt doar niste firme care obtin bani murdari din contractele cu statul si publicitate gratuitaCredeti ca intrand in sistemul privat de sanatate or sa ofere servicii de calitate?Nu!Or sa alerge tot dupa bani negri,dupa contracte cu casele private de sanatate la care multi romani sau marea majoritate nu pot cotiza ca nu au cu ce iar smecherii de la guvernare or sa se laude la fel ca inainte cu marile reforme pe care le-au adus,a se vedea legea educatiei,eutanasierea cainilor maidanezi,comasarea alegerilor,ordonantele de urgenta privind taierea salariilor si disponibilizarile,privatizarile facute pe nimic si lista ar putea continua.Ce or sa faca?Avand in vedere ca dispeceratele apartin STS(Serviciul telecomunicatii special unde unii au avut acces chiar la numararea voturilor)ordinele vor fi clare in plasarea cazurilor medicale catre dispeceratele firmelor private ocolind UPU sau Smurd care intr-un final or fi analizate mai atent si desfiintate deoarece nu pot fi subventionate pentru activitatea prestata.Nu trebuie sa scrie pe litere ca se desfiinteaza SMURD,e un lucru care se poate deduce si nu e vorba numai de desfiintarea SMURD sau UPU ci de desfiintarea intregului sistem de stat.


Musafir

#905

2012-01-05 08:23

Nu vrem mafioti in sanatate!

Musafir

#906

2012-01-05 08:28

Tot ce este bun in tara asta trebuie terminat?!?!?!
CU CE DREPT???????

Musafir

#907

2012-01-05 08:31

Nu cumva base se razbuna pe Arafat, ca acesta nu este de acord unele marlanii din legea noua a sanatatii ?

Musafir

#908 Re:

2012-01-05 08:36

#883: Un alt musafir -

Ce lege vrei sa spui ca mai functioneaza in tara asta cand imbecilii care ne conduc nu pun in aplicare o hotarare judecatoreasca a instantelor decat dupa bunul plac cu pretextul ca suntem in criza.As vrea sa te vad castigand un proces pentru drepturi ce ti se cuvin si statul sa-ti spuna ca o sa-ti dea acele drepturi in viitorii 5 ani.5% anul asta,7% anul viitor etc.Pai daca ei incalca Constitutia ce sa spunem de o lege initiata de 2 papagali ca Vladescu si Paunescu care nu stiu cata tangenta au cu sistemul medical.Oamenii vor serviciile de care au beneficiat pentru ca nu au bani sa dea in sistem privat.Sistemul privat de sananatate este un lucru bun dar la nivel de clinici pentru analize de tratare a unor boli dar nu de concurenta cu UPU si SMURD.


Musafir

#909

2012-01-05 08:41

este inacceptabil ce se intampla si nu numai in domeniul sanatatii

Musafir

#910

2012-01-05 08:42

Asumarea raspunderii Guvernului in Parlament.. la pachet tovarasi, la pachet! Cu fundita!

Musafir

#911

2012-01-05 08:49

Dar au vreo valoare petitiile astea? le citeste cineva? Sau principiul ramane "cainele latra, ursul se rahateste"?

Musafir

#912 Re:

2012-01-05 08:49

#907: -

Ba chiar asta face din moment ce la numit cel mai mare dusman al reformei in sanatate.In experienta sa de marinar contrabandist de tigari si whisky domnul Basescu fiind plecat foarte mult pe mare nu a avut tangenta cu uscatul(pamantul).Doar omul a facut numai lucruri bune de cand este in politica.A vandut flota dar are imunitate,a vandut Alro Slatina dar are imunitate,a lovit un copil dar a fost un trucaj ordinar,impreuna cu clica sa portocalie in campanie promiteau pensii de minim 400 euro si salarii medii de 800(Videanu) si acum vine sa ne spuna ca el a prevazut recesiunea inca dinainte ca celellalte state europene sa o faca.Eu nu inteleg ce puteti sa-i reprosati acestui clarvazator al tarii:).BA mai mult daca ati vazut ce modificari voia sa aduca constitutiei puteti vedea ca intre prevederi se specifica ca el,presedintelemnu poate fi verificat de nimeni atata timp cat are imunitate.Nu pot fi verificati decat senatorii,deputatii in general gainile lui,nu el ,marele cocos.Poate o sa raspunda si de privatizarea CFR care ajungand SNCFR SA a si deraiat de cativa ani.Omul mai are la vanzare Sanatatea si Rosia Montana.De ca sa nu-l lasam sa le vanda si pe astea?Doar este spre binele nostru al romanilor ca ei sa se lafaie si noi sa ne strangem cureaua pana o sa ajungem sa purtam bretele.


Musafir

#913

2012-01-05 09:00

cei care vor desfintarea acestui serviciu sau a intregului sistem sanitar romanesc sa faca un exercitiu de imaginatie si sa se vada in postura de pacient si apoi sa organizeze acest sistem dupa cum si-ar dorii dansii sa fie tratati ca pacienti.

Musafir

#914

2012-01-05 09:00

Nu am avut niciodata nevoie de serviciile SMURD si nici nu-mi doresc.
DAR FAPTUL CA STIU CA EXISTA IMI DA O SIGURANTA FOARTE MARE!

Musafir

#915

2012-01-05 09:06

Serviciul SMURD este vital in Romania. Cred ca se incearca punerea in aplicare a unei selectii in functie de banii din conturi. Toata lumea, indiferent de venituri, ar trebui sa aiba acces la serviciul de sanatate de urgenta. SMURD a dovedit de-a lungul timpului profesionalism si abnegatie. Dl. Arafat a facut o treaba excelenta atunci cand a infiintat SMURD, iar guvernantii nostri incearca sa il distruga. Este putin spus rusine!

Musafir

#916

2012-01-05 09:06

Pana acum nu s-a demonstrat ca privatizarea serviciilor in Romania a fost benefica cetatenilor; a adus avantaje doar "smecherilor" de la putere. Nu vad cum ar reusi acum
sistemul de sanatate care este primordial pentru viata unei natiuni.

Musafir

#917 Re:

2012-01-05 09:10

#916: -

Sistemul privat nu a mers in state mult mai dezvoltate ca Romania dar la noi orice este posibil:

http://www.dcnews.ro/wp-content/uploads/2011/10/facsimil-ms.pdf


Musafir

#918

2012-01-05 09:13

Haideti sa dovedim ca stim ce inseamna o valoare si ca nu aruncam tot ce e bun pentru niste interese sau din dezinteresul nostru

Musafir

#919

2012-01-05 09:14

NU desfiintati serviciul SMURD!

Musafir

#920

2012-01-05 09:15

Cred ca cei care au venit cu ideea de a desfiinta SMURD sunt inconstienti,este singurul lucru bun pe care il avem in tara.


Musafir

#921

2012-01-05 09:18

Mult succes in activitatea SMURD, felicitari si putere de munca tuturor celor ce muncesc, participa si sustin activitatea SMURD, La multi Ani echipei si va doresc multi multi ani de activitate pe viitor. Multumim ca existati.

Musafir

#922

2012-01-05 09:20

pentru ca imi pasa!

Musafir

#923

2012-01-05 09:23

Sper sa reusim sa-i impiedicam sa-si puna planurile aberante in aplicare.

Musafir

#924

2012-01-05 09:24

SMURD-ul e cel mai bun lucru din sistemul medical romanesc!!! Si nu e bun pentru ca celelalte sunt la pamant, ci chiar e foarte bun!!!

Musafir

#925

2012-01-05 09:24

Actuala politica urmareste ca atunci cand un lucru merge bine sa-l strice.Chestia asta vad ca le reuseste de minune.Iar reactia noastra e ca si inexistenta.