Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU!

Eliberati MAMA! Nu o extradati pe ANA-MARIA NEDELCU! / Anunțuri / Răspunsuri de la CSM, Avocatul Poporului şi Autoritatea Naţională pentru Protecţia Drepturilor Copilului şi Adopţie / Comentarii


Musafir

#1

2016-04-27 18:24

Felicitari pentru initiativa si pentru rezultatele obtinute
Monica Petruţ
Autorul acestei petitii

#2 Re:

2016-04-27 21:00

#1: -  

 Mulţumesc pentru sprijin şi aprecieri!! 

Anamaria Nedelcu are, în continuare, problema cu returnarea copilului şi problema cu extrădarea ei.

 


Musafir

#3

2016-04-27 21:42

FELICITARI !
Monica Petruţ
Autorul acestei petitii

#4 Re:

2016-04-27 22:43

#3: -  

 Mulţumiri pentru susţinere!


Musafir

#5

2016-04-28 05:59

Multumesc pentru comunicare. Eu zic ca va fi bine. Doamne ajuta. Felicitari pentru initiativa.

Musafir

#6

2016-04-28 10:24

Felicitari pentru demersurile efectuate.
Nu pot vizualiza imaginile atasate.

Musafir

#7

2016-04-28 11:36

E bine ca s-a gasit cine sa se ocupe de acest caz, felicitari pentru succes.
si Pasti fericit!

Musafir

#8

2016-04-28 12:07

doamna imi cer scuze ca scriu aceste randuri dar ma simt mult mai usurat,am crezut ca ana maria nedelcu este o doamna,dar sincer m-am inselat,nici macar doua randuri pe FB sa ne multumeasca ca am fost alaturii de ea.
Monica Petruţ

#9 Re:

2016-04-28 17:50

#8: -  

 Îmi pare rău că v-aţi dezamăgit, dar să ştiţi că nu are profil pe Facebook.

O prietenă de-a ei mi-a scris mie pe Facebook şi m-a rugat să-i spun numărul meu de telefon ca să i-l dea Anamariei. M-a căutat ieri şi am vorbit cu ea, pentru prima dată, dar era foarte stresată, fiindcă nu ştie ce va decide instanţa judecătorească în legătură cu RETURNAREA COPILULUI. Azi, a reuşit să obţină suspendarea executării hotărârii judecătoreşti prin care a fost dispusă returnarea copilului în Canada. 

Tocmai mi-a scris că astăzi, după ce a fost oprită, temporar, returnarea copilului, a mers împreună cu Anthony la Direcţia pentru Protecţia Copilului, fiindcă trebuia să fie evaluat. Există numeroase pericole pentru mamă şi copil, fiindcă problemele lor NU sunt rezolvate, încă: o instanţă judecătorească va trebui să se pronunţe referitor la returnarea copilului, adică, instanţa va stabili dacă va anula returnarea lui Anthony in Canada, iar altă instanţă va trebui să se pronunţe cu privire la extrădarea mamei din România în Canada. În tot acest timp, Anamaria va trebui să-şi formuleze apărările împreună cu avocaţii ei şi să găsească cele mai bune soluţii pentru procesele pe care le are.

M-a rugat pe mine să transmit mulţumirile ei semnatarilor petiţiei şi o să postez un anunţ în acest sens, iar ea vă va mulţumi la televizor, dacă va avea ocazia să mai vorbească şi dacă i se va permite să vorbească despre această petiţie şi să se adreseze celor care au sprijinit-o semnând petiţia.

 

 

Monica Petruţ

#10 Re:

2016-04-28 17:59

#7: -  

 Mulţumesc!

Sărbători de Paşti fericite să aveţi şi dumneavoastră!

Greutăţile pentru mamă şi copil NU au trecut. 

Ca să fie rezolvate problemele lor, instanţele judecătoreşti trebuie să anuleze RETURNAREA COPILULUI în Canada (Anamaria a depus contestaţie la executarea hotărârii de returnare a copilului) şi să nu dispună extrădarea mamei în Canada, dar NU ştim ce vor decide judecătorii, nici intr-un caz, nici în celălalt caz.

Monica Petruţ
Musafir

#11 Re:

2016-04-28 18:01

#5: -  

Mulţumesc!

 Să sperăm că va fi bine!

Anamaria mai are de rezolvat problema RETURNARII COPILULUI în Canada şi problema extrădării ei, ceea ce este foarte greu.

Sărbători fericite!

Monica Petruţ

#12 Re:

2016-04-28 18:09

#6: -  

 Mulţumesc!

Link-urile sunt de la imaginile pe care le-am postat pe contul de Google. 

Dacă puteţi accesa Facebook-ul, le găsiţi pe această pagină:

https://www.facebook.com/MonaPetrut/

Sărbători fericite!




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...