Fumatul Permis in Locuri Special Amenajate in Spatiile Publice - Semneaza si da Share !


Musafir

#2426 Re: Re:

2016-03-22 15:28

#2424: - Re:  

 Legea se modifica, prostule. Nimic nu e batut in cuie.


Musafir

#2427

2016-03-22 15:29

Deoarece aceasta "lege" afecteaza si economia . .Nu cred ca e un exemplu sa ne trimita in strada..Localurile sunt goale.o sa trimita la faliment multi patroni ..deci.." nedreptatea nefumatorului" ...acum de ce nu merg in restaurante daca nu puteau intra din cauza fumatorilor? Multumim "nefumatorule"..

Musafir

#2428 Re: Re: Re:

2016-03-22 15:32

#2426: - Re: Re:  

 Alt idiot care crede asta in cel mai bun caz te lasa sa faci afara un spatiu pt fumatori dar in bar nu o sa mai fumezi cretinule


Musafir

#2429

2016-03-22 15:33

Nefumatori care urla de fericire pe internet ca nu se mai fumeaza in loc sa mearga sa umple cafenelele. Asta e ipocrizia. Mergeti la cafenele si baruri, ce mai asteptati? Legea asta alunga un procent mare din persoanele care faceau pana acum consumatie. Si nu mai veniti cu pretentia ca sa vina oricum si sa fumeze afara, ca nu vine nimeni sa plateasca sa stea afara in timp ce 1-2 fraieri stau si bat in geam.


Musafir

#2430 Re: Re: Re: Re:

2016-03-22 15:35

#2428: - Re: Re: Re:  

 Cretin esti tu. Exista destule tari 'civilizate' cum le numiti voi, unde exista spatii de fumat.

Dar daca locuiesti sub un bolovan, normal ca nu am ce sa iti cer.


Musafir

#2431 Re: Re: Re: Re:

2016-03-22 15:37

#2428: - Re: Re: Re:  

 Sa mori tu? In Germania exista baruri in care se fumeaza, tampitule! Sau vrei sa spui ca Germania e mai putin civilizata ca Rromania? Trage si tu o fuga pana in Berlin si vezi cu ochii tai inainte sa vorbesti.

X

#2432 Re: Re: Re: Re: legea CORECTA

2016-03-22 15:38

#2413: - Re: Re: Re: legea CORECTA 

 Esti un bou,oi fi fost tu patron,dar cu siguranta ai fost unul prost.Am cafenea si mi-au crescut vanzarile comparativ cu saptamanile trecute,am cafeneaua plina si sti de ce? Pentru ca nefumatorii care nu veneau din cauza fumului acum vin....si mai ghici ce...sunt destul de multi....Nici nu o ard aiurea la masa la o cafea si un pachet de tigari 3 ore....


Musafir

#2433 Re: Re: Re: Re:

2016-03-22 15:38

#2428: - Re: Re: Re:  

 Ma-ta nu te-o invatat si alte cuvinte? Esti ca un disc stricat.


Musafir

#2434 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-03-22 15:39

#2430: - Re: Re: Re: Re:  

 Dobitocule tarile alea au respectat legea de la bun inceput nu ca jegosii de patroni si de fumatori din Romania pt asta o sa fumati afara ca milogii


Musafir

#2435 Re: Re: Re: Re: Re: legea CORECTA

2016-03-22 15:40

#2432: X - Re: Re: Re: Re: legea CORECTA 

 Buna incercare! :)))))

Esti acelasi disperat care da comenturi aici de cateva zile. Aceleasi greseli gramaticale, acelasi mod de a scrie.

'Patroane'


Musafir

#2436 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-03-22 15:43

#2434: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Tu esti tacanit rau. Nu este vina fumatorilor ca patronii nu au respectat legea. Si nu e vorba numai de fumat. Multi patroni nu respecta legea in general. Uita-te ce s-a intamplat la Colectiv. Patronii mereu cauta portite de scapare ca sa le fie lor bine, nu in interesul fumatorilor sau nefumatorilor.

SSS

#2437 Re:

2016-03-22 15:44

#2429: -  

 Deci tu mergeai in cafenea sa fumezi,daca trebuie sa iesi afara nu mai mergi,deci te doare in pla de cafeaua de acolo ca nu poti iesi afara sa fumezi.Cine e egoist si ipocrit aici...Si da alunga un procent de clienti dar aduce alt procent...Platesti cafeaua  nu fumatul in bar....


Musafir

#2438 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-03-22 15:45

#2434: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 EU cred ca tie iti este ciuda ca daca se fac localuri de fumatori toti prietenii tai merg acolo si tu ramai singur la nefumatori :)))))). Altfel nu imi explic de unde atata ura si frustrare.


Musafir

#2439 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-03-22 15:48

#2438: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nu mai visati prostilor ca nu se face nimic

DD

#2440 Re: Doar 100.000?

2016-03-22 15:55

#126: Kevin - Doar 100.000? 

 Bai nus cine esti dar tocmai ce mai jignit si pe mine si pe multi prietenii!!da bai fumam dar pe pielea si pe banii nostrii da okey sunt deacord sa numai fumez in restaurant dar in bar sau club ? Pui mei ies in club si la bar sa ma simt bine nu sa ies incontinuu afara pana acum va durea in cot de fum si dastea acum sariti si ne mai si jignjti  ...ma cunosti cumva? Nu cred !!!deci vorbeste in numele tau numai iti da parerea despre alti !!!

X

#2441 Re: Re: Re: Re: Re: Re: legea CORECTA

2016-03-22 15:56

#2435: - Re: Re: Re: Re: Re: legea CORECTA 

 Daca taceai....Chiar vrei sa arati cat esti de prost.Tu esti disperat,tu esti ala care plange pe net nu eu.Tu dai dovada de disperare si frustrare...Oh,cuvantul "comenturi" nu exista.Poate comentarii,comment-uri....Sunt convins ca asta spui  tuturor comentariilor negative "Esti acelasi..."....:).Da cam ai timp,daca stai si o arzi pe aici zile intregi dupa cum spui...Se explica,doar esti ex-patron..:)))))                      


Musafir

#2442 Re: Re:

2016-03-22 15:58

#2437: SSS - Re:  

 Exista destule cafenele si baruri care vand si tigari. Nu cred ca o persoana este egoista daca vrea un spatiu in care sa se simta bine si sa nu afecteze nefumatorii. Mai egoist este sa fii nefumator si sa ai pretentia ca fumatorii sa iasa cu tine in oras si sa stea sfinti la masa si sa fumeze afara. Pai mai bine merg pe o banca si mai fac si economie.

 

#DD

#2443 Re: Re:

2016-03-22 16:02

#2437: SSS - Re:  

 Daa ai dreptate dar am o intrebare...ti.e ti.ar placea sa ti se interzica sa faci ceva ce iti place si il faci de anii de zile?nu cred deci ...pui mei nu mi se pare corect multe baruri si cluburi se vor inchide ...vor fi scandalurii ...pnm daca chiar doriti sa ajunga Romania mai jos decar a fost si chiar toata lume sa fie in razboi sa se injure si sa se bata si sa se iasa in strad....


Musafir

#2444

2016-03-22 16:02

Am semnat aceasta petiție dintr-un motiv simplu Este dreptul meu !!!
#A

#2445 Re: Re: Re: Re:

2016-03-22 16:04

#2428: - Re: Re: Re:  

 Bai vad ca cu legea asta vau dat tupeu ...dc ma faci idiot?


Musafir

#2446

2016-03-22 16:05

Parera mea este ca se dramatizeaza in ambele tabere.

Si vad ca vreti civilizatie, dar ce e la gura voastra....

Vorbiti, fratilor, frumos unii cu altii. Eu nu cred ca exista nefumatori care sa nu aiba un prieten fumator si vice-versa. Imaginati-va ca atunci cand va jigniti adresati aceleasi insulte prietenului vostru care este fumator/nefumator.


Musafir

#2447

2016-03-22 16:07

Mergeti si faceti consumatie, nefumatorilor! Nu mai stati in casa ca niste babe.


Musafir

#2448

2016-03-22 16:32

Lege facuta de o aprozareasa pentru ca la aprozar nu se fumeaza! In schimb in baruri nu e aprozar. Legea o sa se modifice. Aveti rabdare.


Musafir

#2449

2016-03-22 16:58

Vreti civilizatie intr-o tara in care lumea se caca in strada. O tara in care boschetarii merg nestingheriti tragand din aurolac ziua in amiaza mare. Betivi care urineaza peste tot de iti e si scarba sa treci pe langa anumiti pereti sau garduri. Stapani de caini care isi lasa animalele sa defece peste tot, mame care isi duc copii 'la baie' afara in public. Pai cacatul e tot cacat, nu conteaza ca e de animal sau de om.

Rable parcate pe trotuare incat pietonii tot pe strada ajung sa mearga. Si daca va amagiti ca trimitand fumatorii afara veti scadea exemplul negativ in fata copiilor, va inselati amarnic. Afara, fumatorii sunt vazul copiilor. Deci pica faza asta cu exemplu negativ. Stiti, copii nu stau numai in parcurile de joaca, ei mai merg si pe strada. De asemnea as vrea sa precizez ca alcoolul tot viciu este asa ca servirea bauturilor alcoolice in restaurante in care sunt si copii tot exemplu negativ e.

Total de acord sa nu se fumeze in restaurante si cofetarii. De fapt ar fi trebuit interzis de ani de zile in toate spatiile in care se serveste mancare, chiar daca erau spatii de fumatori. Mie, ca fumator, nu imi place ca in timp ce mananc sa ma afume altul. In restaurant ma duc sa mananc, in baruri sa beau si sa fumez. Daca legea nu se modifica, asta e. Nu am sa mor ca nu se fumeaza in bar, din contra poate fumez mai putin sau poate fac economie stand acasa. 


Musafir

#2450

2016-03-22 17:20

Moare lumea in atentate teroriste si voi va cacati pentru ca va afuma cu tigara.