Dizolvarea parlamentului Romaniei si a hotilor care ne conduc

silviu51

#1

2012-11-20 23:11

jos hotii de la carma tarii ! inchisoare pe viata ! iliescu impuscat !

Musafir

#2

2014-04-19 14:25

Necesitatea de Dizolvare a Parlamentului Romaniei este o prioritate naţională ce invocă alegeri anticipate pentru o singura cameră. Este o ruşine ca la o populaţie de 19 milioane după ultimul recesământ să avem 585 de parlamentari plătiţi din bani publici. Să ne aducem aminte că poporul a votat la referendum pentru o singură cameră şi pentru un număr de parlamentari sub 300. Dispreţul arătat faţă de popor de către guvernanţi, scoate la iveală corupţia din rândul aşa a zişilor aleşi care au plătit sute de mii de euro şefilor de partid, pentru un post de deputat sau senator. Trebuie să punem capăt acestui act de corupţie de care guvernul României nu este străin. Baronii locali, care în această perioadă a alegerilor europarlamentare dau mese (mâncare şi băutură) unor categorii de oameni din societatea românească cu acordul guvernului, acelor care ne mint zi de zi, considerăm că este tot un act de corupţie şi trebuie oprit. Observăm parlamentari corupţi anchetaţi, făcând parte din familia partidului ce ne guvernează. O MARE RUŞINE NAŢIONALĂ.

Musafir

#3

2015-04-19 18:40

Un Parlament de hoti, curve, mincinosi, secaturi, ticalosi, nemernici, tradatori, jigodii, iresponsabili...

Musafir

#4

2015-04-19 18:56

Pentru ca am ales un presedinte care vrea sa creeze o Romanie moderna si are nevoie de un parlament nou. Cu Ponta nu se poate . Pune taxe imense ca sa aiba cu ce plati pensiile parlamentarilor. Nu l-am auzit macar odata ca se gindeste la noi, sa ne fie mai bine, ci doar cite taxe si restrictii sa ne mai puna. Jos cu ei, ca tara este a noastra, a tuturor si vreau sa ma intorc la casa mea, linga copiii mei, pe care i-am ajutat sa-si faca o mica afacere in tara.

Musafir

#5

2015-04-19 19:00

Va rugam luati atitudine, de ministrii care ne umilesc, cat ca am votat inpotriva lor. Jos cu toti hotii, o data pentru todeauna. Eu nu am furat pe nimeni, si nici dela stat, am avut parte de tot felul de obstacole in viata, am lucrat 21ani 6 luni, am platit toate contribtile, pentru o pensie de mizerie, 412.00 euro, una care nu a contribit, are aproape tot atat. Rusine, rusine.


Musafir

#6

2015-04-19 19:17

E strigator la cer sa vad in fiecare zi cum suntem mintiti cu zambetul pe buze si aroganta in privire.

Musafir

#7

2015-12-17 08:06

Deoarece parlamentul nu este eficient, este costisitor si sunt prea multi parlamentari