Ucigasii ursuletului sa plateasca!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Ucigasii ursuletului sa plateasca!


Musafir

#26

2016-10-12 15:54

Este revoltător... Sper ca acele isterice si cel care a tras sa fie hăituiti de pocnitura morții si de frica de moarte de care fugea o vietate înfometata si speriata toată viata lor........Nu mi pot exprima in cuvinte revolta împotriva tuturor care savurează moartea celor care nu cuvântă..... Am devenit un popor barbar , fara nici un Dumnezeu , mânat doar de furie si dorință de spectacol crud.... Urca te la cer , pui de urs , si roagă te tu , nevinovatule ,pentru ce a putut deveni omul.... Omorandu te , nici unul dintre ei nu si va majora viata plina de ura si cruzime.... Rușine ,nație de inculți si de barbari ...... Nici o lege si nici o pedeapsa nu vă mai schimba sufletul schimonosit de placerea morții celor nevinovați.Normal , apar si cei care sunt de acord cu uciderea ursului , cum ca putea ucide un copil , ca era o școală in apropiere. DAR DE CE NU A FOST IMPUSCAT SI NENOROCITUL DE 63 DE ANI CARE A VIOLAT O FETITA DE 8 ANI ??? SI VIOLATORII  SE INVĂRTESC PE LANGA SCOLI , SI AR PUTEA VIOLA SAU OMORI UN COPIL ????  SA FIE SI AIA IMPUSCATI  PENTRU CE. AR PUTEA SA INFAPTUIASCA !!!!   SA nu se mai aștepte sa facă ,si sa auzim la tv ca beneficiază de prezumția de nevinovăție !!!!    Mintea românului cea de pe urma.....


Musafir

#27

2016-10-12 16:03

De ce ca mam saturat sa vad atâta cruzime, bătaie de joc fata de animale, faceți ceva în tara asta, care e condusa de jeguri de oameni, care se mai cred și deștepții pe deasupra

Musafir

#28

2016-10-12 16:03

Sunt niste criminali , le-a fost mai usor sa il o moare decat sa il tranchilizeze ..... dar NU au spus ei ca trebuie sa impuste un numar mare de animale salbatice .....sa inteleg ca a inceput cu acest urs ????

Musafir

#29

2016-10-12 16:06

Criminalii trebuie pedepsiti!

Musafir

#30

2016-10-12 16:09

Acest act este un act criminal si sustin vehement ca cei responsabili sa fie judecati ca atare !

Musafir

#31

2016-10-12 16:10

Am semnat pentru ca imi pasa ! Si pentru ca ma doare sa vad ca drepturi elementare nu sunt respectate in Romania. In tara asta VIATA nu valoreaza nimic. STOP violentei impotriva animalelor !!! Opriti-va pana nu va fi prea tarziu !

Musafir

#32

2016-10-12 16:16

Acest ursulet nu a atacat pe nimeni,ba chiar umbla pe acoperisuri, incerca sa sara gardul, tocmai pt. a evita contactul cu oamenii, presimtind parca ce urma sa se intample! Omorarea lui a fost o grava eroare, pe care cineva trebuie sa si-o asume si care ne arata ca suntem o tara cu un nivel mic de civilizatie!

Musafir

#33

2016-10-12 16:19

Nu mai suport barbaria, crima si nedreptățile din aceasta țară

Musafir

#34

2016-10-12 16:21

Inca o data, rusine speciei umane!

Musafir

#35

2016-10-12 16:24

sa va fie rusine ... Un puiut amarat ,ratacit si mort de foame si frica sa il haituiti asa El nu dorea decat sa ajunga inapoi la mama lui Chiar nu mai exista OAMENI in tara asta..

Musafir

#36

2016-10-12 16:32

Ce oameni cu capete pătrate! ! Niște criminali...O gramada mașini politie..câtă zarva...crima cu premeditare! !

Musafir

#37

2016-10-12 16:33

Este sinistru ce i se poate intampla unui animalut nevinovat in 2016 intr-un stat ce doreste a se numi si european . Rusine bastarzilor.

Musafir

#38

2016-10-12 16:33

Am semnat petiția pentru că s-a luat o decizie fără creier și fără suflet. Revoltător!

Musafir

#39

2016-10-12 16:34

Tot ce s-a intamplat astazi la Sibiu este absolut INUMAN !!! Vinovatii trebuie sa plateasca pentru uciderea intr-un mod atat de BARBAR a bietului pui de urs care incerca cu disperare sa scape de cei care il haituiau cu atata ura!!!!

Musafir

#40

2016-10-12 16:37

Animalele trebuie protejate,nu ucise cu sange rece!

Musafir

#41

2016-10-12 16:38

este o crima iresponsabila

Musafir

#42

2016-10-12 16:39

Acolo s-a mai ucis o felina, scapata de la zoo, in urma cu ani. Nimeni nu a invatat nimic. Doresc sa vad profesionalism in rezolvarea acestor situatii. Nu era vorba de un urs "innadit" la pubelele din oras, ca la Brasov, ci de un animal patruns accidental in zona.

Musafir

#43

2016-10-12 16:42

Sa dam in judecata Statul Roman pentru defrisarile masive.Acum omoram animalele carora le-am distrus habitatul...

Musafir

#44

2016-10-12 16:45

Cum se comporta cu animalutele asa se port si cu noi cei vremelnici la conducere si in functiile care le ocupa. fara pic de intelepciune si compasiune pentru ca nu au inima calda .

Musafir

#45

2016-10-12 16:45

Am semnat petiția, pentru că e inuman sa ucizi un pui de animal , orice animal , atunci când tu , omule , se presupune ca ești inteligent și poți găsi soluții. ....orice alte soluții , nu moartea ...

Musafir

#46

2016-10-12 16:46

O tara de bestii bipede!! Sa va fie rusine nemernicilor!! Ati distrus tot !! Prafu' sa se aleaga de voi si de familiile voastre!!

Musafir

#47

2016-10-12 16:48

Niste bestii ordinare!
Avem nevoie de pedepse mult mai mari pentru cruzimea fata de animale. Numai asa vom putea descuraja astfel de cretini periculosi, indiferenti si iresponsabili.


Musafir

#48

2016-10-12 16:48

Vreti trofee? Inventati motivet a vana si mai mult?? Uite o sugestie: impuscati-va intre voi? E secolu 21 mvanatoarea ar trebui sa dispara ca "sport" IMPOTENTILOR!!!!!
meee

#49 Re:

2016-10-12 16:50

#25: emil -  

 1 - nu primarul decide

2 - in 3 ore daca chiar era vorba sa faca rau omora juma din oras...

3 - in 3 ore tranchilizai toate balenele din lumea asta

4 - si eu am peste 100 de kile... omoara-ma si pe mine, daca o sa omor pe cineva?!

5 - tu ai vazut filmu?! realizezi ca era un PUI de urs! care in omentul in care a fost impuscat era incoltit, speriat si vroia sa fuga (si nu avea unde)?!?!?!

Faust

#50

2016-10-12 16:51

Mereti in pula de someri frustrati! Daca animalul respectiv ataca un om era total ok,si in plus tranchilizantul nu are efect instant, dureaza cateva minute si daca animalul era stresat,cum cel mai probabil era,ar fi durat si mai mult. Asadar,ai un animal incoltit,stresat,in mijlocul orasului si tragi o seringa cu tranchilizant in el. Ursul innebuneste,ataca un om sau doi si fuge,pentru ca e unimal idiot cu colti si ghiare care nu stie ca tu,hipster mic si bun la suflet vrei sa-l duci inapoi in padure.Cum ati fi gestionat situatia magnificilor?




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...