Cerem protejarea Dr. Camelia Roiu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem protejarea Dr. Camelia Roiu


Musafir

#2126

2016-07-30 09:56

Ma dezgusta faptul ca oamenii integrii sunt marginalizati,ca adevarul este ascuns sub pres si ca le pute celor din functii "inalte", si ma doare ca ma simt neputincioasa pentru ca nu pot face nimic decat la 4 ani.Si ma mai doare faptul ca astept sa se "scurga"generatiile de peste 60 de ani,sa putem vota ce trebuie.Dumnezeu sa ne ajute!

Musafir

#2127

2016-07-30 10:00

Ceea ce a "reclamat" dna.Doctor este "omor" calificat! De aceea vom fi alaturi de dansa si alti salariati din Sanatate, care au curajul sa "desconspire" crimele produse in acest sistem datorita coruptiei. Scurt. Cei ce vor fi gasiti Vinovati, PUSCARIE PE VIATA!si CONFISCAREA TUTUROR BUNURILOR!

Musafir

#2128

2016-07-30 10:04

Este nedrept sa lasam de izbeliste persoanele care lupta cu sistemul din aceasta tara,pentru binele nostru,al Romanilor de rand...sper sa reuseasca Dna.doctor sa treaca peste aceasta nedreptate si sa devina mai puternica ca niciodata in luarea deciziilor drepte...va multumim...

Musafir

#2129

2016-07-30 10:05

Atata timp cat nu vor exista mult mai multi medici care sa ia atitudine fata de coruptia din sistemul medical romanesc, toti medicii vor fi judecati "la gramada", planand asupra tuturor suspiciunea de coruptie. Pentru a evita generalizarile periculoase, medicii onesti trebuie sa ia atitudine si sa denunte public coruptia din sistem. In felul acesta, vor avea alaturi de ei societatea civila si astfel vor fi sustinuti si atunci cand vor revendica niste venituri care sa fie in concordanta cu importanta muncii lor pentru societate (ceea ce nu este cazul in momentul de fata).

Musafir

#2130

2016-07-30 10:07

D-na doctor salvează vieti si chiar se intereseaza de pacient si de vindecarea fizica si psihică a pacientului,chiar spune adevarul despre sistemul degradat din spital...o sustin fiindcă merita,o cunosc personal,fiindcă am lucrat in acel spital,este un om si un doctor jos palaria...respectele mele !!!!

Musafir

#2131

2016-07-30 10:09

Felicitari pentru curajul si responsabilitatea civica de care a dat dovada. Asteptam ca tot mai multi medici onesti sa ii urmeze exemplul.

Musafir

#2132

2016-07-30 10:09


Poate ar fi bine sa se faca publica o lista periodic actualizata.a incompetentilor,spagarilor etc a celor aflati in fruntea unor institutii
publice in opozitie cu lista celor considerati onesti si bine pregatiti profesional
Desigur nu este simplu sa faci un asemenea clasament unde subiectivismul sa fie pe cat este omeneste posibil inlaturat.Poate experienta celor cu "Parlamentul Curat" ar putea fi un punct de plecare.(mentionez ca nu am avut nicio implicare in actiunea amintita).Ar fi multe de spus......

Musafir

#2133

2016-07-30 10:11

Il rugam pe domnul ministru sa ia act de aceasta petitie si sa actioneze in consecinta.

Musafir

#2134

2016-07-30 10:13

Sa va ajute Dumnezeu

Musafir

#2135

2016-07-30 10:15

Domnule Ministru, va rog sa nu inchideti ochii la neregulile grave din sistem ci sa actionati sanctionand drastic abaterile si medicii care pun presiuni pe cei care vor sa arate neregulile din interior. Cerem retragerea dreptului de practica definitiv pentru cei care pun viata oamenilor in pericol, prin greselile lor sau prin tainuirea greselilor altora.

Musafir

#2136

2016-07-30 10:21

Ar fii o lasitate din partea noastra daca nu suntem alaturi de dna. Doctor pentru ca prin gestul dansei a dovedit ca nu a fost indiferenta fata de oameni, pacienti . Ce pot sa mai spun decat : Felicitari dna. Doctor si nu uitati noi va sustinem oricand .

Musafir

#2137

2016-07-30 10:23

Vrem oameni sinceri,onesti,care-si fac meseria,vrem sanatate cand mergem intr-un spital ca doar d-aia platim din salariile noastre mizere,un sfert(daca nu mai mult),pentru sanatatesi restu care se duc la stat,nu mai alungati medici buni din tara!!!

Musafir

#2138

2016-07-30 10:31

M-am sarurat de coruptia din Romania, de oamenii nepasatori care vor sa distruga in loc sa cladeasca. Simplul fapt ca s-a creat o asemenea petitie spune multe despre cei care sunt la conducerea tarii. Un medic are nevoie de o tara intreaga sa o apere din cauza ca a spus adevarul? Medicii care o condamna si toti cei care sunt impotriva ei ar trebui eliberati din functiile care le detin iar dansa ar trebui promovata, dar din pacate vorbim de Romania unde din nefericire aproape totul se face taman pe dos. Rusine celor care o condamna.

Musafir

#2139

2016-07-30 10:35

Vreau sa traiesc in liniste si pace in tara mea. Vreau decenta, vreau normalitate, vreau respect, VREAUUUUU o viata decenta.

Musafir

#2140

2016-07-30 10:38

Eu am ajuns in Romania si am întâlni o problema medicală cu tatăl meu am ajuns la spitalul din jud Videle unde am asteptat medicul sa vina sami vada tatal 2 h motivul ca e in pauza apoi a inceput sa ridice tonul ca dece iam reclamat ca nu a venit mai repede .Logic venind cu salvarea la urgente tatal meu se simtea foarte rau !!!Imi este greata de mizeria si indisciplina unor medici care nu isi fac meseria cum trebuie si nimeni nu ia masuri !!! Si când un medic care vrea sa schimbe ceva nu este susținut !!!!! Domnule Ministru al sanatati putem schimba ceva in sistemul medical romanesc sunt foarte mulți străini care vin in Romania si ajung in spitale si povestesc ca sistemul medical romanesc este groaznic "sunteti europenii " ?? Exclamă ei ! Este foarte rusinos ce se intampla .

Musafir

#2141

2016-07-30 10:38

Apreciez curajul acestei doamne, care face public neglijeta si nepasarea cu care unii doctori trateaza bolnavi din spitale si nu numai.

Musafir

#2142

2016-07-30 10:38

Respect foarte mult profesionistii din orice meserie !

Musafir

#2143

2016-07-30 10:43

Si eu am fost în situația ei.

Musafir

#2144

2016-07-30 10:43

Am semnat aceasta petitie pt ca in viata nu sti ce ti se poate intampla si bineinteles ca nimeni nu ar vrea sa pateasca asa ceva intr-un spital.Nu vrem sa mai fim tratati ca niste gunoaie.Nimeni nu ar vrea sa fie bolnav,dar in viata mai sunt si intamplari mai neplacute.

Musafir

#2145

2016-07-30 10:45

Oamenii onesti si curajossi TREBUIE SUSTINUTI , AJUTATI...CLONATI ;).

Musafir

#2146

2016-07-30 10:52

Pentru ca lipsa de implicare si de curaj, nonsalanta si ideea ca fac altii pentru noi duc la toate aceste monstruozutati pe care cu totii le recunoastem dar doar atat......

Musafir

#2147

2016-07-30 10:52

Sustin demascarea neregulilor din spitalele romanesti.

Musafir

#2148

2016-07-30 10:53

Respect pentru cei ca vor sa ajungem la normalitate.

Musafir

#2149

2016-07-30 10:55

Am semnat pt ca daca nimeni nu spune adevarul nu avem cum sa schimbam in bine.

Musafir

#2150

2016-07-30 11:02

Pentru a forta organele competente sa treaca la masuri clare si drastice in toate spitalele si policlinicile din tara,legate de "ordine si disciplina",astfel incat sa nu iti fie greata si groaza sa intri intr-un astfel de"loc de exterminare".Pentru o reeducare a personalului ce trebuie sa deserveasca populatia(la fel ca un frizer,vanzator,functionar...etc)si pt. acestia sa fie valabil"clientul nostru=stapanul nostru"si nu invers.