Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU!

Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU! / Anunțuri / ANAMARIA NEDELCU NU VA FI EXTRĂDATĂ!!! / Comentarii


Musafir

#1

2016-06-07 20:18

Ma bucur ca s-a sfarsit cosmarul acestei femei..

Monica Petruţ
Autorul acestei petitii

#2 Re:

2016-06-07 20:23

#1: -  

 S-a sfârşit cu privire la extrădare, dar instanţele judecătoreşti din România au decis ÎNAPOIEREA COPILULUI ÎN CANADA!!!

O instanţă, a decis suspendarea executării deciziei, adică, TEMPORAR, Anthony să NU fie înapoiat în Canada, dar avocata tatălui a atacat acea sentinţă de suspendare şi mâine, miercuri 8 iunie, se judecă apelul împotriva sentinţei de suspendare a returnării copilului.

În afară de dosarul referitor la înapoierea copilului, mai există un dosar cu privire la reîncredinţarea minorului, adică să fie încredinţat copilul mamei!!!


Musafir

#3

2016-06-07 21:28

Doamne ajuta! S-a facut dreptate!
BillieMadeleine
Musafir

#4

2016-06-07 21:39

Doamne ajuta!!! Nici mie nu imi vine sa cred, sper ca nu este doar un vis. Prin cate a trecut aceasta femei, ma mir ca este inca in viata, ca nu s-a prabusit de durere si disperare.
Sper ca si copiii ei sunt echilibrati si nu au nevoie de alt ajutor in afara de cel al familiei.

Sper din suflet ca si copilul sa ramana in tara; de ce ar mai fi luptat aceasta mama? Sunt convinsa ca, daca ar putea alege, ar face 10 ani de inchisoare in Canada numai ca sa ramana copilul in Romania.

gica

#5

2016-06-07 21:46

Dumnezeu exista

 

 


Musafir

#6

2016-06-07 22:07

Bravo!!!! Suntem alaturi de tine!!!

Musafir

#7

2016-06-08 02:10

Mă bucur nespus pentru dna.Doamne ajut o să rezolve și cu copilașul.
Cred că acel.individ în Canada moare de necaz ca pierde pensia alimentara căci pentru asta a fost toată presiunea să aducă copilul în Canada ca să se folosească de el.Se vede pe fata lui din fotografie ca pare un om periculos.

Musafir

#8

2016-06-08 02:20

Mă bucur pentru reușita și sper să fie deplină.

Musafir

#9

2016-06-08 02:55

Judecatorul de la curtea de apel nu ar mai trebui sa judece niciodata din moment ce s-a demonstrat ca judeca patimas ceea ce e inadmisibil.
Gabriela

#10

2016-06-08 05:19

Multumim lui Dumnezeu si Maicii Domnului pentru ajutor. Ne rugam si azi pentru luminarea mintii judecatorilor, sa nu desparta copilul de mama. Multumim Doamne, Doamne ajuta!


Musafir

#11

2016-06-08 05:36

e semnificativ ca din rugaciunile noastre a reusit si sa reuseasca incontinuare ! multumesc initiatorilor !

Musafir

#12 multumiri tuturor !

2016-06-08 05:37

multumim lui Dumnezeu si initiatorilor si celor care au semnat ! ma trec lacrimile mereu gandindu-ma la tragedii ce nu pot fi  oprite cu dreptate !

 


Musafir

#13

2016-06-08 06:34

Exista reglementari internationale privind ,,Reintregirea Familiei" Cei doi frati , TREBUIE sa creasca impreuna. Dominicanul canadian vedea in femeie o sursa de bunastare nu de civilizatie. La ei civilizatia se face cu pumnul si bata.

Musafir

#14

2016-06-08 07:14

Doamne ajuta! Copilul sa ramana langa mama.


Musafir

#15

2016-06-08 07:17

Pana la urma justitia romana a dovedit ca are coloana vertebrala,speram sa o aiba pana la capat,chiar daca in randurile ei mai are si uscaturi care complica inutil unele procese.Sa-i dea Dumnezeu Anei Maria puterea de a incheia toate procesele cu bine si sa-si cresca ,in liniste,copii.
Canadienii trebuie sa inteleaga ca si noi romanii existam ,nu numai ei,americanii,chinezii si rusii,ca si noi romanii trebuie sa avem drepturi ,nu sa ne priveasca cu dispret de la inaltimea celui bogat care ia totul.Multumim ICCJ,bravo judecatorilor,trebuie sa demonstram ca noi avem o justitie corecta ,menita sa-si apere cetatenii.Multumim.

Musafir

#16

2016-06-08 12:28

FELICITARI UN PAS IMPORTANT



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...