!!!! OPRITI Proiectul de OM care propune împușcarea a 1691 de animale!!!!


Musafir

#576

2016-09-29 15:45

Aceste animale pot fi relocate in alte zone sau donate altor tari unde sunt pe cale de disparitie.

Musafir

#577

2016-09-29 15:46

Acele animale, dupa cum se spune in scrisoare, sunt de fapt niste victime ale actiunilor omului, le-am distrus habitatele acum vrem sa le terminam de tot? Pe cine deranjează, cine ar avea de castigat din aceste crime odioase?Si care ar fi efectul asupra ecosistemelor, a caliatii vieții noastre a calculat cineva?Cine ne da noua dreptul, oamenilor sa luam viata altor ființe care nu ne-au atacat, care au un rol bine determinat in natura si care sunt complet lipsite de apărare in fata pustilor noastre? Eu cred ca aparandu-le pe ele ne apărăm pe noi si viata pe aceasta planetă minunata care este Pamntul!

Musafir

#578

2016-09-29 15:47

Iubesc animalele si nu suport agresiunile impotriva unor fiinte nevinovate si care ne se pot apara. Cultura unei civilizatii se masoara in modul de abordare al animalelor si fiintelor neajutorate

Musafir

#579

2016-09-29 15:47

Am semnat pentru ca nu sunt de acord cu uciderea animalelor . Eu sunt sigura ca exista și alte soluții.

Musafir

#580

2016-09-29 15:48

Pai prima data padurile, apoi animalele, ce mai urmeaza ???

Musafir

#581

2016-09-29 15:48

Am trimis mesaje si pe srp mediu.ro, si nicolae manta@.... si pe pagina ministresei Pasca.. Daca va fi un impact pozitiv cu aceasta petitie,.. mare minune. In tara asta in care guverneaza lipsa de bun simt si respect pentru om cum ar fi luata in seama viata unui animal? care la randul sau are impact asupra mediului si implicit a calitatii umane, in final.. Mediu? sa fim seriosi! Era ultimul lucru pe care trebuiau sa-l faca si evident sa aloce bani. Normal, ca exista un castig de aici. Pentru cine? Cat? Mai conteaza? Niste nesimtiti!

Musafir

#582

2016-09-29 15:48

Oamenii se cred deasupra naturii.Sa nu uitam ca si omul a fost creat de natura si plingem cind din cind in cind natura se razbuna pe oameni prin cutremure,furtuni,eruptii vulcanice si alte catastrofe naturale.Aceste vietati au fost create de mama natura ca sa traiasca alaturi de noi iar noi lasi si egoisti uitam sa oferim ce este mai elementar si necesar,DRAGOSTE.

Musafir

#583

2016-09-29 15:49

Vă rog să terminați cu omorarea ,,animalelor periculoase" Ursi ,lupi,pisici sălbatice și toate celelalte animale .Lasati-le sa trăiască în pace cum și ele ne lasă pe noi.Dacă m-ai ies câteodată din habitat o fac ca sa vedem ca și ele exista.Lasati-le sa le vadă și urmașii noștri sa aibă plăcerea așa cum am avut-o noi .Uitați când se termina o specie ce rău ne pare o vedem doar în cărți, pacat.Am fi mai mulțumiți dacă ar fi, înțelegeți și voi odată.Nu vreau sa jignesc animalele dar parcă devenim noi mai animali .Vă mulțumesc! !!

Musafir

#584

2016-09-29 15:49

Datorita profesiei :
inginer silvic

Musafir

#585

2016-09-29 15:50

nesimtiti

Musafir

#586

2016-09-29 15:55

ce vina au animalele salbatice ca oamenii nu sunt Oameni?
S-au distrus padurile, agricultura, industria,.. copii, sanatatea... a venit randul animalelor?
Cat va mai suporta pamantul atata nimicnicie
:(

Musafir

#587

2016-09-29 15:58

Pai "aimalele" din minister ce sa faca ? Fiind niste incapabili pe care ii doare in cur, ce s-au gandit, poate scoate niste parai din organizarea partidelor de vanatoare ! Ce dracu ? Tiriac cum poate? (Nu ?)

Musafir

#588

2016-09-29 15:58

Poate ne gandim la un proiect de exterminare a parlamentului... ca pe voi nu va atinge nimeni sunteti intangibili, aveti imunitate si va mandriti cu asta tineti cu dintii de ea caci va veni vremea cand va vor vana si pe voi altii. De multe ori raul facut se intoarce.Ce dracu aveti cu sufletele nevinovate nu inteleg mai aveti sa va vindeti si pe voi ca tara o vindeti usor usor.

Musafir

#589

2016-09-29 16:01

..Buna seara!
Iubesc animalele!..
Am spus totul prin asta!
Sper ca cele 1691 de feline si alte animale,vor avea o alta soarta si nu vor cunoaste rautatea omului!
Nu sunt sigura,dar cred ca din octombrie 2013,animalul este considerat un "etre"..cu drepturi si recunoscut ca atare!..sufera si se bucura ca un "etre humaine"!
Multumesc pentru timpul accordat!
Va doresc mult succes!
Respectele mele
Gloria Badea Guigne

Musafir

#590

2016-09-29 16:06

Am semnat petitia, in speranta de a scapa de ticalosi si de oportunisti. Speranta moare ultima!

Musafir

#591 Re:

2016-09-29 16:06

#36: -  

 Buna, nu vreau sa te deranjez dar proiectul este din anul 2003.. daca gandesti putin de ce ar mai face public si cer ajutorul cetatenilor pt. a opri proiectul? Ca stim ca au fost aplicate destule legi fara sa stim si noi.. asa peste noapte ne-am trezit cu ele.. au nevoie de sprijin ca sa anuleze un proiect din 2003! Hai sa sustinem pentru anularea proiectului! 


Musafir

#592

2016-09-29 16:12

Terminati cu mizeriile astea. Lasati bietele animale in viata!!!!!!!!

Musafir

#593

2016-09-29 16:12

Nu concep si nu accept exterminarea unor animale "protejate " , nu inteleg necesitatea unei asemena masacru ! Nu trebuie sa mai permitem vanatorilor sa hotarasca pentru noi, oricum traim intr-un mediu poluat fizic si moral, Ministerul Mediului ar trebui sa ocroteasca mediul, nu sa-l distruga, rusine !!

Musafir

#594

2016-09-29 16:12

Este o masura abuziva de distrugere in masa a acestor animale fara aparare . Vom asista la masacru acestor animale protejate ? Cum sa dai un ordin ca acestea sa fie impuscate ? Ce stricaciuni fac aceste animale ? Cine le va numara ? Se vor depopula padurile de animale in scopul de a desertiza toata Romania ? Este un abuz ticalos impotriva Romaniei . Vor veni altele - spre exemplu de impuscarea acestui popor ?

Musafir

#595

2016-09-29 16:13

Fiindca doresc ca animalele sa fie respectate!

Musafir

#596

2016-09-29 16:15

Nu sunt de acord cu niciun fel de faptă care nu respectă mediul şi, implicit, animalele de orice tip.

Musafir

#597

2016-09-29 16:17

Dupa ce le-ati distrus habitatul natural, evident, acum trebuie sa eliminati si animalele care il populau ! Hai sa distrugem toata Romania si atunci scapam de toate problemele !

Musafir

#598

2016-09-29 16:19

Opriţi deîndată acest Proiect de OM! Acuma, dacă tot se defrişează sălbatic pădurile, nici animale sălbatice nu mai trebuie să fie? Ruşine doamna ministru! Ruşine consilierilor şi celor ce v-au îndrumat la luarea acestei decizii!

Musafir

#599

2016-09-29 16:19

Romania de azi este o tara a paradoxurilor, se emite o lege care conduce la sacrificarea unor animale, care ar fi beneficiul tarii al cetateanului? Despre defrisarile masive de ce nu se preocupa cineva de la ministerul padurilor, aceasta chiar ar fi o lege cu avantaje pe termen lung.

Musafir

#600

2016-09-29 16:22

Animalele trebuie protejate nu ucise!