DREAPTA JUDECATA - RESPECTAREA PREZUMTIEI DE NEVINOVATIE


Musafir

#51

2011-09-07 18:58

mai oameni buni sportivii(chiar ei si de performanta) sunt inainte de toate oameni si nu cred ca este sportiv de lot national(in special si spun in special caci ei sunt tot timpul departe de familie,depun un efort foarte mare ZILNIC si au nevoie si de ceva "normalitate",chiar daca normalitate ca o iesire in club ptr unii este ceva la ordinea zilei ptr acesti sportivi si nu ma refer doar la judokani este o iesire in lumea reala). acum unii au sa spuna ca daca e sportiv de performanta "SI AI IUBIM ATAT DE MULT" cand sunt pe podiumuri in toata lumea cand se accidenteaza sau patesc ceea ce a patit daniel al aruncam ca pe o masea stricata.pacat si trist in acelasi timp. P.S. tot ce imi doresc e ca daniel sa fie judecat drept si nu rastignit ca un borfas. e trist ce s-a intamplat si cu adrian dar din cate am inteles nu e usa de biserica....

Musafir

#52

2011-09-12 21:33

DREAPTA JUDECATA - RESPECTAREA PREZUMTIEI DE NEVINOVATIE

Musafir

#53 Re:

2011-09-21 15:35

#52: -

SE PARE CA FEDERATIA ROMANA DE JUDO FACE IN SFARSIT DREPTATE SI TINE CONT DE PREZUMITA DE NEVINOVATIE, POATE SI DIN CAUZA NOASTRA SI A CELOR CE AU SCRIS IN ACEASTA PETITIE! FELICITARI INITIATORILOR...!

SPORTIVILOR IN CAUZA LI S-A RIDICAT SUSPENDAREA...ACCESATI LINK-UL http://frjudo.ro/page.php?id=35&info=5272 SI CITITI SI DOCUMENTUL WORD ATASAT COMUNCATULUI DE PRESA!!! CRED CA ESTE O PRIMA VICTORIE!!!!! uraaaaaaa

nick

#54

2011-09-22 14:01

justitia trebuie sa fie justitie.judo este judo.un judoka va fi intotdeauna un exemplu de caracter.nu este bine ca unii acuza si unii apara,trebuie sa intelegem.

Musafir

#55

2011-10-19 02:51

Daca cel/cea care a infiintat petitia chiar crede ca a fost o judecata nedreapta,sfatuiti avocatul/tii sa trimita dosarul la CEDO .Se poate trimite chiar daca a fost incheiat dosarul si se pot cere daune statului,aceasta fiind ceruta de dv si apreciata de CEDO. Va rog sa va informati cu privire la CEDO
Revista Virtuala ORA DE JUDO

#56 Re:

2011-10-20 16:30

#55: -

CA INITIATOR AL PETITIE MA SIMT NEVOIT SA VA FAC CATEVA PRECIZARI: NU AM CERUT DECAT CA JUDECATA SA FIE DREAPTA! NU AM PUS SUB SEMNUL INTREBARII DACA A FOST SAU NU! IN PLUS, NU S-A TERMINAT PROCESUL, ASA CA DESPRE CE JUDECATA DISCUTAM???


Musafir

#57

2011-12-13 07:44

sugereaza indepartarea
Revista Virtuala ORA DE JUDO
Musafir

#58 Re:

2011-12-16 13:37

#57: -

ce indepartare?


Musafir

#59 Re:

2012-01-11 20:14

#3: -

daca nu sti despre cele intanplate....taci di gura

5

#60 Re:

2012-01-11 20:17

#5: -

ba da taci acolo.....nu sti despre cele intamplate....taci


Musafir

#61

2012-01-11 20:28

brata si radu , puscarie pt ceea ce au facut....animalelor
Revista Virtuala ORA DE JUDO

#62 RASPUNS

2012-01-15 13:43

#61: -

Daca imi sunt mie adresate cuvintele, respectuos va spun ca ori faceti parte din vechea garda(pana in '89) atunci cand nu aveai voie sa vorbesti, ori sunteti indoctrinat cu o astfel de mentalitate. Daca ati fi citit posturile mele, cel ce a initiat aceasta petitie, ati fi observat ca am dat dreptul si partii acuzate dar si partii acuzatoare sa isi expuna opiniile, INTR-UN MOD CIVILIZAT-daca cititi o sa observati ca am facut acest apel de mai multe ori. Nu s-a cerut decat o judecata dreapta iar vinovatii sa plateasca...dar tot in aceasta petitie s-a cerut respectarea PREZUMTIEI DE NEVINOVATIE-GARANTATA DE CONSTITUTIE. In caz ca nu stiti Constitutia este CARTEA FUNDAMENTALA A ROMANIEI, pe care toti trebuie SA O RESPECTAM! S-au emis pareri de ambele parti intr-un mod cat se poate de normal intr-o societate LIBERA asa cum am devenit DUPA '89, dar exista si oameni ca dumneavoastra care incearca sa pun lacat la gura unora si va ATENTIONEZ PUBLIC sa incetati cu astfel de CENZURI COMUNISTE!!!