Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!


Musafir

#6276

2012-01-13 18:27

NU DESFIINTARII SMURD!

Musafir

#6277

2012-01-13 18:28

Atat eu cat si familia mia santem sustinatori ai doctorului Raed Arafat
ACIDUTZU
Musafir

#6278

2012-01-13 18:29

este josnic ce se intampla..cu oamenii care chiar vor sa faca treaba in tara asta

dr.Raed Arafat..este mai roman decat multi dintre noi


Musafir

#6279

2012-01-13 18:31

De ce nu se mediatizeaza in vederea informarii populatiei, in ce masura e legal functionarea
grupului de firme Salve, care se ocupă de sistemul piramidal de colectare de adeziuni pentru viitoarele asigurări de sănătate.

Musafir

#6280

2012-01-13 18:32

DE CE SA DARA1MAM CE MERGE BINE ???
Domnule Basescu , sunt un fan al dv si v am sustinut cum am putut , cu votul si cu vorba fata de cei care va Huleau
De data asta a ti gresit, greseala care trebuie reparata.
DACA AVEM MINSTRI UNGURI CARE NU FAC NIMIC , DE CE NU AM AVEA SI UN MINISTRU AL SANATATI DE ALTA NATIONALITATE

Musafir

#6281

2012-01-13 18:32

spunem NU!!! impartirii banilor nostri(publici)intre clanurile mafiote din sistemul sanitar monopolizat de ei.Buna dimineata ! romani treziti-va !,ucidem singuru lucru sanatos din sistemul sanitar care mai functioneaza eficient si fara sa ne stoarca de bani?,in acest moment platim de 3 ori(angajatorul,noi din salar,si coplata)pentru acelasi serviciu si tot nu merge!credeti ca interesul particularilor e sa te trateze sa nu mai treci pe la el? juramantul lui hipocrate suna asa:
1. Jur pe adevărul vieții mele, pe sănătatea mea, pe respectul și iubirea ce sunt datorate acestei nobile investituri de medic, în fața Misterului Universului, a sufletului meu, a profesorilor și colegilor mei, că voi îndeplini cu umilință și respect acest jurământ și cerințele lui, atât cât mă ajută forțele, sufletul și rațiunea.

2. JUR să respect pe cei care m-au învățat această artă și știință la fel ca pe propriii mei părinți și să îi ajut, dacă va fi nevoie; să transmit mai departe învățăturile medicale celor care doresc să o cunoască și să o practice în mod corect, considerându-i ca fiind frații mei și explicându-le riguros principiile acestui jurământ al investiturii de medic.

3. JUR că, atât cât mă ajută forțele și rațiunea, acțiunile mele medicale trebuie să fie făcute numai spre folosul și buna stare a pacienților în cantitatea și calitatea potrivită, adresându-se atât sufletului cât și fizicului, evitând atât terapia excesivă cât și cea insuficientă și având grijă ca, în primul rând, să nu le fac rău prin acțiunile mele.

4. JUR că nu voi prescrie niciodată o substanță cu efecte mortale, chiar dacă mi se cere, și că nici nu voi da vreun sfat în această privință.

5.JUR că îmi voi păstra arta și știința de medic sacră și pură și astfel îmi voi conduce și viața, fiindcă viața mea trebuie să fie o oglindă a artei și a științei mele de medic, căutând să urmez eu, in primul rând, sfaturile de viață înțeleaptă pe care le ofer pacientilor.

6. JUR că voi avea curaj sa spun ”nu știu” atunci când un caz mă depășește, că voi îndruma pacienții către cel mai potrivit medic, în interesul pacientului, și că, totodată, nu voi critica niciodata un coleg în fața unui pacient.

7. JUR că ajutorarea oamenilor cu ajutorul științei și artei medicale va constitui obiectivul meu esențial ca medic, iar banii, alte aspecte materiale sau alte scopuri omenești nu vor fi niciodată mai importante în acțiunile și gândurile mele decât binele oamenilor.

8. JUR că voi urmari să nu folosesc influenta pe care o câștig datorită nobilei investituri de medic pentru a manipula oamenii în scopul de a a obține avantaje personale de orice fel, inclusiv de natura materială sau a relatiilor intime.
9. JUR că orice informatie de natura personală voi afla datorită acestei nobile investituri de medic o voi păstra în deplin secret, pentru că aici tăcerea este o datorie.

10. JUR că știu că, dacă voi respecta acest jurământ și nu îl voi încălca, viața și investitura de medic a mea, a profesorilor și a colegilor mei se vor bucura de lumină, iubire și respect din partea tuturor oamenilor; dacă voi trăda acest esențial jurământ, devenind sperjur, atunci sunt conștient că voi decade imediat, în sufletul meu și, la vremea potrivită, în sufletele colegilor și pacienților mei, din această nobilă investitură de medic și voi pierde marea șansă de a ajuta într-un mod foarte înalt pe cei din jur, făcându-le binele și voi pierde și marea șansă de a crește și eu, ca om, prin binele pe care îl fac.”
"sanatatea cuiva vi se pare a putea fi afacerea altcuiva ?", medicina trateaza corpul,religia sufletul,e drept ca e coplata si la religie,o privatizam?platesti toate canoanele si esti" tratat"

Musafir

#6282

2012-01-13 18:32

sper sa ajut cu semnatura mea ,,NU DESFIINTARII SMURD,,MULT RESPECT DL, RAED ARAFAT!!

Musafir

#6283

2012-01-13 18:33

imi pare rau ca este nevoie de aceasta petitie pentru ca cei care doresc schimbarea legii sanatatii sa realizeze ca nu este deloc corect ceea ce vor sa faca.
RogerBV

#6284

2012-01-13 18:33

Poate acum vor vedea si "băsiştii" pe cine au votat.

Musafir

#6285

2012-01-13 18:34

consider că SMURD își are rolul bine definit în societatea contemporană, funcționează bine și avem nevoie de un astfel de serviciu, care nu este complinit cu nici un serviciu similar
musafir

#6286 Dr.Raed Arafat

2012-01-13 18:34

Toata stima si respectul pentru activitatea de medic de urgenta a dr.R Arafat.Sunt impotriva privatizarii serviciului respectiv.Sunt multe alte lucruri de indreptat in Romania,nu acest serviciu care functioneaza !

Musafir

#6287

2012-01-13 18:35

Doamne apara tara asta de nenorociri!
Nu este posibil sa stricam ceea ce este bun.
Salvati SMURD!

Musafir

#6288

2012-01-13 18:39

Ca sa organizezi un astfel de serviciu eforturile sunt titanice

Musafir

#6289 Re: confuzie

2012-01-13 18:39

#16: Adriana - confuzie 

SI DACA OAMENII SIMPLI NU AU BANI SA PLATEASCA SERVICIUL ? SIGUR VE-TI SPUNE **DUMNEZEU  SA-L IERTE! **


Musafir

#6290

2012-01-13 18:39

nu trebuie desfiintat ce este necesar

Musafir

#6291

2012-01-13 18:40

Daca Romania are un vre-un erou care merita decorat si recunoscut ca patriot, este arabul Arafat. Datorita lui, batranii si bolnavii nu mai sunt aruncati pe strada din ambulante. Merita statuie in Piata Universitatii...

Musafir

#6292

2012-01-13 18:41

o altă afacere de-a lu băsescu, nuți din Pleșcoi si cocoș ;- gunoaiele țării.

Musafir

#6293

2012-01-13 18:41

Un strain care ne-a invatat ce trebuie sa facem.
Un ROMAN care a facut multe.
Rusine sistemului guvernamental!!!

Musafir

#6294

2012-01-13 18:42

salvati ideile bune, respect Raed Arafat !!!
IONESCU LIA

#6295

2012-01-13 18:43

Ne obliga sa incheiem diferite asigurari, si ei "cativa" ne rasplatesc asigurand distrugerea serviciilor "SMURD", a educatiei, a sanatatii, a transportului. Cu ce sa ne mai asiguram???
Strigator la cer, si va imploram sa va opriti , ca vi s-au umplut buzunarele !!! Treziti-va !!!

Musafir

#6296

2012-01-13 18:43

nu se mai satura de furat ticalosii portocalii

Musafir

#6297

2012-01-13 18:43

ne-am saturat de amagiri umplute cu cuvinte frumoase,faptele cine le vede?


Musafir

#6298

2012-01-13 18:45

Nu stricatzi unul din putzinele institutzii care mai merg bine in tzara noastra !!

Musafir

#6299

2012-01-13 18:47

SALVATI SMURD-UL!!

Musafir

#6300

2012-01-13 18:48

Cu toata fiinta alaturi de cei care au creeat SMURD, continuati tot asa!