Petitie pentru respectarea drepturilor omului

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petitie pentru respectarea drepturilor omului


Musafir

#76

2016-03-30 07:50

Este halucinant si inimaginabil ce se petrece cu justitia si cu asa zisele aparate de aparare a cetateanului in Romania. Ce a facut MAI prin Politia Romana, pe langa fals in acte pentru ca exact asta a facut prin declaratiile false facute unui organism European, tine doar de stanilismul ordinar al unei caracatite de sorginte noua ordine mondiala, si de faptul ca orice persoana care pledeaza /deschide ochii altora pentru si asupra libertatii de gandire si simtire spirituala si sociala este declarat non grata.
In locul avocatilor domnului Bivolaru as da in judecata Politia Romana pentru FALS SI UZ DE FALS. Daca cineca vine si-mi spune ca nu se poate acum,ii pot dovedi cu documentatie ca: da, se poate. Chiar acum

Musafir

#77

2016-03-30 09:00

presa...se stie f.bine ca joaca rol de a manipula prostimea(as spune chiar ca exista oameni care lucreaza in invatamint,ingineri...etc.care nu stiu sa discearna...iau totul"daca asa se spune la televizor"?la un film documentar f.putini se uita,....de ce???PENTRU CA ASTA NE ESTE NIVELUL.

Musafir

#78

2016-03-30 09:57

Iubirea invinge intotdeauna!

Musafir

#79

2016-03-30 14:22

Am semnat aceasta petitie pentru ca este momentul sa se inceteze prigoana fiintelor spirituale

Musafir

#80

2016-03-30 18:16

Să ne trezim cât mai repede, să căscăm ochii mari şi să ne facem urechile pâlnie şi să ne dăm seama că poliţiştii, judecătorii şi conducătorii "aleşi" sunt bine plătiţi din BANII NOŞTRII, pentru ca să ne apere drepturile şi nu ca să ne persecute (unii dintre ei), dacă nu jucăm cum cântă "păpuşarii" şi aşa cum e firesc vrem să fim liberi .
Eu cred în capacitatea poporului Român de aşi da seama că schimbarea marionetelor cu alte marionete nu e o soluţie reală.
Ceia ce trebuie schimbat este acest sistem care este de mult EXPIRAT.

Musafir

#81

2016-03-30 20:34

A venit vremea ca abuzurile unor instante romanesti sa fie stopate, pentru ca adevarul si dreptatea sa triumfe!

Anonymous

#82 Re: doar "act sexual cu o minora" ?

2016-03-30 23:45

#72: Gabi Radu - doar "act sexual cu o minora" ?  

 Da, aveti dreptate suntem spalati pe creier si avem doar ganduri curate.

Am cunoscut-o pe mama fetei si, intr-adevar era foarte mahnita de ceea ce i s-a petrecut fiicei ei, dar nu pe domnul Bivolaru era suparata ci pe autoritatile romane care au  fortat-o sa dea acea declaratie incriminatoare impotriva lui Gregorian Bivolaru, iar apoi nu i s-a mai permis, asa cum este legal dealtfel, sa isi retraga declaratia. Practic ea a fost dusa la Politie in urma descinderilor din 2004 si, pentru ca era minora, au fortat-o (au batut-o mai pe romaneste ca sa ma intelegeti) sa dea o declaratie incriminatoare la adresa domnului Bivolaru.

Va inteleg totusi punctul de vedere. Este greu de crezut ca acest om este nevinovat cand toate televiziunile si toata presa sustine ca el este vinovat. Totusi, daca va ganditi un pic atent la acest caz si il analizati, nu vi se pare totusi ciudat ca "victima" este cea care sustine ca domnul Bivolaru este nevinovat? Nu vi se pare ciudat faptul ca in toate acele emisiuni de la tv nu sunt intrebati si yoghinii care este punctul lor de vedere? Lor nu li se da niciodata, subliniez NICIODATA, drept la replica. Oare de ce? Nu vi se pare ciudat faptul ca doua instante independente, cea de la Arad si apoi cea de la Cluj, l-au gasit pe domnul Bivolaru nevinovat, ca apoi in mod abuziv si ilegal Curtea Suprema sa anuleze cele doua verdicte si sa rejudece procesul pentru a-l gasi "vinovat"? Nu vi se pare ciudat ca acest om este pus primul pe lista Europol ca cel mai periculos raufacator si apoi este prins la ... un targ de carte? Ce mai terorist, auzi dumneata, la un targ de carte ... Asa este "daca furi un sac de nuci" esti pus pe lista celor mai mari raufacatori din Europa. Hm, vorba lui Caragiale, "curat murdar dom`le"


Musafir

#83

2016-03-31 06:06

Faptul ca statul roman se foloseste chiar de falsuri, ca pune institutiile de forta sa falsifice si sa bage prin orice mijloace la puscarie un om, arata ca Bivolaru are dreptate si face bine ce face.
Problema lui Bivolaru este ca a acuzat Lojele Masonice de manipularea grava a societatii umane si ca a creat o miscare prin care oamenii pot invata ca sunt liberi.
Aceste doua actiuni ale lui Bivolaru nu pot fi placute unei Elite care isi doreste sa manipuleze societatea umana.

Musafir

#84

2016-03-31 09:10

Am semnat această petitie pentru a stopa această actiune condusă de Securitate ( a se citi SRI, dupa lovitura de stat din 1989)!

Musafir

#85

2016-03-31 10:45

Mult succes. Adevarul va triumfa...este timpul ca acesta sa iasa la lumina sa fie spus tuturor!!!!!

Musafir

#86

2016-03-31 15:09

Pentru triumful adevarului

Musafir

#87

2016-03-31 20:36

Nu mi-a fost teama niciodata sa ii informez pe cei din jur sau sa ma ascund ca as fi cursanta MISA, DE CE? Tocmai pentru ca aici am invatat sa nu imi mai fie teama: de ceea ce sunt, de ceea ce simt, de ceea ce gandesc in profunzime, de ceea ce-si doreste cu adevarat sufletul meu. Binenteles ca pentru acest lucru nu am fost scutita de comentarii : unele ironice, altele jignitoare, pline de desconsiderare. Iar atitudinea mea fata de aceste adversitati a fost aceea de compatimire. De ce? Pentru ca cei care arunca cu piatra IN NECUNOSTINTA DE CAUZA, bazandu-se doar pe ceea ce AFLA de la televizor (a se citi TEMBELIZOR), inseamna ca nu gandesc cu propiile creiere, sau nu functioneaza in mintea lor o elementara LOGICA si inghit pe nemestecate tot ceea ce li se furnizeaza de catre cei care exact acest lucru si urmaresc. Mass-media se poate lauda cu maxima eficienta si reusita - deci in acest sens se dovedesc a fi ,,SUPERPROFESIONISTI". Si uite-asa creste PROSTIA si IGNORANTA in lumea asta. Scuzati parerea! Dar este a mea si mi-o asum.

Musafir

#88

2016-04-01 08:48

Pentru ca orice om trebuie sa aiba anumite drepturi si sa ii fie si respectate de institutiile statului.

Musafir

#89

2016-04-01 09:11

Pentru stoparea definitivă a persecuțiilor!

Musafir

#90

2016-04-01 09:44

maghiară nu?


Musafir

#91

2016-04-01 11:26

am examinat cu atentie acest caz si este cat se poate de clar ca este voba de persecutie ,tratare discriminatorie ,cautarea cu orice pret a" nodului in papura " .Pt lamuriri puteti citi unele articole de pe yogaesoteric.net

Musafir

#92

2016-04-01 13:34

E timpul sa ne trezim si sa actionam impotriva acestor nedreptati. Am semnat pentru ca vreau sa fiu cu adevarat libera intr-o tara democratica!!!

Musafir

#93

2016-04-02 10:09

Pentru Grieg, ghid spiritual autentic!

Musafir

#94

2016-04-02 17:00

Fie ca adevarul si binele Dumnezeiesc sa triumfe in aceasta tara si pe aceasta planeta!

Musafir

#95

2016-04-03 07:39

Pentru Grieg, ghidul meu spiritual, cu multă dragoste

Musafir

#96

2016-04-03 16:20

Am semnat deoarece consider ca nu trebuie sa stau cu mainile in san si sa astept ca cei care pana acum au auruncat cu noroi in Gregorian Bivolaru sa isi recunoasca greselile. Nu o vor face niciodata. De aceea trebuie ca cei care il cunosc pe Grieg, care cunosc adevarul despre el, sa il prezinte lumii intregi.

Musafir

#97

2016-04-03 18:32

Sa inceteze odata mascarada asta mediatica si politica a carei victima este Gregorian Bivolaru

Musafir

#98

2016-04-04 07:39

Am semnat aceasta petitie deoarece sunt profund indignata de ceea ce se petrece in Romania si de faptul ca aceste structuri vadit deranjate de domnul Bivolaru Gregorian,actioneaza fara scrupule neluind in considerare faptul ca in final Romania va mai primi o bila neagra !!! Pe de alta parte sunt convinsa de nevionvatia domnului Bivolaru.

Musafir

#99

2016-04-06 07:22

Domnul Bivolaru este inocent. Este evident acest lucru. Monstruozitatiile asa zisei justitii din Romania trebuie sa inceteze.Politisti, avocati, judecatori si ce este mai grav mass media s-au murdarit si se murdaresc in continuare. Sa le fie rusine si sa fie trasi la raspundere.

Musafir

#100

2016-04-09 17:31

deoarece aceasta este inca o nedreptate facuta chiar de cei care ar trebui sa faca dreptate. semnez aceasta petitie
cu speranta că instituțiile competente europene, și mai ales cele din Franța, vor descoperi frauda întreprinsă de autoritățile române, și că îl vor elibera imediat pe dl. Bivolaru Gregorian