Cerem demisia lui Tescaru

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem demisia lui Tescaru


Musafir

#1

2016-07-15 19:33

Pentru ca doresc nu numai demisia individului care se crede pe mosia lui dar si inceperea urmaririi penale pt. toti banii furati din buzunarele cetatenilor in atatia si atatia ani....Mizeria tb. aruncata la cos!!!!!!!!

Musafir

#2

2016-07-16 20:08

Intr-un oraș falimentar, in care apa e un lux având in vedere prețul, nu pot fi tolerați niște " băieți deștepți " care s-au îmbogățit peste noapte din salariile nesimțite pe care si le-au stabilit pe spinarea buzoienilor!

Musafir

#3

2016-07-17 13:49

Pt ca sunt din Buzau si ma afecteaza problemele nerezolvate ale Companiei de apa si apa neagra de la robinete din cauza tevilor neschimbate si chiar pretul apei si tampenia cu apa meteorica care se duce in pamant.... a naibii ploaie am ajuns sa o platim....si binenteles salariul nesimtit al domnului sus numit

Musafir

#4

2016-07-17 19:47

Compotamentul D.lui Tescaru este abuziv, sfidator la adresa consumatorilor de apa Ajunge stimabile, te lupti pentru binele companiiei sau pentru foloasele proprii?

Musafir

#5

2016-07-19 09:11

Am semnat petitia din cauza pretului apei, a calitatii ei, a nebuniei numite "apa meteorica platita" si a nesimtirii tuturor sefilor Companiei de Apa - Buzau, in frunte cu hotul Tescaru si coruptul Cristea...

Musafir

#6

2016-07-20 07:40

calitatea si pretul apei care lasa de dorit

Musafir

#7

2016-07-20 07:57

Un om belicos, care se simte incoltit si tine cu dintii de scaun . ORIBIL ! Cetatenii Buzaului ar trebuii sa-l scoata cu forta din biroul lui caldut si sa-l bata cu pietre .

Musafir

#8

2016-07-20 09:31

trebuie lichidata mafia din compania de apa

Musafir

#9

2016-07-20 11:09

Nu cred ca este corect pretul stabilit de Compania de Apa Buzau, raportat la calitatea acesteia !

Musafir

#10

2016-07-20 11:25

stopati mafia din buzau
Viespea

#11

2016-07-20 11:58

Ruganm dna-ul,Procuratura,Politia,Serviciile sa se sesizeze si sa ia masuri urgente pentru stoparea nelegiuirilor de la Compania de apa "Tescaru@acolitii".Se vrea o revolta a populatiei impotriva netrebniciilor si netrebnicilor ce isi bat joc de noi?


Musafir

#12

2016-07-20 15:11

Normalitate si legalitate. Asta vrem.

Musafir

#13

2016-07-20 15:11

nemultumita de calitataea apei,de pretul platit.

Musafir

#14

2016-07-20 15:19

Din cauza nesimtirii CA al acestei SC si nehalelii acestor membrii!Rusine!!!!

Musafir

#15

2016-07-20 16:07

Petre Tutea spunea ca "...la intrebarea fundamentala DE CE ? , aporetica rurala romaneasca raspunde: D-AIA !"
Iubindu-l pe Tutea pe care mai ca l-ati vrea interzis, va raspund si eu aidoma: d-aia !

Musafir

#16

2016-07-20 20:58

Din cauza prețului ridicat

Musafir

#17

2016-07-21 06:53

Semnez pentru ca nu e normal ca tot ceea ce inseamna serviciile legate de alimentarea cu apa a sute de mii de oameni, in Romania anului 2016, sa fie legat de numele unui singur om, Tescaru. Daca un proiect, aprobat, finantat, girat de UE poate fi conditionat de existenta unui singur om, atunci acel proiect nu merita sa existe, atata timp cat adevaratii beneficiari (adica noi, consumatorii si platitorii) nu suntem multumiti.  Semnez pentru ca sunt convins ca banii platiti de noi (mult prea multi) nu fac altceva decat sa intretina o societate capusata atat de proprii angajati, dar mai ales de firmele de casa ale barosanilor indestructibili aflati la conducere.

Am rezerve insa pentru ca metoda aleasa de managerul ajuns primar nu mi se pare a fi cea mai buna. Scandalul nu este o metoda manageriala. Mi-e teama ca actuala mafie va fi inlocuita de o alta, poate chiar mai vorace, asa cum s-a intamplat de multe ori in societatea romaneasca.


Musafir

#18

2016-07-21 08:39

Am platit 156 mc apa intr-o luna nevinovata. Am avut pagube de peste 2000 lei rufe spalate cu motorina ,cand le-am scos din masina de spalat erau caramizii nu albe...,niciodata in 2 ani nu l-am intalnit la audiente pe acest director Tescaru, SALARIUL sau sfidator umileste sute ,mii de oameni valorosi care muncesc si nu incaseaza nu 175 milioane ...sunt cetateni care traiesc cu 272 lei si paltesc factura la apa murdara nu la apa pentru consum , multe emisiuni multe articole ce il dau pe acest om in public cu toate matrapazlacurile si smecheriile fata de acel hotel ...CUM SA MAI CONDUCA o institutie unde depinde tot poporul buzoian care este consumator de apa ? In ce tara traim ?

Musafir

#19

2016-07-21 11:18

Sunt scarbit de increngaturile politicului si de gestionarea abuziva a salariilor astronomice catre functiile ierarhice superioare.Directorii,managerii trebuie sa aiba un salariu normal in asa fel incat si noi muncitorii de rand sa fim multumiti de remuneratia lunara la o redistribuire corecta si reala a banilor.

Musafir

#20

2016-07-21 12:07

Am semnat aceasta petitie pentru ca m-am saturat de hotia companiei de apa prin tarifele practicate si a nepotismului din cadrul acestei companii.

Musafir

#21

2016-07-21 12:10

plata apei meteorice, pret ridicat la apa

Musafir

#22

2016-07-21 17:21

am semnat aceasta petitie pentru ca avem cea mai scumpa apa din Romania.Daca apa se va face cea mai ieftina din Romania Tescaru poate sa ramana direcor pana va aparea alt oras cu apa mai ieftina

Musafir

#23

2016-07-21 18:38

Este un bir sa platesc " Apa Lui Dumnezeu".Va bateti joc cand pretindeti buzoienilor sa platesaca apa meteorica.Cum calculati aceasta apa intr-un bloc turn? ce sa facem sa ne rugam sa fie seceta? Este un impozit "iobag" asemenea impozitului pe fum! Rusine!

Musafir

#24

2016-07-21 18:50

Calitatea apei lasa de dorit, plata apei meteorice si nu in ultimul rand, din cauza pretului foarte mare al apei.

Musafir

#25

2016-07-21 21:10

Calitatea apei ne distruge in primul rand sanatatea. S-a gandit acest individ la cate persoane a imbolnavit in tot acest timp. Eu sunt deacord si sa ne organizam sa cerem autorizatie de protest si sa protestam in fata Companiei de apa. IESI AFARA JAVRA ORDINARA.