Ucigasii ursuletului sa plateasca!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Ucigasii ursuletului sa plateasca!


Musafir

#776

2016-10-13 08:24

O cruzime gratuita a unor psihopati

Musafir

#777

2016-10-13 08:25

Faceti si o petitie cu Retragerea titlului de oras cultural Sibiului ( ca numai de cultura nu au dat dovada ucigand un pui de urs )

Musafir

#778

2016-10-13 08:28

Am semnat petitia pt. ca mi se pare inadmisibil ca sa omori cu atata usurinta, un puiut de urs in loc sa il tranchilizezi si sa il duci in padure! Sa fie sanctionati penal toti cei care au actionat barbar si ilegal, ucigand puiul de urs.

Musafir

#779

2016-10-13 08:28

Nu mai vreau crime,inpotriva acestor animale lipsite de apărare. Cine va trebuie să le apere si aceștia suntem noi Oamenii cu sufletul mare!

Musafir

#780

2016-10-13 08:28

Țară de cacat si plină de oameni fara suflet!

Musafir

#781

2016-10-13 08:29

si sa nu uitam ca din dorinta de a da o stirea grea toate televiziunile ziceau " un urs pe strazi. aoleooo. pericol. se plimba liber. oameni evacuati. jandarmii, isu, vanatorii sunt la fata locului. va tinem la curent" si acolo era un biet ursulet doar un pic mai mare decat un catel. daca javrele care conduc sibiul au privit la televizor s-au simtit datoare sa-l omoare ca sa nu se spuna ca au dat dovada de slabiciune. si poate s-au gandit si la faptul ca o blanita de urs ar sta bine in casa vreunui nemernic.

Musafir

#782

2016-10-13 08:31

Cand au luat aceasta decizie de al impusca au gandit macar o secunda?  Eu cred ca Nu!!!! Atunci suntem incompetenti de a lua o decizie legala si competenta .


Musafir

#783

2016-10-13 08:31

Vinovatii sa plateasca!!

Musafir

#784

2016-10-13 08:32

Suntem atat de primitivi , incat ne este mult mai usor sa omoram decat sa salvăm. Tara in care Ministerul mediului nu are nicio reactie la decimare pădurilor si care propune ca sute de animale sa fie impuscate de dragul vânătorii , este o tara care se va stinge încet, încet.. , iar Mamei Pământ ii va fi mult mai usor sa ne elimine decat sa ne salveze, pentru ca suntem doar niste paraziti pe spatele ei. Si atunci ne vom întreba cum a fost posibil, ca doar noi suntem atat de minunati...

Musafir

#785

2016-10-13 08:32

Pt ca toti ucigasii trebuie sa plateasca, inainte sa ajunga in fata lui Dumnezeu. vrem dreptate pt animale aici pe pamant, nu in ceruri...

Musafir

#786

2016-10-13 08:32

..."Toți cei ce se întreabă de ce nu s-au folosit tranchilizante pentru ursul împușcat în Sibiu: spre deosebire de gloanțe, tranchilizantele au o traiectorie haotică și pot nimeri aiurea.

Ultima oară când s-au folosit tranchilizante în Sibiu l-au nimerit pe Iohannis și a rămas tranchilizat. Și ați văzut și voi unde s-a ajuns...."

 

..."1. in padurea Dumbrava nu sunt ursi. in mijlocul padurii este muzeul Astra, fara garduri, fara caini.. si turistii sunt in siguranta. mai e si un complex hotelier, cateva case, o fabrica.. toate sunt ocolite de ursi, dar coboara in mijlocul orasului!?
2. era un pui de urs. cum a ajuns un pui de urs in oras, fara mama? ori a fost ucisa de braconieri si puiul ratacit a reusit sa ajunga de sus, de dupa Rasinari, pana in Sibiu, ceea ce e putin probabil, ori a fost capturat de braconieri si a scapat sau a fost lasat intentionat in mijlocul orasului, ca sa sperie oamenii.

este prima toamna in care vanatorii de trofee nu mai au voie sa impuste ursi in afara domeniilor private de vanatoare. prima toamna cand padurarii nu mai fac zeci de mii de euro din aceasta forma barbara de turism. cine crede ca o industrie de zeci milioane de euro o sa dispara atat de usor, e naiv. "


Musafir

#787

2016-10-13 08:34

Pentru ca este nedrept ce au facut.

Musafir

#788

2016-10-13 08:35

Vreau sa ne unim si sa schimbam ceva in tara asta!

Musafir

#789

2016-10-13 08:36

Cine a gresit,trebuie sa plateasca!Asa ceva,este inadmisibil!

Musafir

#790

2016-10-13 08:37

Nu mi se pare corect sa ne distrugem fauna. Dupa ce am distrus padurile, omoram si animalele?

Musafir

#791

2016-10-13 08:37

Poate reusim odata sa eliminam din sistem pe acesti incompetenti ucigasi!
DEREGLATU

#792 SALUT

2016-10-13 08:38

FAC PARTE DINTRO ASOCIATIE CARE INPEDICA BRACONAJUL PISCICOL SI CEL SILVIC PE CAT POSIBIL MIE UNU MISA PARUT A FI NISTE INCEPATORI CARE NAVEAU HABAR DE ARME SI BINENTELES DE ORELE DE INTRUIRE IN POLIGON CUM PANA MEA SA RATEZI DE 3 ORI UN PUI  EI NAU STIU SA TRAGA CU ARMA  SAL TRANCHILIZEZE LEAU FOST MAI USOR METODA SIMPLA DE INPUSCARE HALAL VANATORI POLITAI SI CE DRECU MAI ERAU ACOLO  SA FIE PEDEPSITI RETARDATI


Musafir

#793

2016-10-13 08:38

Nu cred că vrea nimeni răzbunare. Dacă închidem ochii însă, suntem complici.

Musafir

#794

2016-10-13 08:38

Vad ca sar toti maniaci sa impuste un animal salbatic total dezorientat si panicat din cauza oamenilor si a constructiilor .Distrugem natura si vrem ca animalele salbatice sa inteleaga asta?!
Trimitetii in Afghanistan, Irak acolo pot face pe viteji cu arma in mana. Jegosi penali fara ratiune

Musafir

#795

2016-10-13 08:39

Revoltator

Musafir

#796

2016-10-13 08:40

am semnat pt a le cauza un rau, cat de mic, celor in chestiune - ok ?

Musafir

#797

2016-10-13 08:43

asociatiile de vanatori-pescari sunt niste capuse care se indoapa dupa bunul-plac si gust din fauna tarii !

Musafir

#798

2016-10-13 08:44

ma doare in cot de ursii pacii, sa moara toti din partea mea ca nu imi duc nici un beneficiu. nu mai faceti petiti inutile si faceti ceva cu viata voastra.

Musafir

#799

2016-10-13 08:44

Pentru că nu era nevoie să fie împușcat.Era si așa speriat si stresat.L-au pus efectiv la zid.A fost o exacutie.Daca nu au avut tranchilizante de ce nu au folosit o plasă?Era de ajuns pentru un ursuleț.Vai de sufletul lui.Si pierdut de mama si într-un mediu necunoscut.El nu vroia decât să ajungă înapoi în padure.Nu să facă rău cuiva.Niste nenorociți.Sa plătească fiecare în funcție de vina pe care a avut-o.In frunte cu acel cretin de comandant de politie.Sa se tragă în plin oraș să omori un pui de urs.Daca raneau sau omorau pe unul dintre curioșii care erau acolo și nu au făcut nimic???Mi se face scârbă să fiu contemporan cu astfel de specimene "umane".

Musafir

#800

2016-10-13 08:47

vreau sa se faca dreptate



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...