!!!! OPRITI Proiectul de OM care propune împușcarea a 1691 de animale!!!!


Musafir

#626

2016-09-29 16:55

AM SEMNAT PT CA MI SE PARE UN ACT CRIMINAL CEEA CE SE DORESTE ! AR TREBUI SA ISI TRAGA EI UN GLONT PT FIECARE POM TAIAT SI EXPORTAT PE BANI GREI ASTFEL DISTRUGAND MEDIUL IN CARE ACESTE ANIMALE PROTEJATE DE LEGE ,TRAIAU! OARE DE CE LE IMPUSCA ?CA SA MAI TAIE PADURI? OARE CAT SE MAI FURA IN TARA ASTA? MACAR DACA TOT LE VOR IMPUSCA SA LE IMPAIEZE SI SA LE PUNA IMPAIATE PRINTRE CIOTURILE RAMASE DE LA PADURILE TAIATE SI SA SCRIE PLACUTE CU" AICI AU FOST PADURI IN CARE TRAIAU ACESTE ANIMALE....DAR AU TREBUIT DISTRUSE TOATE!!!!!!!!!!"

Musafir

#627

2016-09-29 16:55

Motivul celor de la minister este aberant

Musafir

#628

2016-09-29 16:56

E un " macel " greu de inteles ! Sunt cu drept la viata ca oricare alt animal , au drepturi prin NOI !

Musafir

#629

2016-09-29 17:01

E groaznic ce se intampla cu mediul. Bietele animale. E foarte trist

Musafir

#630 va rugam sa NU omorati animalele

2016-09-29 17:01

indreptati-va atentia si timpul catre ceva practic si constructiv, nu distructiv!!!

prin aceste acte dovediti doar ca sunteti sub nivelul fiintelor inocente pe care vreti sa le ucideti!

se spune ca oamenii sunt mai evoluati...


Musafir

#631

2016-09-29 17:03

Pentru că țară de căcat şi oameni idioți

Musafir

#632

2016-09-29 17:05

Toate animalele trebuie protejate

Musafir

#633

2016-09-29 17:05

Nu vreau să se distrugă nici flora nici fauna României !!!

Musafir

#634

2016-09-29 17:07

Pentru asemenea petitie cereti bani? Inseamna ca sunteti profitori! Nerusinatilor!

Musafir

#635

2016-09-29 17:08

Cereti bani pentru asa ceva? Rusine! inseamna ca ii sustineti pe nelegiuiti!


Musafir

#636

2016-09-29 17:10

Pur și simplu este halucinant că există oameni care cred că animalele sălbatice, protejate sau nu, dăunează faunei. Și decid că sunt prea multe. E o manevră ordinară care furnizează material pentru vânătorii de profesie...

Musafir

#637

2016-09-29 17:11

Orice fiinta are dreptul la viata.
O mana de oameni, ce se cred decidenti nu pot face crime in numele unei natiuni.

Musafir

#638

2016-09-29 17:12

Ce dracu... astia is prosti din nastere sau ce dracu?! Pai daca ei lasa sa se defriseze padurile e si normal ca animalele se duc acolo unde exista mancare, doara is animale n-or sa duca greva foamei! Dar cei mai vinovati suntem noi ca nu luam justitia in mainile noastre si ii pedepsim , ar trebui fiecare ministru si politician luat aruncati intrun put ,infometati si apoi aruncat o bucata de sunca si lasati sa se omoare intre ei!

Musafir

#639

2016-09-29 17:12

Deoarece este inadmisibil ca animalele sa fie pedepsite pentru neregulile comise de oameni.

Musafir

#640

2016-09-29 17:12

Eu propun sa fie ei vinati,sa simta pe pielea lor teama,nu de alta dar cred ca sunt destule motive sa fie ei in locul animalelor.Aceste "animale" se tem ca nu vor mai avea loc de animalele salbatice si de ce?Pentru ca nu le pot controla.

Musafir

#641

2016-09-29 17:13

Pentru ca este o prostie ca pentru incompetenta unor oameni sa platesca cu viata niste animale. Propun totusi aceasta metoda pentru cei ca ei sa vedem ce parere au atunci. Astia chiar cred ca li se cuvine totul si au drept de decizie asupra vietii. Reflecta o mare prostie pe care capul lor o duce, fiind cu mult mai prosti ca o maimuta avand in vedere ca rezolvarea unei probleme simple se transforma intr-un macel de proportii. Folositi sunetele pentru a izola animalele intr-o anumita zona. Dar va rog nu ma luati in seama ... va las sa va cereti scuze cand o sa va zbor creierii cu un ak47. Va respect morti!
Adi

#642

2016-09-29 17:14

O explicatie simpla ar fi urmatoarea, sunt sute de magazine de arme in Romania care au vandut, probabil, mii de arme si zeci de mii de cartuse. Astea trebuie sa fie consumate cumva, nu? Aia de au cumparat arme si au platit adeziuni si taxe lunare de membru la asociatiile de vanatori vor sa-si scoata "parleala" omorand fiinte nevinovate!!! Niste IDIOTI!


Musafir

#643

2016-09-29 17:14

Pentru ca exista alternative ca de exemplu relocare in loc de ucidere si ptr ca domnii de la minister ar trebui sa ocroteasca flora si fauna tarii nu s-o distruga. si, in plus, si ei trebuie sa respecte legile nu numai romanesti si pe cele europene avand in vedere ca din nr acela de animale multe sunt ocrotite prin lege. Si ptr ca sunt un fan al muntelui si-mi place sa stiu ca, ducandu-ma pe munte ma pot intalni si cu un ras sau o pisica salbatica, un urs..etc nu sa ma duc pe munte si sa fie pustiu din cauza unor imbecili care care din luosa de studii sau preocupari nu stiu cum sa-si aduca bani la buget decat prin distrugere.

Musafir

#644

2016-09-29 17:19

Pentru ca animalele au suflet...nu sunt niste jucarii cu care te poti juca si dupa sa le arunci..

Musafir

#645

2016-09-29 17:20

Ajutați și protejați natura!

Musafir

#646

2016-09-29 17:20

Trebuie oprite crimele,...Animalele nu au nici o vina...Ele se inmultesc natural si trebuie lasate sa se stinga tot natural...De aceea exista "legea junglei" in natura: cel mai puternic, invinge si traieste, restul vor fi hrana pentru celelalte ...Le-am ocupat destul habitatatul. Cine ne da NOUA dreptul sa alegem cine traieste si cine nu? Din cauza acestui animal poate cel mai feroce numit OM, se distruge Planeta. Felicitari pentru initiativa! Sper sa aibe ECOU...
Monica

#647

2016-09-29 17:21

Stimatilor domni care au avut initiativa acestui proiect de lege nu pot decat sa le doresc sa se vaneze intre ei prin metodele "la goana", "la panda" si "la dibuit". Motivatia acestei sugestii este simpla: planeta numara peste 7 miliarde de oameni si este, evident, suprapopulata; pentru a putea reduce riscurile pe care le reprezinta anumite exemplare la adresa speciei proprii si a celorlalte ramase, rugam persoanele implicate in aceasta initiativa sa isi indrepte armele unele spre altele pentru a-si satisface setea de sange.

Cu siguranta pierderea ar fi usor de suportat iar persoanele implicate ar putea simti, pentru prima oara in viata lor, cel mai probabil, ce inseamna sa ti se arate respect si recunostinta. Materialul genetic ar ramane in urma in cele mai multe cazuri, din pacate, dar consider ca educatia poate poate inlatura setea de sange si violenta.

Daca sunt persoane ingrijorate de pericolul pe care il reprezinta anumite animale, solutia este simpla: nu mai distrugeti padurile.

 

 


Musafir

#648

2016-09-29 17:21

Opriti-va intentiiledistrugatoare de viata!

Musafir

#649

2016-09-29 17:21

Pentru ca nu Vreau sa fie macelarite niste animale fara rost. Un lucru bun n-ar propune nimeni.

Musafir

#650

2016-09-29 17:26

Gradul de civilizatie al unui popor se reflecta in atitudinea care o au fata de animale.......